Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Twierdza Smutku, to główna lokacja w Tribunala :) Polecam zapoznać się z obydwoma dodatkami, nie pożałujesz ;) W pierwszej kolejności Tribunal, następnie Bloodmoon ( deserek <mniam> :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:33, szweider napisał:

> Na dodatkach do Morrowinda kompletnie się nie wyznaję. Jedyne, co wiem, że mam zainstalowane,

> to oficjalne add-ony, czyli Bloodmoon i Tribunal. Domyślam się, że "Twierdza Smutku",
to jakiś
> mod, tak?

Tak się składa,że Twierdza Smutku jest w Tribunalu...

Dnia 22.03.2007 o 18:33, szweider napisał:

Twierdza Smutku, to główna lokacja w Tribunala :) Polecam zapoznać się z obydwoma dodatkami,
nie pożałujesz ;) W pierwszej kolejności Tribunal, następnie Bloodmoon ( deserek <mniam>
:P )

Dnia 22.03.2007 o 18:33, szweider napisał:

> Na dodatkach do Morrowinda kompletnie się nie wyznaję. Jedyne, co wiem, że mam zainstalowane,

> to oficjalne add-ony, czyli Bloodmoon i Tribunal. Domyślam się, że "Twierdza Smutku",
to jakiś
> mod, tak?

Twierdza Smutku to miasto dodawane w Tribunalu.


OK, to wszystko tłumaczy, dzięki. :-)


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała refleksja a propos tych mapek, co to je trzeba regularnie co jakiś czas zamieszczać...
Wczoraj wątek główny zaprowadził mnie do cmentarnych jaskiń Urshilaku i wiecie co? Wskazówki od Popielnego Chana są naprawdę bardzo precyzyjne. Idąc według nich IMHO nie sposób nie trafić do grobowca. Oczywiście nie mam na myśli ogólnej informacji "na południowy wschód od Obozu", lecz tę bardziej szczegółową: iść nad brzegiem morza aż do sterty kamieni, a potem na południe.
Swoją drogą, do jaskiń trafiłam 66 dnia. Nie spieszyłam sie. Sprawdziłam - gdy grałam w Morrowinda po raz pierwszy [dwa lata temu, ech..], dotarłam tam dopiero dnia 186!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc według nich IMHO nie sposób nie trafić

Dnia 23.03.2007 o 11:16, Epiphany napisał:

do grobowca. Oczywiście nie mam na myśli ogólnej informacji "na południowy wschód od Obozu",
lecz tę bardziej szczegółową: iść nad brzegiem morza aż do sterty kamieni, a potem na południe.

Oj można nie trafić , aż miło.Starałem się znaleźć te jaskinie wg wskazówek Chana i za pierwszym razem nabłądziłem się co nie miara.Dopiero jak dotarłem na miejsce , to ogarnęło mnie zdziwienie , jak można było nie trafić , przecież dojście jest takie proste.Przy następnych podejściach do Morka takich kłopotów oczywiście już nie miałem , ale w tamtych okolicach musi być jakieś załamanie czasoprzestrzeni , bo co innego mogłoby tylu wędrowców sprowadzać na manowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:55, KrzychW napisał:

w tamtych okolicach musi być jakieś
załamanie czasoprzestrzeni , bo co innego mogłoby tylu wędrowców sprowadzać na manowce?


No tak... to może być wyjaśnienie. Mnie w takim razie to załamanie nie dotknęło ;)

---
Mam małe pytanko do tych graczy, którzy przyłączali się do Rodu Telvanni. Otóż wykonałam dwie prace dla głosu Mistrza Aryona i gdy po raz kolejny wybieram opcję dialogową "prace", Galos Mathendis mówi mi, że jego mistrz życzy sobie skóry daedry. Czyli wygląda to, jak kolejny quest. Niestety, nie zapisuje się w dzienniku, nie podświetla się żaden zwrot, żeby można go dostać.Sprawdzałam na AW, żadnej wzmianki na ten temat. O co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Parę razy mi się coś takiego zdarzało, nie koniecznie w tej misji. Jest na to jednak sposób. Trzeba posłużyć się konsolą. Wpisz coś takiego: player->AddTopic "skóra_deadry" albo "skóra deadry" nie jestem do końca pewien. Aha. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nie chce się wpisywać "ó". Jeżeli też tak masz to nawet nie próbuj sobie z tym poradzić bo to niemożliwe i po prostu przejdź do innych zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Pisze strone do kolektywu o morrowind i czy mógłby mi ktoś dać jakies fajne screeny z tym związane? thx z góry
mje gg to 3433486

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:49, mathewmw napisał:

/ciach/


Dziękuję - choć znam ten sposób [ze spacja, a nie przez "_", z tego, co pamiętam]. Jak grałam pierwszy raz, przez brak ostrożności i niecierpliwość straciłam questy w Gildii Złodziei, właśnie tak je odzyskałam ;)
W tym przypadku zresztą to na nic, jako, że "ó" się u mnie nie da wpisać.
Zastanawiam się jednak, czy ten quest w ogóle jest aktywny - skoro nawet Adamantytowa Wieża go pomija? Może to nie błąd mojej gry, lecz gry w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:56, Epiphany napisał:

> /ciach/ > W tym przypadku zresztą to na nic, jako, że "ó" się u mnie nie da wpisać. /.../

Nie grałem Telvani, ale spróbowałbym wpisać "skura", hi,hi... Może chodzi o skórę Hircyna? Pancerz ze skóry Hircyna ma Fyr, o ile pamiętam...bo nigdy nie udało mi się żadnej daedry ze skóry obedrzeć ;-D
Zadanie może się uaktywnić, jak je wykonasz, ale jak nie ma śladu w dzienniku, to raczej kiepsko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:56, Epiphany napisał:

W tym przypadku zresztą to na nic, jako, że "ó" się u mnie nie da wpisać.
Zastanawiam się jednak, czy ten quest w ogóle jest aktywny - skoro nawet Adamantytowa Wieża
go pomija? Może to nie błąd mojej gry, lecz gry w ogóle?


A problem masz ze skórą czy z questem? Na quest - nie mam nic konstruktywnego do dopowiedzenia, ale jeżeli chodzi o skórę to jest taki przedmiot, wcale nierzadko przeze mnie znajdowany tu i ówdzie.
No i właśnie. Znajdowany. Bo jakoś skóry z daedry nie da się zdjąć, ale są gdzieniegdzie do znalezienia już zdjęte i (chyba) wyprawione. Trzeba pochodzić i poszukać. Bardzo możliwe że u któregoś ze sprzedawców - alchemików do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 18:07, KrzysztofMarek napisał:

Nie grałem Telvani, ale spróbowałbym wpisać "skura", hi,hi... Może chodzi o skórę Hircyna?
Pancerz ze skóry Hircyna ma Fyr, o ile pamiętam...bo nigdy nie udało mi się żadnej daedry ze
skóry obedrzeć ;-D


Skórę Hircyna mam na grzbiecie, b.dobra zbroja dla niskopoziomowego maga.

Dnia 23.03.2007 o 18:07, KrzysztofMarek napisał:

Zadanie może się uaktywnić, jak je wykonasz, ale jak nie ma śladu w dzienniku, to raczej kiepsko
to widzę.


Nie mam jak go wykonać, bo kolo nie zauważa, że do niego przychodzę z tą skórą akurat miałam mały zapasik w domu].
Mam jeszcze taki pomysł, żeby znaleźć kogoś [aptekarza może jakiegoś], kto opowie mi o składnikach egzotycznych i uaktywni opcję dialogową, ale to chyba nierealne...

BTW, to może być błąd w polskiej wersji gry, skoro questa pominęli na AW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bardzo podobaly takie rozne smieszne zdarzenia jak np. gdy podszedl do Ciebie niewidzialny koles i poprosil o pomoc.
Jego ojciec robil jakies eksperymenty i wten o to sposob chlopak stal sie niewidzialny
ciekawe jeszcze bylo miasto,gdzie mozna bylo kupic niewolnikow
co prawda oni tylko za toba szli+gdy ktos Cie atakowal (lub jednego z nich) to stawali do ataku
ale ze nie mozna ich niczego nauczyc albo im czegos dac,to nie byli przydatni
a szkoda;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
mam pewien problem... Gdy podążam w stronę suran wyskakuję mi jakiś problem z animacją, czy cos.... wiecie, co mogę z tym zrobić? może to wina modów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 20:15, cedricek napisał:

Przepraszam za drugi post ale to jest problem z jakąś animacją jakiegoś NPC.. mówi mi ze taka
nie istenieje

Prawda jest taka ze niektóre mody potrafią wplynąć na stabilniość gry nawet te oficjalne. Mi kiedys na jednym gra wywalała do windy notorycznie puki go nie wyj...więc jak masz ich wiele to zostaw te najistotniejsze albo wywal wszystkie i zobacz czy problem nadal występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:15, Epiphany napisał:

Mam małe pytanko do tych graczy, którzy przyłączali się do Rodu Telvanni. Otóż wykonałam dwie
prace dla głosu Mistrza Aryona i gdy po raz kolejny wybieram opcję dialogową "prace", Galos
Mathendis mówi mi, że jego mistrz życzy sobie skóry daedry. Czyli wygląda to, jak kolejny quest.
Niestety, nie zapisuje się w dzienniku, nie podświetla się żaden zwrot, żeby można go dostać.Sprawdzałam
na AW, żadnej wzmianki na ten temat. O co chodzi??

Quest''em to raczej nie powinno się nazywać tego zadania. Lepsze jest określenie "przysługa". Skóra Daedry to jeden z rzadziej spotykanych składników - nie do zdobycia na potworach. Zawsze występuje jako "bonus" w ruinach lub, po prostu, występuje w sklepie u alchemików. Natomiast co do zadania - jak nie masz tej skóry w plecaku to najprościej jest ją kupić u alchemika (Anis Seloth) w Sardith Mora (daleko od zleceniodawcy nie ma).

PS. Telvani to najlepszy Ród - zobaczysz przy budowie twierdzy - Sekrety Dwemerowych Animunculusów...
PS2. Ja wykonasz wszystkie zadania dla "Głosów" to przejdź do zadań dla "Członków Rady" - Baladas Demnevanni (jedna z najbardziej tajemniczych postaci i zarazem najbardziej inteligentna, podchodząca statusem pod Divayth''a Fyr''a) ma dwa zadania, jednak by otrzymać drugie należy być Zaklinaczem.

PS. Na fotce pokazane są trzy efekty. Czwarty efekt to "Ryba w wodzie".

20070324021448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 19:30, Epiphany napisał:

Nie mam jak go wykonać, bo kolo nie zauważa (..)

Ale który - Galos, czy Aryon? Bo jeśli chodzi o tego pierwszego, to normalne, bo skórę masz zanieść bezpośrednio Aryonowi; jeśli zaś nie "widzi" jej sam Aryon, to cóż... najwyraźniej bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 12:29, Raylin napisał:

Ale który - Galos, czy Aryon? Bo jeśli chodzi o tego pierwszego, to normalne, bo skórę masz
zanieść bezpośrednio Aryonowi; /ciach/


O! i to wreszcie jakaś użyteczna informacja ;) Próbowałam wcisnąć skórę Galosowi. Zaniosę ją Aryonowi w takim razie. Mam nadzieję, że zadziała... Dzięki.

Vormulac napisał:

Dnia 24.03.2007 o 12:29, Raylin napisał:

/.../ co do zadania - jak nie masz tej skóry w plecaku to najprościej jest ją kupić u alchemika (Anis Seloth) w
Sardith Mora (daleko od zleceniodawcy nie ma).


Tak jak napisałam w kolejnym poście - skórę mam. Tak się składa, ze niejedną....

Dnia 24.03.2007 o 12:29, Raylin napisał:

PS. Telvani to najlepszy Ród - zobaczysz przy budowie twierdzy - Sekrety Dwemerowych Animunculusów...


Mam nadzieję. W poprzedniej grze w Rodzie Hlaalu zdobyłam wszystko, co było do zdobycia i cóż... Szału nie było.

Dnia 24.03.2007 o 12:29, Raylin napisał:

PS2. Ja wykonasz wszystkie zadania dla "Głosów" to przejdź do zadań dla "Członków Rady" - Baladas
Demnevanni (jedna z najbardziej tajemniczych postaci i zarazem najbardziej inteligentna, podchodząca
statusem pod Divayth''a Fyr''a) ma dwa zadania, jednak by otrzymać drugie należy być Zaklinaczem.


Aha. To dlatego nie zlecił mi nic nowego, jak już przyniosłam mu te trzy książki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Miecz Umbry

2R
Uderzenie: 10-50
Cięcie: 10-45
Pchnięcie: 10-40
Szybkość: 1.35
Waga: 40.0
Wytrzymałość: 6500
Cena: 110000
Ładunek: 90

Przy użyciu
Chwytanie Dusz 120 sek. na cel

Można go zdobyć na orkowym wojowniku Umbrze, którego pragnieniem jest być pokonanym. Umbrę znajdziemy na wschód od Suran."

Może mi ktoś powiedzieć dokładnie gdie to jest? Koło jakiego miejsce znajduje się ten Ork? Bo szukałem i nic z tego , POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 20:18, Domon napisał:

Może mi ktoś powiedzieć dokładnie gdie to jest? Koło jakiego miejsce znajduje się ten Ork?

Poniżej masz mapkę z zaznaczonym Umbrą:

20070326202258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować