Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

KrzychW --->

Owszem, na niskich poziomach można mieć pewne problemy z naprawą, ale i na to jest sposób. Wystarczy po każdej udanej próbie naprawy zapisywać grę (a po nieudanej ją wczytywać;)) i ten problem zostaje rozwiązany. Przyznaje, że jest to często dość czasochłonne, ale mimo wszystko warto tak pokombinować, zwłaszcza, że na kompach, którymi dysponuje dzisiaj większość graczy wczytanie gry trwa dosłownie sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :(

Przechodzę tribunal.
Dostałem od Almalexii polecenie z pogadaniem z Eno Romari i dowiedzenie się czegoś o tej jego sekcie.
Ale ja już z nim o tym gadałem kiedyś tam przez przypadek i teraz już nie ma u niego opji rozmowy o tym. A jak idę do Almalexii to mówi żebym z nim pogadał. Da rady cos z tym zrobić...?

Może jakbym wstukał kod na ten zasilany dwemerowy wykrywacz i zmienił pogodę, to zadanie by się odblokowało?
Tylko potrzebuję angielskiej nazwy tego przedmiotu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Deejay---> wyprobuj wszystkie opcje rozmowy z ziomkiem (wszystkie) i sprawdz dziennik, czasami sa jeszcze jakies dodatkowe rzeczy do zrobienia, o ktorych nie mowi npc, ale ktore sa w dzienniku. A jak nie zadziala, to zawsze mozesz porabotac dla Helsetha, o ile jeszcze sie u niego nie zatrudniles. "No dobra, chcielismy cie zabic, ale wytlukles wszysytkich zabojcow, to moze popracujesz sla nas?" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, otóż przeszedłem Morka z 2 dodatkami, ale... Zainstalowałem sobie Wizard''s Island i problem jest w tym iż gdy idę do Tel Branora widzę gościa jako wykrzyknik i pisze że nie znaleziono tego tam M__Head.NIF potem idę zgodnie ze wskazówkami na statek i jest wszytko ok, ale kiedy wchodzę na pokład to wszystko lewituje w powietrzu :/ Wiecie czego to wina? Ściągnęło się dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 11:00, ShaDoW Energy napisał:

Witam, mam pytanie, otóż przeszedłem Morka z 2 dodatkami, ale... Zainstalowałem sobie
Wizard''s Island i problem jest w tym iż gdy idę do Tel Branora widzę gościa jako wykrzyknik
i pisze że nie znaleziono tego tam M__Head.NIF potem idę zgodnie ze wskazówkami na statek
i jest wszytko ok, ale kiedy wchodzę na pokład to wszystko lewituje w powietrzu :/ Wiecie
czego to wina? Ściągnęło się dobrze ...



Być może plug się gryzie z innymi wtyczkami... Spróbuj wyłączyć inne plugi zostawiając tylko Wizard''s Island.
W innym wypadku pewnie plug się zainstalował niepoprawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 10:01, Budo napisał:


Deejay---> wyprobuj wszystkie opcje rozmowy z ziomkiem (wszystkie) i sprawdz dziennik,
czasami sa jeszcze jakies dodatkowe rzeczy do zrobienia, o ktorych nie mowi npc, ale
ktore sa w dzienniku. A jak nie zadziala, to zawsze mozesz porabotac dla Helsetha, o
ile jeszcze sie u niego nie zatrudniles. "No dobra, chcielismy cie zabic, ale wytlukles
wszysytkich zabojcow, to moze popracujesz sla nas?" :P

No właśnie dla króla już wszystkie zadania zrobiłem...
A ziomek z którym mam pogadać ma tylko takie opcje rozmowy jak każdy inny (swoją drogą wszystkie wyklikałem i nic). Obawiam się, że tu się moja przygoda z tribunalem kończy :( Chyba że dowiem się angielskiej nazwy tego wykrywacza dwemerowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 11:00, ShaDoW Energy napisał:

/.../, ale kiedy wchodzę na pokład to wszystko lewituje w powietrzu :/ Wiecie
czego to wina? Ściągnęło się dobrze ...

Może i dobrze się ściągnęło, ale źle zainstalowało. Zrób to jeszcze raz od początku, aż do skutku. Mnie udało się za trzecim razem, ale szczegółowych wskazówek Ci nie podam, bo to dawno było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mozesz wyszukac jakas angielska aktywna strone o morro i opisac o jaki przedmiot Ci chodzi. Poza tym luknij do dziennika jeszcze, a nuz czegos zapomniales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 12:45, Deejay napisał:

Obawiam się, że tu się moja przygoda z tribunalem kończy
Chyba że dowiem się angielskiej nazwy tego wykrywacza dwemerowego.


Nie rozpaczaj bo zawsze jest nadzieja ;)
Uzyj ponizszych komend na dwemerowy wykrywacz. Któreś powinno działać:

player->AddItem "misc_dwrv_artifact50" 1
player->AddItem "misc_dwrv_weather" 1
player->AddItem "misc_dwrv_weather2" 1

I jeszcze masz stronę na której szuka się takich rzeczy ;) (bez spacji w linku oczywiście)

http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index.php?showtopic=10569

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 11:00, ShaDoW Energy napisał:

Witam, mam pytanie, otóż przeszedłem Morka z 2 dodatkami, ale... Zainstalowałem sobie
Wizard''s Island i problem jest w tym iż gdy idę do Tel Branora widzę gościa jako wykrzyknik
i pisze że nie znaleziono tego tam M__Head.NIF potem idę zgodnie ze wskazówkami na statek
i jest wszytko ok, ale kiedy wchodzę na pokład to wszystko lewituje w powietrzu :/ Wiecie
czego to wina? Ściągnęło się dobrze ...


Taki efekt występuje kiedy gra nie może odnaleźć jakiegoś modelu (w twoim przypadku jest to głowa NPCa). Najprawdopodobniej zapomniałeś skopiowac odpowiedni model do katalogu meshes. Tylko ta głowa... nie wiem czy Wizard''s Island zmienia wygląd NPCów, jeśli nie to wszystkie modele powinny być na miejscu. Może wgrałeś jakiegoś pluga poprawiającego modele postaci i te dwa mody gryzą się ze sobą? W każdym razie najlepiej zainstalować moda jeszcze raz. A lewitujące w powietrzu przedmioty to pewnie przeoczenie autora projektu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 14:44, YahooPL napisał:

Nie rozpaczaj bo zawsze jest nadzieja ;)

:D

Dnia 14.04.2008 o 14:44, YahooPL napisał:

Uzyj ponizszych komend na dwemerowy wykrywacz. Któreś powinno działać:

player->AddItem "misc_dwrv_weather" 1
player->AddItem "misc_dwrv_weather2" 1

Któryś z nich powinien działać bo to do zmiany pogody właśnie ma być :)
Zaraz sprawdzę :)

Dnia 14.04.2008 o 14:44, YahooPL napisał:

I jeszcze masz stronę na której szuka się takich rzeczy ;) (bez spacji w linku oczywiście)
http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index.php?showtopic=10569

Nie uwierzysz, ale bez spacji jest ;) Czyżby naprawili...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:29, Deejay napisał:

Któryś z nich powinien działać bo to do zmiany pogody właśnie ma być :)
Zaraz sprawdzę :)


Aha no właśnie jeśli to jest do pogody to z racjonalnego rozumowania zostają tylko te dwa ;)

Dnia 14.04.2008 o 16:29, Deejay napisał:

Nie uwierzysz, ale bez spacji jest ;) Czyżby naprawili...? :)


Faktycznie. Chyba czas świętować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:33, YahooPL napisał:

> Któryś z nich powinien działać bo to do zmiany pogody właśnie ma być :)
> Zaraz sprawdzę :)

Aha no właśnie jeśli to jest do pogody to z racjonalnego rozumowania zostają tylko te
dwa ;)

i zadziałało :D Quest główny się odblokował :)
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:42, Deejay napisał:

i zadziałało :D Quest główny się odblokował :)
Dzięki :)


Cieszę się. Czasami kody są przydatne i wcale nie psują grę tylko naprawiają ;)
Aha i jak już grasz w Tribunala to weź zainstaluj sobie patcha odnośnie dźwięków i dialogów (wer. polska):

http://download.phx.pl/elderscrolls/files/Tribunal_Fix.rar

Jak nie masz to tego KONIECZNIE zainstaluj. poprawia błędy z misjami nie do przejścia:

http://www.download.phx.pl/elderscrolls/files/Poprawka%20trojcy%201[1] .1.esp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 18:17, YahooPL napisał:

Aha i jak już grasz w Tribunala to weź zainstaluj sobie patcha odnośnie dźwięków i dialogów
(wer. polska):

http://download.phx.pl/elderscrolls/files/Tribunal_Fix.rar

Jak nie masz to tego KONIECZNIE zainstaluj. poprawia błędy z misjami nie do przejścia:

http://www.download.phx.pl/elderscrolls/files/Poprawka%20trojcy%201[1] .1.esp


Dzięki :)
Ale podałeś dwa linki. pierwszy to wiem do czego bo jest opis. A drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:17, Eldven napisał:

Ej, czy dzwony w jaskiniach robią coś? I czy takie duże jakby astrolabium też coś robi??

Dzwony? jasne że coś robią :) Możesz sobie podzonić ;)
Astrolabium...?

Dnia 14.04.2008 o 20:17, Eldven napisał:

edit:
Zalazłem też Sadzawkę zapomnienia. Po co to?

Nie kojarzę... Gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować