Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2007 o 22:05, KrzysztofMarek napisał:

Ja to pojmuję zupelnie inaczej.

Ha! różne są gusta, i należy je szanować. Uszanuję więc twój gust.

Dnia 05.09.2007 o 22:05, KrzysztofMarek napisał:

Gra jest po to, zeby dobrze sie bawić. Dobrze zrobiona gra
wprowadza mozliwość nieco innej kolejności i sposobów przejścia. Zarówno Morrowind jak i Gothic
taką mozliwość dają. I wtedy się dobrze bawię.

Tak, w pełni cię rozumiem. lecz co się stanie, jak dosłownie wszystko co było do zrobienia w danej grze zostanie zrobione? Co w tedy robisz? odkładasz grę na półkę, gdzie kurzy się, i czeka na to, jak po latach sięgniesz po nią aby wspominać stare dobre czasy... i tutaj do akcji wkraczają mody, które dodają nutkę nowości, i na wielu ( nie na wszystkich) możesz naprawdę się dobrze bawić.

>Nie po to, żeby zmierzyć się z wyzwaniem - bo

Dnia 05.09.2007 o 22:05, KrzysztofMarek napisał:

w końcu, co to za wyzwanie? Że szybciej ruszę myszą niz komputerowy przeciwnik zamachnie się
mieczem? Wykażę refleks? Może w jakimś stopniu tak, ale dla mnie gra jest jak dobra książka
- akcja i jej zwroty, zajmująca fabuła, dialogi, drobne smaczki jak odkrycie jaskini w Gothicu
albo droga przez góry do obozu i wystrzelanie bandytów z łuku... lepiej sie bawię, niż gdybym
ich mieczem wysiekł...


Taak. i tutaj w pełni cię rozumiem, gdyż i u mnie najważniejszą rzeczą w grach jest fabuła. Grafika może być zła, lecz jeśli fabuła wciąga, to zagrywam się w taką grę.
>Póki mnie to bawi - to gram, jak przestaje, to odkładam i gram w inną

Dnia 05.09.2007 o 22:05, KrzysztofMarek napisał:

grę.

A gdy cię przestanie już to bawić możesz sięgnąc po mody, aby troszkę jeszcze się pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może mój problem wyda wam się totalnie głupi, jednak ta sprawa nieco mnie trapi. Otóż zakupiłem Morrowinda ZE z XKN i po instalacji zajmuje on na dysku zaledwie 0,98 GB, chociaż na płycie jest 1,7 GB danych. I tu moje pytanie: co z tymi 700 MB - czy w czasie gry komputer doczytuje coś z płyty, czy też mam coś schrzanione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 10:38, futrzak16 napisał:

Być może mój problem wyda wam się totalnie głupi, jednak ta sprawa nieco mnie trapi. Otóż zakupiłem
Morrowinda ZE z XKN i po instalacji zajmuje on na dysku zaledwie 0,98 GB, chociaż na płycie
jest 1,7 GB danych. I tu moje pytanie: co z tymi 700 MB - czy w czasie gry komputer doczytuje
coś z płyty, czy też mam coś schrzanione?

Niekoniecznie na płycie musi się znajdować akuratnie 700mb na kazdej. Sama gra zajmuje 1 gb, a Construction Set prawie nic, bo tam znajdują się takie rzeczy które pozwalaja na modyfikacje świata gry, pobierając wszystkie dane właśnie z niej (gry). Płyty są podzielone na: 1 - instalacyjny, czyli to wszystko co potrzebne; 2 - z grą, żeby można było też wyświetlić niektóre animacje w grze; 3 - z CS''em, samym programem, żeby mozna było dodać różne rzeczy od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem sugerujesz, że mam Morrowinda na trzech CD i jestem święcie przekonany, że każda z nich jest wypełniona po brzegi. Tymczasem mam to na jednym DVD, zawierającym dokładnie 1,69 GB, z czego na dysku ląduje wspomniane 0.98 GB.
Stąd moje pytanie do posiadaczy ZE: czy należy grać z płytą w napędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 18:13, futrzak16 napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem sugerujesz, że mam Morrowinda na trzech CD i jestem święcie przekonany,
że każda z nich jest wypełniona po brzegi. Tymczasem mam to na jednym DVD, zawierającym dokładnie
1,69 GB, z czego na dysku ląduje wspomniane 0.98 GB.
Stąd moje pytanie do posiadaczy ZE: czy należy grać z płytą w napędzie?

Odwrotnie, każda płyta jest konkretnie wypełniona, a nie na hama walna wszystko do końca. Nie wiedziałem. że to DVD, ja mam wersje na 3 płyty CD. Może te 700 mb to różne animacje do gry (krótkie filmiki), tylko że w wysokiej jakości. Spróboj, czy trzeba wkładać płyte czy nie, włącz bez niej i z nią, zobacz rezultat, ustal jak jest i graj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 21:25, Gall historyk napisał:

taa znam to uczucie ja utknąłem na linie od namiotu w obozie Popielnych a ostatniego sae miałem
sprzed godziny..Muszę tłumaczyć jak sie zachowywałem??;)


W takich sytuacjach przydają się czary teleportacji;)
A w ostateczności teleportacja konsolą (wtedy, gdy postać nie jest w stanie w ogóle się poruszyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Gra wychodzi na pulpit i wyświetla sie okno ActiveMovie. W czym problem? Mam najnowsze stery do karty graficznej (ATI Radeon 9000) oraz zainstalowany patch. Jest to wydanie pudełkowe Morka razem z zainstalowanymi obydwoma dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 20:06, margrabia napisał:

Proszę o pomoc. Gra wychodzi na pulpit i wyświetla sie okno ActiveMovie. W czym problem? Mam
najnowsze stery do karty graficznej (ATI Radeon 9000) oraz zainstalowany patch. Jest to wydanie
pudełkowe Morka razem z zainstalowanymi obydwoma dodatkami.


Czy dzieje się to zaraz po uruchomieniu gry, gdy ma się pokazać filmik? Jeśli tak, to dobrym rozwiązaniem na początek byłoby wyłączyć filmy w Morrowind.ini, i zobaczyć, co dalej...

zamień
SkipProgramFlows=0
na
SkipProgramFlows=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 20:29, margrabia napisał:

Nie to nie dzieje się podczas filmików. Filmy działają ok. To zdarza się losowo podczas gry.


To dzieje się u wszystkich;)

Najlepiej robić quicksave zawsze gdy się to przypomni, i mieć włączonego autosave przy odpoczynku...

Niepokoi mnie tylko to okno Active Movie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 11:24, Pizduszek napisał:

W Morrowindzie są ludzie koty. Szkoda, że nie ma ludzi hipopotamów albo ludzi słoni!


Ale za to są jeszcze ludzie jaszczurki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 11:24, Pizduszek napisał:

W Morrowindzie są ludzie koty. Szkoda, że nie ma ludzi hipopotamów albo ludzi słoni! Grałem
i gra mi się podobała. Szczególnie długie


Hmmm, zdaje mi się, że chcesz tylko kogoś sprowokować, aby się trochę pokłócić:/
Czyli jak robi to większość dzieci neo...
Nie warto. A Khajici są rasą ciekawą i bardzo oryginalną.... podobnie jak Argornianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 11:24, Pizduszek napisał:

W Morrowindzie są ludzie koty. Szkoda, że nie ma ludzi hipopotamów albo ludzi słoni! Grałem
i gra mi się podobała. Szczególnie długie


Wiesz ale gdzieś czytałem o takich pomysłach :)Masz poczytaj tutaj o takich fantazjach:)Według mnie i tak gra jest genialna a rasy są inne niż typowy podział na elfy,ludzi itp.


http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=496&Itemid=488&limit=1&limitstart=8

Proszę powyższy link jest o takich dziwadłach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 11:24, Pizduszek napisał:

W Morrowindzie są ludzie koty. Szkoda, że nie ma ludzi hipopotamów albo ludzi słoni! Grałem
i gra mi się podobała. Szczególnie długie

Co długie?
Ludzie-słonie, tj. Oomphaz są w grze Wizards & Warriors, tam też są ludzie-tygrysy (Whiskahs), ludzie-szczury (Ratlings) - te też pojawiają się w serii Wizardry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 11:24, Pizduszek napisał:

W Morrowindzie są ludzie koty. Szkoda, że nie ma ludzi hipopotamów albo ludzi słoni! Grałem
i gra mi się podobała. Szczególnie długie


Hmm?
Szczerze mówiąc, to moim zdaniem koncepcja ludzie- słoni, czy innych niezbyt pasuje do Morrowinda.
To by już były wygłupy, a w dodatku tam nie ma ludzi kotów.
To jest osobna rasa, która często jest zniewolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko Khajici i Argonianie są niekiedy niewolnikami, przynajmniej ja jeszcze żadnego niewolnika innej rasy nie spotkałem. Choć niektórym wiedzie się całkiem dobrze.A ja mam pytanie takie na boku. Dochodzę do kapliczki "Labirynt" i wyświetla mi się zdanie "zakosztuj wody jego chwały a droga zostannie ci ukazana". Czy ktoś wie o co chodzi? kapliczka znajduje się w lokacji Wejście do labiryntu czy jakoś tak, trzeba tam pogadać z Daedrą przy okazji pielgrzymki Siedmu Łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować