Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

witam
mam problem ze znalezieniem artefaktu o nazwie "Rozpacz Maga"
tarcza ta powinna znajdować się w dwemerowych ruinach (nazwa na pewno na B, chyba Bthuand czy jakoś tak), problem w tym, że dotarłem tam, chodzę po nich ponad godzinę i za nic nie mogę jej znaleźc :/
chciałbym więc poprosic kogoś o screena przedstawaijącego położenie tarczy (chodzi mi o dokładne zaznaczenie punktu, bo mogę tak chodzic i chodzić a i tak jej nie znajdę :/)

wiem, że te ruiny leżą na odludziu, ale jeżeli ktoś ma trochę czasu i chęci, oraz wie gdzie znajduje się ta tarcza, to będę mu baardzo wdzięczny :)


P.S: czy da się znaleźć tą tarczę nie będąc wampirem i nie wykonując zadania od tego wampira który prosi nas o przyniesienie tej tarczy? bo moze niepotrzebnie tam chodzę, skoro i tak nie moge jej zdobyć nie będąc wampirem :/ ale nigdzie nie znalazłem informacji, że bez tego nie zdobedę rozpaczy, więc szukam kolejnego eksponatu do kolekcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 17:47, Zakrzysiunio napisał:

(...)

Z tego co pamiętam to tą tarczę można było zdobyć właśnie jedynie wtedy, gdy było się wampirem. Jeżeli nim nie jesteś to tego artefaktu po prostu tam nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 20:13, Hoplita napisał:

> (...)
Z tego co pamiętam to tą tarczę można było zdobyć właśnie jedynie wtedy, gdy było się
wampirem. Jeżeli nim nie jesteś to tego artefaktu po prostu tam nie będzie.


:/ szkoda :/

teraz mam dylemat- jak ja go kiedys znalazłem? nie mam zielonego pojęcia :)))

no nic, dzięki za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 10:45, Zakrzysiunio napisał:

...


Ja ta tarcze znalazlem grajac po raz pierwszy wcale nie bedac wampirem. Ma ja w ekwipunku gostek z dwemerowych helmem na glowie. Gdzie dokladnie to nie pamietam, ale walczylem z nim na chodniku okalajacym wielkiego stalaktyta czy tam innego stalagnata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny bug - wykonałem wszystkie misje dla Aengotha, Habassi i Muriel, dla Jima do ,,Kochanki Hrundioego'''', a i tak nie dostaję awansu na mózg, co jest niezbędne do kolejnych zadań. Rekawice Bal Molagmara wyrzuciłem...
Próbuję wpisać w konsoli:
player->PCRaiseRank ''''Thieves Guild'''', ale to nie pomaga. Co źle wpisuję? Moja postac spełnia wymagania awansu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]. Dzisiaj chyba znowu odświeżę Morka. Tylko tym razem na modach. Polecacie jakieś? Najlepiej na grafikę i jakieś dodatkowe bronie itp. Od razu prosiłbym o instrukcję instalacji. Nie chciałbym czegoś skisić.


Lepiej zainstalować samego Morka czy Morka + dodatki? I czy Morek+ dodatki będzie działać z modami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 10:19, Mateuszencjowaty napisał:

Witam ;]. Dzisiaj chyba znowu odświeżę Morka. Tylko tym razem na modach. Polecacie jakieś?
Najlepiej na grafikę i jakieś dodatkowe bronie itp. Od razu prosiłbym o instrukcję instalacji.
Nie chciałbym czegoś skisić.


Ode mnie:
Better Bodies+Beryl''s Head Replacer=na wygląd postaci.
Japanesse House-Dla miłośników Japonii.Chatka+zbroja samuraja+lepszy wygląd katan.
Visual Pack-niemal całkowicie ulepsza grafikę Morrowind.
DB_Replacer-Zmienia styl pancerza Mrocznego Bractwa na ninjowaty+daje im unikalne bronie.
Robe Replacer-zmienia szaty.Niezbyt znany mod,ale fajny.
Morrowind Code Patch-poprawia buractwa występujące w grze.
Tamriel Rebuilt map1 i map2-dwie części moda Tamriel Rebuilt mającego dodać CAŁE Tamriel.Jako że raczej zrobią tylko Hammerfell i Morrowind to warto pobierać w kawałkach.Raczej ściągnij je gdy zamierzasz zostać magiem-obie mapy dotyczą dystryktu Telvanni(Chociaż jak dadzą wszystkie questy to w Firewatch,Helnin są gildie wojowników,magów i złodziei,a w Ranyon-Ruhn znajduje się Świątynia.

Wielkiej filozofii przy instalacji nie ma-wklejasz pliki do Data Files i już.Problemy to jedynie angielskie nazwy przedmiotów/NPC ale da się przeżyć.Problem wystąpi z TR gdyż trzeba to skonwertować.

"Czy da się uruchomić na polskim Morku angielski plugin?
Tak, ale wymaga to wcześniejszej konwersji z wersji angielskiej na polską. Gra Morrowind została zaprojektowana w ten sposób, że bezpośrednie użycie pluginów (wtyczek) z innej wersji językowej, niż ta, której użył autor wtyczki, nie jest możliwe. Najpierw więc należy skonwertować plik esp używając specjalnego programu (konwertera pluginów, np. MG_konwerter.exe). Po skonwertowaniu pojawi się nowy plik, który to należy wczytać do CS-a (Construction Set) i zrekompilować skrypty (w menu File --> Data Files zaznaczyć skonwertowany plugin i pliki zależne, po załadowaniu wybrać Gameplay --> Edit Scripts --> script --> Recompile All, poczekac chwilę a następnie zapisać zmiany)."


By Elderscrollds.com.pl

Dnia 11.04.2009 o 10:19, Mateuszencjowaty napisał:

Lepiej zainstalować samego Morka czy Morka + dodatki? I czy Morek+ dodatki będzie działać
z modami?


Morek+Dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tak się powinno robić w jednej kwestii się z tobą nie zgodzę :
Otóż moża grać z angielskimi plugianmi i to nawet bez problemów : ja miałem około 73 pluginów głównie angielskich i jedyna różnica to to że są nazwy angielskie nic ponto .

Ale , to dla leniwych : powino się konwertować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z zadaniami rodu Telvani, a mianowicie:
nie moge wykonac zadan: Pierscien Czarny pech oraz dostarczenie mikstur na zaraze do tel Vos.

Widze te zadania od GLOSOW, ale nie ma ich w dzienniku i w zadnej opcji dialogowej.

Pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod, który ulepsza dziennik? Bo z tego co pamiętam, to wszystkie przeżycia, zadania i ich kolejne etapy były zapisywane strona po stronie bez podziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te prochy to hołd twórców ku pamięci wiernych fanów i uczestników forum TES, którzy zmarli. Jest ich kilka.

@ witkab

Od czasu obu dodatków dziennik ma funkcje segregacji i katalogowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postacią z podstawki. Aby aktywować trójcę należy po zainstalowaniu dodatku pójść spać, wtedy uaktywni się główny kłłest :) trójcy. Jeśli chodzi o przepowiednie to aby rozpocząć przygodę trzeba dostać się na nowy obszar (choćby wpław)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już to :)
Wygląda jak Oblivion, świetnie to wyszło. Najlepiej to wychodzi jak się jeszcze podmienia tekstury z innych modów jak Textury Connarego. Wtedy to można uzyskać powalający efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misjami dla klanu wamirów Quarra. Otórz przeszełem pierwsze zlecenie zabicia tego wampira a jak rozmawiam na temat kolejnego po pisze coś o składnikach ale po naciśnięciu linka "składniki" pisze, że "To zastrzeżona informacja. Przykro mi." i nic dalej się nie dzieje. Co jest nie tak?? Jak ewentualnie można przejść ten quest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować