Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2006 o 11:42, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz, że na mnie się nie rzucał? Nie bardzo wiem, od czego to zależało, chyba trafiałem na
niego późno, kiedy byłem już bardzo sławny i bardzo przekonywujący... ;)


Na pewno nie zależało od tego - żeby poduczyć się zaklinania z 60 do 100 wybrałem się do niego dopiero po wykonaniu głównego zadania i zostaniu mistrzem we wszystkich organizacjach (reputacja 130, osobowość 130 - chodziłem w Masce Clavicusa :)); może po prostu miałeś szczęście (nie tylko te prawdziwe, ale też "wirtualne", z tego co pamiętam to chyba 120, a ja tylko 60 ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 15:39, Raylin napisał:

> /.../może po prostu miałeś szczęście (nie
tylko te prawdziwe, ale też "wirtualne", z tego co pamiętam to chyba 120, a ja tylko 60 ;))?

Bardzo możliwe, że od szczęścia, bo starałem się zawsze miec wysokie. Normalnie 100 i "Szczęście Cesarza". No cóż pewności nie mam i chyba już kolejny raz w Morrowinda nie zagram, zanim dokończę Przepowiednię, kolejny raz Gothica I i Noc Kruka, to dostanę Fable, potem jeszcze coś i wyjdzie Gothic III a jeszcze potem Oblivion w polskiej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2006 o 15:51, KrzysztofMarek napisał:

Bardzo możliwe, że od szczęścia, bo starałem się zawsze miec wysokie. Normalnie 100 i "Szczęście
Cesarza". No cóż pewności nie mam i chyba już kolejny raz w Morrowinda nie zagram, zanim dokończę
Przepowiednię, kolejny raz Gothica I i Noc Kruka, to dostanę Fable, potem jeszcze coś i wyjdzie
Gothic III a jeszcze potem Oblivion w polskiej wersji...


Ale masz szczęście, że będziesz mógł grać w Obliviona! Na moim sprzęcie chyba nie pójdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem
Gram w misje gildii wojownikow i mam juz range bohater. W Vivek od tego Sjorgina Kamienne Serce (czy jak mu tam) dostalem misje zeby pojsc do ksiegarni Simine Frelinie i zabic tam "Arcyzłodzieja". Tylko w jakiej dzielnicy jest ta ksiegarnia bo nie moge jej znalezc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 17:06, Istvan napisał:

Mam jeden problem
Gram w misje gildii wojownikow i mam juz range bohater. W Vivek od tego Sjorgina Kamienne Serce
(czy jak mu tam) dostalem misje zeby pojsc do ksiegarni Simine Frelinie i zabic tam "Arcyzłodzieja".
Tylko w jakiej dzielnicy jest ta ksiegarnia bo nie moge jej znalezc?


Jest w Kanałach Dzielnicy Przybyszów (ale w części Kanały, nie w kanałach gdzie jest mokro i są szczury)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kucze sorka ze pyam po raz ktorys o to ale napiszcie gdzie zdobyc jakas bardzo dobra bron na 10 lvl dla mnie i jakas bardzo dobra zbroje z gory dzienkuje prosze o wyczerupjaca odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolejny problem z tym arcyzlodziejem
No wiec dotarlem juz do tej księgarni Simine Frelinie ale tam nikogo procz sprzedawcy nie ma. Sa tam drzwi ale drzwi z poziomem zamka 65 to dla mnie zbyt wysoko. Nie trenowalem zabezpieczen i mam tylko 16 tego skilla. Czy mozna sie tam dostac bez wlamywania np. zdobyc klucz? A jesli juz trzeba sie wlamywac to gdzie mozna zdobyc jakis zwoj ktory by otworzyl te drzwi? (zwoj włamania ondusiego odpada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 17:35, ArtuRPGpl napisał:

kucze sorka ze pyam po raz ktorys o to ale napiszcie gdzie zdobyc jakas bardzo dobra bron na
10 lvl dla mnie i jakas bardzo dobra zbroje z gory dzienkuje prosze o wyczerupjaca odpowiedz


Niezla lekka zbroja - uruchom dodatek Trojca i idz spac - byc moze bedziesz musial spac kilka razy zanim odniesie to efekt. Niezly miecz - nazywa sie chyba mieczem bialej krzywdy i znajduje sie w jednej z wiez strazniczych w Balmorze (wieza jest po tej samej stronie rzeki co Caius, zreszta niedaleko od niego). Miecz jest na samej gorze, na szafie. Musisz miec albo czar niewidzialnosci/kameleona albo umiejetnosc albo niezle rozwiniete skradanie, bo miecza pilnuje straznik. Na poczatek gry ten sprzet jest niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 17:41, Istvan napisał:

Hmm kolejny problem z tym arcyzlodziejem
No wiec dotarlem juz do tej księgarni Simine Frelinie ale tam nikogo procz sprzedawcy nie ma.
Sa tam drzwi ale drzwi z poziomem zamka 65 to dla mnie zbyt wysoko. Nie trenowalem zabezpieczen
i mam tylko 16 tego skilla. Czy mozna sie tam dostac bez wlamywania np. zdobyc klucz? A jesli
juz trzeba sie wlamywac to gdzie mozna zdobyc jakis zwoj ktory by otworzyl te drzwi? (zwoj
włamania ondusiego odpada)


Klucza chyba nie ma. Ale jest jeszcze jeden zwój, Łamacz Zamków Ek-kogośtam. Moc 100. Powinnien być dostępny w jakiejś Gildii Magów. Ale to działa na cel, nie na dotyk, co u mnie często powodowało różne dzikie efekty przy otwieraniu, jeżeli się niewłaściwie stało. Ewentualnie, możesz spróbować zrobić zaklęcie otwierania zamków o efekcie 100. Oczywiście, jeżeli Twoja postać ma trochę pojęcia o magii, bo to nie należy do najłatwiejszych zaklęć do rzucenia.
Swoją drogą, tu się ujawnia jedna z zalet Daggerfalla, gdzie magowie otwierali czarami, złodzieje wytrychami, a wojownicy z buta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 17:41, Istvan napisał:

Hmm kolejny problem z tym arcyzlodziejem


Arcymistrz zlodziei i jego pomagier sa wlasnie za tymi drzwiami. Wydaje mi sie, ze sklepikarz nie ma klucza i ze bedziesz musial jednak poszukac jakiegos zwoju/nauczyciela albo znalezc gdzies niezle (profesjonalne albo mistrzowskie) wytrychy - choc nie wiem, czy to wystarczy. Najlepszy nauczyciel od zamkow jest w Balmorze, niedaleko Caiusa w jednym z domkow (jest bodajze Argonianinem), wytrychow szukaj w gildiach zlodziei, a zwojow w gilidiach magow oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem oto on:

Podchodze do handlarza i daje handel a on "nei hce tu widziec zadnej skoomy pozbadz sie jej"
o co chodzi?
i co to ten kirys o ktorym mowice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 18:25, ArtuRPGpl napisał:

Podchodze do handlarza i daje handel a on "nei hce tu widziec zadnej skoomy pozbadz sie jej"
o co chodzi?

Masz w ekwipunku taki napój, który się skooma nazywa, musisz go wyrzucić żeby gościu chciał z tobą handlować. Poza tym nie lubią jeszcze "Księżycowego Cukru"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 18:25, ArtuRPGpl napisał:

Podchodze do handlarza i daje handel a on "nei hce tu widziec zadnej skoomy pozbadz sie jej"

Masz substancje niedozwolone ;P
Musisz je wywalić albo opchnąć komuś kto będzie zainteresowany (jeśli jest ktoś taki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 18:16, Istvan napisał:

No trudno dzieki wam za pomoc sprobuje cos pokombinowac z tymi drzwiami


Jeśli bardzo chcesz zrobić to zadanie i zabić arcyzłodzieja to nic nie stoi na przeszkodzie; jest jednak inna opcja żeby zdobyć mistrzostwo gildii wojowników - pogadaj ze zleceniodawcą gildii w Ald Ruhn (jest to rozwiązanie dla bardziej "prawych" graczy, bo Sjoring jak powszechnie się mówi współpracuje z Cammona Tong i wcale nie jest dobrym czlowiekiem ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 18:28, Monastor napisał:

> Podchodze do handlarza i daje handel a on "nei hce tu widziec zadnej skoomy pozbadz sie
jej"
Masz substancje niedozwolone ;P
Musisz je wywalić albo opchnąć komuś kto będzie zainteresowany (jeśli jest ktoś taki)


Skoome i Moon Sugar kupują handlarze Khajity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 20:50, ArtuRPGpl napisał:

no to powie mi ktos co to jest ten wasz caly KIRYS i skad go wziasc? oraz jakas dobra zbroje
na 10 lvl i bron.


Pisałem u góry. Jak nie wiesz co i jakl to na poprzednich stronach zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować