Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

W jaki sposób zaklinać żeby był efekt stały? Czytałem kilka wersji ale nic mi nie działa:/ mam zaklinanie, mistycyzm i inteligencje na 100 ale nie mam wyboru na stałe w zaklinaniu ani ręcznym ani u żadnej osoby która zaklina. Raz zrobiłem sobie miksturami 300 inteligencji ale nic to też nie dało. Wszystkie próby robiłem na rzeczach wspaniałych, na pierścieniu który też ma dużo slotów też nie działało nic. Mam kilka wielki kamieni dusz a w nich lunatyka i złote bóstwo (oba po 80k warte) ale i tak to nic nie daje. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to działa? I jakie czary muszę znać, żeby zwiększyć inteligencję, szybkość itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, czyli co? Nie wiesz jak to zrobić, czy się nie udaje?

Potrzebujesz właśnie duszy Lunatyka lub Złotego Bóstwa (ewentualnie Almalexii lub Viveka, ale te złapią się tylko w Gwiazdę Azury, i nie warto ich tak marnować) i jakiś przedmit. Wtedy w lewym dolnym rogu okienka zaklinania możesz wybrać efekt stały. Przyda się też bardzo dużo Inteligencji, Szczęścia i Zaklinania, ale i tak może się nie udać. Lepszym sposobem jest zaklinanie u kogoś, to z kolei wymaga dużych pokładów złota, ale ma 100% szansy powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to tak działa, nie widziałem wcześniej w lewym dolnym rogu tego. Ale jakie zaklęcia potrzebuje żeby zwiększyć na stałe inteligencję i szybkość? Z kasą nie mam akurat problemu, póki co mam 500k to starczy na 4 przedmioty do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 10:16, lis899 napisał:

A to tak działa, nie widziałem wcześniej w lewym dolnym rogu tego. Ale jakie zaklęcia
potrzebuje żeby zwiększyć na stałe inteligencję i szybkość? Z kasą nie mam akurat problemu,
póki co mam 500k to starczy na 4 przedmioty do zrobienia


To jeszcze taka porada (wyczytałem kiedyś w sieci ale sam nie testowałem).
Lepiej przy zaklinaniu dać przedział wartości np. od 1 do 20, niż 10-10.
Przy zakładaniu wylosuje Ci wartość od 1-20 więc kilka prób (zdejmij/załóż) i powinno Ci się udać wylosować większą wartość bonusu niż dla stałej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 13:54, argoth napisał:

Przy zakładaniu wylosuje Ci wartość od 1-20 więc kilka prób (zdejmij/załóż) i powinno
Ci się udać wylosować większą wartość bonusu niż dla stałej wartości.


W takim przypadku (w sumie w każdym) przydaje się Morrowind Code Patch (MCP). Bez niego efekt nigdy nie osiągnie maksymalnego, a najwyżej o 1pkt niższy niż maximum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak samo akurat pomyślałem i tak też zrobiłem. Sprawdziłem najpierw na innej rzeczy czy to zadziała i wyszło to zrobiłem tak dla wszystkich. Teraz mam już prawie całe eq z bonusami na stałe oprócz spodni, nie mogę coś zdobyć wspaniałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2013 o 14:10, Kardithron napisał:

Zna ktoś jakieś sposoby na zangielszczenie polskiej wersji Morrowinda?


N Skyrim.pl były słowniki PL>ANG do konwertera Magnusa, ale w tej chwili download tam nie działa. Nie jestem jednak pewien, czy przekonwertowanie esm''ów by wystarczyło, w dodatku polskie pliki .exe różnią się od angielskich. Najprostszym chyba wyjściem będzie wyczajenie na Allegro angielskiego oryginału (za swój dałem 20zł), widzę też że w tej chwili trwa jedna taka aukcja, lub poczekanie na przecenę na Steamie na 5€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mam trafić do Twierdzy Smutku? Czytałem że podczas odpoczynku mają mnie zaatakować jacyś skrytobójcy ale póki co to mi sie nie przytrafiło a mam już ponad 200 dni w grze. Oni mnie zaatakują po wykonaniu jakiegoś zadania czy tak nie wiadomo kiedy (co nawet może się okazać że nigdy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 11:19, lis899 napisał:

W jaki sposób mam trafić do Twierdzy Smutku? Czytałem że podczas odpoczynku mają mnie
zaatakować jacyś skrytobójcy ale póki co to mi sie nie przytrafiło a mam już ponad 200
dni w grze. Oni mnie zaatakują po wykonaniu jakiegoś zadania czy tak nie wiadomo kiedy
(co nawet może się okazać że nigdy)?


Powinni dość szybko się zjawić, poznasz od razu, bo na czarno ubrany koleś będzie w nowym armorze i przerwie Ci sen. Spróbuj się przespać w gospodzie kilka razy w kupionym pokoju. Możesz też popytać o plotki strażników/przechodniów, możliwe, że najpierw trzeba pogadać, żeby uaktywnić dodatek. Nie pamiętam dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować. Próbowałem teraz też dojść na tą wyspę dodatkową też ale nie dość nie ma tego gościa co może mnie zawieść na tą wyspę, to przeczytałem że można tam wpław dopłynąć a że mam buty z chodzeniem po wodzie to żaden problem i tak chodzę tam na północnym zachodzie a wyspy nie ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 11:44, lis899 napisał:

Można spróbować. Próbowałem teraz też dojść na tą wyspę dodatkową też ale nie dość nie
ma tego gościa co może mnie zawieść na tą wyspę, to przeczytałem że można tam wpław dopłynąć
a że mam buty z chodzeniem po wodzie to żaden problem i tak chodzę tam na północnym zachodzie
a wyspy nie ma:/


Zaznaczyłeś pliki Tribunal.esm i Bloodmoon.esm w Launcherze gry, w Plikach Danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań dotyczących gry:
1. Gdzie dokładnie znajdę Lunatyków? W Dagoth Ur chodzą tylko ich imienni odpowiednicy, tego samego wyglądu.
2. Gdziek kupię zwój/ znajdę Złote Święte?
3. Ile będzie koztowało mnie zaklęcie stałego efektu kocich oczu u zaklinacza(100%, zrównoważyć buciki Szybkości)? Jakie inne stałe efektu mogą przydać sie kusznikowi? Da radę zaklać kuszę ( pojemność:10) jakimś piorunem?
4. Ki **uj ludzie Dagotha mówią mi, że ten chce się dogadać ze mną, skoro zaraz mnie atakują?
5. Kusza krasnoludzka wymiata, ktoś temu przeczy?

Dziekuję z góry, by potem nie odpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 19:50, NeroNarmeril napisał:

Kręcą się przy daedrycznych ruinach, zwój poszukaj u magów w gildiach.


To jedna odpowiedź, zwoju u magów gildii nie ma. Czy byłbyś łaskaw odpowiedzieć na pozostałe pytania, chociażby 1 i 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 19:25, gosciu2013 napisał:

Parę pytań dotyczących gry:
1. Gdzie dokładnie znajdę Lunatyków? W Dagoth Ur chodzą tylko ich imienni odpowiednicy,
tego samego wyglądu.
2. Gdziek kupię zwój/ znajdę Złote Święte?


1. Lunatyków znajdziesz najczęściej na terenach Czerwonej Góry oraz w Daedrycznych kplicach, jeśli będziesz miał powyżej ~20 poziomu.
2. Zwoje przywołania Złotej Świętej znajdziesz w Zergonipal, Yansirramus oraz Punabi, u NPC Folms Mirel oraz Hlendris Seleth, oraz losowo w pojemnikach (zwykle w jaskiniach bandytów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2013 o 00:16, Minamir napisał:

1. Lunatyków znajdziesz najczęściej na terenach Czerwonej Góry oraz w Daedrycznych kplicach,
jeśli będziesz miał powyżej ~20 poziomu.


Mam 20+. Spotykam popielne ghule i Dagoth - odpowiedniki.

Dnia 16.09.2013 o 00:16, Minamir napisał:

2.

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lunatycy są w dużej ilości w Kagoruhn, mówię dla użyteczności publicznej. Natomiast, mając 4 dusze, niespecjalnie mam pomysł na jakieś ciekawe efekty? Premie do współczynników są śmiesznie małe, wiec nie warto. Niewidzialność musiałbym zakładac za każdym razem. Lekkość, lewitacja? Moze da się zrobić regenertację zdrowia na sekundę? Co poleciacie dla kusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następne pytanie. Chciałbym zaklinać przedmioty, dokładniej swoją ebonową zbroję. Mam kilka kamieni dusz ze złapanymi duszami złotych bóstw. Umiejętność zaklinania na 100, inteligencja na 100. Za każdym razem jak chcę coś stworzyć o stałym efekcie to przedmiot ulega zniszczeniu. Co robić? Gdzieś czytałem że inteligencję trzeba podnieść czarami i miksturami do 1000 lub 10000, czy to konieczne? Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować