Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Co do domków to zawsze możesz przejąć jakąś nieruchomość zabijając właściciela. Pamiętam, że w jednej misji dla gildii wojowników trzeba było zabić kogoś w Balmorze. Dom stoi potem pusty więc można się tam wprowadzić. Jak chcesz zabić kogoś innego upewnij się, że nie jest związany z jakimś questem.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dusze już mi się udało złapać jakiegoś szczura, więc wszystko działa. W sumie nie wiem czemu wcześniej mi się nie udawało, widocznie w ferworze walki coś źle robiłem.

Teraz mam inne pytanie.
Jak w tej grze wykorzystać trucizny? Da się jakoś zatruć broń jak w następnych częściach serii TES, bo póki co to udało mi się tylko taką truciznę wypić? ;] Zauważyłem, iż sporo jest tych negatywnych efektów w składnikach, tylko nie wiem czy da się je jakoś wykorzystać w walce, czy mają one tylko utrudniać robienie mikstur o pozytywnych efektach.

Jeszcze przy okazji zapytam w jaki sposób gildia wojowników koliduje z gildią złodziei? Znaczy się mogę wstąpić w szeregi obu organizacji i robić początkowe questy, czy sam zapis do którejś z nich blokuje mnie w prawach członka tej drugiej. Swoją drogą jeszcze nie udało mi się znaleźć sposobu na przystąpienie do gildii złodziei, widocznie dobrze się skubańce ukrywają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety roni nie da się zatruwać. Powstawał mod dodający zatruwanie, ale nie został ukończony. Trucizny możesz więc co najwyżej sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 15:59, Minamir napisał:

Niestety roni nie da się zatruwać. Powstawał mod dodający zatruwanie, ale nie został
ukończony. Trucizny możesz więc co najwyżej sprzedać.


Aha czyli to tylko taki niedorobiony aspekt gry, że da się zrobić truciznę ale nie da się jej w żaden sposób wykorzystać. Z drugiej strony jednak jakby składniki alchemiczne miały same pozytywne efekty to można by tworzyć naprawdę niezłe mikstury, a tak zawsze jakiś niechciany efekt się wkradnie, więc nie jest tak łatwo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:04, Wszystkozajete napisał:

> Niestety roni nie da się zatruwać. Powstawał mod dodający zatruwanie, ale nie został

> ukończony. Trucizny możesz więc co najwyżej sprzedać.

Aha czyli to tylko taki niedorobiony aspekt gry, że da się zrobić truciznę ale nie da
się jej w żaden sposób wykorzystać. Z drugiej strony jednak jakby składniki alchemiczne
miały same pozytywne efekty to można by tworzyć naprawdę niezłe mikstury, a tak zawsze
jakiś niechciany efekt się wkradnie, więc nie jest tak łatwo ;]


Jedną z zalet gry (net wtedy był rzadkością) było szukanie przepisu na idealną miksturę (taki kamień filizoficzny :), w praktyce jak się znalazło, że pospolite dwa składniki tworzą miksturę np. lewitacji, nigdy już nie trzeba było szukać innego sposobu przemieszczania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:52, Boguslav4 napisał:

Jedną z zalet gry (net wtedy był rzadkością) było szukanie przepisu na idealną miksturę
(taki kamień filizoficzny :), w praktyce jak się znalazło, że pospolite dwa składniki
tworzą miksturę np. lewitacji, nigdy już nie trzeba było szukać innego sposobu przemieszczania.
:D


Akurat miksturę lewitacji dość łatwo zrobić, w znaczeniu, że dość często spotykane są składniki mające taki efekt. Gorzej, że bez odpowiednich umiejętności i sprzętu taka mikstura nie będzie miała zbyt dużej mocy.

To jeszcze powtórzę pytanie.
W jaki sposób gildia wojowników koliduje z gildią złodziei? Z gildią złodziei chciałbym związać się na poważnie i wykonywać dla nich questy, a do wojowników wstąpiłbym tylko po to, aby zyskać dostęp do szkoleń czy handlu u niektórych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:01, Wszystkozajete napisał:

To jeszcze powtórzę pytanie.
W jaki sposób gildia wojowników koliduje z gildią złodziei? Z gildią złodziei chciałbym
związać się na poważnie i wykonywać dla nich questy, a do wojowników wstąpiłbym tylko
po to, aby zyskać dostęp do szkoleń czy handlu u niektórych postaci.


Jezeli wykonasz najpierw zadania dla Gildii Wojownikow z Balmory to w zaden, bo jest opcja zeby sie dogadac. Jezeli na odwrot, to bedziesz musial okrasc albo zabic jednego z czlonkow Gildii Zlodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:01, Wszystkozajete napisał:

...


W pewnym momencie trzeba podjąć wykluczający się wybór. Tu znajdziesz wszystko, czego potrzeba, a nawet więcej: http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Morrowind

Wstępuj do wszystkich gildii i wykonuj questy równocześnie. Nic na tym nie tracisz, a szybko zauważysz, że zadania są praktycznie te same, niezależnie od gildii -> idź gdzieś -> zabij/okradnij/znajdź -> wróć. Niektóre częściowo się zazębiają, bądź występują w tym samym rejonie, więc jeśli dobrze rozplanujesz, możesz zaoszczędzić sobie wieeele łażenia w tę i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 19:38, Hubi_Koshi napisał:

Myślę sobie ostatnio nad ponownym zagraniem w Morrowinda. I tutaj taka mała prośba, polecilibyście
jakieś ciekawe mody?


Najlepiej napisz najpierw co chciałbyś zmienić. Grafikę, gameplay, nowe questy/obsary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 20:16, Minamir napisał:

Najlepiej napisz najpierw co chciałbyś zmienić. Grafikę, gameplay, nowe questy/obsary?

No właśnie problem w tym że nie mam nic konkretnego na myśli. Chodzi mi po prostu o jakieś ciekawe mody, które są ogólnie uznawane za must-have przy graniu w Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 19:38, Hubi_Koshi napisał:

Myślę sobie ostatnio nad ponownym zagraniem w Morrowinda. I tutaj taka mała prośba, polecilibyście
jakieś ciekawe mody?


Poczekałbym trochę na nowego Overhaul''a:

http://www.ornitocopter.net/

Trwają ostatnie testy instalera, więc na dniach powinna już być nowa wersja (przynajmniej od kilku tygodni tak twierdzą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 22:05, damienthorn napisał:

Trwają ostatnie testy instalera, więc na dniach powinna już być nowa wersja (przynajmniej
od kilku tygodni tak twierdzą).


Czy to oznacza, że będzie można tego moda Overhaul zainstalować w prosty sposób? Jeśli tak to byłoby świetnie, gdyż miałem zamiar w przyszłości przeinstalować grę na w miarę nowego laptopa i dodać tą modyfikację, ale obawiam się, że miałbym z tym wielki problem, gdyż w programowaniu nie jestem zbyt dobry ;p
Póki co jednak gram na starym 9 letnim kompie w czystą wersję z premierowej edycji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 22:27, Wszystkozajete napisał:

Czy to oznacza, że będzie można tego moda Overhaul zainstalować w prosty sposób?


Tak. Tutaj masz pokazanego instalatora:

http://www.youtube.com/watch?v=ulc2XCA37hs

Łatwo, szybko, przyjemnie. Nie wiadomo tylko co z polską wersją gry. Specjalnie czekałem na promocje na Steam''ie, żeby kupić wersję angielską, przy której nie trzeba bawić się w przerabianie modów. Zapisy gry z Overhaula 2.0 mają być kompatybilne z wersją 3.0.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.Wiecie może czy ktoś jeszcze oprócz drzemki w cieniu drzew(ten argonian z gildii magów w sadrith morze) uczy retoryki do 100??U Caisusa(Szef Ostrzy) nie mogę już dalej uczyć się retoryki, mam 70 i tylko do 70 on uczy :(
Jeśli tylko ten argonian może wyuczyć na max to lipa, bo wojownikowi nie wypada dołączać do gildii magów...w każdym razie ja bym nie chciał jako warrior tam dołączać, bo żaden mój skill nie jest związany z tą gildią:P(moja postać to mieszanka wojownika i złodzieja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 02:52, Sigu napisał:

Nie musi być skill związany z gildią aby dołączyć ^^


Ale nie bedzie chcial trenowac gracza, jezeli nie osiagnie wystarczajaco wysokiej rangi w gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być w jakimś sensie problemem...
Można zawsze otworzyć CS i zmienić dane Caisusa, czy jak on tam ma ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy pozniej i tak zaliczysz wszystkie gildie więc nic ci to praktycznie nie szkodzi - a do prawie każdej gildi dołączysz bez problemu .

Chyba że nie chcesz mieć wszystkiego - taka droga wojownika , tylko gildia wojownikow i ród Reordan , mało teraz graczy co sami sobie nakałądają takie ograniczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować