Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2011 o 22:34, Gromo napisał:

Atronach


Atronachem grałem krótko (najczęściej biorę Damę)- jego premia do many i absorpcja to bardzo przydatne rzeczy, ale blokada many bywa strasznie upierdliwa, szczególnie dla początkującego. Jeżeli chcesz dalej grać atronachem to będziesz sporo wydawał na mikstury i alchemię...

Oprócz tego, co było powiedziane...
- przy wykonywaniu zadań czytaj dokładnie dziennik i zapiski z dialogów zawierające wskazówki. Często zdarzało mi się, że coś przeoczyłem, w efekcie czego w trakcie poszukiwania jaskini potrafiłem wylądować na drugim końcu mapy :D
- Nie przesadzaj z odkładaniem zadań na później- jak zostało powiedziane nie masz dodatków= nie masz ulepszonego dziennika. Bez tego aby wykonać zadanie gdzieś z początku gry będziesz musiał przewijać i przewijać...
- Patrząc na pancerze- rozwijaj na początku ciężki dla wytrzymałości. Potem inwestuj w ciężkie- najlepsza lekka zbroja nie jest słaba, nie waży aż tyle ile ciężka i łatwiej ją znaleźć.

Edit: Już wziąć nie możesz w sposób sympatyczny. Możesz zaciukać, okraść albo olać. Polecam to trzecie, bo wiele nie tracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:07, Gromo napisał:

Wziąłem zadanie od gildii wojowników z księgą kodów, jednak nie jestem w stanie jej wziąć.
Ktoś podpowiedziałby jak?

Zanim to zrobisz, wstąp do Gildii złodzieji - inaczej nigdy do Gildzii złodzieji się nie dostaniesz.

Spoiler

Potem mozesz próbować okraść - zasejwuj przed próbą kradzieży, spróbuj okraść, jak nie wyjdzie wgrasz sejw i tak przy kolejnej próbie (powyżej 20 na pewno) może Ci sie udać. Albo nie oddawaj Glydis Płonące Oko księgi Szyfrów, trochę sie pogniewa, ale dalsze zadania z Gildii Wojowników dostaniesz - jak nie od Glydis, to od

innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:07, Gromo napisał:

Wziąłem zadanie od gildii wojowników z księgą kodów, jednak nie jestem w stanie jej wziąć.
Ktoś podpowiedziałby jak?

Możliwe, że jest jeszcze jeden sposób na odzyskanie księgi szyfrów. Nie pamiętam, czy go kiedykolwiek używałem (zdaje mi się, że tak, jednak głowy nie dam), ale możesz sprawdzić. Spróbuj dać Sottilde tyle złota, by jej pasek (nie pamiętam jak on się zwał... pasek przyjaźni?) był na 100/100. Popytaj ją wtedy o księgę, może ci ją da jako prezent. :)

Jeszcze jedno. Podobno Eydis pominie to zadanie, jeśli wcześniej wykonasz dwa zadania dla Dżentelmena Jima Stacey’ego z gildii złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką bronią mam zabijać nieumarłych? Dostałem ognisty miecz w Gildii Magów w Balmorze, ale w ogóle "nie trafiam" truposzy w grobowcu rodu Andrano. Przy zwykłej broni pisze, że broń nie skuteczna - a przy tej magicznej nic się nie dzieje.
Zaznaczę, że nie bawię się magią a manę na mam poziomie 30 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 15:44, Transylvanian_Hunger napisał:

Jaką bronią mam zabijać nieumarłych?


Na nieumarlaków działa KAŻDA zaklęta/magiczna broń. Działają także bronie od poziomu srebrnego w górę (dwemerowe, szklane itd.). Zapewne nie trafiasz, bo masz zbyt niską umiejętność walki posiadaną bronią. Spróbuj kupić/znaleźć broń, którą posługujesz się najlepiej. Ewentualnie wykonaj zadanie z Butami Niewidzialnej Szybkości (99% szansy na trafienie zazwyczaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 15:50, damienthorn napisał:

Ewentualnie wykonaj zadanie z Butami Niewidzialnej Szybkości (99% szansy na
trafienie zazwyczaj).


MCP naprawia ten błąd i oślepienie powoduje już poprawnie spadek szansy na trafienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 15:50, damienthorn napisał:

Na nieumarlaków działa KAŻDA zaklęta/magiczna broń.

Specjalizuję się w długich mieczach. Wystarczyło, że kupiłem srebrny claymore i problem został rozwiązany (miecz od gildii był krótki, a mam tylko 5 pkt. biegłości w tym orężu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już jakiś patch umożliwiający grę z Overhaul 2.0 na polskiej wersji? W Morrowinda ostatni raz grałem jakieś 6 lat temu, modów nigdy nie instalowałem, więc nie ogarniam za bardzo tej całej zabawy z konwersją plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Skyrimie mam wielką ochotę zagrania w Morrowinda, ale jako że jeszcze tego nigdy wcześniej nie robiłem to prosiłbym jakiegoś eksperta w temacie o napisanie w jakie mody mam się zaopatrzeć ( znalazłem masę na elderscrolls.phx.pl ale naprawdę nie wiem co z tego ściągnąć). Z góry pięknie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 06:53, kapistar1 napisał:

Po Skyrimie mam wielką ochotę zagrania w Morrowinda, ale jako że jeszcze tego nigdy wcześniej
nie robiłem to prosiłbym jakiegoś eksperta w temacie o napisanie w jakie mody mam się
zaopatrzeć ( znalazłem masę na elderscrolls.phx.pl ale naprawdę nie wiem co z tego ściągnąć).
Z góry pięknie dziękuję



Jeśli nigdy nie grałeś to najlepiej żadne. Kup złotą edycję i pykaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem (do Morrowinda miałem trzy podejścia, dopiero za czwartym mi się spodobał), ale gram z takim zestawem i jest fajnie:
- podstawka + oba dodatki
- Cliffracer remover (usuwa irytujące, latające potwory)
- A good place to stay lub Balmora house (dodaje świetny domek w Balmorze)
- no-glo (usuwa tandetną poświatę magicznych przedmiotów)
- dynamic magicka regeneration (mana szybciej się regeneruje)
- teleport ring (mmmmm, obowiązkowa rzecz w Morrowindzie jak dla mnie :P)
- teleportująca czaszka w Bloodmoonie (mod nazywa się Skull of teleportation albo coś takiego)
- Creature pack (dodaje trochę wariacji potworów)
- + jeszcze stojaki na broń i mod pozwalający obracać na nich sprzęt

Taki zestaw nie dodaje zbyt dużo nowych rzeczy do gry, ale usprawnia i poprawia to co jest, znacznie uprzyjemniając (przynajmniej mnie, fanowi prostackiego Obliviona) zabawę w Morrowindzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 06:53, kapistar1 napisał:

Po Skyrimie mam wielką ochotę zagrania w Morrowinda, ale jako że jeszcze tego nigdy wcześniej
nie robiłem to prosiłbym jakiegoś eksperta w temacie o napisanie w jakie mody mam się
zaopatrzeć ( znalazłem masę na elderscrolls.phx.pl ale naprawdę nie wiem co z tego ściągnąć).
Z góry pięknie dziękuję



Polecam spolszczony przeze mnie Graphic Herbalism dostępny na Clockwork City. Pozwala on na zbieranie roślin bez otwierania ich jak pojemników, zmieniając przy tym po zerwaniu wygląd rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, mam buga, albo coś zrobiłem źle
Dam w spoiler, żeby nie było...

Spoiler

Uratowałem Panią Milo z Dziekanatu i miałem spotkać się z nią w klasztorze. Wszystko ok, docieram na miejsce, wchodzę... A tam jej nie ma. Nigdzie, dosłownie nigdzie. Czekałem kilka razy po 24h, wychodziłem/wchodziłem, nic nie działa :/ Ktoś spotkał się z takim problemem? I mam wpis w dzienniku, który mówi jasno, że mam się spotkać z Mehrą w tym klasztorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, ale pogadałem tylko z tym szefem klasztoru, dał mi to co miał dać i fabuła normalnie się posunęła dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 10:32, Kazak napisał:

Miałem to samo, ale pogadałem tylko z tym szefem klasztoru, dał mi to co miał dać i fabuła
normalnie się posunęła dalej.

W moim przypadku, ona była w klasztorze - ale faktycznie, to szef klasztoru zakończył to zadanie po rozmowie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją pokonania Salyn Sarethi w konkursie zagadek. Zdobyłem księgę zagadek, udałem się do Upiornej Bramy, gadam z nim o "uprzejmościach" i ten wspomina, że gdyby ktoś go pokonał w zagadkach i poezji...
Tyle, że nie mogę go wyzwać na pojedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 10:18, Transylvanian_Hunger napisał:

> Oho, mam buga, albo coś zrobiłem źle
Tak dla pewności, trafiłeś do klasztoru Holamayan na małej wyspie?


Tak ;)
Ale już poradziłem sobie z problemem, konsolą co prawda, ale działa. Przywołałem Mihrę i teraz już jestem w obozie Urshilaku.

I tak btw. dla pewności spytam się... Po skończeniu głównej fabuły dalej mogę eksplorować świat, robić questy dla gildii itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 16:02, Mateuszencjowaty napisał:

I tak btw. dla pewności spytam się... Po skończeniu głównej fabuły dalej mogę eksplorować
świat, robić questy dla gildii itp?


Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować