Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2007 o 16:45, Eye-Maze napisał:

To ja już nie wiem jak awansować oO
Myślałem, że "automatycznie" mnie przerzuci na 2 lvl jak będę miał 10/10...
Możesz mi wyjaśnić? ;p


Po prostu jak masz już 10/10 (lub więcej) to musisz się przespać (nie czekać). Wtedy wyskoczy ci, że awansowałeś i będziesz mógł wybrać sobie współczynniki, które chcesz podwyższyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:45, kabak5 napisał:

jezu weźcie przestancie to ze ma dużo questow co stego moze i więcej ale nie wciągają tak jak
questy gothica tam jest potrzymywanie napiecie a tu nuda!:(

Człowieku, temat skończony. Jak chcesz się wykłócać co jest lepsze to śmigaj tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1670#u_4404
Spamujesz tylko w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:45, Eye-Maze napisał:

To ja już nie wiem jak awansować oO
Myślałem, że "automatycznie" mnie przerzuci na 2 lvl jak będę miał 10/10...
Możesz mi wyjaśnić? ;p

Przerzuci Cię tylko wtedy, gdy mając +10/10 prześpisz się na wyrku lub w dziczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:45, kabak5 napisał:

jezu weźcie przestancie to ze ma dużo questow co stego moze i więcej ale nie wciągają tak jak
questy gothica tam jest potrzymywanie napiecie a tu nuda!:(


Boże, człowieku... Wypowiedz się we właściwym temacie!
Ile do ciebie można mówić?

Eye-Maze:
eee tam. ja przeżywałem bardzo morrka. pamiętam, jak szalałem, bo nie mogłem dojść, jak przejść jedną misję :D
trzeba po prostu się wczuć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:48, JaqbD napisał:

> jezu weźcie przestancie to ze ma dużo questow co stego moze i więcej ale nie wciągają
tak jak
> questy gothica tam jest potrzymywanie napiecie a tu nuda!:(
Człowieku, temat skończony. Jak chcesz się wykłócać co jest lepsze to śmigaj tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1670#u_4404
Spamujesz tylko w tym temacie.

To nie ja zacząłem sie wykłucac tylko napisałem swoje zdanie a to inni zaczęli kłótnie więc ty pomysl czlowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 18:04, kabak5 napisał:

To nie ja zacząłem sie wykłucac tylko napisałem swoje zdanie a to inni zaczęli kłótnie więc
ty pomysl czlowieku.


A więc moim zdaniem Gothic to gra kiepawa i Morrowind jest znacznie lepszy. Nie poprę tego żadnymi argumentami, bo po co, to jest MOJE ZDANIE. Jak ktoś twierdzi inaczej to się kłóci i spamuje.

A wracając do tematu to ja niedawno zainstalowałem sobie (po raz kolejny) Morrowinda i ta gra jest chyba nieśmiertelna. Grafika się zestarzała, ale sama gra jest wciąż wyśmienita. Tylko teraz trzeba pobiegać o Hortatora, wydymać pół Czerwonej Góry, zabrać się za Tribunal i Bloodmoon i można grać w Obliviona ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:38, Eye-Maze napisał:

Wiem, teraz robiłem zadania dla tego, no...Legionu Cesarskiego i mam 9/10...teraz zrobię dwa
pierwsze zadania dla Gildii Złodziei w Balmorze i chyba będzie 2 poziom...

W tej grze poziom nie zależy od ilości wykonanych zadań ;) Teoretycznie możesz nie zrobić żadnego i awansować na dowolny poziom, o ile starczy ci cierpliwości/kasy. Żeby awansować o jeden poziom twoja postać musi awansować o 10 poziomów którąkolwiek z umiejętności głównych lub pobocznych (po prostu używając ją lub szkoląc u trenera) , przy czym nie musi to być jedna umiejętność, ale chodzi o ich sumę (wydaje się trudne, ale najlepiej zobrazuje to przykład - używasz w walce miecza i podnosi ci się umiejętność długi miecz, otrzymujesz ciosy i podnosi się ciężki pancerz, leczysz się czarami - podnosi się przywrócenie, biegasz - atletyka i tak o kilka poziomów; jeśli np. trzy pierwsze są twoimi umiejętnościami głównymi lub dodatkowymi, to do podniesienia poziomu wystarczy jeśli np. długi miecz wzrośnie ci o 5, ciężki pancerz o 3 i przywrócenie o 2; 5+3+2=10 - zyskujesz poziom :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem w ten temat (chyba z pół roku). Mam pytanie:
Może ktoś dać linka do moda dającego miecz Soul Reaver? Bo miałem kilka miesięcy temu tego moda, ale miałem reinstalkę systemu... Jest w tym temacie link, ale on już nie działa :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 15:57, Vormulac napisał:

Trzymaj.


Wielkie Dzięki!
Mam jeszcze jedną rzecz: Nie mogę tego poprawnie odpalić:
plik bmp wsadziłem do folderu textures
plik tga. do icons
a plik NIF do Data Files.
ale jak włączam program do obsługi wtyczek i modów (pliki danych) nic mi się nie pojawia... a w instrukcji moda nie jest za wiele napisane na ten temat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Sam próbowałem, bo nigdy nie miałem takich modów i też nie mam go w spisie przy uruchamianiu gry. Może tak mały mod nie jest dodawany do tej listy? Będziesz musiał sam pokombinować albo poczekać na posta od kogoś kto ma zainstalowanego tego moda. Ew. e-meil do twórcy z readme. :) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 16:13, Luk Zombi napisał:

ale jak włączam program do obsługi wtyczek i modów (pliki danych) nic mi się nie pojawia...

Przed chwilą z ciekawości ściągnąłem ten plik i rzeczywiście brak tam jakiegokolwiek pliku *.esp. Radziłbym więc spróbować któryś z tych: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.List&category_show_all=1 W tym trzecim na pewno jest plik .esp więc powinno działać to jak zwykła wtyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 17:31, Raylin napisał:

> ale jak włączam program do obsługi wtyczek i modów (pliki danych) nic mi się nie pojawia...

Przed chwilą z ciekawości ściągnąłem ten plik i rzeczywiście brak tam jakiegokolwiek pliku
*.esp. Radziłbym więc spróbować któryś z tych: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.List&category_show_all=1
W tym trzecim na pewno jest plik .esp więc powinno działać to jak zwykła wtyczka.


O wielkie dzięki, te już dobrze działają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, który skutecznie uprzykrza mi grę w Tribunal.
Zaczęło się tak: w jakiejś skrzyni znalazłem kilka gadżetów Straży Świątynnej. Założyłem to mojej postaci i wszystko było w porządku dopóki nie pojawiłem się w Vivek. Tam Straż Świątynna zaczęła mnie atakować, jednak z nimi sobie radziłem i nie był to wielki problem.
Natomiast w Twierdzy Smutku Elitarna Straż Świątynna nie daje mi żyć. Co prawda w pojedynku 1v1 daję radę, jednak zwykle zlatuje się ich całe stado z wiadomym dla mnie skutkiem.
I tu moje pytanie: czy można jakoś sprawić by szanowni strażnicy dali mi spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strażnicy Świątynni atakują każdego kto nie należy do straży a nosi Indoriliańską zbroję. Nawet Elam Andas podczas wykonywania zadania dla Świątyni o tym wspomina. Rozwiązanie: ściągnąć wszystkie elementy zbroi w mieście a założyć je poza miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem dlaczego mnie atakują; niestety twój sposób nie działa. Próbowałem już wcześniej. Całą Indoriliańską zbroję oraz broń strażników zostawiłem w Balmorze, a do Twierdzy Smutku udałem się w pancerzu z niedźwiedzia śnieżnego, jednak dalej mnie atakowali. Teraz chyba powodem jest to, że w obronie własnej zasiekałem kilku ich kolegów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 13:11, futrzak16 napisał:

Tak, wiem dlaczego mnie atakują; niestety twój sposób nie działa. Próbowałem już wcześniej.
Całą Indoriliańską zbroję oraz broń strażników zostawiłem w Balmorze, a do Twierdzy Smutku
udałem się w pancerzu z niedźwiedzia śnieżnego, jednak dalej mnie atakowali. Teraz chyba powodem
jest to, że w obronie własnej zasiekałem kilku ich kolegów ;)


Cóż.... A po co w ogóle Ci taka zbroja? Zakładam, że skoro masz Tribunal, to masz tez Bloodmon. Pojedź więc na znaną Ci już pewnie śnieżną wyspę, i powędruj tam sobie po wszelkich jaskiniach, jakie znajdziesz. gwarantuje, że po paru odwiedzinach znajdziesz pełny komplet Norskiej zbroi, a przy niej zbroja świątynna to kora z drzewa przy siekierze :P
Nie, naprawdę ja ją używam i jest o wiele bardziej wytrzymała od adamantowej! Poza tym tańsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:24, futrzak16 napisał:

Mam tą zbroję, ale jest za ciężka, zabiera za dużo miejsca w ekwipunku a wiecznie mam z tym
problem.


Za ciężka? Oo, toż Adamantowa jest cięższa! Norska za to jest wytrzymała i świetnie chroni przed wrogami :). W norskiej w końcu przeszedłem cały Bloodmon. A, ja i tak mam pomieszanie z poplątaniem. Oczywiście nie mam całej norskiej. Niektóre rzeczy są np. Lepsze.
Ja polecam norską, zamiast trudzić się z tym świątynnym badziewiem :).

20071230190248

20071230190401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 19:04, cedricek napisał:


Za ciężka? Oo, toż Adamantowa jest cięższa!


Ale ja nie noszę Adamantowej, Indoriliańskiej też już nie, tylko niedźwiedzią, a ta jest dużo lżejsza.
Tak czy siak nie mam problemu ze zbrojami tylko z maniakalnymi strażnikami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować