Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2007 o 02:09, YahooPL napisał:

/.../

Oprócz użycia kodów można jeszcze skorzystać z patcha, który naprawia te błędy dzięki którym
nie da sie ukończyć dodatku. Patch jest tu:

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=11&func=fileinfo&id=11


Treść posta usunięta przez moderatora [M - RobeN]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 02:09, YahooPL napisał:

Oprócz użycia kodów można jeszcze skorzystać z patcha, który naprawia te błędy dzięki którym nie da sie ukończyć dodatku.


Posiadam Złotą Edycje Morrowinda z EKN i myślałem, że gra jest już spatchowana do najnowszej wersji. Tak więc powinienem był zainstalować tego patcha czy nie ma takiej potrzeby? Jeśli taka potrzeba jest, to czy on mi coś pomoże jeśli zacząłem już grać? Interesowałoby mnie też to czy jest to patch oficjalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:38, dave03 napisał:

Posiadam Złotą Edycje Morrowinda z EKN i myślałem, że gra jest już spatchowana do najnowszej
wersji. Tak więc powinienem był zainstalować tego patcha czy nie ma takiej potrzeby? Jeśli
taka potrzeba jest, to czy on mi coś pomoże jeśli zacząłem już grać? Interesowałoby mnie też
to czy jest to patch oficjalny.


Niestety, wesja 1.6 nie jest wcale wolna od błędów, a wersja PL jest jeszcze gorsza. Ja zawsze korzystałem z PLpatcha 3.01 by Khron i byłem zadowolony:
http://khron.fm.interia.pl/plpatch.htm
Jest to patch nieoficjalny. Wydaje mi się, że powinien działać ze starymi save''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bidasek-nic z tego ,probowalem kilkanascie razy nie przejde przez te glazy.Rymnelo mi sie.
Moze robie cos zle .Nie jestem ekspertem od Comp dlatego nie uzywam kodow .Opisz dok-
ladnie sposob na tego koda .Z gory dziekuje .Piro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste. Najpierw wywołujesz konsolę klawiszem "~" (znajduje się na lewo od jedynki/wykrzyknika). Wpisujesz tcl i dusisz Enter. Powinien pojawić się komunikat o uaktywnieniu kodu. Naciskasz "~" by zamknąć konsolę, przechodzisz przez głazy i powtarzasz powyższą procedurę, aby wyłączyć kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tu się muszę zgodzić. Korzystanie z patcha przygotowanego przez Khrona jest doskonałym wyjściem. Nie zdarzają się żadne znaczące błędy, wiele kwestii polskich zostało poprawionych, nazwy czarów i elisirów, dodano parę fajnych dodatków takich jak wyraźne napisy na drogowskazach. Oprócz tego można też oczywiście zainstalować oficjalne patche. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim ,poszlo i moge meczyc dalej.Troche jestem zly ,bo przestawiam
te cholerne dzwignie i nie moge wywolac popielnej burzy.Bogini mnie straszy co
to mi zrobi jak sie nie pospiesze,ja latam tam i spowrotem i dalej nic.Ktos wie jaka to
kombinacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 20:47, piromada napisał:

Dzieki wszystkim ,poszlo i moge meczyc dalej.Troche jestem zly ,bo przestawiam
te cholerne dzwignie i nie moge wywolac popielnej burzy.Bogini mnie straszy co
to mi zrobi jak sie nie pospiesze,ja latam tam i spowrotem i dalej nic.Ktos wie jaka to
kombinacja?


Kombinacja jest nastepująca - raz pociagnij dzwinie po prawej (w stronę tych rysunków z pogodą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 18:40, YahooPL napisał:

Tu się muszę zgodzić. Korzystanie z patcha przygotowanego przez Khrona jest doskonałym wyjściem.
Nie zdarzają się żadne znaczące błędy, wiele kwestii polskich zostało poprawionych, nazwy czarów
i elisirów, dodano parę fajnych dodatków takich jak wyraźne napisy na drogowskazach. Oprócz
tego można też oczywiście zainstalować oficjalne patche. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.


Przydałby się taki sam patch do Obliviona. Co prawda mam nieoficjalny patch, który waży ponad 30mb i poprawia masę błędów, ale wypadałoby, żeby ktoś poprawił tą spi@%#^! polonizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 22:49, Splocky napisał:

Przydałby się taki sam patch do Obliviona. Co prawda mam nieoficjalny patch, który waży ponad
30mb i poprawia masę błędów, ale wypadałoby, żeby ktoś poprawił tą spi@%#^! polonizację.


Przecież polonizacja jest bardzo dobra. Jest kilka literówek ale mi to nie przeszkadza. Poza tym ze spraw technicznych nie ma za bardzo co poprawiać. Ale nie odbiegajmy od tematu. Jeśli chodzi o patche do morrowinda to według mnie poprawiają niemal wszystkie błędy jakie wyłapałem. Wkurza jeszcze tylko gdy wykonuje się misje a wpis po niej zostaje w aktywnych misjach. Coś to poprawia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 14:07, YahooPL napisał:

Wkurza jeszcze tylko gdy wykonuje się misje a wpis po niej zostaje w aktywnych misjach. Coś
to poprawia ???


Pewnie jakiś mod od tego jest, tylko pozostaje pytanie: gdzie? :)
Jak tu Ci nikt nie odpowie to spróbuj się zapytać na forum AW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 14:07, YahooPL napisał:

> Przydałby się taki sam patch do Obliviona. Co prawda mam nieoficjalny patch, który waży
ponad
> 30mb i poprawia masę błędów, ale wypadałoby, żeby ktoś poprawił tą spi@%#^! polonizację.


Przecież polonizacja jest bardzo dobra. Jest kilka literówek ale mi to nie przeszkadza. Poza
tym ze spraw technicznych nie ma za bardzo co poprawiać. Ale nie odbiegajmy od tematu. Jeśli
chodzi o patche do morrowinda to według mnie poprawiają niemal wszystkie błędy jakie wyłapałem.
Wkurza jeszcze tylko gdy wykonuje się misje a wpis po niej zostaje w aktywnych misjach. Coś
to poprawia ???


Znajdujesz na tej stronie: http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Morrowind nazwę misji i masz napisane jak jest ona rozpoznawana w dzienniku. Wtedy sobie piszesz komendę na ustawienie dziennika na ostatni index. Na przykład nie zaliczyło ci misji "Współczucie" to wpisujesz w konsoli:
player->journal TT_Compassion 100
i masz zaliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 22:59, wojtasskorcz napisał:

Znajdujesz na tej stronie: http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Morrowind nazwę misji i masz
napisane jak jest ona rozpoznawana w dzienniku. Wtedy sobie piszesz komendę na ustawienie dziennika
na ostatni index. Na przykład nie zaliczyło ci misji "Współczucie" to wpisujesz w konsoli:
player->journal TT_Compassion 100
i masz zaliczone.


Słyszałem o tym sposbie, ale myślałem, że to bardziej skomplikowane ... Dzięki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tego skorzystam bowiem mam kilka wykonanych misji których mi nie zaliczyło (min. Umbra) i strasznie mnie to irytuje. Dziwne tylko, że oficjalne patche nie wyłapały takiego błędu. W końcu kilka ich wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do takich nie zaliczonych misji to podczas zdobywania Ostrza Lodowego Monarcha uaktywniła się misja pod takim samym tytułem dla Kultu Tamriel. Wykonałem dla nich wszystkie misje jakie tylko szło a o tym ostrzu nikt nawet nie wspomniał. Jest jakaś opcja wykonania tego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 09:47, YahooPL napisał:

Jest jakaś opcja wykonania tego ???

Jest, w Ebonheart w kaplicy (tam gdzie są te trzy osoby, które zlecają ci zadania dla kultu) stoi przy ołtarzu pewna kobieta (Wyrocznia, Prorokini, czy coś takiego) i zleca ci odnalezienie kilku artefaktów; jeśli dodatkowo w miejscu znalezienia każdego artefaktu znajdziesz też jakąś osobę i pomożesz jej, to ten artefakt będziesz mógł zatrzymać, możliwe że jest też za pomoc wszystkim z nich dostaniesz jakąś bonusową nagrodę, więc warto to robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety nie mam takiej opcji. Szukałem co prawda kilku przedmiotów ale nic o Lodowym Ostrzu Monarcha nie było powiedziane. Wszystkie mogłem sobie zatrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 20:56, YahooPL napisał:

Niestety nie mam takiej opcji. Szukałem co prawda kilku przedmiotów ale nic o Lodowym Ostrzu
Monarcha nie było powiedziane. Wszystkie mogłem sobie zatrzymać...

No dobra, sprawdziłem i rzeczywiście znalezione przedmioty można zatrzymać. Pomagając jednak osobom, które będą w pobliżu każdego z tych przedmiotów (tak naprawdę są to manifestacje imperialnych bóstw) otrzymuje się dodatkowe punkty reputacji i jakieś bonusowe przedmioty. Kobieta, która zleca ci zadania odnalezienia artefaktów to Lalatia Varian; najpierw masz znaleźć Pierścień Wiatru, potem Buty Apostoła, Ostrza Lodowego Monarcha, Zwój Spopielenia i młot Łamacz Czaszek. Jeśli nie chce ci dać kolejnego zadania, to nie wiem - może poproś o awans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować