Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2007 o 09:07, Nagaroth napisał:

Tak ale jedno z ostatnich zadań w GW to wyrżnięcie członków GZ więc i tak tą Gildię trzeba
ukończyć wcześniej.


Niekoniecznie, bo możesz stanąć w tym zadaniu przeciwko gildii złodziei, albo w jej obronie :)
Druga opcja powoduje, że spokojnie można dalej robić tam questy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie szukałem na nie odpowiedzi ale nie udało mi się znaleźć.
Otóż zakupiłem sobie ostatnio Złotą Edyjcę Morrowinda i w instrukcji pisze ze tribunal zaczyna się od pierwszego odpoczynku kiedy pojawia się skrytobójca. Moja postać odpoczywała już z ponad 20 razy i do tąd skrytobójca nie przyszedł... Jakiś bug czy co ? Nie chce grać bez Tribunala skoro Tribunal jest zainstalowany -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 14:02, Deto napisał:

Moja postać odpoczywała już z ponad
20 razy i do tąd skrytobójca nie przyszedł... Jakiś bug czy co ? Nie chce grać bez Tribunala
skoro Tribunal jest zainstalowany -.-''



Pierwszy odpoczynek po przejściu wątku głównego, imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz też osiągnąć, minimalny poziom na którym masz jako taką szansę na walkę ze skrytobójcą. Nie chciałbyś chyba sytuacji, że budzisz się i jednym ciosem jesteś powalony. Zdobywaj poziomy i czekaj cierpliwie, na pewno się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 14:02, Deto napisał:

Ja mam takie pytanie szukałem na nie odpowiedzi ale nie udało mi się znaleźć.
Otóż zakupiłem sobie ostatnio Złotą Edyjcę Morrowinda i w instrukcji pisze ze tribunal zaczyna
się od pierwszego odpoczynku kiedy pojawia się skrytobójca. Moja postać odpoczywała już z ponad
20 razy i do tąd skrytobójca nie przyszedł... Jakiś bug czy co ? Nie chce grać bez Tribunala
skoro Tribunal jest zainstalowany -.-''


Sprawdź czy na pewno masz włączonego Tribunala. Bo zainstalować to jedno, ale trzeba go jeszcze uruchomić. Przy włączaniu Morrowinda musisz wybrać opcję Pliki Danych (czy jakoś tak) i tam musisz zaznaczyć Tribunala. Poziom nie ma tu nic do rzeczy. Nawet więcej, na pierwszym poziomie załatwiłem zabójcę dużo łatwiej niż innym razem na 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a mnie się zdarzyło na 37 poziomie że dwoje skrytobójców z adamatytowymi krótkimi mieczami mnie PRAWIE załatwili, no ale ja Shadow znowu przeżyłem :))) No a potem 40 pkt. życia... odpoczynek i w połowie zaś mnie zaatakowail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poziom ma znaczenie. Sam napisałeś na wcześniejszych łatwiej pokonać a potem już gorzej bo mają lepszy ekwipunek. Tribunal automatycznie się włącza więc musiałby ręcznie wyłączyć dodatek, wątpie żeby mieszał coś w menu.
W necie możesz sobie poszukać rozpiski typu "poziom <-> kto atakuje i jaki ma sprzęt", w zależności od trzech stopni trudności (-, 0, +).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 17:37, Budo napisał:


Mnie zawsze atakowali od początku, przeważnie od 1 poziomu...

Tak jest, ja mialem w domu Fargotha, włamałem się porwałem wszystko i przespałem... A tu nagle Skrytobójca. Czasami po jednym zabiciu i przespaniu zaraz drugi sie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 17:33, Vormulac napisał:

Właśnie poziom ma znaczenie. Sam napisałeś na wcześniejszych łatwiej pokonać a potem już gorzej
bo mają lepszy ekwipunek.

Ma wpływ na siłę zabójcy, ale nie na sam fakt jego pojawienia się. Gra nie czeka aż się osiągnie poziom, kiedy da się pokonać zabójcę.

Dnia 17.01.2007 o 17:33, Vormulac napisał:

Tribunal automatycznie się włącza więc musiałby ręcznie wyłączyć
dodatek, wątpie żeby mieszał coś w menu.

Nie pamiętam jak to było u mnie, ale niedawno mój kuzyn narzekał, że zainstalował Złotą Edycję i nie ma Soltsheim. Musiałem mu ręcznie włączyć oba dodatki. Może więc czasami jest jakiś błąd przy instalacji czy coś i się nie włączy. Dlatego zaproponowałem sprawdzenie, bo może akurat dodatki się nie włączyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może spis Pajęczych Nici (artefaktów Mephala dla Morag Tong)?? Znaczy gdzie ich szukać? Bo znalazłam mniej więcej 17 z 27 i szlag mnie pomału trafia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krwawe Nici:

1. Amulet Giętkiego Języka/Slotherra/Khull, Dom Cechowy Thongara
2. Buty Podchodów/Thovasi Alen/Assarnatamat
3. Buty Skoku/Dro''Zaymar/Vivek, Dzielnica Św. Delyna, Kanał, Południe - 3.
4. Pas Krwawej Miazgi/Domba/Ald Daedroth
5. Pierścień Zielonej Wiedzy/Kieł/Ald Daedroth
6. Pas Zabójczego Pchnięcia/Glurnok gra-Shula/Sadrith Mora, oberża "Brama"
7. Pierścień Srebrnej Wiedzy/Earmil/Ashurnabitashpi
8. Pierścień Wiedzy Niezwykłej/Erundila/Twierdza Indoranyon
9. Pierścień Złotej Wiedzy/Talis Varen/Ebernanit
10. Rękawica Opoki/Ingaram/Ularradallaku
11. Amulet Zbroi Niewinności/Sawera Magia/Ald Sotha
12. Pierścień Płynnego Uniku/ j.w.
13. Rękawica Lekkiego Ostrza/ j.w.
14. Pierścień Czerwonej Wiedzy/Llandral Varam/Ald Sotha
15. Pierścień Przekroczenia/ j.w.
16. Pierścień Przekształcenia/ j.w.
17. Pas Kąsania/Relas Arothan lub Durus Marius/Vivek, Dzielnica Św. Olmsa, Kanały, Assernerairan
18. Pas Zbroi Równowag/ j.w.
19. Pas Pewnego Losu/ j.w.
20. Pas Cięcia/ j.w.
21. Pierścień Wiedzy Tajemnej/Anela Rethalasa/Yasammidan
22. Pas Zbroi Nieczułości/Mindeli Saren/Yasammidan
23. Pas Sztuk Przyziemnych/Carecalmo/Ashalmimilkala
24. Pas Odnowy/Movis Darys/Ald''Ruhn, Gildia Magów
25. Pas Szybkości/Hrordis/Pelagiad, Gospoda "W Pół Drogi"
26. Rękawica Kolczastej Pięści/Guril Retheran/Vivek, Strefa Redoran, "Złote Kwiecie"
ostatnią posiada zleceniodawca zadania - Arcymistrz Gildii Morag Tong Eno Hlaalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do rady Lorda Ya, włączyłem dotatki w plikach danych i już wszystko dział, dzięki za pomoc. Dziwne że sam na to nie wpadłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 22:16, kuba330 napisał:

Jak sie zamyka dusze w kamieniu dusz?


Musisz znaleźć odpowiedniego wroga i zanim go zabijesz użyć na nim jakiegoś czaru do łapania (ze zwoju, z przedmiotu, albo z pamięci). Musisz też mieć w ekwipunku odpowiedni kryształ duszy (np Wielki Kryształ dla czempiona szkieletów). Rzucasz czar, zabijasz stwora a jego dusza wskakuje do kryształu i voila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć odpowiednio pojemny kamień i czar chwytania dusz. Najpierw rzucasz czar na obiekt i w czasie jego trwania musisz zabić wroga. Jeżeli Ci się uda, jego dusza zostanie zamknięta w kamieniu. Polecam zdobycie Gwiazdy Azury, nie dość, że zmieści każdą duszę, to nie znika po użyciu. Gwiazdę możesz dostać za zadanie od Azury, poszukaj jej kaplicy na wschodnim wybrzeżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lista krwawych nici powinna się znaleźć w FAQu. Radziłbym ją zamieścić bo to dość ważny etap przygody w świecie gry. Tak poza tym to może mi doradzisz co mógłbym stworzyć do FAQa bo nie mam pomysłu a cierpię na dolegliwość zwaną "duża ilością wolnego czasu". Masz jakieś propozycję ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak Ci sie chce możesz sie pobawić w alchemię- lista popularnych składników i najbardziej przydatnych kombinacji, oraz gdzie to można w ogóle dostać (lewitacja, leczenie, przywracanie kondychy).
Albo zrobić poradnik tworzenia postaci- jakie rasy do czego, przydatne umiejętności, znaki zodiaku :)
Trzecia opcja- poradnik zarabiania, czyli skąd czerpać kasę, jak i komu sprzedawać.
To mi teraz do głowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować