Zaloguj się, aby obserwować  
woko27

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - temat ogólny

475 postów w tym temacie

gdzie moge poczytac o strategiach (po poslku), moze jakis poradnik..
jakies statystyki jednostek w liczbach - w instrukcji jest dosyc lakonicznie to przedstawione.
itd.
ktora przeciwko ktorej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 19:03, Galadin napisał:

A może Ty mi pomożesz. ;) Nikt na poprzedniego posta nie odpowiada. Chodzi o to, że w kafejce
w której chcę zagrać w BFME lub BFME 2 na lanie gra jest rozłączana po 3.5 min.

Niestety nie mam pomysłu. Można sprawdzić czy to lan lub komputery lokalne przez zainstalowanie dwóch gier w kafejce i próbę pogrania ze sobą. Jeżeli się rozłączy, to wiadomo. Jak się nie rozłączy, to też wiadomo (chociaż mniej. :).

A tak na marginesie, właściciele kafejki prawdopodobnie łamią licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 04:02, Olamagato napisał:

A tak na marginesie, właściciele kafejki prawdopodobnie łamią licencję.


Właśnie nie wiem jak to jest. Czy potrzebują mieć 16 orginalnych płytek każdej gry? Czy wystarczy jedna a tylko udostępniana z serwera na pozostałe kompy? No bo to trochę tak bez sensu kupować tyle wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 09:14, Galadin napisał:

> A tak na marginesie, właściciele kafejki prawdopodobnie łamią licencję.

Właśnie nie wiem jak to jest. Czy potrzebują mieć 16 orginalnych płytek każdej gry? Czy wystarczy
jedna a tylko udostępniana z serwera na pozostałe kompy? No bo to trochę tak bez sensu kupować
tyle wersji.

Pamiętam kiedys że była promocja dla kafejek związana z kupnem Warcrafta3.Wyglądało na to,że musiały kupić na każdy komputer osobną kopię gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 09:50, Darkstar181 napisał:

Pamiętam kiedys że była promocja dla kafejek związana z kupnem Warcrafta3.Wyglądało na to,że
musiały kupić na każdy komputer osobną kopię gry.


Hmmm, moim zdaniem to jest chore. Powinny byc jakieś ułatwienia. Przecież np. Windowsa można kupić z wieloma licencjami a wychodzi kilka razy taniej niż kupować 10 Osów. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 09:14, Galadin napisał:

Właśnie nie wiem jak to jest. Czy potrzebują mieć 16 orginalnych płytek każdej gry?

Dla kafejek i gralni zwykle są osobne rodzaje licencji. Część kafejek problem ignoruje, część omija, a pozostałe mają wszystko w porządku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wracając do tematu, ciutke na temat samej gry mam zamiar tu napisać.
Przygodę zacząłem od dema, które wręcz straszliwie mi się spodobało, choć chyba nie patrzyłem na to jak na typowy ertees - nie interesowało mnie wyważenie jednostek, ani też różne taktyki. Liczył się przede wszystkim klimat - smok jednym machnięciem skrzydła zamiatający gobliny, piechota niszczona przez głazy olbrzymów czy też efekty poszczególnych mocy: to wszystko, mimo raczej średniej grafiki w samej grze powodowało, że KONIECZNIE chciałem zagrać w pełną wersję. No i cóż... nie zawiodłem się :) Wprawdzie moje rozgrywki ograniczają się właściwie do skirmisha oraz War of the Wing (a najwięcej czasu poświęciłem chyba na Create a Hero :P), to i tak jestem szczęśliwy, a gra dawała mi solidną porcję dobrej rozrywki.
Podsumowując: Kupić bym jej pewnie nie kupił, bo droga i nie tak długowieczna jak np. gry Blizzarda (sam po prostu pożyczyłem od kumpla), ale do pogrania choć trochę - zachęcam całym sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 17:58, siepu napisał:

Dobra, wracając do tematu,


Nie zmieniłem tematu... Czy naprawdę nikomu się nie chce parę razy kliknąć myszką? Bez patchów nie mogę grać w multi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle się sprawdza wersję gry? Instalowałem patcha 1.2 i nie wiem, czy się zainstalował. Wydaje mi się, że trzeba dać patcha do folderu download w folderze z grą, odpalić go, wyciągnąć z folderu i odpalić grę (komputer wtedy sam się zrastartuje). Dobrze mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupilem LOTR BFM2 .Na multiplayerze idzie mi na razie cienko a to glownie przez to ze nie mam opracowanej taktyki do jednej z ras ktora bym glownie gral.Zauwazylem ze na piechote najlepsza jest konnica , najlepsi lucznicy to elfowie , najlepsza piechote posiada Mordor.Ciagle jestem noobem w tej grze.Jesli ktos ma dobra taktyke to bylbym wdzieczny gdyby sie podzielil nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej, to może ja spróbuję.
chociaż nie grałem na multiplayu, to jednak zaliczyłem kilka potyczek na singlu - i wiem mniej więcej co i jak.

przede wszystkim: szybkość. opanuj skróty klawiszowe (o ile takie są - nie pamiętam już dobrze) odpowiedzialne za stawianie określonych budynków - wtedy zyskasz kilka sekund przewagi nad preciwnikiem, co w praktyce może uratować ci tyłek...
nie buduj specjalistycznych budynków (ale to głupio brzmi) - takich jak warsztaty, czy miejsca rekrutacji ''lepszych'' jednostek - po prostu sie nie opłaca. trzeba zalać przeciwnika masą słabych jednostek (dobrze, żeby były zróżnicowane) i zrównać z ziemią jego bazę zanim jeszcze sie rozbuduje. Upgrade''ów nie opłaca sie kupować - bo oddziały i tak nie zdążą ich należycie wykorzystac przed swoim zgonem ;)
co prawda możesz mieć problemy ze zniszczeniem Fortecy (czy tam Cytadeli - chodzi mi o główny budynek) - jest naprawdę wytrzymała, a do tego siepie strzałami i niszczy twoje oddziały bez większego trudu - ale jeżeli masz dużo woja, to w końcu sie rozleci ;)
i jednostki:
konnicę stosuj przeciwko łucznikom (roznosi ich w try miga) piechocie (trochę słabiej, ale też może zabić kilka jednostek w oddziale) - ale NIGDY nie atakuj nią pikinierów (przynajmniej od frontu - atak z flanki lub od tyłu jest skuteczny) - bo ich włócznie w mgnieniu oka zniosą twoją konnicę.
no i to z grubsza tyle - łucznicy tak ogólnie na wszystko, chronieni przez piechurów, na flankach albo z przodu możesz ustawić pikinierów, przodem puścić kawalerię (jeżeli jakąś posiadasz - bo na przykład świetne krasnoludy nią nie dysponują) uważając jednocześnie na ewentualnych pikinierów wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:04, Azrathel napisał:

okej, to może ja spróbuję.
chociaż nie grałem na multiplayu, to jednak zaliczyłem kilka potyczek na singlu - i wiem mniej
więcej co i jak.

przede wszystkim: szybkość. opanuj skróty klawiszowe (o ile takie są - nie pamiętam już dobrze)
odpowiedzialne za stawianie określonych budynków - wtedy zyskasz kilka sekund przewagi nad
preciwnikiem, co w praktyce może uratować ci tyłek...
nie buduj specjalistycznych budynków (ale to głupio brzmi) - takich jak warsztaty, czy miejsca
rekrutacji ''lepszych'' jednostek - po prostu sie nie opłaca. trzeba zalać przeciwnika masą
słabych jednostek (dobrze, żeby były zróżnicowane) i zrównać z ziemią jego bazę zanim jeszcze
sie rozbuduje. Upgrade''ów nie opłaca sie kupować - bo oddziały i tak nie zdążą ich należycie
wykorzystac przed swoim zgonem ;)
co prawda możesz mieć problemy ze zniszczeniem Fortecy (czy tam Cytadeli - chodzi mi o główny
budynek) - jest naprawdę wytrzymała, a do tego siepie strzałami i niszczy twoje oddziały bez
większego trudu - ale jeżeli masz dużo woja, to w końcu sie rozleci ;)
i jednostki:
konnicę stosuj przeciwko łucznikom (roznosi ich w try miga) piechocie (trochę słabiej, ale
też może zabić kilka jednostek w oddziale) - ale NIGDY nie atakuj nią pikinierów (przynajmniej
od frontu - atak z flanki lub od tyłu jest skuteczny) - bo ich włócznie w mgnieniu oka zniosą
twoją konnicę.
no i to z grubsza tyle - łucznicy tak ogólnie na wszystko, chronieni przez piechurów, na flankach
albo z przodu możesz ustawić pikinierów, przodem puścić kawalerię (jeżeli jakąś posiadasz -
bo na przykład świetne krasnoludy nią nie dysponują) uważając jednocześnie na ewentualnych
pikinierów wroga.

Ja mam swoja taktyke ktora polega na poczatku na wybudowaniu 2-3 farm i barakow.Potem czekam na bohatera jak go juz mam to ide na gobliny i te sprawy zeby mu level podbic.Szkole wojsko zroznicowane 2-3 oddzialy kawalerii 3 pikinierow 2 zolnierzy z mieczmi a reszte ile wlezie lucznikow.W nastepnej kolejnosci buduje kuznie gdzie opracowywuje upy do zbroi i w pozniejszej kolejnosci mieczy jak mam wieej kasy to chorazego.Upgradeuje moje oddzialy w sensie zbroje i chorazego w opzniejszej kolejnosci jak starczy czasu to jeszcze bron.Wyruszam na wroga przodem kawaleria potem pikinierzy i zolnierze z mieczykami ;] no i lucznicy w srodku bohater z lukiem.Zawsze gram elfami wiec moge sie zamaskowac w lesie po drodze na wszelki wypadek.POdczas walki przelaczam bophaterowi na miecz bo robi lepszy dmg.Najczesciej wygrywam wiem ze brzmi to ze zajmuje duzo czasu ale mozna zrobic mniejsza troche armie w kazdym razie uwazam ze powinno sie zrobic mniej a dorbcyh niz 1000 a slabych ktorych bohater przeciwnika zabije jednym ciosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, mój istar na 10 lvl-ui, to na pewno zabije ich jednym ciosem. Raz, kiedy grałem przeciwko elfom (gracz) w Minas Morgul kulami ognia i błyskawicami rozwaliłem 6 batalionów łuczników z Mrocznej Puszczy, a potem 5 entów. Istari rządzą! A co do taktyki, to ja mam tylko podstawy: kawaleria przeciwko łucznikom budynkom i zbrojnym, machiny oblężnicze kontra fortece, bohaterowie wymiatają wszystkich. Zwykle nie potrzebuję więcej. Może dlatego, że zwykle gram w oblężenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taktyka, która zawsze się sprawdza:
-należy wybrać elfy
-zbudować 2-3 drzewa mallorn.
-opracowac wszystkie ulepszenia i wykupić je dla wszystkich oddziałów (szczególnie srebrnokolce strzały)
-wyszkolić 3-4 bataliony lansjerów z Rivendell i resztę elfich łuczników lub łuczników z Mrocznej Puszczy
-nie trzeba szkolic zadnej piechoty (ew. kilku drzewców do niszczenia budynków.)
-lansjerów należy stosować przeciwko piechocie i łucznikom(nie przeciwko pikinierom!). Najlepiej atakować z boku lub z tyłu, choć w przypadku łuczników także frontalny atak jest skuteczny.
-łuczników trzeba stosować przeciwko wrogiej piechocie i innym łucznikom oraz jednostkom specjalnym np. mumakilom lub pajęczym jeżdźcom.

W moim przypadku ta taktyka zawsze się sprawdzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre połączenie: bohaterem z mocą teleportacji na siebie i oddziały ( ta druga najlepiej żeby była nie ulepszona dwókrotne klikanie utrudnia niepotrzebnie gre) + kula ognia lub batalion łuczników z podpalonymi strzałami (bersekera nie polecam w 50% zginie zanim wysadzi mine)+ ze dwie miny
robimy tak:
1 produkujemy bohatera( uwaga musimy go jeszcze ulepszyć na min. 4-6lvl inaczej nie będzie mógł używać teleportacji ) i batalion łuczników z ognistymi strzałami
2 teleportujemy go do bazy wroga podkładamy miny blisko siebie jest duża szansa że wszystkie miny wybuchną od jednej kuli ognia lub same od siebie nawzajem
3 wysyłamy oddziały do ataku ale już normalnie i szybko dobijamy oszołomionego szybkością wykonania przez ciebie tej akcji
UWAGA
Dla lepszego efektu najlepiej aby wszystkiee ataku zostały wokonane w czsie krótszym od minuty
sory że tak pogmatwałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować