Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - Heroes of Might and Magic III: Zabójcy Czasu

66 postów w tym temacie

ech, zakuwam do matury, a tu nagle taki artykuł i aż palce zaczynają świerzbić, żeby sięgnąć po pudełeczko z grą na półkę :P Przypominają się najpiękniej stracone lata ;D Szczególnie mi w pamięć zapadł sylwester 1999/2000, niby nowe millenium, wielkie wydarzenie, a my siedzieliśmy w pokoju z kuzynami, którzy mieli H3 (w domu wówczas posiadaliśmy z bratem tylko dwójkę) i całą noc w to rąbaliśmy - była to pierwsza z wielu nocy straconych dla tej gry :D

Taa, tylko co z tą maturą? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HoMM 1-3 i Diablo 1-2 to moje top 1 gier wogóle. Życia przy nich zmarnowanego nie żałuje.
W sumie to można było też wspomnieć o modzie do HoMM 3 "In the wake of Gods", który mimo wielu bugów, czasami rozbalansowaniu etc., moim zdaniem znacznie przedłużył żywotność tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale - a do redakcji można było przynosić cokolwiek z logo HoMM III ?! :D

(i nie mówię o gram.pl :P )


Kroniki do trójki kupiłem jakieś pół roku temu - ale nawet ich nie uruchomiłem. Może pora aby po prostu sprawdzić/ mieć pretekst do przypomnienia sobie legendy ?

pamiętam jak mp3 z gry na cd audio ponagrywałem i puszczałem non stop w pokoju (czytając książki/ucząc się).

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat do wszystkich fanów HMM a zawłaszcza trzeciej części. Niektórzy wiedzą że Rosjanie tworzą mod do HMM 3 nazywa się Heroes of Might & Magic III: Horn of the Abyss i ma wprowadzić 3 nowe miasta artefakty i wiele więcej. Z bardziej znanego moda WoG mają wprowadzić kapitanów, a idą śladami Dzikich Hord z HMMV każda dosłownie KAŻDA jednostka będzie miała swoją wersje alternatywną. Zainteresowanych odsyłam na angielską stronę moda http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26298 . Na youtube można znaleźć już filmy z wersji beta.

PS fajnie by było jak CDP zainteresował się lokalizacją tego moda i np wypuszczeniem razem kronikami na pewno bym kupił

PSS Nie wiem jak wy ale ja polubiłem zamek żywiołów ta stylistyka i te jednostki(Feniks, żywiołak magii ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Outlander-pro

:) jak ich się ma pełno to kto wie co zdziałają, pamiętam w 4 jak kumplel miał pełno piratów :) i bez trudu rozwalał wampiry :P

Szkoda właśnie że w 3 nie ma tego dialogu :P

Barbarzyńca bohater.Co tu się dzieje ?
Rycerz Bohater (chyba) Nie widzisz Tartak się pali !
Kapłan Bohater Spadajmy stąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

homm3 jest niebywale grywalne
co do grafiki to dziś ogólnie nie powala na kolana, ale nie razi, nadal jest ok
z wyjątkiem miast - te są świetne i biją na głowę te kanciaste pseudotrójwymiarowe miasta z homm4 a może nawet 5 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tu sprzeczać :D Ta gra bez jaj jest "Zabójcą Czasu" pomimo takiego upływu lat ona dalej ma super grywalność. Pamiętam jak wyszedł H4 to ja dalej z kumplami zacieraliśmy H3 az do znudzenia. Wiele zarwanych i nieprzespanych nocy. Tak jest do dziś. Od czasu do czasu instaluje sobie H3 tylko po to żęby zarać z kumplem noc i grac we dwóch przy 1 kompie :D. Fenmen tej gry jest ogreomny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 08:21, Reffanov napisał:

Niestety próby uruchomienia Trójki na 64 bitowym Win7 spełzły na niczym... ale może to i dobrze? :P

Ciekawe, bo właśnie zainstalowałem wszystkie części w piątek czy też w sobotę i śmiga aż miło :)

czarny_somi
To już powstaje tyle lat, co VI część ;) a tak na serio, to jak się ukazała V to już o tym mówili. Ja dalej czekam na księgę 3 i 4 do V części opierające się na wydarzeniach i bohaterach z części IV (masełko? ;)) ale chyba się nie doczekam już.

http://lota.celestialheavens.com/


---
Ile to czasu minęło i nie tylko od premiery, ale też samego grania - dnie, noce całe, weekendy. Wszsytko to, żeby na końcu zobaczyć animację i podskoczyć albo upaść ;) a różnie bywało. Mnie najbardziej w multi wkurzało tylko jedno, że trzeba tak cholernie długo czekać na swoją kolej, a jak już odsłoniliśmy sporą część mapy, to była mordęga (dobrze że można było dać limit czasu). Jeśli chodzi o kampanie to w tego typu grach widocznie przechodziłem tylko podstawki a mam gold wszystkie wersje :P V część katuję już dłuższy czas (nawet nie wiem ile), a ostatni save mam ze stycznia pierwszej misji piątej kampanii. HIII jednak to najbardziej baśniowo-fantasy klimat jaki można sobie wymarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... już z pół roku nie grałem w trzecią część ^^

Ale takich gier jest więcej - na przykład Age of Empires (jeden i dwa)
W multi gra się poprostu świetnie!

Jeśli nie wydarzy się jakiś Armagedon to i za 30 lat dalej będę co jakiś czas odpalał te tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, na prawdę, ale czytając te tekst aż łezka się w oku zakręciła - ile czasu dzieciństwa ja na tym zmarn.... TFU !!! WRÓĆ !!! SPĘDZIŁEM xD - ta gra jes po prostu genialna. Nie chcę być niemiły dla niektórych, ale ci co nic dobrego w tym tytule nie widzą ; albo nie lubią tego gatunku, albo do niego się nie nadają, bo tutaj liczy się myślenie !)

Część 4-ta z początku fascynowała, ale później przegrała ze starszym bratem, piątka to dla mnie nieporozumienie !/

GRA WIECZNIE ŻYWA !!! Koniec kropka.
PS Przed zbluzganiem/obśmianiem tej gry skonsultuj się z politykiem, lub szamanem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 21:55, Azuredragon napisał:

Świetny artykuł. Wskrzesza wspomnienia. Autor nie dodał tylko, że dodatek Armaggedon''s
Blade swego czasu narobił wiele szumu. Pierwotnie zamiast miasta żywiołaków miało dodać
miasto Forge zamieszkałe przez cybernetyczne maszkary. Zadaniem tego miasta było raz
na zawsze spoić Herosów z właściwą linią fabularną Might and Magic (jak wiadomo w tej
serii cRPG elementy science fiction były na porządku dziennym). Nie spodobało się to
fanom, więc kampania i fabuła zostały na szybkiego zmienione (podobnie przez to potraktowano
Might and Magic VIII), co ciekawe, pewne ślady po mieście pozostały. Spójrzcie na okładkę
dodatku, w tle majaczy budynek z paroma FABRYCZNYMI kominami, czyli wizerunek Forge''owej
kuźni (ale masło maślane wyszło z tego połączenia :P).


Pamiętam to - świetne były concept arty z Cyber Zombiem (zombiak z piłami mechanicznymi zamiast łap), Stingerem (ogr z rzeczonymi wyrzutniami rakiet) i Tankiem (czyli Naga z czołgiem zamiast wężowym ogonem). A miały być wszak jeszcze minotaury z jetpackami, gobliny z miotaczami laserowymi oraz Pyro (humanoidy z miotaczami ognia) i Juggernauty (w całości mechaniczne kolosy, walczące wręcz, być może latające). Szkoda, że nie wyszło, bo Wrota Żywiołów, choć ładne, były raczej przeciętne.

A w ogóle czar tej gry chyba nigdy nie przeminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować