Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szczegóły działania DRM-u w Alpha Protocol

65 postów w tym temacie

Gdyby nie Ubi to na to zabezpieczenie też ludzie by narzekali ale dzięki temu że jest mniej restrykcyjne wszyscy się cieszą... Jak ktoś by zrobił jakieś gorsze od Ubi to zapewne z ich zabezpieczeń także byście byli zadowoleni. Nie wiem jak ludziom może podobać się to że przy kupowaniu produktu od razu z założenia są traktowani jak złodziej który chce coś ukraść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wszystko fajnie, tylko, ze to nie powstrzyma piratów, nawet ich nie spowolni. Przy DRMie Ubi wystarczyło wykraść kilka plików, a przy tym co? Do tego wypuści się cracka i piraci będą mieli niebo. Ludzie mogliby sobie dać spokój na kilkadziesiąt lat z DRM''ami, aż dzisiejsi hakerzy i crackerzy by umarli i wtedy wypuścić oprogramowanie antypirackie. Nikt wtedy nie powinien mieć wiedzy do łamania zabezpieczeń, bo wcześniej nie była ona potrzebna. ;]
A o grze pierwsze słyszę ;P

I ciekawostka, wiecie, że Ubi się utopiło we własnym ego, przez co piraci mogą sobie grać w multi w te gry na których był ich DRM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to będzie działać w opisany sposób, to ja jestem absolutnie za. Tak powinny wyglądać zabezpieczenia, a nie idiotyzmy od Ubi albo przypisywanie kopii gry do jednego konta bez możliwości wyrejestrowania... tak piję tu też do steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... nie rozni sie za bardzo od DRM EA ktory pare lat temu wywolal taka burze i spowodowal niesamowity opziom spiracenia Spore, wiec efek odwrotny. Dodatkowo nie brzmi na specjalnie trudny do zlamania (jak ubisoftu), wiec i to nie wyglada na atut. jak dla mnie - pewnie nie przeszkodzi, ale i ubisoftu mi nie przeszkadza, chociaz potrafie sobie wyobrazic sytuacje w ktorych w przyszlosci moze mnie doprowadzic do szalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:30, karolekx23x napisał:

Tylko ze jak po kilku latach Ubi wyłączy serwery to w takiego AC II nie pograsz i bedziesz
mógł jedynie patrzec sobie na pudełko lub wyrzucic do kosza.


przestan zmyslac... w kazdym wywiadzie zaznaczali ze gdy wylacza servery gry to wypuszcza patcha znoszacego zabezpieczania (czyli nie bedzie zadnego laczenia sie z serverami podczas gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:52, Jasiek_miko napisał:

no nie wiem... nie rozni sie za bardzo od DRM EA ktory pare lat temu wywolal taka burze
i spowodowal niesamowity opziom spiracenia Spore, wiec efek odwrotny.

NIE RÓŻNI??? Spore miało ograniczoną ilość instalacji. Tutaj ograniczono ilość komputerów, na których może być zainstalowana. A i to można zwiększyć wyrejestrowując. Poza tym aktywować możesz wszędzie i sobie na kompa swojego nawet offline pliki przenieść. Przecież to jest całkiem wygodne.

Dnia 02.05.2010 o 18:52, Jasiek_miko napisał:

Dodatkowo nie brzmi na specjalnie trudny do zlamania (jak ubisoftu), wiec i to nie wyglada na atut.

Jaki do złamania będzie to jeszcze nie wiadomo. Jeśli chodzi o zabezpieczenia ubi to teraz już łamią je bez najmniejszych problemów i nawet po sieci można grać na takim spiraconym produkcie. Dla przykładu Splinter Cell nowy już złamany i nie zajęło to miesiąca.

Dnia 02.05.2010 o 18:52, Jasiek_miko napisał:

jak dla mnie - pewnie nie przeszkodzi, ale i ubisoftu mi nie przeszkadza, chociaz potrafie sobie
wyobrazic sytuacje w ktorych w przyszlosci moze mnie doprowadzic do szalu :)

To sobie pomyśl, że wielu ludzi chciało grać na swoich maszynach offline w grę singleplayer. Na laptopach będąc w podróży czy na wyjeździe z internetem różnie bywa. Wielu ludzi ma wciąż niestabilne łącza. U mnie dzisiaj była przerwa 4 godziny chociaż mam stałe łącze 10Mbit. Jest też spora grupa ludzi, którzy mieli odpowiedni internet a nie mogli się podpiąć do serwerów ubi. Nie patrz na świat przez pryzmat siebie. To że tobie nie przeszkadza nie znaczy, że jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:19, MisioKGB napisał:

Jeszcze nie dawno lud skarżył się na ograniczoną ilość instalacji i potrzebę aktywacji
przez internet, rozumiem, że za 5 lat będziecie szczęśliwi jeśli gra w ogóle odpali.


Tylko, że wtedy nie podobał się ludowi fakt, że po odinstalowaniu gry gra była nadal przypisana do danego kompa, więc zainstalowało się ją parę razy i papa... No... aż EA zmiękło i wypuściło DeAuthManagementTool. W przypadku Alpha Protocol gra może być jednocześnie zainstalowana na maksymalnie 5 kompach, ale w każdej chwili można cofnąć ją z jednego z nich i wykorzystać otrzymany slot. Nie ma więc co narzekać.

IMO bardzo rozsądne zabezpieczenie, pewnie prędko zostanie złamane, ale chociaż dowodzi, że co niektórzy wydawcy nie traktują źle swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2010 o 19:44, Azuredragon napisał:


Nie ma więc co narzekać.

>
no chyba że na to, że jeśli komp zaliczy zgona, to wbrew temu co mówią marketingowcy jej nie wyrejestruję, bo jakim cudem <zakładam padnięcie dysku/format> ;)
Ale gra nie wymaga płyty - wielki plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie, czy Uniloc w praktyce również będzie dawał radę", ja bym zadał inne pytanie - skoro ten DRM jest taki "prosty" to po co w ogóle jakieś zabezpieczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 19:01, karolekx23x napisał:

Mówić to jedno a zrobić to drugie. Ja na słowa nie wierze a w szczególności Ubi.


patrz anno ostatnie - ostatni patch zniosl zabezpieczenia, a to tez ubisoft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 19:53, dark_master napisał:

no chyba że na to, że jeśli komp zaliczy zgona, to wbrew temu co mówią marketingowcy
jej nie wyrejestruję, bo jakim cudem <zakładam padnięcie dysku/format> ;)


znajomy tak mial ze stalkerem - trza bylo dzwonic do polskiego dystrybutora i on wyrejestrowywal gre ;) Tutaj bedzie pewno to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 17:50, Dared00 napisał:

i kupią pirata.

Hehe, dobre :).
Nawet nie najgorzej ten DRM się zapowiada. Jednak do ostatecznego osądu poczekam do premiery Alpha Protocol, bo sama gra bardzo mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:19, MisioKGB napisał:

> Tak powinien wyglądać każdy DRM:)

Jeszcze nie dawno lud skarżył się na ograniczoną ilość instalacji i potrzebę aktywacji
przez internet, rozumiem, że za 5 lat będziecie szczęśliwi jeśli gra w ogóle odpali.

przeciez poltorej roku po premierze maja zdjac te zabezpieczenia, wiec czym sie przejmowac?
zwlaszcza mi to na reke - jeszcze zadnej gry nie kupilem w momencie premiery, a najszybciej kupionym przeze mnie pelniakiem byl re5 na pc (4 m-ce po premierze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:30, karolekx23x napisał:

Tylko ze jak po kilku latach Ubi wyłączy serwery to w takiego AC II nie pograsz i bedziesz
mógł jedynie patrzec sobie na pudełko lub wyrzucic do kosza.


Człowieku ty nawet nie wiesz o czym piszesz ;o Takiemu jak ty Ubisoft powinien dawać informacje "Po wyłączeniu serwerów zostanie wypuszczony odpowiedni patch" nawet na konserwie którą trzymasz w lodowce...(nie przekonuj mnie, że nie jesz konserw bo jak widać JA wiem lepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:19, MisioKGB napisał:

Jeszcze nie dawno lud skarżył się na ograniczoną ilość instalacji i potrzebę aktywacji
przez internet, rozumiem, że za 5 lat będziecie szczęśliwi jeśli gra w ogóle odpali.

To ja się chyba wybijam, bo nigdy na to nie narzekałem:P Po prostu było mi to obojętne, a ten konkretny DRM ma taką zaletę, że można grać bez płyty:) Więc proszę, nie uogólniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Obsidian! Niektórzy (dobrze nam znani :) ) wydawcy powinni się od was uczyć takiego podejścia do uczciwego klienta. Mniejsza z tym, że prędzej czy później zostanie to złamane. Ci, co będą chcieli spiracić to i tak spiracą, niezależnie od zabezpieczeń. A ten DRM pokazuje tylko, że można inaczej kreować wizerunek firmy , przy odrobinie chęci, i zdobyć szacunek graczy ,którzy prędzej kupią gry z takimi DRM-ami jak w Alpha niż takimi jak np. AC II(chociaż to zobaczymy po premierze) - to jednak zależy również oczywiście od jakości gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zabezpieczenie ma być czymś nowym, to na pewno musi działać inaczej niż zostało to opisane, choćby z tego powodu, że dokładnie taki system już w wielu grach był i sprawdził się dobrze, ale przez chwilkę, bo piraci zaraz go złamali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie identyczne coś było w GTA IV i na tamte zabezpieczenia był grupowy foch. A teraz nagle wszystkim się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować