Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2013 o 11:17, Fimbulvinter napisał:

Da się pogodzić wszystko tylko musisz uważać bo wykonianie zadania z

Spoiler

ksiągą szyfró

w
dla gildi wojowników wyklucza możliwość przyłączenia/kontynuowania misji dla gildii złodzieji.
Możesz się przyłączyć tylko do jednego wielkiego rodu.


Mi się wydaje, że wykonanie tej misji nie przekreśla możliwości awansu w gildii złodziei :D Z tego co pamiętam, to w obu gildiach zostałem mistrzem, ale jak to mi się udało - już nie pamiętam :D Chyba jest jakieś wyjście z tej sytuacji :) Co do rodów to się zgadzam - sam został mistrzem rodu Redoran, bo mi się Under-Skar spodobał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kilka nieudanych podejść do Morrowinda, dopiero za czwartym razem się udało. Gra jest na tyle prosta i otwarta, że już po paru godzinach miałem tyle złota, żeby trenować się w dowolnej dyscyplinie i bardzo podbić poziom (a nie korzystałem z setek kruczków i kombinacji, jakie obmyślili wielbiciele tej gry)*
Sugeruję skupić się na jednej gildii, potem nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby wyszkolić się w rzeczach wymaganych przez inne.


* pomijam fakt, że wtedy po prostu odstawiłem grę, bo nie było już w niej żadnych wyzwań, z radością zwiedziłem tylko tereny z Bloodmoon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:21, seroero napisał:

Czy jest jeszcze możliwość kupienia Morrowinmda w wersji pudełkowej. Wiem że raczej nie
ale warto zapytać.


Na allegro nie powinno być problemu :) W normalnych sklepach raczej już tego nie dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:29, pawbuk napisał:

> Czy jest jeszcze możliwość kupienia Morrowinmda w wersji pudełkowej. Wiem że raczej
nie
> ale warto zapytać.

Na allegro nie powinno być problemu :) W normalnych sklepach raczej już tego nie dostaniesz
:)

Nie, do allegro raczej nie mam zaufania więc ten pomysł odpada. No cóż widze że została tylko cyfrowa dystrybucja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:39, seroero napisał:

Nie, do allegro raczej nie mam zaufania więc ten pomysł odpada. No cóż widze że została
tylko cyfrowa dystrybucja :D


Jeśli wybierasz dystrybucję cyfrową w celu kupienia Morrowinda, to tylko i wyłącznie Steam. Inne wersje mogą nie działać z MCP (Morrowind Code Patch) a ten naprawia naprawdę wiele błędów silnika gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą księgą szyfrów to zrobiłem tak, że najpierw przekupiłem postać łapówkami, a potem oddała ją bez walki. Czyli jeśli dobrze rozumiem to da się rozwinąć wszystkie cechy? Gra jest wielka, to na początku odpycha bo trudno ogarnąć podstawy, pomimo że wiele RPGów za sobą :)

P.S. Seroero kiedyś kupiłem morrowinda za 20 zł z ekstra klasyki :) na allegro są jeszcze aukcje gdzie gra kosztuje 29 zł, używana rzecz jasna, za taką cenę warto zaryzykować. Sam kupiłem nie jedną pozycję, której nie dostanie się już w sklepie. Teraz poluję na Oblviona ze wszystkimi dodatkami w rozsądnej cenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 11:52, Corporal napisał:

Z tą księgą szyfrów to zrobiłem tak, że najpierw przekupiłem postać łapówkami, a potem
oddała ją bez walki. Czyli jeśli dobrze rozumiem to da się rozwinąć wszystkie cechy?
Gra jest wielka, to na początku odpycha bo trudno ogarnąć podstawy, pomimo że wiele RPGów
za sobą :)



Bo morrowind nie prowadzi za rączkę i nie ma wskaźników na mapie gdzie jest cel. Tak jak Ci npc opisze, tak musisz iść, czasami się błądzi :P
Jeśli chodzi o księgę szyfrów, to ja olewałem zawsze to zadanie, bo jest do niczego niepotrzebne, nigdzie nie prowadzi, a w dodatku powoduje problemy z gildią złodziei potem. Nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 12:00, Budo napisał:


Bo morrowind nie prowadzi za rączkę i nie ma wskaźników na mapie gdzie jest cel. Tak
jak Ci npc opisze, tak musisz iść, czasami się błądzi :P
Jeśli chodzi o księgę szyfrów, to ja olewałem zawsze to zadanie, bo jest do niczego niepotrzebne,
nigdzie nie prowadzi, a w dodatku powoduje problemy z gildią złodziei potem. Nie warto.


Fallout 1 i 2 też nie prowadził za rączkę, Might and Magic 6 także nie ;) Teraz jednak przyznaję że gra jest wyśmienita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh stare czasy mi się przypominają... morrowind ciągle jest w mojej ścisłej top3 gier wszech czasów po tylu latach :)
Do niektórych questów musiałem sobie mapy rysować, żeby mieć ułatwione jak będę grał następnym razem, tak ciężko było znaleźć ^^
Znalazłem nawet coś na dysku haha :)

20130518212942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 21:30, Budo napisał:

...


Tak się powinno grać, a nie jakieś wskaźniczki. Teraz to nawet nie do pomyślenia żeby to sobie wyłączyć, bo z dialogu się nie dowiesz gdzie iść, gdy twórcom nie przyszło do głowy, że ktoś może chcieć trudniejszą rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Takie czasy, to wina ekonomii. Teraz gra ma się sprzedać i zarobić dużo kasy, bo produkcja jest coraz kosztowniejsza. Żeby się sprzedać gra musi być "przystępna" i "przyjazna graczom". Stąd wszystkie ułatwienia i efekciarstwo, stąd mamy ewolucję od morro do skyrima...Na szczęście na kickstarterze kręci się kilka dobrych projektów dla fanów starych rpg, także nie traćmy nadziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam następne pytanie, z tego co wyczytałem w instrukcji i sam zresztą już też zauważyłem, umiejętności poboczne nie mają wpływu na tempo zdobywania poziomów. W takim razie mam pytanie, jak niby da się osiągnąć tak wysokie poziomy o którym pisano w tym temacie (np 200?) to zależy od modów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 09:23, Corporal napisał:

Hej mam następne pytanie, z tego co wyczytałem w instrukcji i sam zresztą już też zauważyłem,
umiejętności poboczne nie mają wpływu na tempo zdobywania poziomów. W takim razie mam
pytanie, jak niby da się osiągnąć tak wysokie poziomy o którym pisano w tym temacie (np
200?) to zależy od modów?


Nie jest czasem tak, że jak dasz się wsadzić do więzienia, to umiejętności spadają i potem można znowu je podnosić?
Sam tego nie sprawdzałem, bo w więzieniu jeszcze nie byłem, ale wiem, że w Oblivionie tak to działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 09:23, Corporal napisał:

...


Znaleźć nauczyciela, który szkoli do 100 w jednej z twoich głównych umiejętności. Możesz się dalej u niego szkolić, co nie podniesie umiejętności, ale nabije kolejne punkty do poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 12:22, Noirr napisał:

> ...

Znaleźć nauczyciela, który szkoli do 100 w jednej z twoich głównych umiejętności. Możesz
się dalej u niego szkolić, co nie podniesie umiejętności, ale nabije kolejne punkty do
poziomu.

Hmmm czyli to raczej bug :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 09:38, Fimbulvinter napisał:

Są jakieś mody, które znacząco poprawiają grafikę a nie gryzą się z polską wersją?


Każdy mod, zawierający same tekstury lub modele będzie działał bez żadnego problemu. Jeśli mod zawiera plik .esp, to zazwyczaj wystarczy przerzucić go przez konwerter Magnusa, i także podziała.

Od siebie polecę przede wszystkim MGE XE, program posiadający naprawdę sporo możliwości - zmiana rozdzielczości, AA i AF, shadery typu bloom, SSAO czy promienie przechodzące przez liście, daleki zasięg widzenia, możliwość generowania animowanej trawy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 18:33, Fimbulvinter napisał:

Jak zostawię coś w skrzynce w Balmorze to przedmiot zniknie po jakimś czasie? Skrzynka
nie jest w żadnym budynku, po prostu skrzynia na dachu.


Zostawiaj na glebie. Wytrawni gracze w morro mają graciarnie na ziemi ^^
http://www.img.ie/25cac.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować