Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prince of Persia: Zapomniane Piaski - 10 minut rozgrywki

42 postów w tym temacie

Niestety mam złe przeczucia co do tej części. Wygląda to tak jak by chcieli połączyć trylogie z tym "epizodem" z 08 roku a mieli mało czasu. Seria POP zawsze kojarzyła mi sie z płynna i dopracowana animacją Księcia a w tym przypadku wygląda to co najwyżej średnio. Walka to jakaś porażka ( na innych filmikach tez tak wyglada) a graficznie wyglada... bez rewelacji. Zeby nie bylo ze ja jakis antyfan POP, mam wszystkie czesci z czego ostania i na konsole i na pc :) . Mam nadzieje ze sie zaskocza jezeli mysla ze kupia Ci co sa fanami serii i ci ktorym spodoba sie film (chociaz zapewne tak bedzie)[ to bedzie pierwsza czesc ktorej nie kupie w ciemno ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 22:20, jendrek1988 napisał:

Zgadzam się z przedmówcami. Twarz nie ta, głos nie ten, brak krwi, JEDEN (!?) miecz,
Książę zgarbiony bardziej. Jedno, co lepsze... mniej, niż w tym nowym Prince of Persia,
japońszczyzny. Nadal śmierdzi Japońskim anime, ale nie aż tak. Kupię, bo uwielbiam Księcia,
ale coś czuję, że nie będzie to to samo, co kiedyś...


Gdzie ty tu japońszczyznę widzisz? Siedzę w tych klimatach od dobrych kilku lat i nic nie widzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeżeli faktycznie spojrzeć na twarz księcia jako na twarz z 1szej części trylogii i między drugą (WW) to faktycznie nie jest aż tak źle... Jakoś ujdzie. :P
Graficznie też nie ma szału, ale tragedii również nie. Oprawa wizualna zadowala oczy, natomiast Audio zachwyca moim zdaniem. Przynajmniej tyle wywnioskowałem z tej próbki gry casuala. Będzie wysoki poziom z tej strony jak zwykle.
Walka... no cóż... póki co nie zachwyca. Aż mam chęć odpalić wszystkie 3 części starego dobrego księcia i przejść je sobie.
Póki co ta część prince''a będzie u mnie pod znakiem zapytania. Poczytam recki w cda, na różnych portalach, obejrzę gameplay''e, poczytam opinie graczy i wtedy się zastanowię. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary PoP... poza zmienionym engine''m graficznym, wygląda to to jak Piaski Czasu... i chyba dlatego niebardzo mi się podoba... ileż można skakać ze słupa na słup, czy przebiegać po ścianie pomiędzy dwoma ruchomymi ostrzami... Poza tym po pierwszej walce odniosłem wrażenie, jakby serię PoP ciągnęło trochę w stronę slasher''ów i to też mi się nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piły tarczowe w ścianie? Co za bzdura, grafika jak z PSP - aż dwa razy sprawdzałem na jakie platformy to wychodzi. Jak dla mnie słabizna, ale dla miłośników serii pewnie dawka nowych wrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 12:08, daemonaray napisał:

Piły tarczowe w ścianie?

Jak w całej serii...
>Co za bzdura, grafika jak z PSP - aż dwa razy sprawdzałem na

Dnia 25.04.2010 o 12:08, daemonaray napisał:

jakie platformy to wychodzi.

To sprawdź jeszcze raz, bo na PSP nie otrzymałbyś takiej grafiki

Dnia 25.04.2010 o 12:08, daemonaray napisał:

Jak dla mnie słabizna, ale dla miłośników serii pewnie dawka nowych wrażeń.

A właśnie, że dla mnie (miłośnika serii, oprócz tego z 2008) na razie średniawa gra, ale jak będzie demko, to zobaczę sam. Bo przyznaj sam - ta osoba nie wiedziała jak grać i to też popsuło ogólne wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając prostactwo walki (nie chodzi już nawet o to, że mało kombosów, chodzi o to, że grając jak ostatni casual-weteran Fable można spokojnie wszystkich położyć) odniosłem następujące wrażenia:
- skoki dalsze, wyższe - prawdopodobnie gra sama przedłuża skok, by casual sobie poradził.
- wszystko jest wolniejsze - nie chodzi tu już o przeciwników, którzy nic nie potrafią zdziałać, ale bieganie po ścianie, tempo skoku - to wszystko jest zwolnione. Znów caszual górą.
- ceckpoint to 50 metrów... piaski czasu to ciekawa alternatywa dla mozolnego przechodzenia 10 minut poziomu bo gdzieś się spadło, ale wymagało to choć trochę uwagi by nie spadać za często by paski się nie skończyły. A tu - nie ważne, i tak respawn 50m wcześniej.

Miałem tą grę wpisać na listę zbojkotowanych (czytaj: takich, które kupiłbym gdyby nie bojkot gier ubisoft) ale zwyczajnie widzę, że gra mnie nie interesuje. Caszualom prostackim mówię: won!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo niedociągnięć - graficznie daje radę, ale to, co MUSZĄ poprawić to:

- animacje (skok, odskok od kolumny, może bieganie)
- AI przeciwników... no ja wiem, że to są umarlaki, ale na litość Boską, niemowlaki są bardziej niebezpieczne... Chociaż może grał na najniższym poziomie trudności. Jeśli na najwyższym będzie chociaż równie trudno, jak w WW albo TFT to nie mam nic przeciwko.

Poza tym widzę, że znaczna większość fanów Prince''a za najlepszą grę uznaję Warrior Within - fakt, system walki był tam genialny, ale ten klimat... Meh, wyglądało to tak, jakby chcieli przypodobać się nastolatkom, którzy na widok rozścierwiania i tryskającej wszędzie juchy dostają bzika. Najlepszy klimat z trylogii miało Sands of Time IMO, a z całej serii PoP produkcja z 2008 rogu klimatem i grafiką miażdży wszystkie gry, w które dotąd grałem, poza Mafią. Szkoda, że nie wydadzą następnej części historii nowego księcia i Eliki, chociaż marketingowo zrobili świetnie - będzie film, będzie gra, nie strzelili totalnego faila typu "gra na podstawie filmu na podstawie gry" a jednocześnie sprawili, że Książę z wyglądu przypomina Jake''a Gyllenhaala.

Serio, oby poprawili te animacje i AI wrogów i podnieśli poziom trudności walk (bo akrobacje, z tego co widziałem, będą trudniejsze od walki), inaczej może to być jedyny PoP od Ubisoftu, którego nie tknę palcem...

P.S. Typek z filmiku chyba gra jednym palcem w każdej ręce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 12:22, Harrolfo napisał:

Jak w całej serii...


Nie grałem w żadną z części serii chciałem przełamać się i zagrać w najnowszą ale po tym co zobaczyłem to chyba sobie odpuszczę. Oczekiwałem połączenia Tomb Ridera i Dantes Inferno w świecie starożytnej Persji a tu taki crap...

Dnia 25.04.2010 o 12:22, Harrolfo napisał:

To sprawdź jeszcze raz, bo na PSP nie otrzymałbyś takiej grafiki


Ta grafika jak na obecne możliwości konsol/PC jest na poziomie "miernym" a i tak nie wiem czy to nie słabe słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] Oczekiwałem połączenia Tomb Ridera i Dantes

Dnia 25.04.2010 o 14:01, daemonaray napisał:

Inferno w świecie starożytnej Persji a tu taki crap...

Za 25 zł możesz mieć Piaski czasu - sprawdź, nie jest to wygórowana cena, a zobaczysz na czym te gry polegają :)
>Ta grafika jak na obecne możliwości konsol/PC jest na poziomie "miernym" a i tak nie wiem czy to nie słabe słowo.
Nie przesadzaj; nie jest rewelacyjna, ale też nie tragiczna, gdzieś tak (w skali szkolnej) na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh co tu duzo mowic,do Warrior Within to nie dorasta do piet,garficznie spoko,morda ksiecia jest taka bo to sie dzieje przed WW,ale generalnie dynamika i sama walka na ogromny minus,wielka szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również ten gameplay nie napawa mnie optymizmem. Liczyłem na prawdziwego Księcia Persji, a tutaj zajeżdża ostrym casualem. Walki? Już w Prince of Persia z 2008 roku były lepsze. :-P Twarz Księcia wygląda, jakby znalazło się na niej 1 kilo 30 dag pudru.

In plus? Powrót starej marki i design poziomów (jak wspomniano w artykule).

In minus? Słabe walki, wygląd Księcia, casual.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów jak dla mnie. Gdzie się podział prawdziwy prince ; / przecież to jakaś żenada, zero combosów, tępi i powolni przeciwnicy. Ta gra to wielki krok w tył!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 00:34, R3nO napisał:

Gdzie ty tu japońszczyznę widzisz? Siedzę w tych klimatach od dobrych kilku lat i nic
nie widzę :P


Latanie, machanie mieczem na prawo i lewo, świecąca poświata miecza. Dla mnie to do jednego się sprowadza :P W Warrior Within tego nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka wygląda dość nudno, łupanie w jeden przycisk...
Widać też, że sterowanie kuleje przez "inteligentną kamerę Ubi", znaną już z krypt zabójców w Assassinie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 09:52, karolekx23x napisał:

Ubi niech lepiej nie robi gier i bedzie najlepiej.

Racja.Wtedy gra nie będzie hardkorowa(tzn.klawisze/przyciski to też trochę hardcore) i nie zahamuje branży.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować