Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy podkładki pod myszki są rzeczywiście potrzebne?

69 postów w tym temacie

Używam podkładki Steelseries gdyż:
- wygodnie opiera się o nią rękę
- daje większą kontrolę nad celownikiem w grach typu Counter-Strike - mysz posuwa się jednostajnie
- jest wytrzymala - po kilku latach nie widac sladow uzytkowania
- przyjemna w dotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stawianie na firmę i kupowanie myszki za niebagatelna 300zł jest bez sensu.
Sugerowałbym zakup [m]do tego jakieś podkładki najlepiej materiałowej. Nie wiem na jakim sensie grasz jednak czym mniejszy tym większa się przyda tutaj też sugerowałbym a4tech''a Materiał jest cieńszy o kilka milimetrów od QCK jednak sprawdza się identycznie w tym przypadku przepaść cenowa jest dokładnie taka sama jak w przypadku myszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie dobre podkładki pod mysz, czy klawiaturę muszą kosztować bajońskie sumy. Są też takie, które mogą zaskoczyć niską ceną, dobrą jakością i ergonomicznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne. Przeczytany magazyn. Świetny pomysł.

Myszki optyczne nie potrzebują podkładki jako takiej. Potrzebują monochromatycznej, najlepiej stosunkowo ciemnej nawierzchni, która będzie dobrze odbijać światło. Podkładka z dużymi kontrastowymi plamami będzie dla nich zła, ale tak samo jak jasny blat z jakimiś plamami. Chodzi zwyczajnie o to, jak załamuje się i odbija światło.
Parę razy widziałem, jak myszka której kursor skakał niespodziewanie, po przeniesieniu z biurka czy pstrokatej podkładki na zwykłą czarną tkaninę nagle stawała się przewidywalna i precyzyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że wypowiadacie się w temacie sprzed 4 lat i myślę, że w temacie wiele się zmieniło od tamtej pory. :P Archeolog już dostał stosowną nagrodę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych paru lat (4? 5?) używam Goliathusa. Dość mocno już wypłowiała, ale poza tym nic się nie dzieje. Przeżyła już dwie myszki ;) Dla mnie podkładka to głównie kwestia wygody nadgarstka - nie lubię żelowych podkładek, ale podkładka jest na tyle elastyczna, że nie mam odcisków nawet po długich posiedzeniach.

@up
Niezły numer xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 18:28, vibro86 napisał:

Nie wszystkie dobre podkładki pod mysz, czy klawiaturę muszą kosztować bajońskie sumy.
Są też takie, które mogą zaskoczyć niską ceną, dobrą jakością i ergonomicznością.


- potwierdzam. Niedawno zakupiłam ze stronki ergopoint.pl ergonomiczną podkładkę pod mysz Ergosafe i jestem bardzo zadowolona! Prosty design, to lubię i spełnia swoje funkcję no i nie kosztuję za duzo - czego więcej trzeba?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować