Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2007 o 21:36, Jaki Ganh1 napisał:

Okay, kapuję (dziwne...;p)
Ale i tak już nie pogram. Zaraz zaczyna się Detektyw Monk więc dobranoc!


Ale Ty dziwny jesteś. Narzekasz że to trudna gra, że ciągle giniesz a tymczasem już na początku gry zawędrowałeś na Solstheim (czy jakoś tak ;-).
Masochizm jakiś??
Wędrujesz po drogach choć Łazik kosztuje parę groszy dziwiąc się że Cię ktoś tam zabije po drodze.
Jak się na początku idzie naprościej według fabuły to gra nie jest jakoś strasznie trudna nawet na najwyższym stopniu trudności. Zresztą, jak myślisz, skąd wzięło się całe mnóstwo modów dodatkowo utrudniających rozgrywkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ee, możesz zrobić opis wszystkich szkół magii- razem z zaletami, wadami i przydatnymi zaklęciami, oraz spis najwazniejszych zaklęć których można sie od ludków nauczyć- jakbyś znalazł jakieś info to mógłbyś też zamieścić rzadkie zwoje, np Windwalker, czy Przegnania Wilka i miejsca ich umieszczenia. To niegłupi pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem Jaki? Ganh1. Sam nie wiem do końca ;p Wiesz...istnieje taka bardzo pomocna konsola...no i wiesz ;)
A czy ktoś pomoże mi w sprawie tego domku? Czy mozna się obejść bez tej wersji. Ja nigdy o czymś takim nie słyszałem. Po prostu mam dwa foldery Textures i Meshes (lub Icons) więc z readme i tym głównym do Data Files wrzucam. Potem jest ten cały ulepszony Pelgiad, ale właśnie te domy, katedry, sklepy i zamek z moda mają w środku wykrzykniki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spam, ale mam kolejny problem...
Słuchajcie. W Legionie Cesarskim jestem już Rycerzem Wędrownym, i Frald Biały daje mi misję, że mam znaleźć jakiegoś który ma napewno imie na H (dalej zapomniałęm ;p) i jest na jakijeś wyspie na A (też zapomniałem :)
Gdzie jest ta wyspa? Jak tam się można dostać. Pomóżcie plis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najpierw przypomnij sobie nazwy, a potem my pomożemy. Btw jest coś takiego jak dziennik i mapa, często npc zaznaczają miejsce do którego masz sie udać, a w dzienniku jest wytłumaczona droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 12:05, Jaki Ganh1 napisał:

Wiem że jest dziennik. To jest 2 misja od Fralda Białego (tego w Garnizonie Jastrzębi)

Aharnabi znajduje się niedaleko Kaplicy Azury. Kawałek na południe od tejże kaplicy. Dostać się tam możesz na kilka sposobów, np:
- skorzystać z transportu wodnego na lini Ebonheart - Klasztor Holamayan i następnie udać się na południe
- skorzystać z połączenia do Molag Mar i stamtąd udać się spory kawałek na wschód.

Wogóle to sam zobacz jak najlepiej Ci będzie tam dotrzeć. W dziale transport otwórz mapki odnajdź Wybrzeże Azury (Azura''s Coast, S-E róg mapy), następnie znajdź Kaplicę Azury (Shrine of Azura). Tam musisz się udać. jaskinia Aharnabi znajduje się kawałek na południe od wejścia do Kaplicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam znów masę problemów, tym razem raczej związanych z plikami do Morka:
1. Ściągnałem sobię spory zameczek do zamieszkania o nazwie Twierdza Nerevarejczyka. Wszystkie pliki rozpakowałem do Data Files, a gdy gram, wyskakują mi błędy (problemy z odczytem niektórych plików) i gdy wchodzę jest okropnie dużo żółtych trójkątów a w nich szare wykrzykniki, przez które nie można przejść. Zapewne te wykrzykniki to jakieś dodatki w tym zamku (Zamek Nerevarejczyka znajduje się w Pelgiad), jednak coś jest nie tak. Proszę, pomóżcie. Z takimi problemami nieraz już się spotkałem, ale strasznie zależy mi na tej Twierdzy.
2. Kliknąłem na ekwipunek dwa razy (na pasek z nazwą "Ekwipunek" i on znikł. Jak można go odzyskać?
3. Gdzie jest niejaka Twierdza Smutku!!! Możecie mi powiedzieć koło czego ona leży?? Bo nie mogę jej znaleźć :(
4. Oprócz Legionu Cesarskiego do jakiej gildi najlepiej należeć? Którą gra się najfajniej?
5. Jaką rasą najlepiej grać? Która ma największe możliwości w grze (np. jesteś Elfem to możesz dołączyć do czegoś tam itp.) ?
Uff...Chyba to koniec pytań ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

Dzięki. Mam znów masę problemów, tym razem raczej związanych z plikami do Morka:
1. Ściągnałem sobię spory zameczek ...

Nie wiem. I tak na późniejszym etapie gry, wykonując misję dla któregoś z Rodu dorobisz się własnej twierdzy.

Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

2. Kliknąłem na ekwipunek dwa razy (na pasek z nazwą "Ekwipunek" i on znikł. Jak można go odzyskać?

Najedź na ikonkę broni w lewym dolnym rogu ekranu i naciśnij LPM.

Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

3. Gdzie jest niejaka Twierdza Smutku!!! Możecie mi powiedzieć koło czego ona leży?? Bo nie
mogę jej znaleźć :(

I nie znajdziesz. Nie ma jej na mapie. By dostać się do Twierdzy Smutku musisz zostać zaatakowany podczas odpoczynku przez zabójce/ów, pokaże się nowy wpis, następnie pogadać z jakmiś strażnikiem, potem do Ebonheat, tak odwiedzisz 2 osoby i będziesz mógł się teleportować do Twierdzy.

Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

4. Oprócz Legionu Cesarskiego do jakiej gildi najlepiej należeć? Którą gra się najfajniej?

Obojętnie. Ja należę do każdej gildii.

Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

5. Jaką rasą najlepiej grać? Która ma największe możliwości w grze (np. jesteś Elfem to możesz
dołączyć do czegoś tam itp.) ?

Mi najlepiej gra się Nordem. Nie ma żadnego wpływu wybór rasy na to co oferuje gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

4. Oprócz Legionu Cesarskiego do jakiej gildi najlepiej należeć? Którą gra się najfajniej?

Obojętnie...Mi najfajniej robiło się questy dla Morag Tong(Wyroki-nic nie gadasz,nie wyłudzasz czegoś tam tylko wyciągasz broń i kończysz marny żywot kolesia)

Dnia 05.02.2007 o 13:58, Jaki Ganh1 napisał:

5. Jaką rasą najlepiej grać? Która ma największe możliwości w grze (np. jesteś Elfem to możesz
dołączyć do czegoś tam itp.) ?

Wszystko jedno-każda ma plusy i minusy,każda jest zróżnicowana.Jak chcesz w Morrowind nie czuć się"obcy" wybierz Mrocznego Elfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 14:15, Vormulac napisał:

Obojętnie. Ja należę do każdej gildii.

oferuje gra.

Jesteś we wszystkich Wielkich Rodach?I w Cammona Tong?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:36, szweider napisał:

Jesteś we wszystkich Wielkich Rodach?I w Cammona Tong?

Nie.
Tylko w tych dostępnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zapewne płaciłeś Habasi za Księgę szyfrów(GW i GZ się nie lubią przecież,a GZ nie lubi kolesi,którzy ukradną im księgę Szyfrów).Nawet szkoda,że akcja obejmuje tylko Vanderfell-Na pozostałej części kontynentu milibyśmy np.Rody Indorill i Dres(Pewnie do tego drugiego należą dresiarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:42, szweider napisał:

No to zapewne płaciłeś Habasi za Księgę szyfrów(GW i GZ się nie lubią przecież,a GZ nie lubi
kolesi,którzy ukradną im księgę Szyfrów).

Nie. Księgę kradłem i jakoś nikt się nie czepiał tego co zrobiłem (oprócz okradzionej). Zawsze tak robię i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo podobno,jak jesteś w GW,zrobisz Questa z książką,to nie można dołączyć do GZ.Jak jesteś tu i ty i zdobędziesz Książkę na sposób szelaki(Kradzież,ciachnięcie),to musisz GZ zapłacić 2000 sztuk złota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtop
>Jak jesteś

Dnia 05.02.2007 o 16:31, szweider napisał:

tu i ty


Tu i tu...co za błąd
Po offtopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na początku gry do Balmory to wstępuje do Gildii Wojowników, Magów i Złodziei. Jak kradne książkę i po wykonaniu zadania wracam do złodziei to nie mam opcji zapłacenia kary czy jak to tam nazwać. Jakoś sobie nie przypominam bym im płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymam! Jaki ten Ród Hlalu czy jak mu tam jest porąbany! Głupie misje, glupi ludzie, czyli ogólnie głupi Ród. Następnym razem gram Redorianami (czy jak im tak).! A co do gildi, to w Morag Tong jest fajowo! Po całym Vvanderfell sobie łaże, zabijam ludzi, bez żadnego "idź tu! a teraz idź do!" tyko "idź i zabij, wróć aby zabijać dalej" ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ee, jesli chodzi o Rody to polecam Telvanni- tam jest... ciekawie :)
Redoran to najnudniejszy chyba ród, przynajmniej wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować