Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy podkładki pod myszki są rzeczywiście potrzebne?

69 postów w tym temacie

Michał Nowicki

Na stronie Tom's Guide ukazał się krótki, choć ciekawy test kilku podkładek pod myszki. Testujący starał się też odpowiedzieć na pytanie, czy obecnie używanie podkładek przez przeciętnego użytkownika ma w ogóle sens?

Przeczytaj cały tekst "Czy podkładki pod myszki są rzeczywiście potrzebne?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podkładki głównie po to, że dzięki niej spód myszki nigdy się brudzi. Jak widzę spody tych biednych myszek bez podkładek to tam są prawdziwe plantacje brudu, kurzu i nie wiadomo czego jeszcze, co ciekawe wielu ludziom to w ogóle nie przeszkadza, fuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam swojej myszki bezprzewodowej na blacie biurka zarówno w grach jak i zwykłym surfowaniu po internecie. Jednak jak miałem myszkę "z ogonem" to o wiele wygodniej było na zwykłej płóciennej podkładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku jadę na myszy Razer, nie używam podkładki i urządzenie samo działa idealnie i dokładnie. A blat mam czysty, jakoś co tydzień mokrą szmateczką przejadę i kurzu nie ma wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam podkładki już od wieelu lat (odkąd mam mysz optyczną). Jedynym minusem jest to, że strasznie kurzą się ślizgacze na spodzie myszki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podkładki na myszki są potrzebne użytkownikom którzy używają myszki z kólką :P bo jak się nie ma do takich myszek podkładek to brudu potem masakrycznie wchodzi xD, ja mam ostatnio laserową i nie używam podkładek pod mysz żadnych :), uważam że są zbędne... i nie wygodne..., bo często przy grach akcji mi ta podkładka po kilku dniach używania zaczęła latać we wszystkie strony gdy robiłem jakieś gwałtowne ruchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podkładkę Steel Series i myszkę Logitech G5. Podkładki używam dlatego iż mam antyczne biurko z trochę nierówną powierzchnią. Reasumując, fajnie wygląda komputer na antycznym biurku. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu przyglądać się artykułowi, ale używanie podkładki w przypadku graczy komputerowych ma jedną ogromną zaletę: niezależnie od miejsca grania, mysz chodzi zawsze tak samo (nie chodzi o sterowniki, bo pewne rzeczy są bardzo trudne do uzyskania), kto gra w Quake''a, CS-a lub nawet Starcrafta wie, że jak ważne to jest. No i na turniej biurka się nie zabierze.

Kolejnym aspektem jest wygoda, jeżeli nie miało się w ręce myszy ze skatezami, które śmigają praktycznie bezoporowo po podkładce typu Icemat lub Steelpad s&s, to na prawdę nie wie się, czym jest komfort pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starą płócienną podkładkę z poduszeczką, dzięki czemu gra mi się znacznie wygodniej, a nie zamieniłbym jej na żadną inną.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować