Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2006 o 15:19, wojtek92 napisał:

Kirys Bogów i smoczy kirys już mam mnie interesuje jeszcze daedryczny kirys i hełm o którym
mówi pijak w Vivek w strefie Telvani gdzie to jest jak wiesz to napisz

Tam, gdzie jest Molag Mar jest półwysep. Nie pamiętam, czy wejście jest na zachodnim wybrzeżu półwyspu czy na wschodnim wyspy, ale tam jest wejście do grobowca, który trzeba dokładnie zbadać bo jest dalsze przejście do labiryntu z łodzią i "Pocałunkiem Sztormu". Dobrze jest zaopatrzyć się w coś do lewitacji, bo hełm ukryty jest na słabo widocznej półce pod sufitem. Nie uniesiesz wszystkiego, co tam znajdziesz, najlepiej posłużyć się czarem przeniesienie. Gdzie jest kirys (poza tym od Fyra), nie pamiętam, ale chyba występują w grze przynajmniej dwa, i przynajmniej po jednym naramienniku. Ale nie pamietam też gdzie, naramienniki bardzo trudno znaleźć, mnie się udało za pierwszym przejście, jak przeszedłem każdy skrawek ziemi Morrowinda.
Aha, jest Daedryczne Oblicze Strachu, Daedryczne Oblicze Boga , reszty nazw daedrycznych hełmów nie pamiętam, musiałbym uruchomić grę (bo mam je w prywatnym muzeum) i zobaczyć. Albo Morrowind jest tak obszerny, albo ja już mam sklerozę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest jeszcze Oblicze Inspiracji, a kirys i to zaklęty na lekkość dostaje się w misjach dla Telvanni (+nagolenniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa nagolenniki, trzy rodzaje hełmów, buty, trzy pawęże, jedną tarczę i zaklętą tarczę, chyba obrońca Azury (nie pamiętam nazwy). szukam jak najęty naramienników, bo zarąbiście wyglądają, to że są lepsze mnie nie interesuje (mam jej dłoni, ale są za szerokie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 22:02, Pitkit napisał:

Ja mam dwa nagolenniki, trzy rodzaje hełmów, /.../

To skromna kolekcja moich hełmów. Tych powszechnie używanych oczywiście nie zamieściłem, a Hełm Orcyna mam na głowie...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 22:57, KrzysztofMarek napisał:

> Ja mam dwa nagolenniki, trzy rodzaje hełmów, /.../
To skromna kolekcja moich hełmów. Tych powszechnie używanych oczywiście nie zamieściłem, a
Hełm Orcyna mam na głowie...;)


Jestem urażony, nie ma moich ulubionych hełmów :)
Ale jedno pytanie- co to za hełm między ebonowym, a daedrycznym, 7 od lewej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 23:00, Budo napisał:

> > /.../
Ale jedno pytanie- co to za hełm między ebonowym, a daedrycznym, 7 od lewej?

Adamantowy. Zamówiłem sobie specjalnie u kowala w Twierdzy Smutku, na pamiątke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 23:07, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../
> Ale jedno pytanie- co to za hełm między ebonowym, a daedrycznym, 7 od lewej?
Adamantowy. Zamówiłem sobie specjalnie u kowala w Twierdzy Smutku, na pamiątke ;)


Też taki mam, tylko że ja go znalazłem gdzies w kanalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 23:07, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../
> Ale jedno pytanie- co to za hełm między ebonowym, a daedrycznym, 7 od lewej?
Adamantowy. Zamówiłem sobie specjalnie u kowala w Twierdzy Smutku, na pamiątke ;)


Gdzie jest Twierdza Smutku? (nie moge skojarzyc polskiej nazwy z angielska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 01:14, Buzzard napisał:

Gdzie jest Twierdza Smutku? (nie moge skojarzyc polskiej nazwy z angielska)


Angielska nazwa to Mournhold. Twierdza pojawia sie w dodatku Tribunal, a dostac sie tam mozna z Ebonheart (czarodziejka teleportuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej gdzie moge zdobyć jakieś kozackie krótkie ostrza bo mam (ostatnie życzenie") i tarcze oraz jakieś dobre rzeczy i rzadkie oprócz kirysu bogów i smoczego kirysu oraz gdzie jest ebonowy hełm i cały set bez zabijania gościa z Ebonhearth i z Vivek (areny) i gdzie jest obóz Urshilaku (Dokładnie)
Gdzie są daedryczne buty,łuk bo wiem że gdzieś jest , oraz skąd zabrać szklane naramienniki i karwasze za free
i gdzie moge znaleśc dużo kasy bo mam mało.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 10:40, wojtek92 napisał:

hej gdzie moge zdobyć jakieś kozackie krótkie ostrza bo mam (ostatnie życzenie") i tarcze oraz
jakieś dobre rzeczy i rzadkie oprócz kirysu bogów i smoczego kirysu oraz gdzie jest ebonowy
hełm i cały set bez zabijania gościa z Ebonhearth i z Vivek (areny) i gdzie jest obóz Urshilaku
(Dokładnie)
Gdzie są daedryczne buty,łuk bo wiem że gdzieś jest , oraz skąd zabrać szklane naramienniki
i karwasze za free
i gdzie moge znaleśc dużo kasy bo mam mało.:)


Ooo, rany nie przesadzasz? To może od razu całą gre Ci przejść ;]
Morro polega na odkrywaniu, nie spiesz sie a na pewno wszystko znajdziesz. "Kozackie" krótkie ostrza można dostac od daedr wykonując dla nich questy (np. Kieł Haynekhtameta, pewnie pokopałem nazwę). Oprócz tego w tribunalu masz goblińskie krótkie miecze, a w kilku miejscach walają sie daedryczne krótkie ostrza (np. Ajira daje quest żeby znaleźć wakizashi). Rzadkich dobrych rzeczy (mówisz o artefaktach) jest ok 40 i to po prostu w p###u szukania. Mogę Ci wymienić najlepsza tarczę w grze, Opokę Eleidona- jest ona w jaskini połączonej z daedrycznymi ruinami zaraz obok Obozu Urshilaku, a sam obóz będziesz mieć zaznaczony na mapie, jak przyjdzie pora- jest on dokładnie na północ od Maar Gaan, idzie sie do niego takim kanionem. Kasy se narobisz sprzedając rzeczy pełzaczowi w Calderze, Gorak Manor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wkurzyłem się, bo po założeniu hełmu Indoriliańskiego zaczęli mnie atakować strażnicy świątynni w Vivek (hełm kupiłem legalnie ;)). Po zabiciu co najmniej 20 - stu ta zabawa mnie trochę znudziła, ale okazało się, że po zdjęciu hełmu strażnicy wciąż widzieli we mnie wroga (nie wszyscy, ale większość). Czy isnieje jakiś sposób na uwolnienie się od natarczywych strażników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 11:54, dyniamit napisał:

Ostatnio wkurzyłem się, bo po założeniu hełmu Indoriliańskiego zaczęli mnie atakować strażnicy
świątynni w Vivek (hełm kupiłem legalnie ;)). Po zabiciu co najmniej 20 - stu ta zabawa mnie
trochę znudziła, ale okazało się, że po zdjęciu hełmu strażnicy wciąż widzieli we mnie wroga
(nie wszyscy, ale większość). Czy isnieje jakiś sposób na uwolnienie się od natarczywych strażników?


Nie mozesz nosic w Vivek tego helmu (zbroi tez nie). Zeby uspokoic straznikow musisz skorzystac z konsoli:

http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_simplefaq&task=answer&Itemid=13&catid=34&aid=32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 12:04, Hegemon napisał:

> Ostatnio wkurzyłem się, bo po założeniu hełmu Indoriliańskiego zaczęli mnie atakować strażnicy

> świątynni w Vivek (hełm kupiłem legalnie ;)). Po zabiciu co najmniej 20 - stu ta zabawa
mnie
> trochę znudziła, ale okazało się, że po zdjęciu hełmu strażnicy wciąż widzieli we mnie
wroga
> (nie wszyscy, ale większość). Czy isnieje jakiś sposób na uwolnienie się od natarczywych
strażników?

Nie mozesz nosic w Vivek tego helmu (zbroi tez nie). Zeby uspokoic straznikow musisz skorzystac
z konsoli:

http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_simplefaq&task=answer&Itemid=13&catid=34&aid=32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robie zadania dla skaal, korst wietrzne oko mie przyjął dostalem nawet dom. wysłał mnie po totem szpona i kła zdobyłem go wruciłem i nie mogę znaleść korsta, wszystkie postacie muwią ze jest u siebie, ale go tam niema co mam robić dalej aby szła wabuła, gdzie znajde korsta wietrzne oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 12:36, ociec maniek napisał:

robie zadania dla skaal, korst wietrzne oko mie przyjął dostalem nawet dom. wysłał mnie po
totem szpona i kła zdobyłem go wruciłem i nie mogę znaleść korsta, wszystkie postacie muwią
ze jest u siebie, ale go tam niema co mam robić dalej aby szła wabuła, gdzie znajde korsta
wietrzne oko


Hm, może jakis bug, on powinien byc w wiosce. Poszukaj dobrze, może jest w jakimś innym budynku, albo stoi na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2006 o 12:58, Budo napisał:

Hm, może jakis bug, on powinien byc w wiosce. Poszukaj dobrze, może jest w jakimś innym budynku,
albo stoi na zewnątrz.

przeszukałem kilka razy niema go na zewnątrz ani w żadnym budynku w wiosce, może poszedł odprawić rytuał związany z totemem szpona i kła tylko gdzie.
a i w dzienniku wyskoczył mi napis że rytuał został odprawiony, a na brzegu pojawiły się martwe zwierzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 13:06, ociec maniek napisał:


> Hm, może jakis bug, on powinien byc w wiosce. Poszukaj dobrze, może jest w jakimś innym
budynku,
> albo stoi na zewnątrz.
przeszukałem kilka razy niema go na zewnątrz ani w żadnym budynku w wiosce, może poszedł odprawić
rytuał związany z totemem szpona i kła tylko gdzie.
a i w dzienniku wyskoczył mi napis że rytuał został odprawiony, a na brzegu pojawiły się martwe
zwierzaki

Sprawdź pod mapą postacie potrafią przenikac powierzchnie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować