Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

No to najpierw przeszukaj w Balmorze owe biblioteki, sklepy, gildie, itd. Zapewne ten modnie dodaje opcji dialogu z jakąś osobą (w tym samym mieście, blisk będącej) aby się zapytać o obecne położenie szukanego przez nas obiektu :P Jak tak nie pójdzie to może coś z CS zdziałasz, choć nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 16:39, juke napisał:

Już wypróbowałem. :) Jak włączam pluga bez włączonej Przepowiedni, to po postu Przepowiednia
się sama włącza. ;)
Mam jeszcze jeden problem. Mam taki mod NPC Shedules, który dodaje, to że NPC są jak w Gothicu,
nie stoją jak kamienny posąg w domu cały czas, tylko chodzą np. są w bibliotekach, sklepach,
gildiach, chodzą spać itd. No i mam misję, która nazywa się ''Oszczerstwa'' dla rodu Redoran.
Mam wymusić przeprosiny jakiegoś Merlina Hlaano dla Redoran i powiedziano mi, iż przebywa w
''Ośmiu Talerzach'' w Balmorze, ale przez moda go tam nie ma. Może wie ktoś gdzie on przebywa
jak mam włączony mod? Bo jak wyłączę mod, to wiadomo gra się cała sypie. :/


Powiem ci prawdę, że jedynym powodem, dlaczego tego moda nie używam jest właśnie to, że NPC chodzą sobie gdzie im się podoba po sklepach/tawernach/gildiach, a jak przyjdzie kogoś znależć, to szukaj sobie gościa w całym mieście;)

Niestety nie da się go wyłączyć (gra sie sypie totalnie), aby się go pozbyć, trzeba grać od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:31, Ranthar napisał:

Załączę kilka moich screenów, ale nie wiem czemu są jakoś brzydkie i nie oddają realistycznie
efektu modu. (Nie widać choćby animacji;)


Na jakich ty grasz detalach? Coś słabe te obrazki. Chociaż pomysł na moda nawet niezły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. znów postanowiłem wrócić do Morrowinda :) Kiedyś grałem w to bardzo często..ale teraz przestałem :\ Nie wiem dlaczego. Przyznam że w grze nie podoba mi się trochę ta szarość , burość. Gdyby wszystko było ładne gra byłą by jeszcze lepsza ;) Ale mam pytanie , czy jak stworze nową postać i na new postaci zrobie sevy ,stare sevy z innej postaci będą działać? ;) (Chce zrobić maga albo łucznika:D:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 17:54, DJ Danielus napisał:

Jest na to sposób - Morrowind Graphic Extender - na prawdę wyładnia obraz!

Co do screenów to za bardzo nie jestem pewien, ale myślę, że zostaną - na wszelki wypadek skopiuj
je.



A Tobie co? Czy ja pytam o screeny? Jeju..czytanie ze zrozumieniem ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 16:01, Budep napisał:

Hmm.. znów postanowiłem wrócić do Morrowinda :) Kiedyś grałem w to bardzo często..ale teraz
przestałem :\ Nie wiem dlaczego. Przyznam że w grze nie podoba mi się trochę ta szarość , burość.
Gdyby wszystko było ładne gra byłą by jeszcze lepsza ;) Ale mam pytanie , czy jak stworze nową
postać i na new postaci zrobie sevy ,stare sevy z innej postaci będą działać? ;) (Chce zrobić
maga albo łucznika:D:D )


Chodzi ci o to, że robisz nową postać? No to masz nową. Jak chcesz stare savy to musisz je wgrać do katalogu z grą (chyba dokładnie katalog saves) i odpalić morrowinda. Powinieneś również włączyć te same pluginy, na których był robiony save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś na jakichś modderskich screenach z Morrowinda, że podmieniony był celowniczek, np. na taki jak w Oblivionie albo jeszcze coś innego (po prostu wyglądał inaczej). Jest jakiś sposób na jego zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 09:38, Tanaathos napisał:

Witam, czy jest jakiś sposób, żebym ja (upadły anioł) mógł grać w mod romance? wymaga on better
bodies, a tam nie ma opisanego upadłego anioła, i coś mi się nawet gra nie chce włączyć..


Better Bodies nie powinien gryźć się z Upadłym Aniołem - ma on własne, niezależne tekstury.
Czego dotyczą komunikaty o błędach?

PS. Romance to solidny mod, ale bardzo szybko się nudzi. Morek to nie Simsy, tu się nie prowadzi rodzinki, tylko wyrzyna;)

PS.2. Jestem Brygadzistą, lol:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 12:00, Ranthar napisał:

Better Bodies nie powinien gryźć się z Upadłym Aniołem - ma on własne, niezależne tekstury.

Czego dotyczą komunikaty o błędach?

PS. Romance to solidny mod, ale bardzo szybko się nudzi. Morek to nie Simsy, tu się nie prowadzi
rodzinki, tylko wyrzyna;)

PS.2. Jestem Brygadzistą, lol:D

Gratulacje ;) usunąłem mod i gram sobie, więc nie mogę sprawdzić, ale pisało, zę brakuje jakichś tekstur
Btw: jak się bardziej opłaca zaklnąć przedmiot? sanktuarium 24 czy tarcza 12? nie znam się na tych czarach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 12:27, Tanaathos napisał:

jak się bardziej opłaca zaklnąć przedmiot? sanktuarium 24 czy tarcza 12? nie znam się
na tych czarach...


Wybieraj sanktuarium!
Jest to wg. mnie najlepszy czar ochronny. Tarcza 12 poprawi tylko troszeczkę siłę pancerza, czego pewnie nawet nie zauważysz, a przez sanktuarium 24 trafienie twojego herosa stanie się dla wrogów naprawdę trudniejsze... wg. mnie lepiej jest obrywać mocniej, ale rzadziej, przez to ma się więcej czasu na atakowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 18:07, Tanaathos napisał:

Jak mgę przekonać do walki na arenie Bolvyna Venima? Nie chce mnie uznać hortatorem...

Zagadaj z Athynem Sarethi o temat "pojedynek". On Ci wszystko powie co i jak. Jednak z tego co pamiętam to Bolvyn Venim sam od razu powinien Cię na ten pojedynek wyzwać. Być może więc nie zrobiłeś jeszcze wszystkich zadań i nie masz odpowiedniej rangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 18:29, dave03 napisał:

Zagadaj z Athynem Sarethi o temat "pojedynek". On Ci wszystko powie co i jak. Jednak z tego
co pamiętam to Bolvyn Venim sam od razu powinien Cię na ten pojedynek wyzwać. Być może więc
nie zrobiłeś jeszcze wszystkich zadań i nie masz odpowiedniej rangi.

Wszyscy mnie już zaakceptowali, wiem o pojedynkach, ale on mi mówi tylko, że po jego trupie.
Btw.: mod Creatures of morrowind na adamantytowej wieży zawiera trojana!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2007 o 18:35, Tanaathos napisał:

Wszyscy mnie już zaakceptowali, wiem o pojedynkach, ale on mi mówi tylko, że po jego trupie.


W takim razie może idź na Arene w Viviek a Bolvyn Venim będzie tam już na Ciebie czekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2007 o 18:49, Tanaathos napisał:

Byłem tam i nie czekał...wyszedłem na arene, a tu pusto...

W takim razie to może jakiś bug. Ale spróbuj jeszcze jakiś oszczerstw czy zniewag. Jeśli tak nie pójdzie to może go zabij normalnie bez wzywania na pojedynek. Po jego zabiciu wróć do Athyna Sarethi i zobacz co Ci powie. Tylko na wszelki wypadek zachowaj sobie seva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować