Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2008 o 14:18, Bidasek napisał:

Oficjalne pluginy do Morrowinda płatne? Od kiedy to? ;)


Ano właśnie. Pierwsze słyszę...
Wszystkie Mody są bezpłatne.
...Może chodzi o oficjalne dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:18, Bidasek napisał:

Oficjalne pluginy do TES III płatne? Od kiedy to? Nie pomyliło ci się czasem z TES IV?


Whoops! Fakt, pomyliło mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Parę dni temu kupiłem sobie właśnie Morrowind Złotą Edycję, cieszę się rozgrywką, ale niestety zdarza się, że gra potrafi wyskoczyć do Windowsa [btw. mam Viste], a przy okazji, że nie mam nawyku często naciskać F5 to staje się to ość upierdliwe :/ Dodatkowo czasami przy wczytywaniu nowych lokacji też odmawia posłuszeństwa...
Używam Morrowind FPS Optimizer, żeby wymusić 1280x800. Nic innego, żadnych modów.
Ma ktoś jakiś pomysł na te przypadłości czy mam się po prostu z tym pogodzić?
Pozdrawiam :)
Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 14:36, DJ Danielus napisał:

Niestety ta gra tak ma - niezależnie od Windowsa.

Co do rozdziałki to możesz zmienić odpowiedni wpis w rejestrze.

Pozostawie wiec tak jak jest :/
Swoją drogą że nie mogli dopracować :) to tyle lat minęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 11:34, adams99 napisał:

> /.../ > > Co do rozdziałki to możesz zmienić odpowiedni wpis w rejestrze.
Pozostawie wiec tak jak jest :/
Swoją drogą że nie mogli dopracować :) to tyle lat minęło ;)

Nie masz co narzekać. Nawyk robienia sejwów przyda się w dalszym graniu. Ze swojej strony radzę Ci robienie normalnych sejwów i trzymanie 5-6 ostatnich. Wyrób też sobie nawyk robienia sejwów przy wchodzeniu do nowych lokacji (jaskinie, ruiny) - zobaczysz, ze jest to przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę odnaleźć w sobie chęć do ponownego przejścia Morka. W tym celu o radę proszę - jaką postacią gra się najciekawiej? Przechodziłem grę wojownikiem, a potem pół-magiem pół-wojownikiem i teraz szukam nowym rozwiązań. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystkim gra się tak samo, bo w końcu i tak zostajesz wyjebundą nie do pokonania ;]
Spróbuj złodzieja- weź sobie wytrychy, łuki, lekki armor, krótkie miecze, retorykę, mistycyzm,, alchemię, akrobatykę, atletykę... coś takiego. Aha i blok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:52, witkab napisał:

Pragnę odnaleźć w sobie chęć do ponownego przejścia Morka. W tym celu o radę proszę -
jaką postacią gra się najciekawiej? Przechodziłem grę wojownikiem, a potem pół-magiem
pół-wojownikiem i teraz szukam nowym rozwiązań. :)

Możliwości jest mnóstwo. Trzeba trochę wyobraźni. Tak ja Budo Ci podpowiedział - możesz zagrać złodziejem. Piszesz, że grałeś wojownikiem. Na jakim pancerzu, jaką bronią? Jeżeli korzystałeś np. z pancerza ciężkiego i toporów/broni obuchowych to teraz zagraj dla odmiany w pancerzu lekkim/bez zbroi i wyszkol się w długim ostrzu/krótkim ostrzu. No chyba, że nauczyłeś postać tego i tego. Z tego co wiem w Morrowindzie jest to możliwe...
Można także zagrać łucznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby stać się Mistrzem Gildii Wojowników muszę jeszcze zlikwidować Arcyzłodzieja. Bodajże ukrywa się w księgarni Simine Fraline w Vivek. I teraz pytanie - gdzie dokładnie jest ta księgarnia? Przeszukałem całe miasto - bez rezultatów. Mam szczerze dość tej zabawy. Kamienne Serce nie podał lokalizacji, nie mogę też o nią zapytać mieszkańców.
Będę wdzięczny, jak ktoś poda mi dzielnicę, w której mam szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wykuwanie bawić się nie da jest tylko płatnerstwo czyli naprawianie itemów. Wystarczy odpowiednio wysoka umiejętność i sprzęt czyli młotek (najlepszy w grze to mistrzowski) by sobie coś naprawić miast iść do kowala by on to zrobił. Co do alchemii schemat ten sam czyli odpowiedni sprzęt (alembik,retorta,palnik,moździerz), składniki eliksiru, umiejętność i.. wiedza. Tj. czy jeśli połączę X z Y to wyjdzie mi XY czy może YX? Wiem ze jest też całkiem przyjemny program który pozwala zobaczyć co otrzymamy z danych połączeń no ale oczywiście większa frajda samemu odkrywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę wczytać grę, to mi wyskakuje błąd. Że jakieś wtyczki są złe, coś tam coś tam, ale omijam to i włączam. Ładuje mi się save, to pełno błędów wyskakuje, które omijam również, i gram ;P Czy to mi coś uszkodzi grę, albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować