Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Co do odzyskania rzeczy to jeśli nie umiesz posługiwać się CS to są kady na itemy wiec można je odzyskać w ten sposób a co do ludzi i ogólnie Krwawych Nici to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=7015

aha a tu masz liste przedmiotów do wywołania:

http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index.php?showtopic=10569

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4. Pas Krwawej Miazgi/Domba/Ald Daedroth
5. Pierścień Zielonej Wiedzy/Kieł/Ald Daedroth
8. Pierścień Wiedzy Niezwykłej/Erundila/Twierdza Indoranyon
11. Amulet Zbroi Niewinności/Sawera Magia/Ald Sotha
12. Pierścień Płynnego Uniku/ j.w.
13. Rękawica Lekkiego Ostrza/ j.w.
14. Pierścień Czerwonej Wiedzy/Llandral Varam/Ald Sotha
15. Pierścień Przekroczenia/ j.w.
16. Pierścień Przekształcenia/ j.w.

Z tego co kojarzę to tych nie mam. Pas sztuk przyziemnych wziąłem. Czyli te pozostałe będę musiał przywołać. A jeszcze jedno pytanko. W CS standardowo wczytuje się świat gry bez ingerencji save''ów. Czy jest sposób na wczytanie świata razem z tym, co zaszło podczas gry. Mógłbym łatwo znaleźć, kogo zabiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do zaklinacza w gildii magów.Musisz mieć przy sobie klejnot duszy z jakimś złapanym stworzeniem w jego wnętrzu(stworzenia do klejnotu łapiemy zaklęciem chwytania dusz) i odpowiednią ilość pieniędzy.Następnie zagadujesz zaklinacza i ten oferuje ci zaklecią jakimi możesz zaczarować przedmiot(ich moc będzie zależna od mocy klejnotu) i cenę zaklinania .Nstępnie nadajesz jeszcze nazwę temu przedmiotowi i jest :)

Edit: Możesz sam zaklinać za pomocą odpowiednio wysokiej umiejętności Zaklinanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby stworzyć przedmiot o stałym efekcie magicznym musisz do niego użyć kamienia dusz o wartości 80000 (czyli grand soul gem z zaklętą w środku złotą świętą). Efekty jakie możesz wybrać przy tworzeniu przedmiotu (nawet jeśli zamawiasz go u zaklinacza) zależą od czarów jakie znasz, tzn. aby stworzyć przedmiot dający premię do siły musisz znać dowolne zaklęcie podnoszące siłę, aby stworzyć przedmiot zapewniający regenerację musisz znać dowolny czar leczący itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 15:53, Karharot napisał:

Aby stworzyć przedmiot o stałym efekcie magicznym musisz do niego użyć kamienia dusz o wartości
80000 (czyli grand soul gem z zaklętą w środku złotą świętą). Efekty jakie możesz wybrać przy
tworzeniu przedmiotu (nawet jeśli zamawiasz go u zaklinacza) zależą od czarów jakie znasz,
tzn. aby stworzyć przedmiot dający premię do siły musisz znać dowolne zaklęcie podnoszące siłę,
aby stworzyć przedmiot zapewniający regenerację musisz znać dowolny czar leczący itd.


Nie koniecznie złota święta, może być też lunatyk (ascended sleeper) oraz vivek, a w Trójcy almalexia. Nie musi to być grand soul gem, może być gwiazda azury. Aby zrobić dający bonus do siły nie trzeba znać czaru na podniesienie siły, można dowolny na atrybuty (np. na szybkość). Może sprawdzaj najpierw dokładniej, zanim coś napiszesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:55, wojtasskorcz napisał:

Nie koniecznie złota święta, może być też lunatyk (ascended sleeper) oraz vivek, a w Trójcy
almalexia. Nie musi to być grand soul gem, może być gwiazda azury. Aby zrobić dający bonus
do siły nie trzeba znać czaru na podniesienie siły, można dowolny na atrybuty (np. na szybkość).
Może sprawdzaj najpierw dokładniej, zanim coś napiszesz ;)

Lunatyk? a co to jest? (chodziło mi tylko o jaki klejnot potrzebuje i jakim czarem mogę stworzyć przedmiot ze stałym np. bonusem do szybkości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dusza złotej świętej albo lunatyka (taka bestia Dagotha, wyglada jak Buka z mackami na twarzy, czasami mają swoje własne imiona) oraz wielki klejnot duszy (ten żółty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:04, Tanaathos napisał:

> Nie koniecznie złota święta, może być też lunatyk (ascended sleeper) oraz vivek, a w Trójcy

> almalexia. Nie musi to być grand soul gem, może być gwiazda azury. Aby zrobić dający bonus

> do siły nie trzeba znać czaru na podniesienie siły, można dowolny na atrybuty (np. na
szybkość).
> Może sprawdzaj najpierw dokładniej, zanim coś napiszesz ;)
Lunatyk? a co to jest? (chodziło mi tylko o jaki klejnot potrzebuje i jakim czarem mogę stworzyć
przedmiot ze stałym np. bonusem do szybkości ;)


Skoro nie widziałeś lunatyka, to wnioskuję, że nawet MQ nie przeszedłeś. Takie stwory, spotykane w bazach Szóstego Rodu. Również można z nich zakląć na stałe. Jeżeli chcesz stały bonus do szybkości, to robisz tak:
1. Załatwiasz sobie wielki klejnot duszy lub gwiazdę azury.
2. Kupujesz czar łapanie dusz lub zwój, albo zdobyć możesz miecz umbry, który ma łapanie dusz zaklęte w uderzeniu.
3. Łapiesz duszę złotej świętej lub lunatyka (viveka i almalexię lepiej zostawić do zaklęcia czarów w broń od obrażeń).
4. Uczysz się zaklęcia zwiększającego jakikolwiek atrybut.
5. Idziesz do zaklinacza i wybierasz sobie co i jak chcesz zakląć. Możesz sam zakląć, ale nawet z umiejętnością zaklinania 100 inteligencją 100 i szczęściem 100 bardzo trudno zakląć własnoręcznie, po prostu się to nie udaje, chyba że się napijesz miksturek podnoszących inteligencję. Acha, jeszcze dla zaklinacza musisz przygotować trochę kasy (kilkadziesiąt tysięcy).
6. No i masz nowy zaklęty przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:55, wojtasskorcz napisał:

Nie koniecznie złota święta, może być też lunatyk (ascended sleeper


Złotą świętą można sobie przywołać samemu więc jej znalezienie jest najłatwiejsze. Po za tym lunatyk to paskudztwo (tak z wyglądu jak i moralnie), i nie miałbym ochoty nosić przy sobie przedmiotu w którym jest jego dusza:)

Dnia 10.10.2007 o 16:55, wojtasskorcz napisał:

) oraz vivek, a w Trójcy almalexia.


To byłoby całkowite marnotrawstwo - prawda jest taka że aby zakląć stały efekt w przedmiocie trzeba mieć klejnot o wartości co najmniej 80000, jednak użycie klejnotu o większej wartości (np. 2000000) nie da wcale lepszego efektu, Gwiazdę Azury z zaklętą w niej duszą Almalexi lub Viveca opłaca się używać do tworzenia przedmiotu z efektem zużywającym manę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:12, Karharot napisał:

> Nie koniecznie złota święta, może być też lunatyk (ascended sleeper

Złotą świętą można sobie przywołać samemu więc jej znalezienie jest najłatwiejsze. Po za tym
lunatyk to paskudztwo (tak z wyglądu jak i moralnie), i nie miałbym ochoty nosić przy sobie
przedmiotu w którym jest jego dusza:)

> ) oraz vivek, a w Trójcy almalexia.

To byłoby całkowite marnotrawstwo - prawda jest taka że aby zakląć stały efekt w przedmiocie
trzeba mieć klejnot o wartości co najmniej 80000, jednak użycie klejnotu o większej wartości
(np. 2000000) nie da wcale lepszego efektu, Gwiazdę Azury z zaklętą w niej duszą Almalexi lub
Viveca opłaca się używać do tworzenia przedmiotu z efektem zużywającym manę.


Zużywającym manę? Nie wiem jak to jest z tymi broniami, bo nie walczę własnoręcznie zaklętą bronią tylko aktualnie Zgniataczem czaszek. Ale chyba im większa dusza w broni, tym dłużej wystarczy ładunku. Co nie odnosi się do przedmiotów zaklętych na stałe. Więc chyba dobrze napisałem, żeby zaklinać to w rzeczach typu on use, on strike itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:22, wojtasskorcz napisał:

Ale chyba im większa dusza w broni, tym dłużej
wystarczy ładunku. Co nie odnosi się do przedmiotów zaklętych na stałe. Więc chyba dobrze napisałem,
żeby zaklinać to w rzeczach typu on use, on strike itp.


Zgadza się, przedmioty ze stałym bonusem nie zużywają ładunków więc nie warto na nie marnować dusz Viveca czy Almalexi.
Swoją drogą jak już o zaklinaniu mowa to warto też wspomnieć że różni zaklinacze mają różną "wydajność" swojego umagiczniania (im lepszy zaklinacz tym potężniejsze efekty może on "zmieścić" w umagicznianym przedmiocie) , z tego co pamiętam to najlepsi w te klocki są Telvani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:34, Karharot napisał:

> Ale chyba im większa dusza w broni, tym dłużej
> wystarczy ładunku. Co nie odnosi się do przedmiotów zaklętych na stałe. Więc chyba dobrze
napisałem,
> żeby zaklinać to w rzeczach typu on use, on strike itp.

Zgadza się, przedmioty ze stałym bonusem nie zużywają ładunków więc nie warto na nie marnować
dusz Viveca czy Almalexi.
Swoją drogą jak już o zaklinaniu mowa to warto też wspomnieć że różni zaklinacze mają różną
"wydajność" swojego umagiczniania (im lepszy zaklinacz tym potężniejsze efekty może on "zmieścić"
w umagicznianym przedmiocie) , z tego co pamiętam to najlepsi w te klocki są Telvani.


A tego akurat nie wiedziałem. Serio. Bo ja kurde u Galbedil w GM w Balmorze zaklinałem prawie cały swój pancerz (m.in. buty, nagolenniki, naramienniki daedryczne) i po twoim poście myślę, że trochę źle zrobiłem skoro tak twierdzisz. Ale na serio tak jest? W sumie przedmioty mają zawsze tą samą pojemność do zaklinania, więc nie wiem, jak można w nie zmieścić więcej czarów. Możesz podać jakiś link, gdzie jest to napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:37, Tanaathos napisał:

Hmm... a możesz powiedzieć, który dokładnie? (chyba najbardziej nie lubi e tego rodu i to z
wzajemnością, ogólnie są nieuprzejmi, a już szczególnie, że należę do hlaalu :/ )

To tak jak ja. Ale czytałem na UESP wiki i raczej to co Karharot mówi nie potwierdza się. Otóż

Fortify Strength 30-30pts.
Better is to make it:
Fortify Strength 0-60pts.

I nie ma nic powiedziane, że zależy to od zaklinaczy. Chyba zawsze zaklina się tyle samo, szczególnie, że:

The easiest way is simple: find the local Mages Guild or an NPC enchanter. Although they have a 100% success rate, they charge an exorbitant amount of money to enchant with even the simplest of spells (for example, a simple Light 20 pts for 30 secs enchantment costs thousands of gold).

Nic tu nie ma o zależnościach trenerów i pojemności przedmiotów. Więc chyba nie trzeba się martwić o to, u kogo zaklinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować