Zaloguj się, aby obserwować  
marcins14

Transport Giant

142 postów w tym temacie

WITAM
kupiłem wczoraj TG. zacząłem grę (wcześniej grałem na demo). rozpoczalem w 2000 r. udalo mi sie zbudowac pierwsza stacje koleji z trakcja, potem tory i chce zbudowac druga stacje w innym miescie i tu lipa. doszedlem do tego ze najpierw klade tory a potem stawiam stacje (troche to dziwne...). dalej chce zbudowac stacje koleji jednotorowej. tu wogole lipa, bo nie chce mi sie zbudowac zadna stacja. przeciez nie polacze tych dwoch rodzajow torow. co mam zrobic, zeby normalnie grac? pomoze mi ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 09:20, stefmac napisał:

WITAM
kupiłem wczoraj TG. zacząłem grę (wcześniej grałem na demo). rozpoczalem w 2000 r. udalo mi
sie zbudowac pierwsza stacje koleji z trakcja, potem tory i chce zbudowac druga stacje w innym
miescie i tu lipa. doszedlem do tego ze najpierw klade tory a potem stawiam stacje (troche
to dziwne...). dalej chce zbudowac stacje koleji jednotorowej. tu wogole lipa, bo nie chce
mi sie zbudowac zadna stacja. przeciez nie polacze tych dwoch rodzajow torow. co mam zrobic,
zeby normalnie grac? pomoze mi ktos?


To może zacznijmy od podstawowej rzeczy w TG a mianowicie od tego ze gra jest tak skonstruowana ze budując tory musisz je łaczyć z już istniejacymi, nie ważne czy to sa zwykłe, dużej prędkości, magnatyczne czy jednotorowe. Zawsze musza byc połaczone z już istniejąca stacją, proście ? No problem jak stawiasz stacje to budujesz tez druga łaczysz je, jak chcesz zbudowac kolejną to łaczysz ją z jedna juz istniejaca która masz wybudowana. Nie możesz stworzyc jakby dwóch oddzielnych dwóch lini, tzn. dwie stacje na górze połaczone ze sobą i kolejne gdzies tam na dole mały też połaczone ze sobą. Może zrobić albo jedno albo drugie, podobno jest tam jakis myk że mozna to ominąć i zrobić wbrew zasadom ( ale to juz musisz sobie poszukac na wczesniejszych stronach ).
Dalej idą ja zawsze na początek stawiam budynek stacji a potem drugi i łacze je ze soba torem. W tej kolejności nie innej bo jak najpierw wybuduje tor to potem może mi zabraknąc miejsca na budynek dworca.
Kontynuując jeśli chodzi o rózne tory to jasne że nie możesz ich ze sobą połączyć bo się nie da i kropka. Ale może zrobić tak że trzy rózne tory ( szybkiej prędkości, magnetyczny i jednotorowy ) doprowadzisz do jednego budynku dworcowego. Musisz pamietać że każdy dworzec ma aż 6 ( może 8 nie pamiętam dokładnie ) preonów i do każdego może poprowadzić tor jaki chcesz. Jeśli masz np. już dworzec ze wszystkimi dozwolonymi peronami i chcesz np. zmodernizowac jeden tor to kasujesz ten tor i budujesz nowy lepszy tem który chcesz......
No mam nadzieje że jakos to wyjaśniłem jak coś to pytaj lub zajrzyj to instrukcji bo tam też jest troszke informacji. Gra jest nprawde super, kiedys grałem od samego początku ( nie pamietam pierwszej daty od której mozna zacząć, bodajrze 1850 ) do 2050 roku. Troszke czasu spędziłem przy tym ale było warto chyba musze znowu ją zainstalować bo mi jej brak...........
Pozdrawiam Mysza.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 09:15, Nordyk110 napisał:

Ten magazyn to chyba ta ikona z dwukołowym wózkiem ,ale w kampanii amerykańskiej jeszcze nie
była dostępna.

Jak można zarabiać i czy się da na śmieciach?


Ikona jak na załączonym obrazku, oczywiście należy go tak umiejscowić, aby miał "kontakt" z terminalami.

Trzeba sprawdzić gdzie jest wysypisko i tam je wozić, na wyższych poziomach trudności należy zwrócić uwagę ile śmieci mogą wysypiska przyjąć, bo jak zauważyłem nie zawsze chcą to robić. No i wybrać miasto, które wytwarza dużo śmieci.

20070109221343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 22:17, Api78 napisał:

Ikona jak na załączonym obrazku, oczywiście należy go tak umiejscowić, aby miał "kontakt" z
terminalami.


Witam wszystkich, mam pytanie na tematu tych magazynów. Jak do tej pory stosuję je na magazynowanie produktów których dana fabryka nie może już przyjąć. Np. podwożę sobię już od kilkudziesięciu lat ropę do Rafinerii, zmagazynowałem już kilka tysięcy jednostek, tak na wypadek jak braknie już ropy na polu naftowym. Ale myślałem o tym, jak zastosować magazyn do przeładunku. Widzę, że niektórym z was to się udało, powiedzcie czy dobrze myślę:
Mam Kopalnię boksytów w głębi lądu. Wiozę je cięzarówkami do portu, gdzie stoi magazyn. Tam nastepuje rozładunek ciężarówek. Z portu wiozę je do drugiego portu statkiem, gdzie stoi magazyn, stąd wiozę znowu ciężarówkami do huty aluminium. W każdym przypadku zakładam, ze magazyn jest w zasięgu zarówno stacji ciężarówek jak i portu. I taki łańcuch zadziała?
Drugie pytanie dotyczy Europy, Włochy i była Jugosławia. Jestem w roku 2130, miasta po 70 tys. ludności, prawie cała mapa zajęta torami, miasta produkują masy śmieci ale wciąż nie ma wysypisk, i pojawia się całe mnóstwo kopalni złota, a wciąż nie ma jubilera. Doszedł ktoś dalej? Czy zapomnieli o jubilerach czy dopiero się pojawią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos mi pomoc zalatwic sprawe w misjach. Mam problem z misja 2 "ZEALZNY OGIER" w USA i tam trzeba zrobic jakies tory a ja nie bardzo wiem ja kjak ktos wie to prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany ! Jaka ja jestem ograniczona. Po Waszych podpowiedziach już mi się rozjaśnia. Dzięki. Ale skąd wziąć magazyny i semafory ? U mnie chyba tego nie ma...
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 15:15, Anta napisał:

O rany ! Jaka ja jestem ograniczona. Po Waszych podpowiedziach już mi się rozjaśnia. Dzięki.
Ale skąd wziąć magazyny i semafory ? U mnie chyba tego nie ma...
Dzięki za odpowiedź.


Uwierz mi że za równo magazyn jak i semafory są i można je postawić, semafory sa w zakładce budowy torów a magazyn to juz nie pamietam ale tez na pewno gdzies jest - wystarczy poszukać........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to semafory nie pojawiają sie jeżeli kolizje są wyłączone. W końcu po co pociagi mają siebie przepuszczać skoro przechodza przez siebie jak duchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 02:05, Zakharov napisał:

Jak dobrze pamietam to semafory nie pojawiają sie jeżeli kolizje są wyłączone. W końcu po co
pociagi mają siebie przepuszczać skoro przechodza przez siebie jak duchy.


No cóż ja tez długo w to nie grałem i musze powiedzieć ze jest cos takiego jak przenikanie jednego pociągu przez drugi ale zaeby było można właczyć jakies kolizje lub wyłączyc to sobie nie przypominam..... W każdym bądz razie semafory nie maja zadnego powiazania z ta opcja poprostu są i tyle i tu pojawia sie kwestia wieku/daty w której sie gra bo chyba na poczatku nie ma kolei......... Semafory napewno sie znajduje w zakładce budowy/kolei. Tak samo ten magazyn i budynek firmy znajduje sie w zakładce budowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozgryzłem te semafory, a mianowicie włącza się jes przy ustawieniu poziomu trudności, trzeba kliknąć na ''uzywaj sygnalizacji" czy coś w tym stylu aby kółeczko z białego zrobiło się żółte....... Przy okazji teo sprawdzania to rozgrywam kampanie w TG i musze powiedzieć ze jestem już na 7 misji w australi a o USA to nie wspomnie bo już przeszedłem wszystkie 6 misji. Ogólnie to zostaje mi tylko Europa ( najtrudniejszy poziom ) zobaczymy jak to będzie..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:25, Łukasz Guzik napisał:

> może ktoś troche jaśniej z tymi magazynami?? bo nic nie kapuje

dobra, już nie trzeba


A szkoda bo chciałem juz wyjasniac ich działanie, dobrze ze zorientowałeś sie pierwszy.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie odnośnie Złotej Edycji (z dodatkiem). Mianowicie: Jaka to wersja gry? Na stronie producenta są patche do wersji 1.3 ale niestety nie do polskiej wersji. Czy polska edycja ma je od razu, czy też jesteśmy skazani na 1.0? :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.
Ja mianowicie chciałbym wiedzieć jak robi sie normalne zakręty bo do wyboru mam stale jedna stronę (w dół ) a chciałbym jakiś zakręt w lewo lub prawo do góry lub na dół od czego to jest wszystko zależne, przy autostradzie i innych drogach jest wszystko normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:36, ARTEX napisał:

witam.
Ja mianowicie chciałbym wiedzieć jak robi sie normalne zakręty bo do wyboru mam stale jedna
stronę (w dół ) a chciałbym jakiś zakręt w lewo lub prawo do góry lub na dół od czego to jest
wszystko zależne, przy autostradzie i innych drogach jest wszystko normalnie


postawilem stacje polaczylem je pociag poslalem ale po pewnym czsie niemoge juz polaczyc zadnej stacji z torami L( (brak zatwierdz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam dość dziwny problem z tą grą.
Tak więc naszła mnie dziś ochota by pograć w TG-ZE (Extra Klasyka) wkładam płytkę i instaluję
W połowie instalacji wyskakuje mi komunikat od KIS 2010 że transportgiant.exe ma konia trojańskiego (Trojan.Win32.Inject.amaj) i zalecane jest wyleczenie go
Nie miałem wyboru wziąłem leczenie (pokazał się komunikat że trojan został usunięty) gra się zainstalowała do końca i komputer uruchomił się ponownie a gierka jest bez pliku transportgiant.exe
Najdziwniejsze dla mnie jest to że tą grę już kilkanaście razy instalowałem (również przy włączonym KIS) i żadnego trojana nie miałem a teraz ni stąd ni zowąd się pojawił.
Instalka się zaraziła czy co ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zainstalować gierkę ponownie ale to nic nie dało.
Kurcze jestem w kropce bo nie mogę w nią zagrać ani odinstalować przez brak tego pliku exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nie codzienna rzecz że podczas instalacji gry z płyty wywala trojan którego jeszcze kilka miesięcy temu nie było.
Ta sprawa nadaje się do archiwum x ja nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, w jaki sposób posługiwać się semaforami w Transport Giant? Instrukcja jest dość uboga jeśli chodzi o tego rodzaju informacje, a nawet jeśli staram się zrobić wszystko zgodnie z opisem, to i tak mam problemy z pociągami...

Przykładowo chcę doprowadzić 2 pociągi do stacji z jednym peronem tak, aby w trakcie postoju na stacji jednego pociągu, drugi czekał przed semaforem do czasu wyjazdu pierwszego pociągu i zwolnienia się miejsca. Niestety zazwyczaj jest tak, że albo oba pociągi grodzą sobie drogę, albo jeśli już jeden zatrzyma się przed semaforem to czeka niesamowicie długo na wjazd na stację do momentu, gdy pierwszy pociąg jest już daleko lub na swojej drugiej stacji docelowej...

W załączniku dorzucam screen z opisanej sytuacji

20110108204910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować