Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Mógłby mi ktoś udostępnić sejwa dość silnej postaci, NIEZANIECZYSZCZONEGO MODAMI?
Mam zamiar zagrać w Wyspę Czarodziei, tyle, że gra krzaczy się od całego multum podłączonych modów. Próbowałem je wyłączyć, ale, jak to często bywa, wywala mnie wtedy z gry (save nie wczytuje się jak trzeba).

Zawsze mogę zacząć znowu od nowa, bez modów, ale szkoda mi trochę czasu, zwłaszcza, że mi zależy na Wyspie Czarodziei...

Googlowałem w necie w poszukiwaniu sejwów, ale sa tylko agielskie, niekompabitylne z polską wersją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz w trójcę, wykonałem zadania dla tego pomocnika króla i usłyszałem, zę mam iść do jego matki to idę i ona mi mówi, że mam się zbliżyć do gościa z świątyni, ale nie daje mi żadnego zadania...wykonałem parę zadań dla świątyni i narazie dla mnie nic nie da...kiedy będę mógł się dostąc do króla i czy to nie jest jakiś błąd, zę jego matka nie dała mi żadnego questa? (nie mam żadnego wpisu w dzienniku z nią...ot tak sobie powiedziała o świątyni i tyle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie pamiętam dokładnie jak te zadania w Tribunalu leciały, ale był taki moment, że była chwila przerwy w zadaniach. Jeżeli ostatnie zadanie jakie wykonałeś dla świątyni to przyniesienie pierścienia licza Balizara (czy jak mu tam), to poczekaj jakiś czas, później fabuła ruszy sama z siebie. Po tym dostaje się zarówno nowe zadania od świątyni jak i od króla (który chyba wtedy się pojawiał). A od matki króla chyba nie było żadnego zadania, w jednym gra dość ważną rolę, ale nie kojarzę by coś zlecała. Po prostu się z nią gadało.
Ale mogę źle pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wysadzić skały przed przejściem w dwemerowych ruinach? mam 3 paczki prochu, podkładam je, jest odliczanie i nic się nie dzieje...btw. książki, które tam znajduje się przydadzą do czegoś?(dwemerowe, o tworzeniu metali, o dbaniu o koła zębate itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:53, Tanaathos napisał:

Jak mam wysadzić skały przed przejściem w dwemerowych ruinach? mam 3 paczki prochu, podkładam
je, jest odliczanie i nic się nie dzieje...

To jest błąd w grze, po odliczaniu powinien nastąpić wybuch, żadnego więcej kombinowania tu nie ma. Adamantytowa Wieża radzi, by w takiej sytuacji w konsoli wpisać tcl, przejść przez skały, potem przejść do następnego obszaru, a następnie wyłączyć przenikanie ponownie wpisując tcl. Ładunek wybuchowy możesz sobie zatrzymać na pamiątkę :).

Dnia 28.10.2007 o 19:53, Tanaathos napisał:

btw. książki, które tam znajduje się przydadzą do
czegoś?(dwemerowe, o tworzeniu metali, o dbaniu o koła zębate itd)

Wydaje mi się, że jedna (może więcej, nie pamiętam) będzie potrzebna do zadania, które Cię wkrótce czeka. Reszta jest tylko ozdobnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:42, Tanaathos napisał:

Wybuchu graficznego nie ma, ale jest na pewno, coś mnie zabiło jak stanąłem na próbę blisko
;p


Chyba właśnie tak się ten błąd objawiał, że jedyny działający element wybuchu to było zabijanie na bliski zasięg, reszta już nie działała. Osobiście się z błędem nie spotkałem. Oczywiście, próbowałeś wersji z odsunięciem się od ładunku wybuchowego, prawda ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:49, Lord Ya napisał:

Chyba właśnie tak się ten błąd objawiał, że jedyny działający element wybuchu to było zabijanie
na bliski zasięg, reszta już nie działała. Osobiście się z błędem nie spotkałem. Oczywiście,
próbowałeś wersji z odsunięciem się od ładunku wybuchowego, prawda ;) ?

xD oczywiście, że tak, wielokrotnie próbowałem, jednak tylko tcl pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś gdzie mam iść teraz? jestem w mieście Sotha Sila, przeszedłem pokój, gdzie kręciło się ostrze po schodach, przeszedłem również, przez to coś z dźwigniami...wszedłem do komory w której było jakby paliwo na dnie a po prawej wajha.. pociągnąłem, ale nie widzę efektu.. gdzie mam teraz iść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsce nazywa się kopuła Udoka, tak? W skrócie mówiąc, są trzy dość znane błędy Tribunala. Zapętlenie rozmowy u szefa Mrocznego Bractwa, niedziałające ładunki wybuchowe (co już znasz) i nie działający most w kopule Udoka (co właśnie poznałeś). Procedura podobna jak w przypadku poprzedniego błędu, tcl i przelatujesz na drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 17:01, Lord Ya napisał:

Miejsce nazywa się kopuła Udoka, tak? W skrócie mówiąc, są trzy dość znane błędy Tribunala.
Zapętlenie rozmowy u szefa Mrocznego Bractwa, niedziałające ładunki wybuchowe (co już znasz)
i nie działający most w kopule Udoka (co właśnie poznałeś). Procedura podobna jak w przypadku
poprzedniego błędu, tcl i przelatujesz na drugą stronę.

To miałem zaszczyt poznać wszystkie trzy błędy :/ grunt to szczęście... trzeba przyznać, że Almalexia jest ostra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym, mam tą płytkę z CDA z modami do Morka. Ale problem w tym że nie wiem jak sie instaluje te mody :P Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? :) Trzeba mieć jakiś program czy cuś?

I czy te mody będą działały z Morkiem z dodatkami (mam go z XKN, Złotą Edycję) ?
Jakloś nigdy nie chce mi sie przechodzić Morrowinda, ale może z modami jakoś bardziej ta gra mnie zachęci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą działały z Morkiem, ale niektóre wymagają innych dodatków.
I aby zainstalować moda:
kopiujesz pliki do folderu "data files" w morku i jakieś meshe i textury do nowych folderów: "meshes" do meshy i textury do "textures".
Odpalasz Morka i w "wybierałce" wciskasz "pliki danych" i zaznaczasz nazwe moda. No i rozkoszujesz się nowym modem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozpocząłem moją przygodę z Morrowindem. Uważam, iż jest świetną, rozbudowaną i bardzo wciągającą grą ;) Ostatnio natrafiłem na problem: postać nie jest wstanie unieść swojego dobytku. Tu rodzi się moje pytanie: jeśli zostawię jakieś przedmioty w jakieś skrzyni gdzieś w mieście to one znikną czy będę mógł zrobić sobie “ składzik”? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem całkiem pewnie co do specjalnych skrzyń w Gildii Magów i Wojowników, tych w których co jakiś czas odnawia się zawartość, ale z pozostałymi nie powinno być żadnych problemów. Nawet nie potrzebujesz skrzyni, możesz wszystko wyrzucić na podłogę (albo sobie jakoś ładnie porozkładać w jakimś miejscu), nikt nic nie zabierze ani nic nie zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 18:22, tipu7 napisał:

Niedawno rozpocząłem moją przygodę z Morrowindem. Uważam, iż jest świetną, rozbudowaną i bardzo
wciągającą grą ;) Ostatnio natrafiłem na problem: postać nie jest wstanie unieść swojego dobytku.
Tu rodzi się moje pytanie: jeśli zostawię jakieś przedmioty w jakieś skrzyni gdzieś w mieście
to one znikną czy będę mógł zrobić sobie “ składzik”? ;)


W Morku przedmioty nie znikają, możesz sobie nawet ustawić piramidkę śmieci :) na środku miasta i będzie tam trwać dopóki osobiście nie pozbierasz sprzętu, także nie ma obawy. Sam dla eksperymentu na początku gry wywaliłem na drogę koło Balmory pióro skrzekacza i nie zniknęło nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować