Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2006 o 23:37, ArtuRPGpl napisał:

No masz racje! ja ja przechodze sam tylko szkoda mi 2500smokow wiec pytam w na jaki inny sposob
moge to zadanie zrobic:)Sorka ze tak pytam pytam ale juz nie bende pytac tylko to dosc powzny
problem bo 2500 smokow droga nie chodzi:)

Wszelkie początkowe kłopoty z brakiem złota rozwiązuje odpowiednia znajomość handlu.Koniecznie trzeba ją rozwijać.Już przy handlu około 30 można przy odpowiednim nastawieniu kupca kupować przedmioty taniej niż je sprzedawać.Kupujesz coś np. za 100 a sprzedajesz za troche więcej.Jak już będziesz miał więcej zlota to samo można robić z droższymi przedmiotami , co pozwala szybciej oskubać kupca.Odpowiednie nastawienie sprzedającego można osiągnąć kupując kilkadziesiąt strzał , a następnie sprzedając je po sztuce.Stosując się do tych zasad można bez walki podciągnąc sporo poziomów , bo kasę z handlu wydajemy na szkolenie.Kupując możesz oczywiście targować się o kwoty do zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ide na plantajce dren i robic uesty w vivek bo mam 10 lvl a Bamlor mi sie troche znudzil wiec ide dalej w w swiat:D jak bende mial 20 lvl to wyjde z vivek ipojde do legionu i tak bende gral w ta wspaniala gre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 14:25, ArtuRPGpl napisał:

Teraz ide na plantajce dren i robic uesty w vivek bo mam 10 lvl a Bamlor mi sie troche znudzil
wiec ide dalej w w swiat:D jak bende mial 20 lvl to wyjde z vivek ipojde do legionu i tak bende
gral w ta wspaniala gre:D


Jeszcze dwa dodatki przed(jak masz) tobą! I Wyspa Czarodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YEAH! poszedlem an farme zabralem ta super zbroje potem psozedlem do vivek i tam mnie zaatakowal straznik bo mialem zbroje jego rodu no to go zabilem i zabralem mu naramienniki i wogle i mam zarabisty zestaw:D to sie nazywa cos, po co mnie atakowal?:P tylko teraz nie moge z straznikami tego rodu rozmawiac w tej zbroji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i zarobilem 70 tys:D ale jest problem teraz kazdy napotkany straznik mnie chce zabic w vivek a jak go zabije to nei nie moge oprzec zeby wrocic do celdary i sprzedac:D ale nie o to mi chodzi, jak moge jakos zrobic zeby mnie nie gonili? czy jest w vivek cos jak w balmorze zeby zapalcic cena z glowe bo straznikom sie zpaalcic nei da oni odrazu atakuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 19:25, ArtuRPGpl napisał:

no i zarobilem 70 tys:D ale jest problem teraz kazdy napotkany straznik mnie chce zabic w vivek
a jak go zabije to nei nie moge oprzec zeby wrocic do celdary i sprzedac:D ale nie o to mi
chodzi, jak moge jakos zrobic zeby mnie nie gonili? czy jest w vivek cos jak w balmorze zeby
zapalcic cena z glowe bo straznikom sie zpaalcic nei da oni odrazu atakuja


Spróbuj zapłacić kare za głowe w Gildii Złodziei. Ale jest taka niepisana zasada morka- nie atakuj ordynatora :>
Same z nimi potem kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh wlasnie jak ide do guidli w balmorze to nic..:( tylko ze to oni mnie 1 zaatakowali bo mialem te wdzianko z plantacji Dren :D a to ich wdzianka wiec zarobilem se na ich wdziankach 100tys:D a jest w Vivek guildi złodzieji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 21:31, ArtuRPGpl napisał:

heh wlasnie jak ide do guidli w balmorze to nic..:( tylko ze to oni mnie 1 zaatakowali bo mialem
te wdzianko z plantacji Dren :D a to ich wdzianka wiec zarobilem se na ich wdziankach 100tys:D
a jest w Vivek guildi złodzieji?

Chłopie. po co ci ta kasa? Na co ją wydasz? Najlepsze przedmioty i tak się znajduje, szkolenie aż tyle nie kosztuje, a to wydane na zaklinanie i tak się odzyska. Chyba że bank chcesz otworzyć. Ja zostawiłem za sobą sprzęt za kilka milionów. A i tak nie mam co robić z pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 21:16, Fran napisał:

Zawsze możesz sprawdzić to "naocznie" przeszukując łodzie w Tel Fyr ale pamiętam, że swego
czasu uprzedzano chętnych do obierania tej specjalizacji, że to jedyna, dla której w grze nie
ma trenera do 100.
Zreszta sredni pancerz to naprawdę nienajlepszy wybór. ;)


Zdałem sobie z tego sprawę, jak miałem postać tak na ok. 40 poziomie;)
Ale nic jest Ork który szkoli do bodajże 81 poziomu, założe jakiś średni pancerz i będzie poziomik mi skakał powoli do 100:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Najlepsze przedmioty kosztują ok 70-100k, ale żeby kase odzyskać najpierw musisz wyłożyć. A średni pancerz ja sobie bardzo chwalę, gram teraz bez artefaktów i naprawdę miła odmiana, w takiej zwykłej matowej zbroi pobiegać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HELP HELP!!! no to wlasnie na pcozaktu w vivek porozamawialem z straznikimei on mnie zaczol atakowac bo mialem zbroje z framy dren a to zbroja wlasnei tych straznikow i go zabilemi paru innych i teraz mam MEGA PROBLEM I PLS HELP!!!! caly cas mnei atakuja i nie moge im nawet zapalcic zeyb przestali odrazu mnie atakuja co moge zrobic? czy jest cos takiego w viek jak balomoerze zeby zaplacic komus cene za moja glowe zeby juzm nie nie gonili co mam zrobic pls help bo to wazne!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:08, ArtuRPGpl napisał:

HELP HELP!!! no to wlasnie na pcozaktu w vivek porozamawialem z straznikimei on mnie zaczol
atakowac bo mialem zbroje z framy dren a to zbroja wlasnei tych straznikow i go zabilemi paru
innych i teraz mam MEGA PROBLEM I PLS HELP!!!! caly cas mnei atakuja i nie moge im nawet zapalcic
zeyb przestali odrazu mnie atakuja co moge zrobic? czy jest cos takiego w viek jak balomoerze
zeby zaplacic komus cene za moja glowe zeby juzm nie nie gonili co mam zrobic pls help bo to
wazne!:(


Pisałem, żebyś nie atakował strazników w vivek :)
Poza tym, spróbuj zdjąć to zbroję na czas wycieczek po Vivek. Albo zobacz czy można zapłacić w gildii złodziei. Inni strażnicy (np Hlaalu) Cie atakują? Jak nie to znaczy że to sprawa między Tobą a Świątynią, co znaczy że nie odpuszczą. A jak tak, to znaczy że po prostu trzeba zapłacić w gildii złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 13:55, Budo napisał:


Najlepsze przedmioty kosztują ok 70-100k, ale żeby kase odzyskać najpierw musisz wyłożyć. A
średni pancerz ja sobie bardzo chwalę, gram teraz bez artefaktów i naprawdę miła odmiana, w
takiej zwykłej matowej zbroi pobiegać :)

No właśnie - POBIEGAĆ!!! Ja chodząc sobie w tym ciężkim pancerzu jestem, owszem, zakuty w stal (czy co to tam jest), pewnie nie za bardzo do ruszenia, ale jaki powolny! Jak sobie raz na jakiś czas pochasam bez zbroi - jakie to uczucie! Ta szybkość i skoczność! Następna postać tylko w lekkim pancerzu, albo zgoła bez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2006 o 15:12, Amistan napisał:

No właśnie - POBIEGAĆ!!! Ja chodząc sobie w tym ciężkim pancerzu jestem, owszem, zakuty w
stal (czy co to tam jest), pewnie nie za bardzo do ruszenia, ale jaki powolny! Jak sobie raz
na jakiś czas pochasam bez zbroi - jakie to uczucie! Ta szybkość i skoczność! Następna postać
tylko w lekkim pancerzu, albo zgoła bez...


Zawsze ceniłem sobie mobilność mojej postaci dlatego inwestuję w:
- szybkość
- niską masę ekwipunku
- dużą siłę
- atletykę
Nie dziw sie, że Twoja postać wolno łazi w cięższych pancerzach i na niezbyt wysokim poziomie siły i szybkości. Poza tym chyba biegasz a nie chodzisz, co nie? Sprawdź w ustawieniach, jest opcja bieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:11, Budo napisał:

> HELP HELP!!! no to wlasnie na pcozaktu w vivek porozamawialem z straznikimei on mnie zaczol

> atakowac bo mialem zbroje z framy dren a to zbroja wlasnei tych straznikow i go zabilemi
paru
> innych i teraz mam MEGA PROBLEM I PLS HELP!!!! caly cas mnei atakuja i nie moge im nawet
zapalcic
> zeyb przestali odrazu mnie atakuja co moge zrobic? czy jest cos takiego w viek jak balomoerze

> zeby zaplacic komus cene za moja glowe zeby juzm nie nie gonili co mam zrobic pls help
bo to
> wazne!:(

Pisałem, żebyś nie atakował strazników w vivek :)
Poza tym, spróbuj zdjąć to zbroję na czas wycieczek po Vivek. Albo zobacz czy można zapłacić
w gildii złodziei. Inni strażnicy (np Hlaalu) Cie atakują? Jak nie to znaczy że to sprawa między
Tobą a Świątynią, co znaczy że nie odpuszczą. A jak tak, to znaczy że po prostu trzeba zapłacić
w gildii złodziei.


z chencia ale gdzie ONA JEST?? ta guidlia zlodziei w vivek, bo jak ide do balomru no to tam sie nie da zaplacic ceny za glowe wiec pewnie musze zaplaicc w vivek,tak to sprawa miedzy mna a straznikami bo oni zaczlei mnei atakowac po rozmoiwie pwoeidzieli zej estem swieto krdca czy jakos tak to gdzie ta guildi zlodziei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:27, ArtuRPGpl napisał:

z chencia ale gdzie ONA JEST??

Żeby ustawić swojej postaci bieganie, albo przytrzymujesz SHIFTA, albo raz wciskasz capslocka on robi za
Bieganie on/off więc pojedyncze jego naciśnięcie zmienia to czy biegasz czy chodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2006 o 15:27, ArtuRPGpl napisał:

z chencia ale gdzie ONA JEST?? ta guidlia zlodziei w vivek, bo jak ide do balomru no to tam
sie nie da zaplacic ceny za glowe wiec pewnie musze zaplaicc w vivek,tak to sprawa miedzy mna
a straznikami bo oni zaczlei mnei atakowac po rozmoiwie pwoeidzieli zej estem swieto krdca
czy jakos tak to gdzie ta guildi zlodziei?


uuu, to lipa. Jak nie możesz zapłacić w Baalmorze, to nigdzie nie zapłacisz :/
Zostaje tylko druga opcja, trzymaj sie od nich z dala, nie noś tego pancerza na sobie w mieście i nie gadaj z nimi. Ale i tak nie wiem czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:15, Budo napisał:

Zawsze ceniłem sobie mobilność mojej postaci dlatego inwestuję w:
- szybkość
- niską masę ekwipunku
- dużą siłę
- atletykę
Nie dziw sie, że Twoja postać wolno łazi w cięższych pancerzach i na niezbyt wysokim poziomie
siły i szybkości. Poza tym chyba biegasz a nie chodzisz, co nie? Sprawdź w ustawieniach, jest
opcja bieg :)

Biegam cały czas... Siła 100, Szybkość 100, Atletyka 80+parę, Akrobatyka 130, ja wiem na co narzekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować