Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2007 o 15:30, Moderatorix napisał:

Ale mi się pokazuje "wybierz program z listy" lub "poszukaj w internecie odpowiedniego programu
do otwarcia pliku". I raz tak próbowałem i nic.

Po rozpakowaniu plików uruchom Morrowinda. Tam będziesz miał kilka opcji (wybierz tę drugą - pliki danych). Zaznacz (kliknij dwukrotnie) potrzebne ci mody i zapisz zmiany. Włącz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś.Ściągnąłeś moda,rozpakowujesz go,rozpakowany plik kopiujesz do folderu data w folderze Morrowind.Następnie jak klikniesz na ikonę gry to pojawi ci się menu,kliknij na pliki danych i pojawi ci się lista,na liście tej odszukaj mod który chcesz zainstalować i klinkij na niego tak by przy jego nazwie pojawił się taki x.Włącz grę i mod powinien działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 07:23, Deejay napisał:

Widzieliście to ?? ===> http://www.elderscrolls.com.pl/site/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Ale masakra :D Teraz Oblivion nie ma ani jednej cechy lepszej od Morka :D


Zarzuce cytacik

"Czego (na razie) nie skonwertujemy
dialogów ani questów
teleportów ani żadnych środków transportu
aktywatory nie działają (ale same modele są skonwertowane)
dźwięków, za wyjątkiem dźwięków otoczenia (po zmianie formatu pliku _ob na ESM)
stworów typowych dla Morrowind

Ze względu na dosyć duże różnice występujące między językiem skryptowym Morrowind a Oblivion, kody skryptów raczej nigdy nie będą konwertowane przez ten program, jak (na razie) zapowiada Galadrielle, zaś dialogi będą konwertowane tylko częściowo, w przyszłych wersjach tego narzędzia. Pliki tekstur w formacie TGA lub BMP również nie będą konwertowane, dlatego należy zrobić to w innym programie, np. DDS Converter lub nVidia DDS Tools."

Póki co jednak w pełni nie pogramy : P Najwyżej pochodzimy po świecie, nie ma questów : < I prawdopodonie większości nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 15:33, ziptofaf napisał:

> Ale mi się pokazuje "wybierz program z listy" lub "poszukaj w internecie odpowiedniego
programu
> do otwarcia pliku". I raz tak próbowałem i nic.
Po rozpakowaniu plików uruchom Morrowinda. Tam będziesz miał kilka opcji (wybierz tę drugą
- pliki danych). Zaznacz (kliknij dwukrotnie) potrzebne ci mody i zapisz zmiany. Włącz grę.


Nie uruchom morrowinda, tylko uruchom Morrowind launcher (a to co innego). Pokaże ci się takie menu i masz "Pliki danych" (data files), zaznaczasz te mody, których chcesz użyć przez dwukrotne kliknięcie LPM. A reszta to tak jak Gall historyk wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny modderzy dowiedli, że nie ma niczego, czego by się nie dało zrobić w CSie.

Weapon Sheaths Ultimate
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=4685

Wreszcie po ubraniu broni widzimy ją u boku naszej postaci (ewentualnie na plecach w przypadku bardzo długich mieczy i łuków)!
Co ciekawe mod działa na wszystkie bronie w Morrowindzie (oprócz rzutek i shurikenów - logiczne).
Po wyciągnięciu broni np. do walki znika ona oczywiście z naszej postaci.

Uwaga! Mod jest co prawda w wersji angielskiej, ale przynajmniej u mnie działa normalnie w polskim Morku.
Wymaga Trójcy i Przepowiedni.

Jedyna rzecz, której w praktyce brakuje to widok broni u NPC. Ale to jest już mniej ważne...

Załączę kilka moich screenów, ale nie wiem czemu są jakoś brzydkie i nie oddają realistycznie efektu modu. (Nie widać choćby animacji;)

20071015193049

20071015193108

20071015193126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 20:03, DJ Danielus napisał:

No nareszcie ktoś o tym pomyślał!

W większości grach RPG występuje taka funkcja i nareszcie w Morrowindzie! Szkoda, że wymaga
dodatków...



Szczerze ci powiem że brak widocznych broni bardzo psuł zabawę z tworzenia własnej postaci.
"Na co mi fajnie wyglądająca broń, skoro i tak jej nie widać?"

Teraz biegam z założonym na plecy daedrycznym łukiem lub demonicznym tantem u boku i gra znowu sprawia mi frajdę. Dzięki modom Morek pozostaje nieśmiertelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, choć szkoda, że wymaga dodatków... Ja posiadam samego Morka... No cóż - jeszcze nawet nie zdążyłem go przejść, także jeszcze długa droga przede mną.

Dzięki za info o modzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem ze złapaniem złotej świętej lub lunatyka? Rzucam czar (u mnie to lupine vengence i tam jest łapanie dusz 60s) ubijam stworka w ciągu tych 60s i nie łapie duszy, z innymi stworkami nie ma tego problemu, na pewno mam kamień dusz w ekwipunku (na tyle głupi nie jestem ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:26, Tanaathos napisał:

Czy miał ktoś problem ze złapaniem złotej świętej lub lunatyka? Rzucam czar (u mnie to lupine vengence i tam jest łapanie dusz 60s) ubijam stworka w ciągu tych 60s i nie łapie duszy, z innymi stworkami nie ma tego problemu, na pewno mam kamień dusz w ekwipunku (na tyle głupi nie jestem ;p)

Tylko czy masz odpowiedni kamień? Dusze tych przeciwników można złapać tylko w Wielki Klejnot Duszy lub w Gwiazdę Azury. Inne są za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:30, Vormulac napisał:

Tylko czy masz odpowiedni kamień? Dusze tych przeciwników można złapać tylko w Wielki Klejnot
Duszy lub w Gwiazdę Azury. Inne są za słabe.

Mam gwiazdę Azury. Na 100% jest pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Lunatyków, to nie mam pojęcia co może być przyczyną. Ale w przypadki Złotych Świętych nie raz zdarzało mi się, że używały rozproszenia magii i działanie czaru ustawało. Trzeba rzucać jeszcze raz, przełączać na broń i mieć nadzieję, że Złota Święta znów tego nie rozproszy.
Może to niekoniecznie jest przyczyna. Na pewno nie zdarzałoby się to zawsze, a poza tym, nie kojarzę, by Lunatycy mieli rozproszenie magii. Pewnie nie będę znał odpowiedzi, ale zadam parę pytań pomocniczych: czy czar działa, tzn. czy przeciwnik cały czas otoczony jest mgiełką? Czy pojawia się komunikat o zbyt małym kamieniu dusz (coś kojarzę, że taki był, ale lata temu ostatnio łapałem jakieś dusze ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:43, Lord Ya napisał:

Jeżeli chodzi o Lunatyków, to nie mam pojęcia co może być przyczyną. Ale w przypadki Złotych
Świętych nie raz zdarzało mi się, że używały rozproszenia magii i działanie czaru ustawało.
Trzeba rzucać jeszcze raz, przełączać na broń i mieć nadzieję, że Złota Święta znów tego nie
rozproszy.
Może to niekoniecznie jest przyczyna. Na pewno nie zdarzałoby się to zawsze, a poza tym, nie
kojarzę, by Lunatycy mieli rozproszenie magii. Pewnie nie będę znał odpowiedzi, ale zadam parę
pytań pomocniczych: czy czar działa, tzn. czy przeciwnik cały czas otoczony jest mgiełką? Czy
pojawia się komunikat o zbyt małym kamieniu dusz (coś kojarzę, że taki był, ale lata temu ostatnio
łapałem jakieś dusze ;))?

Nie pojawia się, żaden komunikat o zbyt małym kamieniu, co do lunatyka to tak było (odnośnie otoczenie mgiełką), ale co do złotej świętej nie jestem pewien, chyba będę potrzebował pożeracza dusz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super mod, muszę zainstalować. Mam zainstalowaną Trójcę i Przepowiednię, ale w plikach mam tylko włączoną Trójcę. To znaczy, że jak chcę pograć w tego moda to Przepowiednię w plikach mam też włączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 09:04, juke napisał:

Super mod, muszę zainstalować. Mam zainstalowaną Trójcę i Przepowiednię, ale w plikach mam
tylko włączoną Trójcę. To znaczy, że jak chcę pograć w tego moda to Przepowiednię w plikach
mam też włączyć?


Wydaje mi się, że nie. Sprawdź sobie bez załączania Przepowiedni. A jak będzie coś źle, to spróbuj z Bloodmoonem.
Oczywiście przed samym sprawdzaniem kolejnym modów, pluginów radzę robić zapisy obecnego stanu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wypróbowałem. :) Jak włączam pluga bez włączonej Przepowiedni, to po postu Przepowiednia się sama włącza. ;)
Mam jeszcze jeden problem. Mam taki mod NPC Shedules, który dodaje, to że NPC są jak w Gothicu, nie stoją jak kamienny posąg w domu cały czas, tylko chodzą np. są w bibliotekach, sklepach, gildiach, chodzą spać itd. No i mam misję, która nazywa się ''Oszczerstwa'' dla rodu Redoran. Mam wymusić przeprosiny jakiegoś Merlina Hlaano dla Redoran i powiedziano mi, iż przebywa w ''Ośmiu Talerzach'' w Balmorze, ale przez moda go tam nie ma. Może wie ktoś gdzie on przebywa jak mam włączony mod? Bo jak wyłączę mod, to wiadomo gra się cała sypie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:39, juke napisał:

Już wypróbowałem. :) Jak włączam pluga bez włączonej Przepowiedni, to po postu Przepowiednia
się sama włącza. ;)
Mam jeszcze jeden problem. Mam taki mod NPC Shedules, który dodaje, to że NPC są jak w Gothicu,
nie stoją jak kamienny posąg w domu cały czas, tylko chodzą np. są w bibliotekach, sklepach,
gildiach, chodzą spać itd. No i mam misję, która nazywa się ''Oszczerstwa'' dla rodu Redoran.
Mam wymusić przeprosiny jakiegoś Merlina Hlaano dla Redoran i powiedziano mi, iż przebywa w
''Ośmiu Talerzach'' w Balmorze, ale przez moda go tam nie ma. Może wie ktoś gdzie on przebywa
jak mam włączony mod? Bo jak wyłączę mod, to wiadomo gra się cała sypie. :/



Mógłbyś powiedzieć skąd ściągnąć tego mod''a i jak zainstalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować