Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Przed zagadaniem do Salyna Sarethi powinieneś był zapisać grę, a następnie porozmawiać z nim o zagadkach. Na jego kwestie odpowiadaj w taki sposób żeby się rymowało. Jeśli sprawa wygląda inaczej (np. nie ma mozliwości zagadania do niego czy też nie ma stosownego tematu) to prawdopodobnie padłeś ofiarą jakiegoś buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odinstalowałem grę z pewnych powodów, wcześniej gra działała w 100% poprawnie (oczywiście oryginał). Teraz chcę ponownie ją zainstalować, aczkolwiek setup nie reaguje. Gdy uruchamiam go ręcznie, to wyskakuje zapytanie o deinstalację, tak w kółko. Wyszukałem i odinstalowałem pliki Morrowinda, aczkolwiek wciąż to samo. Usuwanie z Dodaj/Usuń Programy nic nie daje. Wpisy w rejestrze - znalazłem dwa, usunięcie ich nic nie dało.. ;/ Co robić?

WIN 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, jakie są wg was najlepsze czary ze szkoły Zniszczenia, Przemiany i Przywołania? Pytam bo nie chciałbym sam ich testować i zawalać sobie mojej listy czarów ;p

Z góry dziękuję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 19:06, mlynar911 napisał:

Mam takie pytanko, jakie są wg was najlepsze czary ze szkoły Zniszczenia, Przemiany i
Przywołania? Pytam bo nie chciałbym sam ich testować i zawalać sobie mojej listy czarów
;p

Z góry dziękuję ;]


Czary można kasować :P Nie pamiętam jak, ale popróbuj z shiftem albo ctrlem, może altem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejo ludzie mam taki problem, otóż zaglądam do folderu Meshes PUSTO, Textures też PUSTO,


Otóż ja w Construction Setecie zrobiłem drugą złotą katane(Golden brand) ale nie magiczną, otóż chce ją odtexsturować że zamiast być złota ma być srebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 23:04, Pablo1989 napisał:

Hejo ludzie mam taki problem, otóż zaglądam do folderu Meshes PUSTO, Textures też PUSTO,

Jezeli masz osobna plyte z CS to tam sa pliki(luzem), ktorych szukasz. Jezeli nie to bedzie musial rozpakowac plik danych bsa(to w nim te pliki).
Masz Gibbo''s Skinner? http://www.elderscrolls.phx.pl/cs/cstekstury.html
Jak chcesz zdublowac mesh i miec zmienione tekstury, a pierwszy miecz w teksturze bez zmian to musisz tego uzyc/albo podobnego programu/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiała jest dla mnie pewna rzecz.

Wiele modów do Morrowinda instaluje się na zasadzie podmiany plików.
Często są to tekstury. I tu jest haczyk... Przecież gra jest możliwa do uruchomienia tylko z DVD w napędzie, a to właśnie na nim znajdują się tekstury, mam rację? Mówię tu o Morrowind Złota Edycja, bo takowe wydanie posiadam.

Jak, wobec tego, zmienić pliki zamieszczone na DVD? To pytanie retoryczne, oczywiście.

Pomyślałem sobie, ze może istnieje opcja pełnej instalacji gry (opcja rozgrywki bez płyty w napędzie), ale... Szukałem i nic o czymś takim nie słyszałem.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, kwestia już w zasadzie nieaktualna... Tekstury przerzucone do pustego (niemalże) folderu Textures w plikach gry na dysku twardym są odczytywane zamiast tych z płyty (o ile mają tą samą nazwę). Mogłem to sprawdzić od razu, ale cóż, w ogóle się tego nie spodziewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2012 o 12:21, Kardithron napisał:

Co o tym sądzicie?


Ale próbowałeś czy gdybasz?
Wrzucasz pliki moda do odpowiedniego folderu w katalogu gdzie zainstalowałeś grę, następuje podmiana i fajrant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uściślenia, pliki nie są ładowane z DVD tylko z "archiwów" z rozszerzeniem .bsa, np. Morrowind.bsa, Tribunal.bsa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Werewolf ReEquip, który automatycznie zakłada likantropowi wszystkie jego rzeczy po powrocie do ludzkiej formy.

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?id=5383&view=Mods.Detail

Nie działa. Nie rozumiem dlaczego. Wtyczka jest zaznaczona. Kilka innych używanych przeze mnie pomniejszych modów związanych z wilkołactwem nie popada z w konflikt z Werewolf ReEquip, co także sprawdzałem.
Z racji faktu, że używam polskiej wersji gry, a mod wymaga MW Script Extender, zastosowałem się także do poradnika z tej strony:

http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/lofiversion/index.php/t48797.html

Próbowałem dwa razy. Również nic to nie dało.

Może ktoś przypadkiem korzysta z tej modyfikacji i coś mi doradzi?

Możecie spróbować ją zainstalować u siebie i zobaczyć, czy zadziała. Konsola (~): player->BecomeWerewolf, a następnie player->UndoWerewolf. Jeżeli mod działa, to postać po wpisaniu kolejno tych dwóch linijek powinna być ubrana w to, co była przed wpisaniem pierwszej.

Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkała mnie w Morrowindzie dziwna sytuacja.

Wędrowałem sobie po rejonach Molag Mar (chyba dobrą nazwę podałem... chodzi o

Spoiler

południowo-wschodnią popielną część Vvardenfel

), zabijając różnorakich przeciwników, wykonując zadania i plądrując jaskinie/grobowce.

W pewnym momencie zorientowałem się, że WSZYSCY w świecie gry próbują mnie zabić!

Rzucił się na mnie
Spoiler

niewolnik Reeh-Jah

przebywający w tamtych rejonach, atakowali mnie Dunmerowie z
Spoiler

obozu Popielnych (nazwa zaczynająca się na "E")

, a po teleportacji do Ald''ruhn rzucili się na mnie również wszyscy mieszkańcy tego miasta.

Grzywna za głowę wynosi 0. Nie mam pojęcia, co się stało, ale na 100% doszło do tego właśnie w tamtych rejonach Molag Mar. Sprawdzałem to analizując chronologicznie zapisy gry.


Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 16:12, Largooo napisał:

Nic o tym nie wiem, ale mnie nieźle zaintrygowałeś. Może się zamieniasz w jakiegoś wampira
czy coś?

Hm... W wampira? Nie mam pojęcia. Nie wiem o nich zbyt wiele, gdyż nigdy się nie interesowałem. Nie mam nawet pojęcia, jak można stać się jednym z nich.

Być może ma to jakiś związek z wilkołaczym modem, którego używam. Tylko nie wiem, co mogłoby być z nim nie tak. Sam go analizowałem i przerabiałem odrobinę z TES Construction Set. Jest nieskomplikowany i ogranicza się do paru nowych skryptów/zmian w istniejących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 13:53, Kardithron napisał:

Hm... W wampira? Nie mam pojęcia. Nie wiem o nich zbyt wiele, gdyż nigdy się nie interesowałem.
Nie mam nawet pojęcia, jak można stać się jednym z nich.

Z wampirami jak to z wampirami bywało w legendach:
Wampira może z ciebie zrobić inny wampir, a wtedy stajesz się wrogiem publicznym. Jednak jak każdy typowy wampir cierpisz na światłowstręt i poruszając się za dnia (pomijając budynki/podziemia) otrzymujesz obrażenia.
I jeśli się nie mylę to w menu pojawia się dodatkowa cecha od bycia wampirem.

Jeśli żadna z tych rzeczy się nie sprawdzi to bym obstawiał raczej wilkołactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:11, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jeśli żadna z tych rzeczy się nie sprawdzi to bym obstawiał raczej wilkołactwo.

I faktycznie, w tym leżał problem. Zapomniałem odpisać.
Jedną z modyfikacji wprowadzonych przez ten plugin była możliwość oczyszczenia swej reputacji z wilkołactwa poprzez zabicie świadków. Po prostu raz tego nie zrobiłem. Nie rozumiałem do końca tej właściwości plugina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Kiełbasiarze!
Powiedzcie mniaaa, jaki jest głowny wątek fabularny w Morrowindzie?
W ogole śmieszna sprawa była. Kupilem gre w extraklasyce za 20złociszowników. I byłem mały przyzwuczajony do liniowych gier. Nie widziałem o co tam chodzi, gdzie mam iść. I biegałem byle gdzie, zabawne....ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny wątek gry rozpoczyna się od zaniesienia paczki do Caiusa, przez jakiś czas to on zleca główne zadania. Poza tym, jest wiele gildii oraz dużo zadań poboczny, nic nie przeszkadza graczowi w ogóle nie ruszać main questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 12:17, Largooo napisał:

Hej Kiełbasiarze!
Powiedzcie mniaaa, jaki jest głowny wątek fabularny w Morrowindzie?


Speedrunerzy robią wątek fabularny w niewiele ponad 4min. Ogólnie mnie ów wątek nie porwał, był dość nudnawy, mimo że lubię serię TES to mitologia i rasy tego uniewrsum wywyłują u mnie grymas (chociaż ukazanie orków jako okaleczone, wyklęte anioły jest dość ciekawe). Bardziej interesowało mnie eksplorowanie i poznawanie świata oraz zadania poboczne które w sumie nadrabiają całą resztę i są naprawdę wciągające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować