Zaloguj się, aby obserwować  
ArtuRPGpl

RF Online - Temat ogólny

382 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 21:07, HumanGhost napisał:

moje konto sie uszczupliło o ponad 50k CP. ;] hehe

Ja mam 500k jeden plecak wypchany magazynkami, drugi materiałami, trzeci potionami i tymi smiesznymi krysztalkami we wszystkich kolorach tęczy i jeszcze mam dużo miejsca na dropy :)))

W sumie aktualnie przerzucam się na launchera widzę że wraz z levelem zwykle launchery sa lepsze niz guny dla tego samego levela intense ;)
tzn nie wiem jak to jest w sumie ale ogolnie perspektywa wielkiej giwery która wraz z levelem staje sie coraz wieksza od bohatera cieszy mnie niezmiernie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 21:26, patrYX93 napisał:

tzn nie wiem jak to jest w sumie ale ogolnie perspektywa wielkiej giwery która wraz z levelem staje sie coraz wieksza od bohatera cieszy mnie niezmiernie :D


Hehehe wiem o czy mówisz. Aczkolwiek przyznam się, że bardziej mi się podoba strzelanie ze zwykłych gunów. Mogę wykorzystać skill Fast Shot, co daje mi szybsze zejście danego moba. Choć na walkę z paroma mobami na raz launcher jest niezastąpiony. :)

Patryk -->> Na razie i tak ne zamierzałem sprzedawac. Nie wiadomo co mi sie bardziej przyda na wyższych levelach. Kasa i tak szybko wpada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ci do pytania ze skillami to tak są one na 30 lv...bo wtedy wybieramy 1 class naszej postaci a potem na 40 lv ostatnia class a co do skilli tych wcześniejszych to możesz je wykupić u Force Mentor czy jak on się tam zwał...bynajmniej w mojej rasie...popatrz sobie u niego czy masz dane skille a jeśli nie to zakup =)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 07:55, Budo napisał:

Wam szybko wpada, a mi szybko wypada, crafting to kosztowna rzecz... czy na tym w ogóle da się zarobić? ;]


Na wyższych levelach z tego co czytałem specjaliści są wręcz niezbędni do craftowania przeróżnych rzeczy. Zgłoszę się po amunicję, bo mi juz wyszła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy w miarę już doświadczony gracz robi sobie na 45+ dodatkowo Specjalista ponieważ jest on jak to ująłeś "wręcz niezbędny do crafotowania" a także odgrywa kluczową role w większości party bo robi za tak zwanego Ressera czyli osobę która potrafi wskrzesić poległego kompana =)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś powiększyć ekwipunek? Wkurzające jest zabicie 5 stworków i powrót do miasta, szczególnie, że dość powolnie to idzie. :P Ew. czy gdzieś jest schowek dostępny, bo nie mogę nigdzie znaleźć. ;)

Warrior, Accretia, ign: Adham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 10:16, Adham napisał:

Da się jakoś powiększyć ekwipunek?


Można mieć przy sobie pięć bagów. Można je kupic u Sundries w HQ. Dodatkowy bag dostajesz po wykonaniu pierwszego questa, czyli awansowaniu na 3lvl i zabiciu 15 mobów w pobliżu HQ. Jedne są na wprost a drugie po prawej od wyjścia.
Pamietaj żeby mieć wolne miejsce w ekwipunku, aby otrzymać nagrody za questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie party. Jak się dzieli exp''a za ubijanie mobów? Po równo dla każdego członka party czy w zależności od "wkładu" własnego w ubicie moba?
Co robicie, aby skrócić czas levelowania? Mam 22lvl i bardzo wolno idzie ten kolejny awans.

Troche mnie denerwuje te okreslanie "mocy" moba za pomocą kropeczek. Niezbyt to dokładne. Co to znaczy, że jakaś gildia posiada jakąś lokację? Np. XXX possesion AC-117. Cos takiego wyświetla się na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiem, że w party xp leci szybciej, nawet jak nie Ty zabijesz moba to dostajesz jakiś tam xp reward, czy bonus. biłem raz w party z gościem i jak on zabijał to ja dostawałem bonus, jak ja to on. Czyli wychodzi, że dostajesz xp za własne moby oraz jakiś tam bonus za moby tłuczone przez kompana/kompanów. Ale póki co siekam solo, więc to jeszcze jest do sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:01, Budo napisał:

/.../

Wiem, że w party xp leci szybciej, nawet jak nie Ty zabijesz moba to dostajesz jakiś
tam xp reward, czy bonus. biłem raz w party z gościem i jak on zabijał to ja dostawałem
bonus, jak ja to on. Czyli wychodzi, że dostajesz xp za własne moby oraz jakiś tam bonus
za moby tłuczone przez kompana/kompanów. Ale póki co siekam solo, więc to jeszcze jest
do sprawdzenia.


Do nie do końca tak. Jeżeli moby są dla nas czerwone to otrzymujemy exp zarówno za bicie ich jak i ich śmierć.
Jeżeli moby są szare co może oznaczać, że są albo za słabe, albo za mocne, ale jeżeli są za mocne to nie dostajemy expa za bicie ani za zabicie. Dobry przykład to Baba party które są czerwone dla bodajże postaci min. 45 lvl i taka osoba dostanie exp za bicie oraz za zadanie ostatecznego ciosu, ale postać na 44 nie dostanie nic za bicie, oraz za zadanie ostatecznego ciosu.
Exp dla postaci o równych levelach jest taki sam, znaczy każdy otrzyma tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś formułka na szanse uniknięcia ataku tzn. block? Chodzi mi konkretnie jaka konkretna wysokość ability Shield daje jaką procentową szansę na zablokowanie ciosu. Chyba dobrze napisałem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 17:10, HumanGhost napisał:

Czy jest jakaś formułka na szanse uniknięcia ataku tzn. block? Chodzi mi konkretnie jaka
konkretna wysokość ability Shield daje jaką procentową szansę na zablokowanie ciosu.
Chyba dobrze napisałem. ;]


Najsłabsza tarcza ma bodajże 5% na blok niezależnie od PT. Najmocniejsza tarcza plus GM shielda + skile + bonusy z przedmiotów daje koło 70%.

@Patryk jak pisałem wcześniej ABy mają 50 level więc są czerwone od 40. Party exp zależy od % ile zabraliśmy mobowi ( Jak jest dla nas szary to nic nie daje:) ), ilości ludzi w party ( muszą być blisko ) i pewien czynnik losowy.

@HumanGhost possesion nabywa się w wyniku walk gildyjnych. Zwycięzca ma dostęp do Unmaned Minig Tool - są to dość duże urządzenia po jednym na każdej z map - jest tam NPC. Produkuje ono ore +4 z których można wydobyć gemy T4 do upgradu przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 17:32, Mindflyer napisał:

@HumanGhost possesion nabywa się w wyniku walk gildyjnych. Zwycięzca ma dostęp do Unmaned Minig Tool - są to dość duże urządzenia po jednym na każdej z map - jest tam NPC. Produkuje ono ore +4 z których można wydobyć gemy T4 do upgradu przedmiotów.


Czyli warto należec do jakiejś większej gildii. :)
Zaczynam tłuc moby w innych lokacjach niż "startowa", bo doświadczenie strasznie wolno tam już leci.
Udało mi się stworzyć dwa pełne excelsiory, choć jak na razie stwierdzam, że jest to zbyt kosztowna zabawa jak dla niskolevelowej i pierwszej postaci. hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co do tych "kropek". Budo pisał o czterech a tymczasem o ile dobrze widze to moze ich być sześć. Cztery z lewej i dwie z prawej. Te po prawej oznaczają cos innego czy jak?

Mam 27lvl i 27/29 w skillach basic. Coś czuję, że do 30 w basic nie dociągnę Rangerem przed 30lvl. Czemu jak wrzucam na siebie buffy to niekiedy procentowo ich status nie rośnie? Nie wiem czemu, bo dzieje się to w różnych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:07, HumanGhost napisał:

Pytanko co do tych "kropek". Budo pisał o czterech a tymczasem o ile dobrze widze to
moze ich być sześć. Cztery z lewej i dwie z prawej. Te po prawej oznaczają cos innego
czy jak?


Szcześć kropek to pewnie stwór dużo poziomów powyżej Ciebie... waląc takich gości ability rosną Ci o 45 ;]
Ale konkretnie jak jest z korpkami to musiałbyś poszukać ;]

Dnia 31.08.2008 o 15:07, HumanGhost napisał:

Mam 27lvl i 27/29 w skillach basic. Coś czuję, że do 30 w basic nie dociągnę Rangerem
przed 30lvl. Czemu jak wrzucam na siebie buffy to niekiedy procentowo ich status nie
rośnie? Nie wiem czemu, bo dzieje się to w różnych lokacjach.


W outpostach używając buffów nic Ci nie przyrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:07, HumanGhost napisał:

Te po prawej oznaczają cos innego czy jak?

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że po prawej są zawsze, nie ważne czy to mob, czy npc, czy inny gracz.

Dnia 31.08.2008 o 15:07, HumanGhost napisał:

Czemu jak wrzucam na siebie buffy to niekiedy procentowo ich status nie rośnie?

Hm, a nie powinien rosnąć dopiero gdy buff się skończy? Przynajmniej takie coś u siebie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować