Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec pewnej epoki - Sony zaprzestaje produkcji dyskietek 3,5"

46 postów w tym temacie

Nieźle się zdziwiłem - myślałem, że ŻADNA firma już tego nośnika nie produkuje... od ładnych kilku lat.

ps. Swoją droga - ciekawe czy gdzieś jeszcze "robią" kasety magnetofonowe ;-) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawcie sobie tą dyskietkę i uświadomcie sobie jaki mamy rok.

2010 i 12 mln sprzedanych sztuk?

Nie wiem jak wy, ale ja się mogę tylko zaśmiać. :D
Co nie znaczy, że nie mam do nośnika żadnego szacunku - mam trochę lat na karku i miałem co nieco do czynienia z nimi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak pamiętam dyskietki od roku 1993 kiedy to gry kupowało się na Amię ;) ale na wszystko przychodzi koniec, pewnie i kiedyś płyty CD, DVD, BD pójdą na bok, zwłaszcza że karty pamięci dystrybucja cyfrowa pozbawi popularności płyt. Patrząc nawet teraz na mp3 to głównie pamięć wewnętrzna jest niż CD & MD Sony które zaliczyło klęskę, a zapowiadało się super miejsze od standardowej CD a ta sama pojemność, no ale co zrobić Życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie indziej czytałem, że to rynek miał 12 milionów z czego SONY pokryło 70%. No ale to szczegół. Po 30 latach dyskietka odchodzi na bardzo zasłużony odpoczynek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mali ludzie nie potrzebują nośników o większej pojemności, ale tak już na poważnie to nie sądziłem iż nadal ktoś a tym bardziej Sony produkuje jeszcze dyskietki (z całym szacunkiem dla technologii ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łezka się w oku kręci. Nadal mam sporo dyskietek, aczkolwiek, już tylko się na nie kurzy. Żegnajcie - chwała wam, za wszystko co uczyniłyście dla ludzkości! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to nastąpiło już lata temu. W każdym razie nie spodziewałem się że sony nadal podtrzymuje tą technologię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować