Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Trudno jest zauważyć wejście, bo oddalając się od obozu Popielnych masz wejście do jaskiń za
sobę, w najlepszym razie z boku. Poszukaj w postach wcześniejszych - Epiphany zamieściła mapkę.
I zaopatrz się w coś do latania, bez tego nie uzyskasz paru wartościowych przedmiotów. Nie
zapomnij też przeszukać zwłok upiora/ducha, wyglądają jak kupka popiołu a właśnie przy zabitym
duchu jest łuk, którego szukasz.


Łza się w oku kręci na te wspomnienia. Przez ten cholerny łuk zaczynałem Morka od początku bo gdzieś się w teksturach posiał.Byłem załamany. Bładziłem wtedy po tych jaskiniach jakieś 2 dni (realne) oj,miał człowiek samozaparcie.A TRZEBA BYŁO NA NET WEJŚĆ. Ale za to wspomnienia piękne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:45, Atukam72 napisał:

Mam prośbe:
Proszę podać jak najbardziej szczegółową lokalizacje daedrycznych łuków, bo szukam realne
trzy dni, pomóżcie.

Polecam udanie się do Maelkashishi (udajesz się do Khull, następnie na południowy wschód do masywu górskiego i następnie na południe wzdłuż tego masywu). We wnętrzu ruin znajdziesz daedryczny długi łuk, kilka strzał daedrycznych i indeks do portalu Falensarano.
Są jeszcze łuki-artefakty, powinny być w spisie w przypiętym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:45, Atukam72 napisał:

Mam prośbe:
Proszę podać jak najbardziej szczegółową lokalizacje daedrycznych łuków, bo szukam realne
trzy dni, pomóżcie.

ja mieszkam w łukowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:58, supermen123 napisał:

ile zadaje najlepszy czar

Wyluzuj i nie pisz co chwilę postów. Jak ma się kilka pytań to można je zadać w jednym poście. W quizie o Morrowindzie zrobiłeś niezły bajzel tymi postami.

Co do czaru to najsilniejszy jest taki jaki sobie zrobisz, ty ustalasz granicę zadawanych obrażeń. Od umiejętności dużo zależy. Znajdź jakiegoś maga, który uczy czarów i ma opcję "tworzenie czaru" - tam zobaczysz jak to wygląda. Wpierw jednak musisz znać jakieś czary bojowe by cokolwiek zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:13, Vormulac napisał:

> ile zadaje najlepszy czar
Wyluzuj i nie pisz co chwilę postów. Jak ma się kilka pytań to można je zadać w jednym poście.
W quizie o Morrowindzie zrobiłeś niezły bajzel tymi postami.

Co do czaru to najsilniejszy jest taki jaki sobie zrobisz, ty ustalasz granicę zadawanych obrażeń.
Od umiejętności dużo zależy. Znajdź jakiegoś maga, który uczy czarów i ma opcję "tworzenie
czaru" - tam zobaczysz jak to wygląda. Wpierw jednak musisz znać jakieś czary bojowe by cokolwiek
zdziałać.

ale jak znaleszcz tego maga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:17, supermen123 napisał:

ale jak znaleszcz tego maga

Najprościej to udając się do jednej z gildii magów. Tam znajdziesz takie osoby. Są też tzw. "wolni strzelcy" ale po co sobie utrudniać jak w gildii można wszystko załatwić. :)
Gildie magów są w następujących miejscach:

- Balmora, obok gildii wojowników
- Caldera
- Ald''Ruhn, niedaleko łazika
- Sadrith Mora, w Domu Rosomaka, na skraju miasta
- Vivek, Dzielnica przybyszów, Plac (na samej górze w tej dzielnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:17, supermen123 napisał:

ale jak znaleszcz tego maga

Magów uczących różnych czarów jest w Morrowindzie dużo.Rozejrzyj się po Gildiach Magów w Balmorze , Ald Ruhn , Viveck i Sadrith Mora.
No i tnij posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem jeden poważny problem, grając w Morrowinda, a jako że chciałbym go wreszcie skończyć, to uznałem, że sensownie byłoby się zapytać.

Mianowicie: gdzie można znaleźć/kupić/ukraść największe kryształy dusz? Podkreślam, że chodzi mi o puste kryształy (jeden o wartości 60.000 znalazłem w gildii magów w Balmorze). I drugie pytanie z tym związane: jaka wartość wypełnionego kryształu daje przy zaklinaniu ciągły efekt (tzn. nie określany w ładunkach, tylko działający non-stop)? Gdzieś czytałem, że ok. 80.000 (np. Złote bóstwa?), ale nie jestem pewien tej informacji. Aha, co najbardziej opłaca się łapać do kryształów?

Z góry bardzo dziękuję za informacje!


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 16:41, KooZka napisał:

/.../> Mianowicie: gdzie można znaleźć/kupić/ukraść największe kryształy dusz? /.../

Puste kamienie dusz znajdujesz najczęście w jaskiniach, przy dłuższym graniu masz ich tyle, że nie ma co z nimi zrobić. Ponadto, wykonując zadanie dla Azury dostajesz "Gwiazdę Azury" - kamień "wielokrotnego użytku". Ten wartości 60 000 nie może być pusty, puste mało kosztują, wartości nabierają w zależności od schwytanej w nich duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 16:41, KooZka napisał:

Mianowicie: gdzie można znaleźć/kupić/ukraść największe kryształy dusz? Podkreślam, że chodzi mi o puste > kryształy (jeden o wartości 60.000 znalazłem w gildii magów w Balmorze).

Z kupnem jest problem - nie kupisz tych kryształów. Trzeba je zdobyć. Kryształy te znajdują się przeważnie w jaskiniach bandytów, w skrzyniach. A ze zwykłych lokacji warto wspomnieć o Tel Fyr - też można je zabrać z półki. Warto wspomnieć o najlepszym krysztale w grze, który dostajemy od Azury za wykonanie zadanie - Gwiazda Azury. Ten kryształ ma to do siebie, że może pomieścić każdą duszę i przy tworzeniu przedmiotu kryształ nie ulega zniszczeniu.

Dnia 22.03.2007 o 16:41, KooZka napisał:

I drugie pytanie z tym związane: jaka wartość wypełnionego kryształu daje przy zaklinaniu ciągły efekt (tzn. > nie określany w ładunkach, tylko działający non-stop)? Gdzieś czytałem, że ok. 80.000 (np. Złote bóstwa?), > ale nie jestem pewien tej informacji. Aha, co najbardziej opłaca się łapać do kryształów?

Dokładnie tylko dusze, które kosztują 80 tyś. są najsilniejsze i można ich używać do efektu stałego przy zaklinaniu. A co do samych ofiar to, są to: Złote Bóstwa, Lunatycy i chyba Spriggan''y. Złote Bóstwa możesz sobie przywoływać czarem, następnie zabijać. Szybki sposób na zapełnienie pustych klejnotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 16:52, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Mianowicie: gdzie można znaleźć/kupić/ukraść największe kryształy dusz? /.../
Puste kamienie dusz znajdujesz najczęście w jaskiniach, przy dłuższym graniu masz ich tyle,
że nie ma co z nimi zrobić. Ponadto, wykonując zadanie dla Azury dostajesz "Gwiazdę Azury"
- kamień "wielokrotnego użytku". Ten wartości 60 000 nie może być pusty, puste mało kosztują,
wartości nabierają w zależności od schwytanej w nich duszy.


Tak, on nie był pusty, tylko miał w sobie bodajże Skrzydlaty Mrok, czy coś - wykorzystałem do niezbyt potężnego - bo niestałego - zaklęcia katany. ;-) Dzięki za wskazówkę!

Dnia 22.03.2007 o 16:52, KrzysztofMarek napisał:

Z kupnem jest problem - nie kupisz tych kryształów. Trzeba je zdobyć. Kryształy te znajdują
się przeważnie w jaskiniach bandytów, w skrzyniach. A ze zwykłych lokacji warto wspomnieć o
Tel Fyr - też można je zabrać z półki. Warto wspomnieć o najlepszym krysztale w grze, który
dostajemy od Azury za wykonanie zadanie - Gwiazda Azury. Ten kryształ ma to do siebie, że może
pomieścić każdą duszę i przy tworzeniu przedmiotu kryształ nie ulega zniszczeniu.


Czyli rozumiem, że ten kryształ, o którym wspominacie, mogę użyć sobie ile razy mi się podoba? Czyli w takim razie grzechem jest wpakowanie tam czegoś poniżej 80.000 prawda? ;-) Aha, gdzie mogę spotkać owego NPC-a, który to zadanie zleca?

Bardzo mi pomogliście!


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 17:23, KooZka napisał:

Czyli rozumiem, że ten kryształ, o którym wspominacie, mogę użyć sobie ile razy mi się podoba?

Dokładnie tak.

Dnia 22.03.2007 o 17:23, KooZka napisał:

Czyli w takim razie grzechem jest wpakowanie tam czegoś poniżej 80.000 prawda? ;-) Aha, gdzie
mogę spotkać owego NPC-a, który to zadanie zleca?

Żaden NPC tylko Azura. Udaj się do Kaplicy Azury, tam dostaniesz zadanie. Lokalizacja tej kaplicy to południowo-wschodnia cześć mapy. Dokładnie to kawałek na wschód od Molag Mar. Wejdź w dział "transport" na górze strony, otwórz mapkę to zobaczysz na mapie posąg i podpis Shrine of Azura - tam masz się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 17:31, Vormulac napisał:

> Czyli rozumiem, że ten kryształ, o którym wspominacie, mogę użyć sobie ile razy mi się
podoba?
Dokładnie tak.
> Czyli w takim razie grzechem jest wpakowanie tam czegoś poniżej 80.000 prawda? ;-) Aha,
gdzie
> mogę spotkać owego NPC-a, który to zadanie zleca?
Żaden NPC tylko Azura. Udaj się do Kaplicy Azury, tam dostaniesz zadanie. Lokalizacja tej kaplicy
to południowo-wschodnia cześć mapy. Dokładnie to kawałek na wschód od Molag Mar. Wejdź w dział
"transport" na górze strony, otwórz mapkę to zobaczysz na mapie posąg i podpis Shrine of Azura
- tam masz się udać.



OK, wielkie dzięki!


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 17:23, KooZka napisał:

> > /.../> > Czyli rozumiem, że ten kryształ, o którym wspominacie, mogę użyć sobie ile razy mi się podoba?

W dodatku jest to jedyny kamień duszy, który może pomieścić duszę Almalexii, Twojej byłej żony a obecnie bogini ( o ile masz dodatki do Morrowinda, a przynajmniej "Twierdzę Smutku"). Przecież jesteś wcieleniem Nerevara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:10, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../> > Czyli rozumiem, że ten kryształ, o którym wspominacie, mogę użyć
sobie ile razy mi się podoba?
W dodatku jest to jedyny kamień duszy, który może pomieścić duszę Almalexii, Twojej byłej żony
a obecnie bogini ( o ile masz dodatki do Morrowinda, a przynajmniej "Twierdzę Smutku"). Przecież
jesteś wcieleniem Nerevara...


Na dodatkach do Morrowinda kompletnie się nie wyznaję. Jedyne, co wiem, że mam zainstalowane, to oficjalne add-ony, czyli Bloodmoon i Tribunal. Domyślam się, że "Twierdza Smutku", to jakiś mod, tak?


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:26, KooZka napisał:

Na dodatkach do Morrowinda kompletnie się nie wyznaję. Jedyne, co wiem, że mam zainstalowane,
to oficjalne add-ony, czyli Bloodmoon i Tribunal. Domyślam się, że "Twierdza Smutku", to jakiś
mod, tak?


Tak się składa,że Twierdza Smutku jest w Tribunalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:26, KooZka napisał:

Na dodatkach do Morrowinda kompletnie się nie wyznaję. Jedyne, co wiem, że mam zainstalowane,
to oficjalne add-ony, czyli Bloodmoon i Tribunal. Domyślam się, że "Twierdza Smutku", to jakiś
mod, tak?


Twierdza Smutku to miasto dodawane w Tribunalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować