Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Przedmioty umieszczone w pojemnikach nie znikają.

@ Budo
Dom Caiusa to zdecydowanie zbyt ciasna nora. :) Lepiej poszukać jakiegoś lepszego lokum - opuszczony dom lub ruiny... Albo zainstalować jakiegoś moda. Nie lepiej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak kto woli, ja miałem swój składzik w gildii magów w Balmorze i przed nią na placu jak zabrakło miejsca w środku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 19:34, Budo napisał:

> Jak zostawię coś w skrzynce w Balmorze to przedmiot zniknie po jakimś czasie? Skrzynka

> nie jest w żadnym budynku, po prostu skrzynia na dachu.

Zostawiaj na glebie. Wytrawni gracze w morro mają graciarnie na ziemi ^^
http://www.img.ie/25cac.jpg

Piękny obrazek, dosłownie :) to jakiś mod? Ja chowam po skrzyniach na zewnątrz, ale z tego co wiem u Redoran dorobię się twierdzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to boska cierpliwość w układaniu przedmiotów... Ja wysiadałem przy układaniu lutni na półce... Tak to skrzynka w gildii magów, a potem mod, gdy zrobiła się za ciasna.
Pamiętam też, że kiedyś w Balmorze w rzece chowałem rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie moje. Moje składowisko było ze 3 razy większe :D
Wziąłem z netu, bo w morro swego czasu dość popularne było robienie graciarni i potem screenów, albo np. układanie książek w stosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 22:21, Fimbulvinter napisał:

Nieźle to wygląda. Zacznę to wywalać na glebę ale w jakimś modzie na chatę bo tak u
Kajusa to nie bardzo.


Mogę polecić Uvirith''s Legacy + rozwinięcie terenów wokół. Kawał dobrego moda, znacząco rozwijającego twierdzę Telvani. Questy związane z twierdzą, tajne pokoje, dodatkowe funkcjonalności, możliwość połączenia z teleportami Telvani, towarzysz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 22:21, Fimbulvinter napisał:

> Zostawiaj na glebie. Wytrawni gracze w morro mają graciarnie na ziemi ^^
> http://www.img.ie/25cac.jpg

Nieźle to wygląda. Zacznę to wywalać na glebę ale w jakimś modzie na chatę bo tak u
Kajusa to nie bardzo. Ukradnie coś jeszcze.

Ja za to polecam mod A good place to stay (jest gdzieś do ściągnięcia wersja PL, ewentualnie samemu można przekonwertować). Naprawdę przestronna chałupa w Balmorze. Jeśli chcesz mogę wrzucić potem jakieś screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zaklinać przedmioty aby wybrane zaklęcie miało stały efekt? Czasami uda mi się znaleźć jakiś magiczny item ze stałymi efektami, podczas gdy przy zaklinaniu mogę tworzyć jedynie przedmioty, których efekty magiczne działają tylko przy rzuceniu zaklęcia. Pod listą dostępnych zaklęć w menu zaklinania jest pole ''przy użyciu'', wygląda tak jakby można to było zmieniać ale nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 11:23, Wszystkozajete napisał:

...


Musisz użyć duszy o wartości co najmniej 400, np. Złota Święta albo Lunatyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 11:31, Noirr napisał:

Musisz użyć duszy o wartości co najmniej 400, np. Złota Święta albo Lunatyk.


O to dobrze, bo ostatnio złapałem duszę Złotej Świętej, więc zaraz zrobię sobie jakiś porządny item ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób gracie, czy pakujecie wszystkie statystyki i umiejętności na maksa czy też specjalizujecie postacie? Mój redgard ma 31 poziom i powiem szczerze, że bardziej już jestem mago-złodziejo-wojownikiem niż po prostu wojownikiem. Umiem czarować, otwierać zamki, przyrządzać mikstury i posiadam wszystkie umiejętności wojownika. Może trochę źle zadałem pytanie, czy ogólny rozwój w każdej dziedzinie jest tu wymagany by skończyć grę? Dodam też, że gra jest niesamowicie rozległa, odkąd gram nie zbadałem nawet połowy wyspy morrowind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco: Jeśli nie możesz zabić przeciwnika w zadaniu, to znaczy, że zrobiłeś złą postać. Już nie pamiętam jak to było w Morrowindzie, ale w Skyrim i Oblivionie biegałem zawsze kimś na wzór maga bitewnego. Ciężki pancerz, miecz i magia zniszczenia.
Mapa jest sporo, ale zazwyczaj niestety pusta, co czasami nuży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:02, Corporal napisał:

/.../> źle zadałem pytanie, czy ogólny rozwój w każdej dziedzinie jest tu wymagany by skończyć
grę? Dodam też, że gra jest niesamowicie rozległa, odkąd gram nie zbadałem nawet połowy
wyspy morrowind

Istotnie, źle zadałeś pytanie. Z tą postacią możesz "skończyć" Morrowinda nawet jeszcze dzisiaj. Ale... ale jeśli chodzi Ci o granie, to masz przed sobą jeszcze jakieś 500-1000 godzin gry. Nie musisz kończyć głównego wątku (jest dosyć prosty), ale zajmij się zwiedzaniem wykonywaniem zadań dla poszczególnych gildii, możesz nawet (to chyba błąd w grze) zostać członkiem Rodu Redoran i Rodu Hlaalu (jeśli we właściwej kolejności, tyle, że drugiej siedziby nie wybudujesz). Ponadto gra ma dwa dodatki, bezproblemowo je zainstalujesz i skończysz, byle we włąściwej kolejności, inaczej możesz mieć trudności. I, co 15 minut zapisuj grę, ale, skoro masz już 31 poziom, to sam o tym wiesz ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie co jest nie tak ?


Otóż mój znajomy zrobił nowe ogłosy czarów w ramach swojego mini moda, (Orginalne skopiowałem na wszelki wypadek) więc podmieniam te nowe, rzucam czar i....nic żadnego dzwięku, sprawdzam opcje wszystko podgłoszone na maxa, spradzam inny czar i to samo.


KURNA! co jest!
Dzwięki są w formacie wav zarówno jak i te nowe i jak i stare, dodatkowie obie są na mono. wiec nie wiem jest nie halo, same dzięki trwają tylko jedną sekunde więc nie ma jakiś przeciągnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zaklinania, rozumiem że nawet u profesjonalnego zaklinacza, aby nasycić dany przedmiot zaklęciem, muszę najpierw mieć to zaklęcie wyuczone?

Pytanie drugie, niech ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tworzeniem zaklęć, nie gram magiem tylko wojownikiem ale jestem ciekawy do czego to się sprowadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 16:51, Corporal napisał:

Odnośnie zaklinania, rozumiem że nawet u profesjonalnego zaklinacza, aby nasycić dany
przedmiot zaklęciem, muszę najpierw mieć to zaklęcie wyuczone?

Owszem musisz się najpierw nauczyć tego zaklęcia

Dnia 27.07.2013 o 16:51, Corporal napisał:

Pytanie drugie, niech ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tworzeniem zaklęć, nie gram magiem
tylko wojownikiem ale jestem ciekawy do czego to się sprowadza :)

Jest to dość proste, po prostu wybierasz sobie efekt zaklęcia a potem na jakim obszarze/ile postaci będzie działało/jakie obrażenia będzie zadawać, ile będzie trwało et. Przykładowo możesz stworzyć kulę ognia która na obszarze powiedzmy trzech metrów będzie zadawać 20 obrażeń przez 3 sekundy. W sumie jedynym ograniczeniem w mocy zaklęcia są twoje zapasy many, możesz stworzyć zaklęcia tak mocne że będziesz mieć za mało many żeby je w ogóle rzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kanałach kilku dzielnic miasta Vivek mieszczą się świątynie Daedr. Ich wyznawcy są wrogo nastawieni, czy ich eksterminacja jest powiązana z realizacją zadania dla którejś gildii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 18:04, Corporal napisał:

W kanałach kilku dzielnic miasta Vivek mieszczą się świątynie Daedr. Ich wyznawcy są
wrogo nastawieni, czy ich eksterminacja jest powiązana z realizacją zadania dla którejś
gildii?


Dwie z nich, jedna dla świątyni, druga dla Morag Tong. Ale z tego co pamiętam, to możesz wybić te kaplice, a potem w trakcie questa powiedzieć, że już wykonałeś zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować