Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2008 o 14:34, Everial napisał:

Mam pytanie a propos kamieni dusz. A mianowicie, jak zrobić, żeby złapać duszę i mieć
dzięki temu kamień z duszą. Co trzeba zrobić? Mam zwoje pełnego kryształu Pfyggi czy
jak to tam szło i puste kamienie dusz.


Zwoje działają na dotyk, więc musisz w trakcie walki dotknąć przeciwnika. Czar działa tylko przez 60s. . A by złapać stworzenie musisz mieć odpowiedni kryształ dusz. Np. na szczura wystarczy nędzny klejnot, a na złotą święta trzeba już wielki klejnot dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:34, Everial napisał:

Mam pytanie a propos kamieni dusz. A mianowicie, jak zrobić, żeby złapać duszę i mieć
dzięki temu kamień z duszą. Co trzeba zrobić? Mam zwoje pełnego kryształu Pfyggi czy
jak to tam szło i puste kamienie dusz.


Zrob tak jak Ci radzi Pawciu, albo najlepiej kup czar "chwytanie dusz" od pani ktora teleportuje z gildi magow w Balmorze , pozniej kup jakis amulet albo pas (co najmniej "kosztowny") , wez klejnot duszy o pojemnosci ok 30 mozesz kupic u Galdebir na gorze tej samej gildi, wez 1 k kasy ok. i zaklnij uprzednio kupiony przedmiot :) bedziesz mial narzednie do lapania dusz do konca gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 14:34, sprite39 napisał:

To daleko od Vivek? Czy z 5 levelem dam radę zbić tamtego g,ścia?


Nie daleko . jedz do Scyda Neen lazikiem rzuc "Interwencje Bogow" ze zwoju np i juz jestes w Pelagiad. Pozniej obejdz fort idz przed siebie... a tego goscia najlepiej zabic zwojami . Najpierw idz do balmory do domu tego szpiega z glownego watku , stan tylem do drzwi i po lewej stronie bedziesz mial jakis dom, wejdz do niego,zabij bedacego tam kolesia bedzie mial 400 zkasy i pierscien paralizujacy na 5s na cel. Teraz teleportuj sie do Ald''ruhn i idz do dzielnicy willowej i pokupuj u zaklinacza zwoje zadajace obrazenia. Walczysz z kolesiem tak ze : stajesz w najwiekszej mozliwej odleglosci i czar paralizujacy , ze 2 zwoje ,paraliz 2 zwoje itd ... najlepiej porob sobie skroty klawiszoiwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 15:51, Everial napisał:

Mam wspaniały pas :P. Thx ludzie, przyda się :)


Ja zawsze tak robie bo to sie przydaje przez cala gre i pozwala niezle zarabiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:00, KOREKTBG napisał:

Fajna giera ale trochę zamotana przynajmniej według mnie


zamotana? W sensie że robisz co chcesz? :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:00, KOREKTBG napisał:

Fajna giera ale trochę zamotana przynajmniej według mnie


Zamotana? w jakim sensie?
Morrowind jest dlugi i dalej bardzo duzo swobody to fakt , ale zeby byl zamotany w jakimkolwiek sensie to bym w zyciu nie powiedzial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:19, Kalejdoskop86 napisał:

Witam! :)
W Morrowindzie istnieje możliwość zaklinania/wykuwania broni, ale czy można nadać orężowi
nazwę?

Można, podczas zaklinania broni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:20, JaqbD napisał:

Można, podczas zaklinania broni :)

I jak to się odbywa i który poziom trzeba mieć do tego? Jutro idę do sklepu po Morrowinda być może więc co nieco chcę wiedzieć, szczególnie ten fakt upgradeowania broni i nazywanie jej ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:21, Kalejdoskop86 napisał:

> Można, podczas zaklinania broni :)
I jak to się odbywa i który poziom trzeba mieć do tego? Jutro idę do sklepu po Morrowinda
być może więc co nieco chcę wiedzieć, szczególnie ten fakt upgradeowania broni i nazywanie
jej ;) .

Do zaklinania broni żaden poziom nie jest wymagany.
"Po prostu" wchodzisz w posiadanie klejnotu duszy z zaklętą duszą, znajdujesz swoją brón/pancerz/amulet, który chcesz zaklnąć, zdobywasz czar, którym chcesz zaklnąć przedmiot (musisz go mieć w księdze czarów, jako wyuczony czar) idziesz do NPCa parającego się zaklinaniem, ustawiasz wszystko (imię, właściwości itd), bulisz mu pokaźną kasę (często ponad 10 tys.) i cieszysz się z posiadanego magicznego przedmiotu.
Może się to wydać skomplikowane, ale wcale tak nie jest.
Na początku możesz mieć problem ze znalezieniem kamienia dusz z duszą (:P) i z kasą, ale reszta to kwestia czasu...
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:27, JaqbD napisał:

Do zaklinania broni żaden poziom nie jest wymagany.
"Po prostu" wchodzisz w posiadanie klejnotu duszy z zaklętą duszą, znajdujesz swoją brón/pancerz/amulet,
który chcesz zaklnąć, zdobywasz czar, którym chcesz zaklnąć przedmiot (musisz go mieć
w księdze czarów, jako wyuczony czar) idziesz do NPCa parającego się zaklinaniem, ustawiasz
wszystko (imię, właściwości itd), bulisz mu pokaźną kasę (często ponad 10 tys.) i cieszysz
się z posiadanego magicznego przedmiotu.
Może się to wydać skomplikowane, ale wcale tak nie jest.
Na początku możesz mieć problem ze znalezieniem kamienia dusz z duszą (:P) i z kasą,
ale reszta to kwestia czasu...
Powodzenia

No troszkę jest to skomplikowane, ale jeśli więcej pogram i moja postać to będzie "paker" ;) to nie będzie chyba problemy z kamieniem dusz z duszą ani z kasą :) . A czy w grze jest jakaś określona liczba kamieni dusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 sposoby:

1. Idziesz do zaklinacza z przedmiotem który chcesz zakląć, kamieniem duszy z duszą jakiegoś potwora, znajomością zaklęcia które chcesz rzucić na ten przedmiot i kuupą kasy. Otwiera się okno w którym dokonujesz modyfikacji: Musisz w odpowiednie okna wsadzić przedmiot i kamień duszy wybrać czar, oraz jego siłę, czas i sposób działania (czy ma być to np. czar skierowany na Ciebie czy na potwora, etc. ) Na dole masz ilość sztuk złota które musisz zapłacić za robociznę.

2. Robisz to samemu czyli: Klikasz na kamieniu duszy tak jakbyś chciał go użyć, pokazuje się identyczne okno, jak przy zaklinaczu. Różnica jest tu taka że nic nie płacisz za zaklinanie, ale może się to zaklinanie nie udać i stracisz kamień duszy. Szansa na udane zaklinanie zależy od poziomu umiejętności "zaklinanie"

A nazwę przedmiotu wpisujesz na górze tego okna do zaklinania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:32, Kalejdoskop86 napisał:

;) to nie będzie chyba problemy z kamieniem dusz z duszą ani z kasą :) . A czy w grze
jest jakaś określona liczba kamieni dusz?


Jest ich na tyle dużo, że nie ma się czym przejmować. Jest masa pustych kamieni dusz i tych już z duszą. Kilka różnych rodzajów kamieni dusz, począwszy od małych, nieopłacalnych do zaklinania (tylko ładowania straconego ładunku w przedmiocie) skończywszy na wielkich kamieniach dusz posiadających ogromny ładunek z możliwością tworzenia przedmiotów dających określone działanie na stałe (np. +10 do siły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:40, Kalejdoskop86 napisał:

Dzięki wam obu! Jeszcze inne pytanie: czy można walczyć dwoma broniami na raz?

Nie, choć niektóre mody umożliwiają używanie drugiej "broni". Niestety ona jest używana jako tarcza :( i nie można tym atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:52, JaqbD napisał:

Nie, choć niektóre mody umożliwiają używanie drugiej "broni". Niestety ona jest używana
jako tarcza :( i nie można tym atakować.

Ech... no trudno, ale i tak dobrze, że można tworzyć potężne przedmioty z własnym imieniem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:56, Kalejdoskop86 napisał:

> Nie, choć niektóre mody umożliwiają używanie drugiej "broni". Niestety ona jest
używana
> jako tarcza :( i nie można tym atakować.
Ech... no trudno, ale i tak dobrze, że można tworzyć potężne przedmioty z własnym imieniem
:) .

Nigdy jednak nie będą tak potężne, jak artefakty pochowane w czeluściach mroku "opuszczonych inaczej" jaskiń i grobowców :). Mi się udało maksymalnie to topora dorzucić 30 pkt obrażeń od elektryczności.... A to w sumie niewiele, jeśli broń słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:58, JaqbD napisał:

Nigdy jednak nie będą tak potężne, jak artefakty pochowane w czeluściach mroku "opuszczonych
inaczej" jaskiń i grobowców :). Mi się udało maksymalnie to topora dorzucić 30 pkt obrażeń
od elektryczności.... A to w sumie niewiele, jeśli broń słaba.

Ale jak się wykuje/znajdzie dobrą broń, doda trochę powera i nazwie to sentyment jednak pozostaje :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować