Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy podkładki pod myszki są rzeczywiście potrzebne?

69 postów w tym temacie

myszka lepiej się ślizga na podkładce (używam steelseries), to ma znaczenie gdy się dużo rysuje przy użyciu komputera i ogólnie lepszy komfort, poza tym gdy ktoś korzysta z komputera dużo, to w przypadku braku podkładki, szybko zauważy, że myszka niszczy powierzchnię biurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam starą podkładkę z poduszeczką pod nadgarstek, która była kiedyś w cda. Jest trochę przybrudzona, powycierana i pamięta jeszcze czasy, kiedy świeżutki cod2 znalazł się w napędzie(ahh te efekty zapachowe jak gdybym trzymał stos opon w pokoju) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do podkładki pod mysz faktycznie sprawa dyskusyjna, ale "żelowa" podkładka pod nadgarstek ma być, bez niej jakoś niewygodnie mi się z mychy korzysta. A żę jedno do drugiego solidnie przytwierdzone to sprawa jest jasna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkładki nie używam już od kilku dobrych lat, odkąd zakupiłem myszkę z sensorem laserowym. A brud? a) nie ma go dużo b) łatwo się czyści c) mi nie przeszkadza, bo akurat spód myszki jest rzadko przeze mnie obserwowany. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam bardzo stare biurko (ze sto lat :P) i z racji tego nie jest zbyt równe. Mimo to, w normalnym użytkowaniu mi to nie przeszkadza, ale np widzę różnicę w shooterach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką starą podkładkę z CDA, dali chyba 5 lat temu. Co jakiś czas trzeba czyścić zestawem szczota + mydło w płynie, ale jest bardzo wygodna, chociaż trochę mała.

Mógłbym pewnie jeździć myszką po blacie, ale mam Razera, to mi go szkoda (poprzedniej myszki używałem bez podkładki, wygląda teraz świetnie o.O). Zresztą z podkładką ruch jest płynniejszy. Same zalety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SteelSeries I-2 to podkładka do której się tak przyzwyczaiłem, że nie wyobrażam sobie, jakbym mógł korzystać bez niej z myszek. W szczególności do grania.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rzadką okazję poszpanowania podkładką więc skorzystam z okazji. :P
Używam podkładki z EK Guild Wars Factions. Jest ładna, fajnie błyszczy, upiększa stół, ukazuje moje zamiłowanie do gier. Mycha to bezprzewodowa, laserowa Toshiba, jeszcze mnie nie zawiodła, tak w grach jak i w innych aplikacjach.
Blat nie zawsze spełnia swoją rolę, przynajmniej w przypadku mojego biurka; zdaża się mała "nieprecyzja". Na razie jestem zdecydowanie za podkładkami, a jak już są z motywem z gry to już nie ma co marudzić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego użytku wystarczy stara podkładka? Moim zdaniem jest wyraźnie zauważalna, duża różnica w wygodzie użytkowania między klasyczną podkładką z marketu, a Steelseries Qck jaką posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od lat nie używam podkładek (mysz optyczna) i jakoś ani nie widzę potrzeby wprowadzenia takowej ani nie zauważam niszczenia się powierzchni biurka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja używam kafelki ściennej to sie zwie chyba glazura łazienkowa do mojego a4techa xl-747. Sprawdza sie bardzo dobrze glazura i nie gubi wskaźnika laserowego, ale optyczne mi nie chodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z niedowierzaniem przesunąłem swojego gryzonia X7 ze zwykłej podkładki na blat biurka, by obalić z założenia głupkowate teorie. I co? I zonk. Działa bez zarzutów. ~13 lat żyłem w iluzji! :D Nie wiem czy kiedyś próbowałem bez podkładki ruszać myszką ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam używam podkładki pod myszkę Speed Link, i w sumie jest różnica ponieważ moje biurko nie do końca ma plaska powierzchnie a jest taka chropowata co niezwykle przeszkadzało przy grach typu FPS gdzie natychmiastowa reakcja jest niezbędna. Lecz podkładka przy grach MMO, czy przeglądaniu internetu moim zdaniem jest wtedy zupełnie zbędny wydatek który można sobie darować :)


Ps: Ktoś tam napisał że myszka się nie brudzi na podkładce co za bzdura, brudzi się tak samo. Ponieważ na myszce gromadzi się warstwa brudu po dłuższym korzystaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakichś 5-6 lat nie używam podkładki, jeżdżę po biurku (które swoją drogą sporo przeszło i jest dziurawe jak ser szwajcarski) myszą optyczno-radiową i nie narzekam. Ona wręcz nie toleruje podkładek, dostaje na nich jakichś drgawek. Raz na jakiś czas wystarczy ją od spodu odsyfić (zdarły się ślizgacze) i działa pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować