Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2007 o 17:51, Rosomk napisał:

Przepraszam, czy w tym temacie jest ktoś co wypełnił całe muzeum artefaktów w twierdzy smutku?


Wątpię, ja na przykład bym nie oddał takich przedmiotów jak: opoka eleidona, hełm oreyna niedźwiedziej łapy, zgniatacz czaszek (chociaż słyszałem, że buzdygan aevara skalnego barda jest lepszy) czy pięści randagulfa. Chyba nikt nie oddał wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:51, Rosomk napisał:

Przepraszam, czy w tym temacie jest ktoś co wypełnił całe muzeum artefaktów w twierdzy smutku?


Ja kiedyś zapchałem całe pomieszczenie różnymi rzeczami zostawiając to najleprze na sobie rzecz jasna. Rzeczy które zostaiwam na sobie: Hełm Oreyna Niedźwiedziej Łapy, pięści Randgulfa, Buty dziesięciu kroków lub Buty Apostoła, Ebonowa Zbroja (unikat), a bronie, zależy jaką postacią gram i czym się posługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:37, wojtasskorcz napisał:

Ale na serio tak jest? W sumie przedmioty mają
zawsze tą samą pojemność do zaklinania, więc nie wiem, jak można w nie zmieścić więcej czarów.


Z tego co pamiętam to tak jest. Każdy przedmiot ma swoją pojemność i jest ona stała, jednak lepsi zaklinacze "zużywają" mniej tej pojemności przy tworzeniu danego efektu dlatego w efekcie mogą stworzyć lepsze umagicznienie.

Dnia 10.10.2007 o 17:37, wojtasskorcz napisał:

Możesz podać jakiś link, gdzie jest to napisane?


Niestety nie. Szukałem przez ostatnią godzinę ale nie udało mi się znaleźć żadnej strony to opisującej. Niestety czasy kiedy byłem na bieżąco z różnymi forami Morrowinda już dawno minęły:(

-> Tanaathos
Jak wyżej napisałem nie jestem na bieżąco z Morrowindem i nie pamiętam już u kogo zaklinałem przedmioty.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto ma zainstalowanego Morrowinda to sprawdził (myślę że wystarczyłoby pójść do jakiegoś słabego zaklinacza np. w gildii magów w Balmorze a następnie do jakiegoś Telvani np. w Vivec i zobaczyć czy jest różnica w efektach które można zmieścić w przedmiocie).
Nie dam się za to zabić jednak pamiętam że chodziłem do Telvani pomimo ich złodziejskich cen. Jestem też pewien że jakaś postać w samej grze mówiła że najlepiej zaklinają właśnie Telvani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:53, Karharot napisał:

> Ale na serio tak jest? W sumie przedmioty mają
> zawsze tą samą pojemność do zaklinania, więc nie wiem, jak można w nie zmieścić więcej
czarów.

Z tego co pamiętam to tak jest. Każdy przedmiot ma swoją pojemność i jest ona stała, jednak
lepsi zaklinacze "zużywają" mniej tej pojemności przy tworzeniu danego efektu dlatego w efekcie
mogą stworzyć lepsze umagicznienie.

> Możesz podać jakiś link, gdzie jest to napisane?

Niestety nie. Szukałem przez ostatnią godzinę ale nie udało mi się znaleźć żadnej strony to
opisującej. Niestety czasy kiedy byłem na bieżąco z różnymi forami Morrowinda już dawno minęły:(

-> Tanaathos
Jak wyżej napisałem nie jestem na bieżąco z Morrowindem i nie pamiętam już u kogo zaklinałem
przedmioty.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto ma zainstalowanego Morrowinda to sprawdził (myślę że wystarczyłoby
pójść do jakiegoś słabego zaklinacza np. w gildii magów w Balmorze a następnie do jakiegoś
Telvani np. w Vivec i zobaczyć czy jest różnica w efektach które można zmieścić w przedmiocie).
Nie dam się za to zabić jednak pamiętam że chodziłem do Telvani pomimo ich złodziejskich cen.
Jestem też pewien że jakaś postać w samej grze mówiła że najlepiej zaklinają właśnie Telvani.


Jak będę miał dzisiaj 15 minut wolnego czasu to możesz być pewien że odpalę morrowinda i sprawdzę to u Galbedil w Balmorze i u jakiegoś telvaniego w Vivec. Nie ma co zaśmiecać forum domysłami. Jeszcze może sprawdzę w sadrith mora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam. To jest screen z zaklinania u Galbedil w GM w Balmorze:
http://img77.imageshack.us/img77/3663/screenshot21ed3.jpg

A to u jednego z zaklinaczy ze strefy telvanni w vivec:
http://img73.imageshack.us/img73/8383/screenshot22ei2.jpg

Jak widać wybór zaklinacza nie wpływa na to, jak mocno zaklniemy przedmiot. Czyli potwierdza się moja teza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 18:53, Karharot napisał:

Z tego co pamiętam to tak jest. Każdy przedmiot ma swoją pojemność i jest ona stała, jednak
lepsi zaklinacze "zużywają" mniej tej pojemności przy tworzeniu danego efektu dlatego w efekcie
mogą stworzyć lepsze umagicznienie.


Nie jest ważne ile ma się z zaklinania - zaklęcia zawsze zajmują taką samą pojemność. Jedynie jeżeli jesteś lepszym zaklinaczem to przy używaniu zaklętych przedmiotów zużywasz mniej ich ładunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:51, Rosomk napisał:

Przepraszam, czy w tym temacie jest ktoś co wypełnił całe muzeum artefaktów w twierdzy smutku?


Uhu, no nie powiem. Miałem taki plan z pomocą AW, ale jest trudno, baardzo :P Specjalnie zapisałem grę i oddawałem wszystko co miałem a i tak nie zapełniłem całej. Myślę, że było ok. 80 %... Na AW (chyba wiadomo o co chodzi) jest podana pełna lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:27, Hoplita napisał:

> Z tego co pamiętam to tak jest. Każdy przedmiot ma swoją pojemność i jest ona stała, jednak

> lepsi zaklinacze "zużywają" mniej tej pojemności przy tworzeniu danego efektu dlatego
w efekcie
> mogą stworzyć lepsze umagicznienie.

Nie jest ważne ile ma się z zaklinania - zaklęcia zawsze zajmują taką samą pojemność. Jedynie
jeżeli jesteś lepszym zaklinaczem to przy używaniu zaklętych przedmiotów zużywasz mniej ich
ładunku.


A tego nie wiedziałem. Ale mam zaklinanie na 100 (szczęście że nie zabiłem Qrwynna, bo nie chciałoby mi się tyle zaklinać, tylko po to, żeby dobić do 100). Wyobraża ktoś sobie wytrenowanie tej umiejętności do 100 bez pomocy trenera? Jak to jest możliwe? Trzeba być bardzo cierpliwym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:22, wojtasskorcz napisał:

Jak widać wybór zaklinacza nie wpływa na to, jak mocno zaklniemy przedmiot. Czyli potwierdza
się moja teza ;)


W takim razie wywaliłem niewiarygodną kupę kasy w błoto, nie mówiąc o tym że straciłem masę czasu kursując za każdym razem do Telvanich... ot mam nauczkę na przyszłość:(
No nic, dzięki za szybkie sprawdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:28, Wasizi napisał:

> Przepraszam, czy w tym temacie jest ktoś co wypełnił całe muzeum artefaktów w twierdzy
smutku?

Uhu, no nie powiem. Miałem taki plan z pomocą AW, ale jest trudno, baardzo :P Specjalnie zapisałem
grę i oddawałem wszystko co miałem a i tak nie zapełniłem całej. Myślę, że było ok. 80 %...
Na AW (chyba wiadomo o co chodzi) jest podana pełna lista.

Co to jest AW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 19:32, wojtasskorcz napisał:

A tego nie wiedziałem. Ale mam zaklinanie na 100 (szczęście że nie zabiłem Qrwynna, bo nie
chciałoby mi się tyle zaklinać, tylko po to, żeby dobić do 100). Wyobraża ktoś sobie wytrenowanie
tej umiejętności do 100 bez pomocy trenera? Jak to jest możliwe? Trzeba być bardzo cierpliwym
;)

Ja miałem wytrenowane zaklinanie do 100 bez użycia trenera :D , aż tak źle to nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 20:01, blood2 napisał:

> A tego nie wiedziałem. Ale mam zaklinanie na 100 (szczęście że nie zabiłem Qrwynna, bo
nie
> chciałoby mi się tyle zaklinać, tylko po to, żeby dobić do 100). Wyobraża ktoś sobie wytrenowanie

> tej umiejętności do 100 bez pomocy trenera? Jak to jest możliwe? Trzeba być bardzo cierpliwym

> ;)
Ja miałem wytrenowane zaklinanie do 100 bez użycia trenera :D , aż tak źle to nie było.

I jak to zrobiłeś? Każdy znaleziony przedmiot zaklinałeś na słaby efekt czy jak? Ile trzeba zakląć przedmiotów żeby dojść z poziomu 99 do 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale są dwie metody treningu. Zaklinanie i używanie przedmiotów. Co prawda używanie daje dość mały przyrost, ale można sobie skombinować jakiś bardzo pojemny przedmiot z bardzo kijowym zaklęciem (zużywającym jeden ładunek) i używać go tak często jak tylko się da, (tzn. cały czas klikamy). W przeciwieństwie do czarów, używanie przedmiotów nie wymaga żadnych gestów, więc da się ich używać dość szybko, a poza tym, same się regenerują. Chociaż z drugiej strony ich ładowanie też jest treningiem. Ewentualnie tworzy się kilka takich przedmiotów, gdy jeden rozładowujesz reszta się ładuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 20:39, wojtasskorcz napisał:

> Ja miałem wytrenowane zaklinanie do 100 bez użycia trenera :D , aż tak źle to nie było.

>
I jak to zrobiłeś? Każdy znaleziony przedmiot zaklinałeś na słaby efekt czy jak? Ile trzeba
zakląć przedmiotów żeby dojść z poziomu 99 do 100?

Ja trenowałem inaczej niż napisał Lord Ya.
Potrzebujemy do treningu:
-Gwiazdę Azury (ten kamień dusz wielokrotnego użytku, nie pamiętam jak dokładnie się nazywał)
-zaklęcie chwytanie dusz
-jakiś zaklęty przedmiot najlepiej z duża ilością ładunków
Najpierw zużywałem ładunki z przedmiotu, później chwytałem dusze obojętnego jakiego potwora i wykorzystywałem dusz do uzupełnienie ładunków w tym przedmiocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 21:08, blood2 napisał:

> > Ja miałem wytrenowane zaklinanie do 100 bez użycia trenera :D , aż tak źle to nie
było.
>
> >
> I jak to zrobiłeś? Każdy znaleziony przedmiot zaklinałeś na słaby efekt czy jak? Ile trzeba

> zakląć przedmiotów żeby dojść z poziomu 99 do 100?
Ja trenowałem inaczej niż napisał Lord Ya.
Potrzebujemy do treningu:
-Gwiazdę Azury (ten kamień dusz wielokrotnego użytku, nie pamiętam jak dokładnie się nazywał)
-zaklęcie chwytanie dusz
-jakiś zaklęty przedmiot najlepiej z duża ilością ładunków
Najpierw zużywałem ładunki z przedmiotu, później chwytałem dusze obojętnego jakiego potwora
i wykorzystywałem dusz do uzupełnienie ładunków w tym przedmiocie.


Nie wiedziałem, że za używanie przedmiotów zaklętych się dostaje punkty do umiejętności zaklinania. A z tym ładowaniem przedmiotów mogłem się domyślić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 21:36, wojtasskorcz napisał:

Nie wiedziałem, że za używanie przedmiotów zaklętych się dostaje punkty do umiejętności zaklinania.


Tutaj
http://www.uesp.net/morrow/hints/mwskills.shtml
jest lista wszystkich umiejętności wraz z wymienionymi akcjami które mają wpływ na ich wzrost.
(tym razem to raczej pewna informacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 21:54, Karharot napisał:

> Nie wiedziałem, że za używanie przedmiotów zaklętych się dostaje punkty do umiejętności
zaklinania.

Tutaj
http://www.uesp.net/morrow/hints/mwskills.shtml
jest lista wszystkich umiejętności wraz z wymienionymi akcjami które mają wpływ na ich wzrost.
(tym razem to raczej pewna informacja:)


Governing Attribute:
Intelligence
Specialization:
Magic
Increase:
Recharge Item: +5.0
Create Magic Item: +5.0
Use Magic Item: +0.1
Cast When Strikes: +0.1

No rzeczywiście chyba ten enchanting nie jest taki trudny do podniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pokazać na fotce lub powiedzieć gdzie jest mistrz zaklinania który uczy na 100? Bo nie moge tej osoby znaleść, a info "Qorwynn (po uprzednim potraktowaniu go czarem "calm humanoid") - Forteca Indoranyon" nic mi nie daje. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować