Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2011 o 14:14, Budep napisał:

Mam pójść do tej lokacji to wpisać? Jak się uruchamiało konsolę? :D A co z tymi postaciami
co je zabiłem, odrodzą się?

Fimbulvinter
Tyle że ja nawet nie mam wpisu do dziennika na ten temat, więc sobie mogę gadać z tym
poborcą ile będę chciał i nic z tego nie będzie.


Tak pójść do tej lokacji (komórki). Konsole otwierało się ~. Nie powinny się odrodzić chociaż dawno nie grałam, radze zrobić zapis na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak i gdzie to wpisać?

"Journal "A1_V_VivecInformants", 50
PCRaiseRank "blades" "

To mi doda wpis do dziennika, że mam ukończone. Bo chyba przez moją nieuwage nie mogę zrobić teraz tej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 14:19, Budep napisał:

A jak i gdzie to wpisać?

"Journal "A1_V_VivecInformants", 50
PCRaiseRank "blades" "

To mi doda wpis do dziennika, że mam ukończone. Bo chyba przez moją nieuwage nie mogę
zrobić teraz tej misji.


Aktywuj konsole i wpisz.Poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 09:35, Budo napisał:

>/.../ > W pewnym momencie Eyidis w Balmorze daje Ci questa, gdzie musisz coś ukraść z gildii
złodziei (książkę kodów bodajże). Po prostu nie rób tego questa. Po nim ona daje może
ze dwa nudne questy, więc nic nie tracisz. /.../

O ile pamiętam, to można inaczej -

Spoiler

zasejwować grę i próbować ją okraść. Na pewno nie uda się od razu, ale przeba próbować do skutku - wtedy nie ma problemu z tym zadaniem ani z konfliktem gildii. Obydwie można przejść do końca i zostać szefem gildii. Albo też odmówić Glydis Płonące Oko wydania książki szyfrów - nic się nie stanie, a inne zadania Gildii Wojowników dadzą inne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ten spoiler chyba niepotrzebny, zważywszy na datę premiery gry ;]
Podałem sposób 100%, pamiętam, że były tam jakieś problemy, czy bugi, a omijając tego questa w zasadzie nic się nie traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 09:35, Budo napisał:

Hehe, dziennik był ulepszony dopiero w dodatkach, spróbuj poszukać na tesnexus.


Zacząłem poszukiwania od Adamantytowej Wieży i znalazłem programik o nazwie QuestCollater, jest wygodny w użyciu oraz, co najważniejsze, czytelny i przejrzysty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje mikstury dosyć wysoko zwiększającej zwinność. Jestem w Twierdzy Smutku i za cholere nie mogę tego znaleźć. Który najbliższy kupiec mi to sprzeda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 14:30, Gumisiek2 napisał:

Zacząłem poszukiwania od Adamantytowej Wieży i znalazłem programik o nazwie QuestCollater,
jest wygodny w użyciu oraz, co najważniejsze, czytelny i przejrzysty ;-)


Dla tego programu są problemem zmienione wpisy w dzienniku, poprawione przez patche i mody. Dlatego się nie zdziw jak zadanie będzie skończone, a a jakiś wpis z nim związany będzie obok w innej kategori. Przygotowałem QuestCollater do polskiej wersji, więc na tamte czasy był ok.

Prędkość poruszania się postaci możesz zwiększyć kodami lub jakimś przedmiotem wpływającym na szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem postać i za bardzo nie wiem jak zacząć grę aby łatwo nie padać itd. To mój pierwszy raz w tej grze, gram magiem bitewnym Denmerem. Staram się robić jak najwięcej zadań. Chwilowo wziąłem wszystkie od 3 gildii z Balmory a wykonałem tylko to dla gildii wojowników. Już samo kreowanie postaci zajęło mi sporo czasu. Od razu widać, że nie jest ot typowy RPG. Poradzilibyście coś nowemu graczowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Używaj tylko broni w której jesteś najbardziej wytrenowany, 40 to minimum żeby zacząć jako tako posługiwać się danym typem oręża
-Trzymaj pasek kondycji jak najbliżej maksimum. Kondycja wpływa na praktycznie wszystko co robisz, na szansę trafienia wroga, szansę uniku, szansę zrobienia mikstury czy nawet przygadania komuś
-Jeśli gdzieś jest dla gracza za trudno, to trzeba wiać i wrócić X poziomów później. Tu nie ma takiego level scalingu jak w Oblivionie
-Dobrą "arena" testową dla nowych postaci jest jaskinia tuż przy łaziku w Seyda Neen, jeśli można ją przejść bez większych problemów to postać jest OK
-Jeśli grałeś w Obliviona, przeczytaj to http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Morrowind_for_Oblivion_Players

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem postać wg. tego poradnika http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1896&Itemid=1100. Wybrałem Idealnego herosa, na1 raz, żebym się nie zniechęcił do gry. Tą jaskinię, o której mówisz przeszedłem. Mam cały set stalowego pancerza i jakiś długi miecz stalowy z Księżycowego Fortu.
Jaki najwyższy poziom miałeś grając w tą grę? Bo coś czuję, że za dużo chcę zrobić mając 1 poziom i ten set.
A no i skoro mam trzymać poziom kondycji prawie na maxa, to jak mam się szybko poruszać między lokacjami? Cały czas chodząc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy poziom? Za pierwszym razem jak grałem, mając 13 lat, grać skończyłem mając 51 poziom, a młodsza siostra 61. Drugą postacią, którą przeszedłem grę, tym razem z dodatkami (nie liczę niezliczonych podejść do gry gdzie nie dochodziłem pomiędzy 1 a 2 przejściem) również 51.
Masz rację, 1 poziom to bardzo mało, na tym etapie można mieć przy niskiej kondycji problem ze szczurem. Wykonuj zadania poboczne, zwiedzaj, plądruj jaskinie. Jak początkowe umiejki trochę podrosną, to różne czynności (atak, alchemia itp) będą się częściej udawać = nieco szybsze levelowanie. Możesz też wydać zarobione złoto na trening umiejętności, ale odbiera to nieco satysfakcji z samodzielnego rozwoju postaci.
Co do ciągłego chodzenia, to to akurat nie ma sensu,ale przed każdym wejściem do jakiejś jaskini, ruin itp, poczekaj aż kondycja się podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie jak czarować moim magiem bitewnym z poradnika? Mam grę bez dodatku i w ciężkiej zbroi nie da się czarować. Czy po podniesieniu statystyk się to poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 21:12, Gromo napisał:

A w takim razie jak czarować moim magiem bitewnym z poradnika? Mam grę bez dodatku i
w ciężkiej zbroi nie da się czarować. Czy po podniesieniu statystyk się to poprawi?


Noszenie zbroi, w przeciwieństwie do Obliviona, nie wpływa na szansę rzucenia zaklęcia. Zależy to przede wszystkim od umiejętności oraz kondycji, a także w pewnym stopniu atrybutu Szczęście. Tak więc po podniesieniu umiejętności powinno być lepiej.

Niestety, muszę Cię zmartwić, ale grając bez dodatku pozbawiasz się ulepszonego dziennika (bez tego czasem trzeba ręcznie przewijać setki stron, dosłownie) oraz nie uruchomi naprawdę wielu modów, w tym tych naprawiających błędy, oraz programów w rodzaju MGE (lepsza grafika, shadery, duży zasięg widzenia) oraz MCP (naprawa błędów w .exe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te buildy wydaje mi się, że najlepszy na początek byłby wojownik, acz wywaliłbym średni pancerz, bo jest całkowicie zbyteczny...

Jedno zasadnicze pytanie...jaki znak wybrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 22:02, Shveid napisał:

Patrząc na te buildy wydaje mi się, że najlepszy na początek byłby wojownik, acz wywaliłbym
średni pancerz, bo jest całkowicie zbyteczny...

Jedno zasadnicze pytanie...jaki znak wybrałeś?

Atronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 18:35, Gromo napisał:

/.../ Poradzilibyście coś nowemu graczowi?


Chyba to, że zadania z gildii złodziei i wojowników w pewnym momencie trochę ze sobą kolidują i trzeba je wykonać w odpowiedniej kolejności jeśli komuś zależy na tym aby i w jednej i w drugiej frakcji zostać mistrzem. Ściślej mówiąc chodzi tu o questa z księgą kodow. Pytanie tylko czy już przypadkiem ten fragment gry nie jest za Tobą. Jeśli tak to kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie. Dopiero początek mam, gildii magów dałem grzyby i podmieniłem kamień dusz. Dla gildii wojowników wykonałem zadanie ze szczurami i z okoliczną kopalnią kwama. A z gildią złodziei dam sobie chyba spokój bo nie mam ani 1 umiejętności złodziejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem zadanie od gildii wojowników z księgą kodów, jednak nie jestem w stanie jej wziąć. Ktoś podpowiedziałby jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować