Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Mam dwa pytania: gdzie znajdę kogoś kto wyszkoli mnie w umiejętności zaklinania do ok.100? Słyszałem, że w grze nie ma limitu poziomów, ale moje umiejętności zatrzymują się na poziomie 100.Wszystkie moje współczynniki poza szczęściem mam już na 100, jestem na 50 poziomie doświadczenia a większość moich umiejętności też mam na 100.Czy dopiero po wykonaniu głównego wątku będę mógł je powiększyć czy też potrzeba zainstalować jakiś mod? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 07:15, MarcinekSz napisał:

Mam dwa pytania: gdzie znajdę kogoś kto wyszkoli mnie w umiejętności zaklinania do ok.100?
Słyszałem, że w grze nie ma limitu poziomów, ale moje umiejętności zatrzymują się na
poziomie 100.Wszystkie moje współczynniki poza szczęściem mam już na 100, jestem na 50
poziomie doświadczenia a większość moich umiejętności też mam na 100.Czy dopiero po wykonaniu
głównego wątku będę mógł je powiększyć czy też potrzeba zainstalować jakiś mod? Proszę
o odpowiedź.

Jest nauczyciel zaklinania, pamiętam, że jest w jakichś podziemiach na północ od sadrtith Mora. Umiejętności są do 100, można mieć więcej, ale to bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 07:15, MarcinekSz napisał:

Mam dwa pytania: gdzie znajdę kogoś kto wyszkoli mnie w umiejętności zaklinania do ok.100?


Niestety trochę to trudne jest do zrobienia. Musisz znaleźć bazę szóstego rodu o nazwie Indoranyon. To na południe od Vos. W środku jest pewien Altmer o imieniu Qorwynn, który nas za bardzo nie lubi. By się od niego uczyć musimy go uspokoić jakimś czarem, zwojem lub czymkolwiek ...

Dnia 23.03.2008 o 07:15, MarcinekSz napisał:

Słyszałem, że w grze nie ma limitu poziomów, ale moje umiejętności zatrzymują się na
poziomie 100.Wszystkie moje współczynniki poza szczęściem mam już na 100, jestem na 50
poziomie doświadczenia a większość moich umiejętności też mam na 100.


Jedyna opcja, żeby wyjść ponad stówę to wyuczenie się wszystkiego na 100 a później za pomocą różnych bonusów w postaci mikstur, zwojów lub artefaktów wychodzić ponad tą graniće. N. masz sto siły i zakładasz pancerz + 25 do siły to będziesz miał 125 siły. Działa to na takiej zasadzie i o innej opcji nie słyszałem :)

Dnia 23.03.2008 o 07:15, MarcinekSz napisał:

Czy dopiero po wykonaniu głównego wątku będę mógł je powiększyć czy też potrzeba zainstalować jakiś mod?


Wykonanie głównego wątku nie ma wpływu na nic. Od początku w grze dostępne są wszystkie możliwości i nic nie jest odblokowywane po ukończeniu głównego zadania. Co do modów to nie słyszałem o takowych i nie są potrzebne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Potrzebuję też lokalizacji nauczycieli - mistrzów: Długie Ostrza, Ciężki pancerz, Walka wrecz i krótkie ostrza. Jeśli ktoś je pamięta będę wdzięczny za tipsy. Dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukac zadnego nauczyciela alchemii. Dla kazdego skilla jest nauczyciel, ktory moze cie wyszkolic do 100 (gdzies na jakiejs stronie z morrowindem sa opisy gdzie sa jacy nauczyciele i do ilu szkola). Jesli masz jakis wspolczynnik na ponad 100 (wystarczy byle gowno dodajace chocby +1 do sily) to wystarczy ci miliard kasy i masz lvl jaki chcesz. Masz np juz 100 w dlugim mieczu, szkolisz go 10 razy i masz poziom, a skilla dalej masz 100 i dalej mozesz szkolic... mmi chcialo sie tlyko do gdzies ponad 100 bawic, bo nie chcialem grac na modach dodajacych imba kupcow i wszystko sprzedawalem u mlokosa, a sprzedanie mu czegos o wartosci np 300 000 jest naaaaprawde nuzace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 12:54, MarcinekSz napisał:

Dzięki za podpowiedzi. Potrzebuję też lokalizacji nauczycieli - mistrzów: Długie Ostrza,
Ciężki pancerz, Walka wrecz i krótkie ostrza. Jeśli ktoś je pamięta będę wdzięczny za
tipsy. Dziekuję.


No dobra... http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=104&Itemid=145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie znalazłeś to masz spis:

Dnia 23.03.2008 o 12:54, MarcinekSz napisał:

Długie Ostrza


Ulms Drathen - Molag Mar: (Twierdza Gwardii) Waistworks: Armigers Stronghold

Dnia 23.03.2008 o 12:54, MarcinekSz napisał:

Ciężki pancerz


Seanwen - Vivec Arena: Sala Ćwiczeń (Waistworks: Fighters Training)

Dnia 23.03.2008 o 12:54, MarcinekSz napisał:

Walka wrecz


Taren Omothan - Holamayan - Znajduje się na Wybrzeżu Azury na południe od Sadrith Mora

Dnia 23.03.2008 o 12:54, MarcinekSz napisał:

Krótkie ostrza


Todwendy - Balmora - Szczęście Skazańca - Pokoik na piętrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 11:31, Pawciu45 napisał:

Gdzie można zakupić zaklęcia włamania Odisunowego i resztę zaklęć otwierających skrzynie???
I czy rozbrajają noe też pułapki czy też służy do tego osobne zaklęcie a może nie ma
takiego i trzeba się bawić sondą??

bodajże w Balmorze w gildii magów u Mrocznego elfa ale posprawdzaj u innych w gildii (dawno grałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 13:00, Hirhor napisał:

> Dzięki za podpowiedzi. Potrzebuję też lokalizacji nauczycieli - mistrzów: Długie
Ostrza,
> Ciężki pancerz, Walka wrecz i krótkie ostrza. Jeśli ktoś je pamięta będę wdzięczny
za
> tipsy. Dziekuję.

No dobra... http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=104&Itemid=145

Serdeczne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 17:41, YahooPL napisał:

Jeżeli jeszcze nie znalazłeś to masz spis:

> Długie Ostrza

Ulms Drathen - Molag Mar: (Twierdza Gwardii) Waistworks: Armigers Stronghold

> Ciężki pancerz

Seanwen - Vivec Arena: Sala Ćwiczeń (Waistworks: Fighters Training)

> Walka wrecz

Taren Omothan - Holamayan - Znajduje się na Wybrzeżu Azury na południe od Sadrith
Mora

> Krótkie ostrza

Todwendy - Balmora - Szczęście Skazańca - Pokoik na piętrze

Serdeczne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, z którym nie mogę się uporać.

Gram Redgardem dla gildii wojowników. Jestem w mieście Vivek. Poszukuję khajiita imieniem Dor''Shakan (nie pamiętam imienia do końca). Ork z gildii woj. zlecił mi go zabić. Szukam tego khajiita, szukam.... i nic. Byłem na parterze, na placu, w kanałach, podziemiach, cechach... a go nie ma! Wiem, że musi być gdzieś w dzielnicy Św. Olmsa bo wszyscy o tym mówią.
Podpowie mi ktoś gdzie mogę znaleźć tego khajiita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:14, sprite39 napisał:

Podpowie mi ktoś gdzie mogę znaleźć tego khajiita?

Odnajdź dom - Vivek/Dzielnica Św. Olmsa/Kanał Południe-2. Powinien tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:19, Vormulac napisał:

> Podpowie mi ktoś gdzie mogę znaleźć tego khajiita?
Odnajdź dom - Vivek/Dzielnica Św. Olmsa/Kanał Południe-2. Powinien tam być.


Rozumiem, poszukam. Dzięki.
A i mam jeszcze parę pytań z innej beczki:

1. Jeśli nauczymy się u jakiegoś maga zaklęcia za kasę to możemy je rzucać wielokrotnie? Czy takie zaklęcia pochłaniają manę?
2. Kto może mnie nauczyć zaklęcia ,,Włamanie Ondusiego"?
3. Gdzie mogę zdobyć jakieś dobre Długie Ostrze Jednoręczne o obrażeniami ponad 20? Na razie walczę Norskim Mieczem Obosiecznym, poszukuję czegoś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:26, sprite39 napisał:

1. Jeśli nauczymy się u jakiegoś maga zaklęcia za kasę to możemy je rzucać wielokrotnie?
Czy takie zaklęcia pochłaniają manę?


Będzie pochłaniało manę.

Dnia 25.03.2008 o 14:26, sprite39 napisał:

2. Kto może mnie nauczyć zaklęcia ,,Włamanie Ondusiego"?


Sprawdź w gildii magów w Vivek

Dnia 25.03.2008 o 14:26, sprite39 napisał:

3. Gdzie mogę zdobyć jakieś dobre Długie Ostrze Jednoręczne o obrażeniami ponad 20? Na
razie walczę Norskim Mieczem Obosiecznym, poszukuję czegoś lepszego.


Idź na plantacje Dren. Tam wejdź do stróżówki. Zbij znajdującego się tam gościa. A otrzymasz deadedryczną dai- katanę. Obrażenia 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos kamieni dusz. A mianowicie, jak zrobić, żeby złapać duszę i mieć dzięki temu kamień z duszą. Co trzeba zrobić? Mam zwoje pełnego kryształu Pfyggi czy jak to tam szło i puste kamienie dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:30, Pawciu45 napisał:

Będzie pochłaniało manę.

Ale używać wielokrotnie można?

Dnia 25.03.2008 o 14:30, Pawciu45 napisał:

Sprawdź w gildii magów w Vivek

Też myślałem, że tam mogą mnie tego nauczyć. Jednak połowa odpowiada: ,,Och, Redgard! Przykro mi, tylko dla stowarzyszonych." A druga połowa albo nie ma tego zaklęcia albo ma ,,Otwarcie drzwi Ondusiego". A to raczej nie to samo. Na szkatułkach też mi leży.

Dnia 25.03.2008 o 14:30, Pawciu45 napisał:

Idź na plantacje Dren. Tam wejdź do stróżówki. Zbij znajdującego się tam gościa. A otrzymasz
deadedryczną dai- katanę. Obrażenia 60.

To daleko od Vivek? Czy z 5 levelem dam radę zbić tamtego gościa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:34, sprite39 napisał:

> Będzie pochłaniało manę.
Ale używać wielokrotnie można?


Ile chcesz.

Dnia 25.03.2008 o 14:34, sprite39 napisał:

ma ,,Otwarcie drzwi Ondusiego". A to raczej nie to samo. Na szkatułkach też mi leży.


W kanałach dzielnicy św. Olmsa. Tam mieszka taki khijat uzdrowiciel. On może nauczyć cię zaklęć otwierających.
Te zaklęcia nazywają się inaczej, ale otwierają drzwi. Przykład: ,,Dzikie otwarcie". Jeśli u Olmsa go nie będzie to musi być w kanałach dzielnicy przybyszów

Dnia 25.03.2008 o 14:34, sprite39 napisał:

To daleko od Vivek? Czy z 5 levelem dam radę zbić tamtego gościa?


Zmniejsz trudność gry do -100 i licz na szczęście. Musisz go ubić szybko. Ja go zabiłem na 4lvl. Powiedz mi jak się screeny robi to ci wyślę miejscówkę z plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować