Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II z abonamentem za Battle.net w Rosji

56 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2010 o 18:32, Dann napisał:

Że zapytam, czy to oznacza, że w każdej wersji gry jest abonament ? A jeśli tak, to tylko
dla Rosji czy wszędzie ma tak być ?

Tylko Rosjanie będą mieć tą specjalną wersję z ograniczonym czasem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 18:36, Piterixos napisał:

No to Rosjańscy gracze zgrzytają zębami i pomstują na Blizzard:/ Sam sobie w tą grę nie
pogram ale nie chciałbym by tak samo jak w przypadku EA i BF Heroes okazało się że do
prawdziwego grania wymagana jest kasa...


Zgrzytają zębami?! Dzięki temu zabiegowi większość Rosjan w ogóle będzie mogła sobie pozwolić na grę w Starcrafta 2, więc nie wiem o czym Ty piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 18:38, TTBoS napisał:

Tylko dla Rosji przecież pisze wyraźnie w newsie.


Pisze tyle, że Rosjanie będą mieli dwie wersje gry. Jedna to single i multi przez rok, a potem abonament, a druga, (specjalnie dla nich) tańsza na wstępie, ale multi tylko przez dwa miesiące z możliwością upgrade.

Dnia 13.04.2010 o 18:38, TTBoS napisał:

I abo mają wtedy jeśli nie chcą dopłacić reszty kasy i zrobić że tak powiem full wersje.


OK, mają swoją specjalną, tańszą na wstępie wersję. Natomiast wersja normalna też ma abonament, stąd moje pytanie, czy takie coś tylko w Rosji ?
Inaczej: czy wersja normalna (czyli jedyna dostępna) na zachodzie też po roku grania będzie wymagała opłacania abonamentu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 18:49, Dann napisał:

> Tylko dla Rosji przecież pisze wyraźnie w newsie.

Pisze tyle, że Rosjanie będą mieli dwie wersje gry. Jedna to single i multi przez rok,
a potem abonament, a druga, (specjalnie dla nich) tańsza na wstępie, ale multi tylko
przez dwa miesiące z możliwością upgrade.


"W Polsce StarCraft II: Wings of Liberty ma zostać wydany w takiej wersji jak na Zachodzie. "

I jest również odnośnik na oficjalne forum Blizzard do sekcji PL gdzie Kapeselus wyjaśnia to wszystko w przejrzysty sposób.

Dnia 13.04.2010 o 18:49, Dann napisał:


> I abo mają wtedy jeśli nie chcą dopłacić reszty kasy i zrobić że tak powiem full
wersje.

OK, mają swoją specjalną, tańszą na wstępie wersję. Natomiast wersja normalna też ma
abonament, stąd moje pytanie, czy takie coś tylko w Rosji ?
Inaczej: czy wersja normalna (czyli jedyna dostępna) na zachodzie też po roku grania
będzie wymagała opłacania abonamentu ?


Wersja normalna opłacona już do full nie wymaga abonamentu.

Wersja gry dostępna na Zachodzie jest wersją że tak powiem już tą full płacimy całość (czyli te prawie 60euro) za jednym zamachem i nie musimy opłacać abonamentu które za battle.net nie ma.

Pojawią się tylko drobne płatności za takie rzeczy jak np. osoba która zrobi mapę coś np. na miarę Doty w WarCraft 3 i będzie chciała wprowadzić opłaty za jej pobranie lecz to nie jest również oplata ze strony Blizzarda ale twórcy mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 18:56, TTBoS napisał:

Wersja normalna opłacona już do full nie wymaga abonamentu.

Wersja gry dostępna na Zachodzie jest wersją że tak powiem już tą full płacimy całość
(czyli te prawie 60euro) za jednym zamachem i nie musimy opłacać abonamentu które za
battle.net nie ma.


OK, teraz rozumiem: obie te wersje są specjalnie dla Rosji, obje są tańsze od normalnej zachodniej i obie prędzej czy później zaczynają wymagać opłat abonamentowych. Jednak obie te wersje można z czasem za dopłatą zupdate''ować tak, że będą bez żadnych ograniczeń i abonamentów. Mam nadzieję, że teraz wszystko zrozumiałem. :-)
W każdym razie dzięki za cierpliwość.

I jeśli takie buty, to ja osobiście byłbym za. Płacę za grę powiedzmy 50 zł i z czasem powoli (jeśli czuję taką potrzebę) dopłacam w miarę rozsądne kwoty aż do full upgrade''u.
A szczególnie że kwestia rozchodzi się tylko o multi. Single nawet w najtańszej wersji jest nieograniczony. Patrząc na to, że multi w SC jest dość specyficzny (czytaj: wszystko dzieje się w tempie wyścigu F1 ;-)) i nie każdy znajduje w nim przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A World Of Warcraft podczas premiery to niby ile kosztował? ;] Tylko Rosja została potraktowana "specjalnie" ze względu na naprawdę epickie piractwo, u nich nawet WoW jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to się nie podoba. Moim zdaniem przetestują wprowadzenie płatnego battlenetu na Rosji i SC2, po to żeby mieć jakieś rozeznanie, jak to będzie przyjęte w tym kraju i ogólnie jakie reakcje świata będą. Jak się uda (to znaczy nie będzie zbyt głośnych sprzeciwów) to możemy spodziewać się opłat za multiplayer w Diablo 3 i ich kolejnych grach nie MMO.
Trochę rynek gier się zaczyna nieciekawy robić. Za chwilę będziemy płacić abonament za samo granie nie ważnie czy single czy multi. Już Ubisoft wymaga stałego podłączenia do sieci, znajdą się naśladowcy. Tak samo odsprzedanie gry jest coraz trudniejsze - musisz sprzedać razem z całym kontem. A jak zapomnisz dla każdej gry tego samego producenta zrobić oddzielne konto (kolejne hasła, kolejne emaile itd) to po prostu nikt tego nie kupi, bo chętny chce konkretny tytuł a nie dodatkowe za które musi dopłacić (bo nie sprzedam ich w cenie jednej gry).
Wprowadzą mikropłatności za lepsze przedmioty w Diablo 3 to się skończy gloryfikowanie Blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 19:16, Galadin napisał:

A mnie to się nie podoba. Moim zdaniem ....


Trochę więcej wiary w ludzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 19:09, Dann napisał:

> Wersja normalna opłacona już do full nie wymaga abonamentu.
>
> Wersja gry dostępna na Zachodzie jest wersją że tak powiem już tą full płacimy całość

> (czyli te prawie 60euro) za jednym zamachem i nie musimy opłacać abonamentu które
za
> battle.net nie ma.

OK, teraz rozumiem: obie te wersje są specjalnie dla Rosji, obje są tańsze od normalnej
zachodniej i obie prędzej czy później zaczynają wymagać opłat abonamentowych. Jednak
obie te wersje można z czasem za dopłatą zupdate''ować tak, że będą bez żadnych ograniczeń
i abonamentów. Mam nadzieję, że teraz wszystko zrozumiałem. :-)
W każdym razie dzięki za cierpliwość.


Tak dokładnie o to chodzi.

Dnia 13.04.2010 o 19:09, Dann napisał:


I jeśli takie buty, to ja osobiście byłbym za. Płacę za grę powiedzmy 50 zł i z czasem
powoli (jeśli czuję taką potrzebę) dopłacam w miarę rozsądne kwoty aż do full upgrade''u.
A szczególnie że kwestia rozchodzi się tylko o multi. Single nawet w najtańszej wersji
jest nieograniczony. Patrząc na to, że multi w SC jest dość specyficzny (czytaj: wszystko
dzieje się w tempie wyścigu F1 ;-)) i nie każdy znajduje w nim przyjemność.


Obecnie trzeba czekać na pierwsze informacje na temat ceny w Polsce Sc2 bo jak narazie nie ma co spekulować bo może się okazać że cena będzie przystosowana do Polskich reali i chyba więcej niż 120zł gra nie będzie kosztować w podstawowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 19:58, rybisiu napisał:

Tya, jak na razie można składać pre-order w empiku na zwykłą edycję za 177zł. Więc nie
zanosi się na obniżkę



Empik podał własną cenę a nie tą którą ustalił Blizzard bo narazie nikt jej nie zna jeśli chodzi o Polski rynek.

Zresztą nawet chyba tam pisze że cena nie jest ostateczna i może ulec zmianie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 20:22, TTBoS napisał:

> Tya, jak na razie można składać pre-order w empiku na zwykłą edycję za 177zł. Więc
nie
> zanosi się na obniżkę


Empik podał własną cenę a nie tą którą ustalił Blizzard bo narazie nikt jej nie zna jeśli
chodzi o Polski rynek.

Zresztą nawet chyba tam pisze że cena nie jest ostateczna i może ulec zmianie ;).


Z tego co kojarzę to LEM jest wydawcą SC II w Polsce. Więc chyba Empik to jak na razie jedyne wiarygodne źródło informacji jeżeli chodzi o cenę SC II u nas. No oczywiście mam nadzieję że cena chociaż trochę stopnieje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 20:25, rybisiu napisał:

Z tego co kojarzę to LEM jest wydawcą SC II w Polsce. Więc chyba Empik to jak na razie
jedyne wiarygodne źródło informacji jeżeli chodzi o cenę SC II u nas. No oczywiście mam
nadzieję że cena chociaż trochę stopnieje ;]


Tak lecz już o tym była mowa jakiś czas temu cena w Empiku jest wyssana z palca.

Kolejna sprawa to wydawca w Polsce tutaj chyba nie do końca wiadomo kto nim jest bo LEM miał prowadzić rozmowy itd. ale coś cicho o tym jest.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 20:39, TTBoS napisał:

>

Tak lecz już o tym była mowa jakiś czas temu cena w Empiku jest wyssana z palca.

Kolejna sprawa to wydawca w Polsce tutaj chyba nie do końca wiadomo kto nim jest bo LEM
miał prowadzić rozmowy itd. ale coś cicho o tym jest.



No miejmy nadzieję że jest wyssana z palca i będzie bardziej normalna. LEM jest wydawcą gier od acti-blizz, więc idąc tym tropem to on wydaje SC II nad wisłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

poczytałem ta wiadomość na niemieckiej stronie 4players.de (ponieważ żyje w Niemczech) i mam tylko jedne pytanie:

Dlaczego w Rosji takie coś robią? Jest ten rynek jakość specjalny żeby takie coś robić? Piractwo, ilość kupujących graczy itd?

EDIT: Dalej stało na 4players.de ze gracze Rosji mogą tylko ze sobą gracz a nie osobami z innych kraj. Czemu?

Dziękuje bardzo za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 20:53, SegaPL napisał:

Dzień dobry,

poczytałem ta wiadomość na niemieckiej stronie 4players.de (ponieważ żyje w Niemczech)
i mam tylko jedne pytanie:

Dlaczego w Rosji takie coś robią? Jest ten rynek jakość specjalny żeby takie coś robić?
Piractwo, ilość kupujących graczy itd?

EDIT: Dalej stało na 4players.de ze gracze Rosji mogą tylko ze sobą gracz a nie
osobami z innych kraj. Czemu?

Dziękuje bardzo za odpowiedz :)

Wydaję mi się, że chodzi tu o piractwo, które w Rosji jest kolosalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 20:47, rybisiu napisał:

No miejmy nadzieję że jest wyssana z palca i będzie bardziej normalna. LEM jest wydawcą
gier od acti-blizz, więc idąc tym tropem to on wydaje SC II nad wisłą.


Należy pamiętać że LEM i Empik to 2 rożne firmy :) jedynie ze wspólnym właścicielem i dla tego mowie że ta cena nie jest ustalona przez LEM nawet gdzieś w sieci jest wywiad z dyrektorem wydawniczym firmy Licomp EMPiK Multimedia Sp. z o.o. który wszystko ładnie tłumaczy co do ceny podanej w Empiku itd.

A żeby nie być gołosłownym podaje cytat z owego tekstu

"relacji LEM / EMPIK informuję Was, iż cenę opublikował sklep internetowy EMPIK.COM. LEM nigdy i nigdzie nie publikował żadnych informacji dotyczących daty wydania / wersji / ceny gry Starcraft II"

Dla tego wnioskuje że cena gry będzie w przedziale 99,99zł-119,99zł

I ostatni aspekt tego zamieszania Activision który miał podpisaną umowę z LEM''em itd. nie obowiązuje Blizzarda czyli spółki Activision i Vivendi Games (Acti-Blizz) bo obie firmy są od siebie niezależne i LEM musi prowadzić osobne rozmowy z Blizzardem.

ale jeśli WoW 120zł w LEM to i chyba SC2 będzie tyle kosztował trzeba czekać na informacje bo narazie jeśli chodzi o Sc2 to to jest wielka niewiadoma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 20:53, SegaPL napisał:

Dzień dobry,

poczytałem ta wiadomość na niemieckiej stronie 4players.de (ponieważ żyje w Niemczech)
i mam tylko jedne pytanie:

Dlaczego w Rosji takie coś robią? Jest ten rynek jakość specjalny żeby takie coś robić?
Piractwo, ilość kupujących graczy itd?

EDIT: Dalej stało na 4players.de ze gracze Rosji mogą tylko ze sobą gracz a nie
osobami z innych kraj. Czemu?

Dziękuje bardzo za odpowiedz :)

Rosjanie mają niższe zarobki + duża skala piractwa -> tańsza wersja . Jeżeli tańsza wersja, to musi być z czegoś okrojona. W tym przypadku padło na multi.
SCII będzie w Rosji tańszy, więc Blizz wprowadza ograniczenia regionalnie, żeby ludzie nie eksportowali gier na Zachód i nie sprzedawali ich z zyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich chwilach człowiek żałuje, że nie zna języka sąsiadów. W ciemno brałbym takiego StarCraft za 50 zł - multi interesuje mnie tyle co zeszłoroczny deszcz.

A 60 euro... nie. Podziękuję za taką cenę. I to jeszcze z uwagą, że trzeba będzie wydać kolejne 120 Euro by mieć całego StarCraft 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 21:31, hallas napisał:

W takich chwilach człowiek żałuje, że nie zna języka sąsiadów. W ciemno brałbym takiego
StarCraft za 50 zł - multi interesuje mnie tyle co zeszłoroczny deszcz.

A 60 euro... nie. Podziękuję za taką cenę. I to jeszcze z uwagą, że trzeba będzie wydać
kolejne 120 Euro by mieć całego StarCraft 2.


o.O Co ty piszesz? 60 euro to na zachodzie. Tyle właśnie kosztowało tam np. MW2, a w Polsce ile? 130 zł bodajże. 110 zł mniej. Blizzard nie jest taki głupi, żeby puścić na polski rynek grę za 250 zł, bo zwyczajnie nikogo nie będzie na nią stać. W postach wyżej jest też napisane, że 180 zł na empik.com to cena wyssana z palca, więc tym nie należy się sugerować.

Co do tych "kolejnych 120 euro" - na początku SC2 miał być trylogią - czyli trzy stand-alony. Ale w Blizzardzie się połapali, że to idiotyzm i wymyślili podstawka + 2 dodatki z kampaniami. A z czymś takim jak dodatek to u Blizzarda chyba się spotkałeś. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować