Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2013 o 13:26, Minamir napisał:

Zaznaczyłeś pliki Tribunal.esm i Bloodmoon.esm w Launcherze gry, w Plikach Danych?

No to o tym nie wiedziałem, nie spodziewałem się w ogóle że to było nie włączone. Włączyłem to i wszystko już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 21:34, Corporal napisał:

Jakieś porady?


Tworzyć przedmioty u zaklinaczy. Tracisz tylko forsę, której i tak jest w bród, a nigdy nie tracisz przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 22:22, Noirr napisał:

> Jakieś porady?

Tworzyć przedmioty u zaklinaczy. Tracisz tylko forsę, której i tak jest w bród, a nigdy
nie tracisz przedmiotów.


W takim wypadku po co umiejętność zaklinania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 19:58, Corporal napisał:

W takim wypadku po co umiejętność zaklinania :(

Jeżeli masz przedmioty z magicznymi właściwościami "przy użyciu" lub broń "przy trafieniu" to każde użycie magii z przedmiotu będzie zużywać mniej ładunku i można regenerować więcej ładunku przy użyciu kamieni dusz.
http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Enchant tu masz więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę robić zadania zarówno dla gildii wojowników, jak i gildii magów oraz złodziei. Jak rozumiem, jedyny konflikt między tymi gildiami to zadanie z Księgą Szyfrów i aby go pominąć, wystarczy po prostu najpierw zrobić zadania dla gildii złodziei, a dopiero później wziąć się za ową księgę? Czy coś stoi na przeszkodzie, abym wykonywał zadania jednocześnie dla Rodu Hlaalu, Rodu Redoran oraz Morag Tong? Czy w każdej z organizacji będę mógł bez przeszkód osiągnąć najwyższy stopień i czy mogę mieć owy stopień w kilku organizacjach naraz?

EDIT: Jeszcze jedno - czy jedyna różnica pomiędzy mieczami jedno oraz dwuręcznymi to to, że w pierwszym przypadku będę mógł nosić tarczę? Nie zauważyłem różnicy w szybkości ataku. Co w takim razie polecacie, bieganie z mieczem dwuręcznym czy jednoręcznym i tarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 14:09, Gumisiek2 napisał:

Chcę robić zadania zarówno dla gildii wojowników, jak i gildii magów oraz złodziei. Jak
rozumiem, jedyny konflikt między tymi gildiami to zadanie z Księgą Szyfrów i aby go pominąć,
wystarczy po prostu najpierw zrobić zadania dla gildii złodziei, a dopiero później wziąć
się za ową księgę?


Możesz równie dobrze ukraść tę księgę. Chyba najlepsza opcja.

>Czy coś stoi na przeszkodzie, abym wykonywał zadania jednocześnie

Dnia 05.02.2014 o 14:09, Gumisiek2 napisał:

dla Rodu Hlaalu, Rodu Redoran oraz Morag Tong?


Możesz mieć tylko jedną twierdzę rodową, a Morag Tong w pewnym momencie żąda śmierci jednego radnego Hlaalu (ale to po main quescie)

>Co w takim razie polecacie, bieganie z mieczem dwuręcznym czy jednoręcznym i tarczą?

Jeżeli nie rozwijasz umiejętności 'tarcza' (czy tam 'blok'), to imho nie ma sensu brać się za tarczę (przy wysokim skillu jest spora szansa na zablokowanie ataku). Chociaż najlepszy miecz w grze to jednoręczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 14:13, NeroNarmeril napisał:

> /.../> Możesz równie dobrze ukraść tę księgę. Chyba najlepsza opcja.
/.../

To istotnie najlepsza opcja, ale udaje się za którąś z kolei próbą, więc trzeba zasejwować grę i próbować do skutku. I, o ile pamietam, trzeba najpierw wstąpić do gildii złodziei, zanim się księgę ukradnie.
Ponadto warto wstąpić do Rodu Redoran, bo gra umożliwia późniejsze wstąpienie również do Rodu Hlaalu, z tym, ze drugiej siedziby już się nie da wybudować, mimo posiadanego zezwolenia. Zadania dla Morag Tong warto odłożyć na koniec, jak już wybuduje się siedzibę rodową, bo za zabicie członka własnego Rodu można z Rodu wylecieć i wtedy kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 15:59, KrzysztofMarek napisał:

Zadania dla Morag Tong warto odłożyć na koniec, jak już wybuduje się siedzibę
rodową, bo za zabicie członka własnego Rodu można z Rodu wylecieć i wtedy kicha.


Chyba że zabijasz Ynglinga albo dowolnego gościa od Telvanich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją jest, zdaje się, wykonanie tego zadania przed wstąpieniem do gildii złodziei. Wtedy można za kilka stówek zaprzyjaźnić się ze złodziejką, a potem po prostu poprosić o księgę czy tam kopię. Jeżeli w tym czasie jest się już członkiem gildii złodziei to dostanie się tylko odpowiedź, żeby być lojalnym wobec złodziei a nie wojowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 18:51, Noirr napisał:

Najlepszą opcją jest, zdaje się, wykonanie tego zadania przed wstąpieniem do gildii złodziei. /.../

O ile pamiętam, to po wykonaniu zadania z księgą szyfrów dla Gildii Wojowników, nie przyjmą Cię do Gildii Złodziei. Dostaniesz odpowiedź: "Mamy swoje standardy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 16:28, KrzysztofMarek napisał:

O ile pamiętam, to po wykonaniu zadania z księgą szyfrów dla Gildii Wojowników, nie przyjmą
Cię do Gildii Złodziei. Dostaniesz odpowiedź: "Mamy swoje standardy".


W takim razie poprosić o książkę i przed oddaniem zaciągnąć się do gildii złodziei. Pamiętam, że jakoś szło to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie dotyczące Morrowinda. Gram na normalnym poziomie trudności i jest cholernie łatwo. Na pierwszym poziomie wybiłem jaskinię, w której było około 7-8 bandytów. Bez problemu wykończyłem zabójców, którzy atakują nas podczas odpoczynku (nawet mając bardzo mało punktów życia), po czym sprzedałem ich zbroje za sporą sumkę. W gildii magów ukradłem kamienie dusz warte 20-30 tysięcy septimów. Obecnie wygląda to tak, że mam 3 poziom (przy okazji muszę powiedzieć, że system wbijania poziomów w Morrku jest rewelacyjny), żaden przeciwnik nie stanowi dla mnie zagrożenia (przynajmniej póki co) i mam przy sobie około 5 tysięcy septimów. Zwiększać od razu poziom trudności do maksymalnej wartości czy z czasem będzie trudniej? Aż przypominają się dwa pierwsze Gothiki, w których liczyła się każda bryłka ruda/sztuka złota, było łatwo o śmierć nawet w drodze do Starego Obozu/Khorinis, a walka z ludźmi sprawiała problemy nawet stosunkowo rozwiniętym postaciom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wyjść.

Możesz jak sam wspomniałeś zwiększyć poziom trudności. Częstą praktyką jest przesuwanie paska po trochu co każdy wbity poziom.

Możesz też zainteresować się modami, które dodają dodatkowe potwory czy wrogich NPCów. Istnieją też mody zmieniające sposób levelowania, jak na przykład bardzo znany GCD (Galsiahs Character Development) który usuwa ekran zdobywania poziomów. Zamiast tego, cały levelling postaci odbywa się w tle, bez ingerencji gracza, i atrybut same rosną w miarę rozwijania umiejętności. Mod ten przeznaczony jest przede wszystkim na postacie specjalizujące się w konkretnej dziedzinie, np. magowie po dłuższej rozgrywce będą mieli setki (może nawet w okolicach tysiąca?) punktów many, ale raptem kilkadziesiąt punktów życia.

Jest też coś takiego jak roleplaying. Czyli, dla przykładu, nie pójdziesz swoją dopiero co stworzoną postacią po jakiś fajny miecz, który wiesz gdzie jest, skoro postać tego nie wie. Nie ukradniesz aparatury alchemicznej z Caldery, jeśli postać należy do Gildii Magów lub jeśli kłóci się to z osobowością postaci (np. postać starająca się zawsze pomagać nie zwędzi nagle drogiego sprzętu), nie skorzysta z usług Pełzacza czy kraba sprzedawcy. W taki sposób gra robi się ciekawsza, i pośrednio też trudniejsza, ze względu na wolniejsze zdobywanie złota i dobrego ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję przesuwać pasek o 20 jednostek co poziom, w ten sposób szybko dojdę do maksymalnego poziomu trudności, a przy okazji sprawdzę, na którym poziomie rozgrywka będzie uśredniona pomiędzy zabijaniem wszystkiego jak leci, a bluzgami z powodu zbyt trudnej rozgrywki.

Co do modów, to gram w Morrowinda pierwszy raz i używam jedynie Better Heads, gdyż oryginalne twarze NPC w Morrku to jakaś kpina, są po prostu okropne :P To już Gothic miał lepsze, a trzeba przyznać, że i tam były raczej brzydkie :D Mam taką zasadę, że przechodząc grę po raz pierwszy nie korzystam z modów zmieniających rozgrywkę, bo chcę zobaczyć, co przygotowali dla mnie twórcy gry (wyjątkiem będzie Oblivion, gdy już go dorwę, bo jednak nie wyobrażam sobie gry z level scallingiem i atakowania wieśniaków w najlepszych zbrojach, gdy już zdobędę wysoki poziom). Aktywowałem jednak oba dodatki do gry, bo jest ona na tyle rozbudowana, że może nie chcieć mi się przechodzić jej kilkukrotnie w celu ujrzenia różnić między podstawką a dodatkami.

Natomiast co do odgrywania roli, oczywiście staram się to robić, jednak po prostu nie mogłem przepuścić takiej okazji, jak bezkarne zgarnięcie kamieni/klejnotów/kryształów* dusz wartych 30 tysięcy septimów :P Dodam jednak, że po prostu trzymam je w ekwipunku i nie sprzedałem ani jednego z nich w celu wzbogacenia się. Nie korzystam także z Sieci w celu wyszukania miejsc, w których mogę zdobyć jakieś dobre przedmioty i tym podobne rzeczy.

Dzięki za pomoc ;-)

* - niepotrzebne skreślić. Nie chce mi się włączać Morrowinda, by sprawdzić poprawną nazwę (choć coś mi świeta, że były to klejnoty dusz) :P We wcześniejszym poście nazwałem ten przedmiot kamieniem dusz, ale to chyba z przyzwyczajenia po ograniu Diablo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Mógłbyś mi ktoś polecić jakiegoś moda działająca z PL wersją na poprawienie grafiki (coś jak overhaul ale z tego co się orientuję nie działa on z PL wersja, albo inaczej trzeba się nagimnastykować by zadziałał)? Będę wdzięczny za wszelakie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 14:48, Eternal101 napisał:

Witam, mam pytanie. Mógłbyś mi ktoś polecić jakiegoś moda działająca z PL wersją na poprawienie
grafiki (coś jak overhaul ale z tego co się orientuję nie działa on z PL wersja, albo
inaczej trzeba się nagimnastykować by zadziałał)? Będę wdzięczny za wszelakie propozycje.


MGE XE działa bez problemów z polską wersją gry http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/41102/?

Polecam też MCP http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/19510/? który naprawia wiele błędów gry, których nie dało się naprawić zwykłym modem .esp.

Generalnie prawie każdy angielski mod będzie działał, po wcześniejszym skonwertowaniu takiego moda konwerterem Magnusa (trudno go jednak teraz znaleźć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jakaś paczka typu Morrowind Code Patch?
Poza tym Morrowind Code Patch najnowsza wersja to 2.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 22:28, Isildur napisał:

Jest jeszcze jakaś paczka typu Morrowind Code Patch?
Poza tym Morrowind Code Patch najnowsza wersja to 2.1?


Innego kombajnu w stylu MCP nie ma.
Czego konkretnie szukasz - poprawiania błędów w grze, w silniku, czy jeszcze czegoś innego?

Błędy w samej grze (w zadaniach, literówki itp) poprawia Morrowind Patch Project, mod oczywiście po angielsku.
Stabilność gry poprawić można Morrowind EXE Optimizerem ale koniecznie już po użyciu MCP, inaczej MCP nie rozpozna exe gry.

Edit: tak, 2.1 to aktualna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 23:56, Minamir napisał:

Innego kombajnu w stylu MCP nie ma.


Dobrze wiedzieć :)

Dnia 29.03.2014 o 23:56, Minamir napisał:

Czego konkretnie szukasz - poprawiania błędów w grze, w silniku, czy jeszcze czegoś innego?


Lekkiej poprawy graficznej ;)
Interesował mnie by Morrowind Overhaul 3.0 ale z tego co widzę, nie współpracuje z polską wersją?

Szukam jeszcze moda "Wyspy czaredziei" w wersji polskiej ale wszystkie linki jakie znajduje nie działają :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować