Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

/.../

Link dla mieczakow. Ja w morro gralem ok roku bez neta, poradnikow, forum itd. Dochodzilem do wszystkiego sam, czasami po dniach bladzenia, to byla dopiero satysfakcja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwo mowić!Masz tu adres sciagnij sobie mape z AW.Od kilku dni staram sie pobrac program domu
w Balmorze i za cholere nie moge sie tam zalogowac.Ktos wie dlaczego?Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ <-- Wiadomo :D

Nie da się ukryć, że przez pierwsze pięć miesięcy grania również nie korzystałem z czegoś takiego. Sam nawet znalazłem (i to w dość krótkim czasie) grobowce Urshilaku. Z tego, co do tej pory widziałem to jest to zmora wszystkich nowicjuszy. Powyższą mapką zainteresowałem się, gdy po dwóch dniach szukania nie było nawet śladu Ilunibi. Niestety właśnie z tą jaskinia związany jest jeden z niewielu błędów w tłumaczeniu. Wyraźnie napisane było, że na północny-wschód mam szukać ów jaskini. Z innego źródła było podane, że jest daleko na południe od jakiegoś tam jeziora. Mapka pozwoliła mi przekonać się, że jaskinia leży tuż na północ od tego jeziora. Wtedy raz jej użyłem. Innych przypadków nie pamiętam za wszystkie głęboko żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ty naprawdę jesteś jakiś inny. Przecież nie szło się z dziennika domyślić gdzie ona leży :)
A co do tych grot Urshilaku to jest pewna fajna sprawa, którą gdzieś przeczytałem. Otóż, gdy udamy się brzegiem morza na zachód od Obozu Urshilaku to na następnej plaży znajdziemy kamień/postument. Podobno groty są idealnie na południe od niego. Nie sprawdzałem, ale tekst był raczej z renomowanego źródła, więc pewnie tak jest. Swoją drogą podobne postumenty prowadzą do samego obozu a zaczynają się obok Ald''Rhun. Taka ciekawostka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 13:28, YahooPL napisał:

Ty naprawdę jesteś jakiś inny. Przecież nie szło się z dziennika domyślić gdzie ona leży
:)


Chyba po prostu zaczalem przeszukiwac od szczesliwego miejsca :)

Dnia 28.03.2008 o 13:28, YahooPL napisał:

A co do tych grot Urshilaku to jest pewna fajna sprawa, którą gdzieś przeczytałem. Otóż,
gdy udamy się brzegiem morza na zachód od Obozu Urshilaku to na następnej plaży znajdziemy
kamień/postument. Podobno groty są idealnie na południe od niego.


Na zachod sa ruiny daedryczne, a potem Foyada Mamaca, wrak statku i pustkowia. Wiem, ze jest takie cos na wschod od obozu, ale sprawdzalem i sciema :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadluzej (chyba z tydzien!) szukalem jakiejs jaskini (niestety nie pamietam nazwy) gdzie ukrywal sie zloczynca. Jaskinia byla w polnocno-wschodnim krancu mapy, na jednej z dziesiatkow wysp, a wskazowki brzmialy mniej wiecej tak: na pn od wyspy w ksztalcie jakims-tam jest wyspa, a na wsch od niej jest wyspa, na pn od ktorej jest wyspa, od ktorej 3 wyspy na lewo i osiem na prawo jest wyspa z jaskinia... to bylo cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 13:28, YahooPL napisał:

Otóż, gdy udamy się brzegiem morza na zachód od Obozu Urshilaku to na następnej plaży znajdziemy
kamień/postument. Podobno groty są idealnie na południe od niego.


Jest to prawdą jeżeli zachowasz idealnie kierunek tzn. najpierw na brzeg morza potem do kamyków a na końcu idealnie na południe do jaskiń. I powinieneś łatwo je znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 10:02, kavior15 napisał:

Gdzie się znajduje specjalista teleportacyjny w Dzielnicy Przybyszów w Vivek?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźc.

Poszukaj go w gildii magów na samym szczycie dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 10:40, JaqbD napisał:

> Gdzie się znajduje specjalista teleportacyjny w Dzielnicy Przybyszów w Vivek?
> Szukam, szukam i nie mogę znaleźc.
Poszukaj go w gildii magów na samym szczycie dzielnicy.


Ok dzięki! Tak zrobię, ale po GRAM.TV. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:25, kavior15 napisał:

OMG! Chodzę już po świecie Morrowind ze 2 h i nie mogę znaleźc Wieży Tel Fyr! To frustrujące.
:P


Tel Fyr znajdziesz na zachód od osady magów Telavini: Sedrith Mora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:25, kavior15 napisał:

OMG! Chodzę już po świecie Morrowind ze 2 h i nie mogę znaleźc Wieży Tel Fyr! To frustrujące.
:P


dokładniej to na zachód i nieco południe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja sie nigdy nie mogę do tej gry przekonać. Zawsze zacznę grać, pogram jeden dzień, i usuwam Morka z kompa. Chyba ten "nienaturalny" świat tak mnie odrzuca, gdyby postacie w grze zachowywały się tak jak choćby w Gothic, to już byłoby lepiej, a tak denerwują mnie tym że są takie hm... nie wiem jak to napisać, w każdym razie denerwują mnie tym że łażą tylko tak bez sensu, i nic nie robią. Jedyne co sie zmienia, to to, że w nocy chodzą z pochodniami ;p Są jakieś mody które to zmieniają?
I przy okazji, sa jakieś programy/mody które poprawiają grafikę, ale nie wymagają jakiegoś super kompa? (Mój PC: Athlon 2000+, Radeon 9200 128mb, 512 ram). Bo grafika w grze tez mogłaby być IMO lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 14:12, NuGGet napisał:

Kurcze, ja sie nigdy nie mogę do tej gry przekonać. Zawsze zacznę grać, pogram jeden
dzień, i usuwam Morka z kompa. Chyba ten "nienaturalny" świat tak mnie odrzuca, gdyby
postacie w grze zachowywały się tak jak choćby w Gothic, to już byłoby lepiej, a tak
denerwują mnie tym że są takie hm... nie wiem jak to napisać, w każdym razie denerwują
mnie tym że łażą tylko tak bez sensu, i nic nie robią. Jedyne co sie zmienia, to to,
że w nocy chodzą z pochodniami ;p Są jakieś mody które to zmieniają?
I przy okazji, sa jakieś programy/mody które poprawiają grafikę, ale nie wymagają jakiegoś
super kompa? (Mój PC: Athlon 2000+, Radeon 9200 128mb, 512 ram). Bo grafika w grze tez
mogłaby być IMO lepsza.

Gram i też mi dokucza ta nienaturalność. Gram nadal, gry nie usuwam i nie usunę, do póty, do póki nie przejdę, ale jako zagorzały fan sagi Gothic spodziewałem się czegoś lepszego... ale cóż, wczoraj zainstalowałem i nie miałem za dużo czasu grać, więc moje pełne wrażenia dam, jak więcej pogram, ale pierwsze wrażenie nie było aż tak złe. O gustach się nie dyskutuje, jednemu pasi Gothic, a drugiemu Morrowind.
Zaznaczam, że nie mówiłem o tym, że Morrowind jest złą grą ;) .

btw. parę stron wcześniej ktoś podał moda, który zmienia znacząco grafę i za bardzo gry nie przeciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG! Robię zadania Uwolnienie Mehry Milo, otwieram już jej celę a ona nie chce ze mna rozmawiac i mówi, że jestem banitą. A co najgorsze, gonią mnie wszystkie straże w mieście. Nie wiem dlaczego. Nikogo nie zabiłem. Wie ktoś, gdzie mogę się oczyścic z zarzutów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, rozwiązałem go jak najprościej się da - kodem. Nie wiem czy da się jakoś inaczej. W czasie gry wciśnij tyldę (~) i wpisz player->setpccrimelevel 0 Możesz też ewentualnie uciec z wieży, ale nie sądze by Ci się to udało, bo każdy uważa Cię za banitę bezpodstawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować