Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Winamp - Czyli wasze ulubione stacje i nie tylko - temat ogólny :]

60 postów w tym temacie

Winamp to od lat mój ulubiony odtwarzacz muzyczny - prosty, funkcjonalny, a zarazem uniwersalny.
Jako alternatywy używałem Windows Media Player, który też jest świetny, lecz to nie do końca to - jego największy plus to biblioteka mediów, choć i teraz jest takie coś w zbliżonej formie w Winampie.
Używam aktualnie najnowszej wersji Winampa, ze skórką Buento.
Bardzo podobała mi się funkcja "Historia", ukazująca liczbę odtworzeń piosenek, daty etc.
Od pewnego czasu ta opcja mi nie działa, pozycja "Historia" pozostała w opcjach, lecz po kliknięciu na nią nie dzieje się dokładnie nic, a oczom ukazuje się tylko puste pole.
Dzięki z góry za porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie od niedawna zaczeło się podobać country polecam 181.FM - Kickin'' Country - Today''s Best Country fajne radjo, fajna muza a polubiłem to dzieki GTA san andreas ;p

rownież słucham Reggae ale nie mam wybranej stacji szczególnie utwory Boba i Damiana marley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Winampem- od kilku dni nie chce się "chować" pod spód kiedy włączam inne okno :/ Po prostu sterczy na wierzchu i muszę go minimalizować :/ W opcjach zaznaczona jest opcja uniemożliwiająca Winampowi pozsotawanie "na wierzchu". Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie wizualizację. nie pełnoekranową, tylko taka małą w okienku. wszystko ładnie pięknie, tylko jak uruchamiam winampa muszę ją odpalać ręcznie (wizualizacje => urucham wtyczkę). da się coś zrobić zeby sama się odpalała podczas startu winampa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś w Winampie wyłączyć całkiem to okienko, które wyskakuje po podłączeniu np. pendrive''a na USB? Tzn sposobem innym, niż usunięcie wtyczki pmp_usb.dll? Już przez ten komunikat ("Winamp wykrył urządzenie USB blablabla") kilka razy mi się Winamp totalnie zawiesił, a po takim crashu "zapomina", co ostatnio odtwarzał :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 18:42, Blackhand napisał:

Da się jakoś w Winampie wyłączyć całkiem to okienko, które wyskakuje po podłączeniu np.
pendrive''a na USB? [...]

Po co instalujesz wszystko jak leci? Instaluj tylko to czego potrzebujesz, a resztę olej. Ja okrawam winampa 5 z niemal wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest "fabrycznie" zainstalowana wtyczka, nie korzystam z żadnych zewnętrznych dodatków poza wtyczką Last.fm. Zresztą nie wiem, co można bezpiecznie wywalić, a co musi zostać, nie chcę się "bawić" w reinstalowanie w kółko Winampa (wystarczy mi, jak mi kiedyś "zjadł" wszystkie playlisty z "Biblioteki mediów", na szczęście dało się je dość prosto odzyskać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 18:36, Blackhand napisał:

To jest "fabrycznie" zainstalowana wtyczka

Nic nie jest w winampie "fabryczne" poza winamp.exe. :)

Dnia 25.10.2012 o 18:36, Blackhand napisał:

Zresztą nie wiem, co można bezpiecznie wywalić, a co musi zostać,
nie chcę się "bawić" w reinstalowanie w kółko Winampa

Winamp to niezwykle prosty program. Jego tak naprawdę nie trzeba nawet instalować - jest on z natury "portable". Każda skórka czy każdy plugin to jeden plik, który można fizycznie sobie wywalić lub dodać, więc bezpiecznie możesz wywalić wszystko.
Ja na przykład zawsze wywalam agenta winampa, który jest praktycznie zbędny (winamp sam potrafi odzyskać wszystkie wpisy rejestru - wystarczy wejść w opcje) oraz różne "ułatwiacze" nie mające wiele wspólnego z muzyką, szczególnie ułomne - takie jak nagrywanie CD, video czy obsługa web.

Pozostałbym z tego powodu nawet przy winampie 2.95 gdyby nie obszerniejsza obsługa pluginów dekodujących, lepsza obsługa tagów (unicode) czy choćby ulepszone wizualizacje prof. Geissa, czyli to co dzisiaj nazywa się Milkdrop.
Żeby obadać winampa 5 (dość niedawno) i obedrzeć go z wszelkiej tajemniczości potrzebne mi były tylko dwie instalacje - pierwsza full, a następnie po deinstalacji kolejna instalka świadomie już przycięta do moich potrzeb.

Dla mnie w każdym razie winampem pozostało tylko to co widnieje w lewym górnym rogu. Reszta (poza obsługą stacji internetowych) to moim zdaniem (społecznościowe lub komercyjne) śmiecie. Większość z nich służy do przykrywania bajzlu i chaosu we własnym komputerze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrzucić muzykę z płyty na Winampa przy okazji zostawiający płytę w stanie nie naruszonym? W WMP to jest proste, ale w Winampie tego nie ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz problem natury estetycznej. Co zrobić, żeby pokazywało okładki albumów? :D Jak klikam odśwież okładkę to nic nie daje, tak samo jak ''pobiera'' infomracje o wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 22:40, Fimbulvinter napisał:

Teraz problem natury estetycznej. Co zrobić, żeby pokazywało okładki albumów? :D Jak
klikam odśwież okładkę to nic nie daje, tak samo jak ''pobiera'' infomracje o wykonawcy.

w mp3tag dodajesz okładkę do pliku lub nazywasz okładkę "cover.jpg" w folderze, w którym masz album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucha tu ktoś może RMF Classic? Bo mi nagle przestało odtwarzać tę stację w Winampie (pojawiają się różne komunikaty - "ICY 401 Service Unavailable", "Przekroczono czas oczekiwania" lub trwający w nieskończoność "connecting to host"), parę dni temu jeszcze było ok :/. Wyłączyli serwery czy co? Przez przeglądarkę www normalnie gra... Nic nie zmieniałem, nie grzebałem w ustawieniach Wnampa, firewall nic nie blokuje, pobrałem aktualny plik pls z ich strony www i nic :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyciszę Winampa to przyciszy się również jego panel w panelu głośniości, ale jeśli podgłosnie to nie :/
Wcześniej logicznie były to dwa niezależne suwaki- wie ktoś jak to naprawić inaczej niż przeinstalowująć Winampa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować