Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra czy film? Za 10 lat ciężko będzie je rozróżnić - twierdzi producent PoP-a

53 postów w tym temacie

Już Crysis niewiele ustępuje filmom pod kątem realności grafiki, osiągnięcie poziomu fotorealizmu to tylko kwestia czasu. Choć osobiście wątpię, że zajmie to AŻ 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis aż taki filmowy nie jest, ładnie wygląda, ale to nie jest "niewiele" btw. denerwujące jest to, że wszyscy się tak tą grafiką z crysisa zacieszają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że grafika w crisisie jest świetna nie ulega wątpliwości ale mylenie jej z realem to przesada. Chociaż na niektórych screenach jest naprawdę genialnie. 10 lat wystarczy - tak myślę. Jednak nie tylko grafiką człowiek żyje. Co z realizmem animacji i fizyką? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 lat? To w sumie możliwe. Popatrzcie na produkcje z 2000 roku i teraz jaki mamy skok, jeśli taki sam nastąpi w przeciągu kolejnych 10 lat możliwe będzie dogonienie filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 14:43, knopfler napisał:

10 lat? To w sumie możliwe. Popatrzcie na produkcje z 2000 roku i teraz jaki mamy skok,
jeśli taki sam nastąpi w przeciągu kolejnych 10 lat możliwe będzie dogonienie filmów.



popatrz na produkcje z 1990 a z 2000, i na 1980 do 1990 o0. głupim jest twierdzenie że śa przeskoki w porównaniu do starych rzeczy ... bo to tak jakby powiedzieć że mam LCD, spójrzcie jakie gówniane CRT robili -,-. :). normalnie świetna wiadomość dla "mądrych" ludzi dla których się grafika liczy :D
oh ah wyczekujcie Crysisa 2 ! wkońcu ma to być graficzny killer o0. bleeeh nie dobrze mi się robi :D.
tsa... dogonią gry film ^^. prędzej okaże się że Elvis lub Jackson żyje ;)
gra to gra, film to film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już teraz nie byłoby problemem zrobienie grafiki fotorealistycznej, ale... Przecież trzeba wydać 100 modeli jednej karty (GT, TC, GTS, GT512, GTS1024 itd.), żeby jak najwięcej zarobić. Poza tym nie wytrzymałby rynek, bo ludzie nie w większości nie mają pieniędzy na każdą nowość technologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię obserwując teraźniejsze tępo... gry sprzed 2-3 lat nadal są ładne, na tyle aby stwierdzić że tępo poprawy jakości standardów graficznych zamie więcej niż 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 15:40, plmko napisał:

Wątpię obserwując teraźniejsze tępo... gry sprzed 2-3 lat nadal są ładne, na tyle aby
stwierdzić że tępo poprawy jakości standardów graficznych zamie więcej niż 10 lat :)


Poprawę jakości grafiki ograniczają konsole, które po prostu nie dały by sobie rady z lepszą grafiką niż jest obecnie.
Po wyjściu nowej generacji konsol nastąpi wielkie poprawienie jakości grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinno brzmieć czy chcemy aż takiej fotorealistycznej grafiki w grach. Pamięta ktoś jeszcze interaktywne filmy (w czasach, gdy wchodził do użycia CD-ROM). Jakie to wszystko było cudowne, piękne itp. Nie przyjęło się. Dziś lepiej zrobić renderowane intro niż intro z aktorami w plenerach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci niczego nie blokuje-poprostu do wielu osob nie dotarlo jeszcze, ze gry "z bajerami" sa cholernie kosztowne, wiec producenci musza miec absolutna pewnosc, ze interes sie zwroci z nawiazka, a z tym na pc roznie bywa; Hardware pc wyprzedza swoje czasy i byc moze wlasnie kolejna generacja konsol wymusi pewne standardy, na czym pc oczywiscie skorzysta i poplynie dalej. Imo progres technologiczny jest wynikiem obecnosci obu systemow na rynku, przynajmniej w realnym, spiraconym swiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma racje chłop. Średnio 90 minut długości, niewymagające myślenia a tylko biernego obserwowania ruchomych obrazów... Będzie tak, będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że chodzi o to, że za dziesięć lat nawet achivementy mi się same nabiją...

A co do realizmu graficznego - moim subiektywnym zdaniem jest on niepotrzebny. Chcę realistycznej grafiki? Wychodzę z domu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować