Zaloguj się, aby obserwować  
ArtuRPGpl

RF Online - Temat ogólny

382 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2008 o 18:01, Piotrbov napisał:

5 czy 6, mówisz ogólnie, czy tylko dla strzałów?


Ogólnie, wliczajac buffy.
Fajne moby dziś spotkałem. Jakieś ichniejsze wielkie ptaki. Dziesięć razy wyższe ode mnie i wytrzymałe. Ale słaby dmg zadaje. ;)

Pierwszy raz mnie dziś zabił inny gracz. Konkretnie z rasy Cora. Przebiegał sobie taki obok jak tłukłem wielkiego ptaka i trafił mnie.. raz. Moje ego troche podupadło. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 18:24, HumanGhost napisał:


Pierwszy raz mnie dziś zabił inny gracz. Konkretnie z rasy Cora. Przebiegał sobie taki
obok jak tłukłem wielkiego ptaka i trafił mnie.. raz. Moje ego troche podupadło. ;D


To normalne jeszcze nie raz będziesz padać i nie tylko ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:08, Patryk R napisał:

To normalne jeszcze nie raz będziesz padać i nie tylko ty :)


Hehe nie stresuj mnie. Nie ma to jak ud**ić nooba na niskim levelu. ;D
Do wysokich leveli mi sporo brakuje jeszcze, więc chyba faktycznie sobie poginę jeszcze trochę. ;]

Mam pytanko odnośnie party i lootu. Jak się dzielić łupami kiedy, np. dwóch graczy ubije jakiegoś paskudnika? Gra moze przydziela oddzielnie każdemu coś czy trzeba się zdać na uczciwosć drugiej strony, że nas nie okradnie z dropu?

Sareth14 -->> Ten temat jest starszy, wiec chyba raczej tutaj zostaniemy. Już sie rozkręcił właściwie. Niemniej zapraszam do dyskusji tutaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 19:53, HumanGhost napisał:

Mam pytanko odnośnie party i lootu. Jak się dzielić łupami kiedy, np. dwóch graczy ubije
jakiegoś paskudnika? Gra moze przydziela oddzielnie każdemu coś czy trzeba się zdać na
uczciwosć drugiej strony, że nas nie okradnie z dropu?


Można wybrać rodzaj lootu, a raczej jak ma być rozdzielany, mianowicie:
1. Party leader jak sama nazwa wskazuje leader zgarnia wszystko :)
2. Free for all chyba nie muszę wyjaśniać
3. Round robin czyli kolejka z jednego moba dla pierwszego z party, z drugiego moba dla drugiego członka w party itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 10:18, Budo napisał:

btw- otwieram kącik craftera- głównie ammo, ale też zbroje, czy broń- póki co jestem
jeszcze cieniak, ale będzie lepiej w miarę awansów, teraz mogę robić każdy rodzaj basic
ammo (w tym granaty i beamy)- za darmoszkę, tylko przynoście materiały.


Budo whispuj do
Dzekson
na solusie :) mam w cholere materiałów chetnie zrobie pare magazynków bo gram rangerem :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohoh. Cos widze, ze duzo ludzi gra.
Mam pytanie, czy ta gra jest science fiction? :p Tzn. Sa tam jakies karabiny, roboty? Tam sie tylko expi, czy jest jakis crafting, badz cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 21:41, Budep napisał:

Ohoh. Cos widze, ze duzo ludzi gra.
Mam pytanie, czy ta gra jest science fiction? :p Tzn. Sa tam jakies karabiny, roboty?

Są karabiny, są roboty, są łuki, są pistolety, są kusze :) Również miecze, topory, młoty itp

Dnia 27.08.2008 o 21:41, Budep napisał:

Tam sie tylko expi, czy jest jakis crafting, badz cos podobnego?

Owszem, do tego jest specjalna klasa. Do łuku są różne strzały, do pistoletów różne magazynki... na wyższych levelach można miec tzw launchery (bodajże tylko accretią ) czyli wyrzutnie granatów itp. Wiecej na wiki
http://www.rf-online-wiki.com/index.php?title=Main_Page

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na moim sajcie masz wpis i krótki opis gry plus parę linków (filmu, trailer, strona główna itd).

patryx93---> o miło, który level? :P Mieliśmy grać równo, ale już się wszystko levelowo rozjechało xD Dogonimy się pewnie ok 20-30, bo wtedy tempo zwalnia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrYX93 Tak lunchery moze tylko uzywac Acrretia. Jednak normalne lunchery wystrzeliwuja rakiety, a granatnik i granaty sluzą do tzw zmiany statusu i sa przeznaczone głównie dla speców ( battle lider dokładnie ). Status = bufy i debufy - bardzo istotne w CW.

Skile :0

wszyscy maja dostep do skili basic ( Accretia nie ma dostepu do force w ogóle )
war ma dostep do expertow i elitow w meele, ranger w range zas magowie w force.
Aby dostac skile expert trza miec 30 basic i level 28 ( aczkolwiek PT cap jest tak niski =5 ze do 30 raczej niczego sie na 2 level nie wrzuci )
Do skili elite trzeba miec level 37 i 50 w expercie i basicu ( i tu takze do 40 levelu wiele nie poskliujemy )

Spece maja dostep do experta w meele i range ale jak mają 50 w basic i 40 level ( dokładnie po wyborze 2 klasy )

Dodatkowo przy awansie na 1 klase i 2 klase otrzymuje sie skile klasowe - różne dla kazdej klasy/rasy

X-class czyli ma dostep do skili elite z 2 drzewek w zaleznosci od wyboru ie mag/ranger, czy war/mag ALE nigdy nie dostanie skili klasowych - ani przy 1 jak i 2 awansie.

Skilowanie :)

dla warów skilowanie jest proste jak drut - elite skli cleanse zdejmuje z nas wszystkie bufy i debufy więc ustawiamy w makro wszyskie bufy i konczymy cleansem, jakis programik do wlaczania makro ( bp ghost mouse ) zostawiamy na pare (naście ) nocy i mamy wszystkie bufy na 7 levelu :)

reszta swiata :) niektórzy tworzą x-class do wara dla cleanse i po wymaksowaniu bufkow robia reklas na czysta klase np mag/war > mag

jednak wiekszosc korzysta ze statusu WANTED ( dawany na zyczenie przez RL-a trwa 3 dni ), poniewaz reklas jest kosztowny bo trzeba go kupic za realne pieniadze. Do takiego typu skilowania potrzeba nam kogos ze skill/ force revokerem ( zdejmuja na raz wszyskies skile, force bufy ). Ustawiamy sie parą w ustronnym miejscu w HQ i sie sie bufujemy a kolega debufuje...

Ćwiczenie debufów ( entangle, Hell bless, weakness itd ) w ten sam sposob, da sie nawet jednoczesnie cwiczys bufy i debufy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expienie / skilowanie

Wstęp: :)

Dostajemy expa i PT za potworki czerwone czyli od -3 do +10 leveli. Jeśli jest poza ramką levelową to jest koloru szarego i ewwntualnie moze wypasc troche loota. Wyjątiem jest party ( +- 10 leveli ) gdy moba zabija osoba mająca go na czerwono to zale party dostaje tzw party expa ( najlepszy przykład to Aba party- Aba Assaasin Buiders sa na lev 50 party zlaozone z jednej osoby np 45 i 7 osob 35 będzie dostawac expa jesli zabijac będzie ta z 45 , jest to jedne z njalepszych party do wymęczenia ostatnich leveli do 2 awansu :) )

Kropki, dotsy i takie tam :

najwięcej expa dostajemy oczywiscie za moby 10 leveli więcej od nas ( jak je sami bijemy ), jednak max PT dostajemy za moby 6+ od nas, wiec najczęściej na tych się skiluje. Hint : są strony z pelnymi informacjami dotyczącymi potwoków, lokalizacji, leveli i takie tam. Ale dla ułatwienia questy są zazwyczaj na moby +7 leveli.

Farmienie :

Jak dowodzi praktyka loot najwiecej wypada z mobków 3 kropkowych więc to one sa celem farmy.

PS. do 35 levelu przy dobrym skilowaniu i mniejszym farmieniu dochodzi sie po ok 35 h. jeśli jest to nasz pierwsza postac.... następne przy mniejszym skilowaniu do 40 dochodzi sie w 2 dni gry wakacyjnej :) ( czytaj 12h dziennie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W jaki sposób mogę podbić ammo crafting? Podstawowe rodzaje ammo, które mogę robić już mi nie dają nic do skilla, a nowe się nie pojawiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


up- problem rozwiązany, chyba konieczny był awans na kolejny poziom.

Kącik craftera update- mogę robić zwykłe magazynki, oraz strzały i bełty z obrażeniami od żywiołów (nie do kupienia). Potrzebuję odpowiednio:
magazine= 4 mika
exloding magazine (fire)= 3 mika + 1 cell weef
ice magazine (water)= 2 mika + 3 cling
venom magazine (earth)= 3 mika + 7 riar
mineral magazine (wind)= 2 mika + 4 zid

Dla strzał i bełtów liczby są takie same. Oprócz tego robię też ammo dla innych broni (beam guny np) oraz granaty.
Liczę sobie 500cp za magazynek, jak przyniesiecie materiały. Jeśli nie macie matsów cena wzrasta sporo ze względu na konieczność użycia przeze mnie młotów do rozbiórki materiałów, albo własnych matsów (do 1,5k za magazynek).
Oprócz tego robię armory aż do 19 poziomu. niedługo pewnie kolejny update, bo ciągle oferta się powiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 07:47, Budo napisał:

patryx93---> o miło, który level? :P Mieliśmy grać równo, ale już się wszystko levelowo
rozjechało xD Dogonimy się pewnie ok 20-30, bo wtedy tempo zwalnia ;]

aktualnie 13 bodajże :d accretia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawa rzecz ten bankier. Niby standardowo, jak to w grach mmo, że można przechowywać itemki nie mieszczące się w plecaku. Ale za wyjęcie umieszczonego uprzednio u bankiera itema trzeba zapłacić. Jakież było moje zdziwienie kiedy po wyjęciu stamtąd paru rzeczy moje konto sie uszczupliło o ponad 50k CP. ;] hehe

Ile krzyczeć za stack rare ore? 1kk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 21:07, HumanGhost napisał:

Ile krzyczeć za stack rare ore? 1kk?


Pod żadnym pozorem nie sprzedawaj, więcej zarobisz jak zbierzesz kilka stacków i sam wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować