Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2007 o 18:56, dave03 napisał:


> Byłem tam i nie czekał...wyszedłem na arene, a tu pusto...
W takim razie to może jakiś bug. Ale spróbuj jeszcze jakiś oszczerstw czy zniewag. Jeśli tak
nie pójdzie to może go zabij normalnie bez wzywania na pojedynek. Po jego zabiciu wróć do Athyna
Sarethi i zobacz co Ci powie. Tylko na wszelki wypadek zachowaj sobie seva.

Nawet jak mnie lubi na 0 to nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:23, dave03 napisał:

Ale weź go normalnie zabij i następnie idź do Athyna Sarethi w Ald''Ruhn.

To nie działa, wszystko siępsuje wtedy, nić przepowiedni pęka itd... jak normalnie sięgo wyzywało do walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:33, Tanaathos napisał:

To nie działa, wszystko siępsuje wtedy, nić przepowiedni pęka itd... jak normalnie sięgo wyzywało
do walki?


Sam fakt pęknięcia nici przepowiedni nie oznacza, że wszystko całkiem zepsułeś i już po grze. Sprawdź, czy po jego zabiciu dostaniesz tytuł hortatora od Athyna Sarethi. Jeżeli tak, to najprawdopodobniej możesz grać dalej (ale trzymaj jakiegoś wcześniejszego save''a w zapasie). Jak nie, widać musisz go wyzwać standardowo, a tu już nie umiem pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2007 o 19:42, Lord Ya napisał:

Sam fakt pęknięcia nici przepowiedni nie oznacza, że wszystko całkiem zepsułeś i już po grze.
Sprawdź, czy po jego zabiciu dostaniesz tytuł hortatora od Athyna Sarethi. Jeżeli tak, to najprawdopodobniej
możesz grać dalej (ale trzymaj jakiegoś wcześniejszego save''a w zapasie). Jak nie, widać musisz
go wyzwać standardowo, a tu już nie umiem pomóc.

Już mi się udało, ale zabicie go bez pojedynku wszystko psuło.
Jaki czar muszę znać, żeby zakląć przedmiot, aby dodawał na stał siłę, zwinność itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:47, Tanaathos napisał:


> Sam fakt pęknięcia nici przepowiedni nie oznacza, że wszystko całkiem zepsułeś i już po
grze.
> Sprawdź, czy po jego zabiciu dostaniesz tytuł hortatora od Athyna Sarethi. Jeżeli tak,
to najprawdopodobniej
> możesz grać dalej (ale trzymaj jakiegoś wcześniejszego save''a w zapasie). Jak nie, widać
musisz
> go wyzwać standardowo, a tu już nie umiem pomóc.
Już mi się udało, ale zabicie go bez pojedynku wszystko psuło.
Jaki czar muszę znać, żeby zakląć przedmiot, aby dodawał na stał siłę, zwinność itd?


Musisz znać czar, dający premię do jakiegoś atrybutu. Może być to dowolny atrybut a i tak będziesz miał wybór przy zaklinaniu, na jaki atrybut premię zaklinasz. A czarów dodających do atrybutów jest w Morrowind full, poszukaj, w pierwszej gildii magów powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 16:59, Tanaathos napisał:

Nie znalazłem, w żadnej gildii magów czaru, który zwiększałby mi dany atrybut... wie ktoś gdzie
jest taki czar?


Wejdź -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=7188
Znajdź tam czar "Premia do Współczynnika", masz pod nim spis wszystkich osób, którzy go posiadają (nie ważne jaki współczynnik czar będzie zwiększać, zaklinać będziesz mógł na wszystkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 16:59, Tanaathos napisał:

Nie znalazłem, w żadnej gildii magów czaru, który zwiększałby mi dany atrybut... wie ktoś gdzie
jest taki czar?


http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Restoration_Spells#Fortify_Attribute

Tutaj masz listę osób i lokacji, gdzie można znaleźć czar Fortify Attribute (Podwyższenie Atrybutu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, w Tw. Smutku ( Tribunal) na placu przed światynią Almalexi był pewien koleś, chciał ode mnie kasę, no oczywiście mu nie dałem(słyszałem), że później zażąda nawet miliona(sic!). Coś tam pogroził mi i sobie poszedłem. Po spotkaniu go raz jeszcze był cały w ebonowej zbroi i chcce zabić, wow mam dosyć mocną postać (40lvl) ale i tak nie mogę go trafić żadną bronią. Ma ktoś może pomysł jak go zabić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:21, Michael1v5 napisał:

Mam taki problem, w Tw. Smutku ( Tribunal) na placu przed światynią Almalexi był pewien koleś,
chciał ode mnie kasę, no oczywiście mu nie dałem(słyszałem), że później zażąda nawet miliona(sic!).
Coś tam pogroził mi i sobie poszedłem. Po spotkaniu go raz jeszcze był cały w ebonowej zbroi
i chcce zabić, wow mam dosyć mocną postać (40lvl) ale i tak nie mogę go trafić żadną bronią.
Ma ktoś może pomysł jak go zabić?

Sam miałem ten problem i też się dziwiłem.. mówię tro z wstydem... ~ i tgm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:53, Daviochlebak napisał:

Od czego zależy jak często trafia moja postać? Często podczas walki macham i macham i trafić
nie mogę a później zabiję za dwoma uderzeniami? To mnie irytuje dlatego proszę o pomoc :)

A czym przeważnie walczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 14:19, Daviochlebak napisał:

> A czym przeważnie walczysz?

Ostatnio toporem jednoręcznym

To rozwiń umiejętność "topór". Możesz się jej nauczyć walcząc toporem i ucząc się tej umiejętności u jakiegoś nauczyciela. Ta druga opcja bardzo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:21, Michael1v5 napisał:

Mam taki problem, w Tw. Smutku ( Tribunal) na placu przed światynią Almalexi był pewien koleś,
chciał ode mnie kasę, no oczywiście mu nie dałem(słyszałem), że później zażąda nawet miliona(sic!).
Coś tam pogroził mi i sobie poszedłem. Po spotkaniu go raz jeszcze był cały w ebonowej zbroi
i chcce zabić, wow mam dosyć mocną postać (40lvl) ale i tak nie mogę go trafić żadną bronią.
Ma ktoś może pomysł jak go zabić?


Jeżeli walczysz toporami to skombinuj daedryczny topór bojowy, ciężki, wytrzyłamy, i nieźle tnie, uderzenie zadaje 1-80. Możesz go znaleść po dremorze lub w jaskini Ibar-Dad (kapke na zachód od obozu Urshilaku). No i naucz się lepiej posługiwania się toporami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:21, Michael1v5 napisał:

Mam taki problem, w Tw. Smutku ( Tribunal) na placu przed światynią Almalexi był pewien koleś,
chciał ode mnie kasę, no oczywiście mu nie dałem(słyszałem), że później zażąda nawet miliona(sic!).
Coś tam pogroził mi i sobie poszedłem. Po spotkaniu go raz jeszcze był cały w ebonowej zbroi
i chcce zabić, wow mam dosyć mocną postać (40lvl) ale i tak nie mogę go trafić żadną bronią.
Ma ktoś może pomysł jak go zabić?


Gościa należy potraktować zaklęciem na zmiejszenie szczęścia. Nie sprawdzałem co prawda w CS, ale ponoć koleś ma ponad 250 pkt szczęścia i właśnie przez to jest trudny do trafienia. Ja rzuciłem w niego 3 razy zmniejszenie szczęścia 60 pkt (więcej nie dałem rady), odnowiłem manę i zaciupałem go 85 zmn. odp. na ogień i 85 obr. (na dotyk) od ognia. Tyle że grałem magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, ze kolo jest przegięty :/ ja z umiejętnością 100 w łuku i daedrycznym łukiem, zwinnością 100 trafiałem go 1/7 lub więcej strzał... ale ja jestem upadłym aniołem ze szcześciem 23 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować