Zaloguj się, aby obserwować  
Kokosowy

Jak macie na imię

674 postów w tym temacie

KRZYSZTOF - z greckiego "Christophoros", z łaciny "Christophorus" co oznacza "Niosący Chrystusa". Patron kierowców.
Wg legendy Św. Krzysztof był bardzo silnym człowiekiem, który przenosił ludzi przez rzekę. Któregoś dnia o przeprawę poprosił mały chłopczyk. Krzysztof się zgodził, ale gdy ten wszedł mu na barki świety bardzo się zdziwił, gdyż chłopiec był niebywale ciężki. Naturalnie Krzysztof sprostał wyznawniu, a kiedy już dotarł na drugi brzeg rzeki okazało się, że dźwigał na swych barkach Chrystusa i grzechy wszystkich ludzi. :)

To tyle - dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje imię jest dla mnie bardzo ważne, to znaczy jego znaczenie w oryginale. Adam - człowiek. Gdyby nie imię, to nikt by się nie domyślił, że jestem człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na imię Adrian, ale zamiast wypisywać tylko swoje imiona może warto podyskutować o nich. Nigdy tym się nie interesowałem, ale dziś z ciekawości sprawdziłem znaczenie swojego imienia i bardzo się zdziwiłem. A to dlatego, że opis ten w dużej mierze oddaje moją osobowość. Przeczytałem sobie również opisy imion mojej dziewczyny i siostry i o dziwo sytuacja się powtarza. Ciekawi mnie, czego tak się dzieje, bo przecież rodzice nadają nam imię losowo tzn nie kierują się cechami dziecka np.: masz kręcone włosy i okrągły brzuszek, więc będziesz mieć na imię Adrian. A jeśli nadano by mi imię Tomek, to czy byłbym inną osobą? Może w imionach tkwi jakaś magia :) przez co człowiek dostosowuje się do swojego imienia :) Jeśli kogoś to zainteresowało niech wpisze w googlach ukryteznaczenie a znajdzie stronkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 10:33, bombel1981 napisał:

Ja mam na imię Adrian, ale zamiast wypisywać tylko swoje imiona może warto podyskutować
o nich. Nigdy tym się nie interesowałem, ale dziś z ciekawości sprawdziłem znaczenie swojego
imienia i bardzo się zdziwiłem. A to dlatego, że opis ten w dużej mierze oddaje moją osobowość.
Przeczytałem sobie również opisy imion mojej dziewczyny i siostry i o dziwo sytuacja się powtarza.
Ciekawi mnie, czego tak się dzieje, bo przecież rodzice nadają nam imię losowo tzn nie kierują
się cechami dziecka np.: masz kręcone włosy i okrągły brzuszek, więc będziesz mieć na imię
Adrian. A jeśli nadano by mi imię Tomek, to czy byłbym inną osobą? Może w imionach tkwi jakaś
magia :) przez co człowiek dostosowuje się do swojego imienia :) Jeśli kogoś to zainteresowało
niech wpisze w googlach ukryteznaczenie a znajdzie stronkę :)


Ja mam na imie Marcin i zgodze się z Tobą że znaczenie imion się spełnia.

Marcin - to imię pochodzi z łaciny, a utworzone zostało od Marsa, boga wojny. Człowiek o tym imieniu posiada twórczy umysł, jest dobrym organizatorem, może być trybunem ludu, bowiem zdobywa wielki autorytet. Na dobro jego imienia pracuje także żona, dzieci oraz tradycja rodowa. Marcin jest oddany rodzinie, kocha żonę, dobrze wychowuje dzieci. Jest skromny, lubi spokój, przebywa wiele na łonie natury. Posiada skromną osobowość, charakter ułożony, może za bardzo zamknięty w sobie. Nie jest w stanie siłą narzucać innym swojej woli. Udziela rad i pomocy materialnej innym. - Własnie to jest znaczenie mojego imienia i sprawdza się w 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błażej - imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "gadać", "paplać".

Błażej imieniny obchodzi 3 lutego i 29 listopada.

Św. Błażej jest patronem dla wszelkich mówców, śpiewaków oraz wszystkich innych osób, które muszą dbać o swoje gardło i struny głosowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Natalia , myślę że łatwo się domyślić mojego imienia nicku, ale jakoś niektórzy są mało domyślni ;). Mam nadzieję, że teraz nikt nie pomyśli że jest chłopakiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować