Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2012 o 17:32, Witcher1990 napisał:

Nie scrobluje mi muzyki z płyt cd. Próbowałem wmp i foobarem do obu mam wtyczki, które
normalnie muzykę z dysku scroblują. reinstalowałem już wtyczki i całe last fm i dalej
to samo. Jakieś pomysły?


Z płytami jest problem w WMP, ale jeżeli włączysz wtyczkę ręcznie powinno pójść. Foobarem nigdy nie próbowałem odtwarzać audio CD. Klikasz narzędzia>dodatki typu plugin>lastfm plugin i powinno iść. Niestety, czynność tę trzeba powtarzać za każdym razem, gdy włączasz WMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 18:12, Witcher1990 napisał:

DZIAŁA:)
Dzięki, ciekawe czy te odtworzone do tej pory pojawią się później na liście na stronie

Proszę. Niestety nie pojawią się, bo wtyczka nie była włączona, a co za tym idzie, nie scrobblowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie pojawiają się od jakiegoś czasu obecnie odtwarzane utwory w moim profilu Last.FM. Korzystam z WMP. W czym problem?
Tak to wygląda:

20120510135000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PPM na odtwarzacz --> more options -->plug-ins --> background i jeszcze raz zaznacz last.fm plugin --> ok

jesli to nie to to lastfm --> diagnostics --> reconnect/refresh
jak nie to to sprawdzic czy utwor ma tagi poprawne / albo nie jest podpisany Track x gdzie x tam nr utworu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie?

Last.fm Password Security Update

7th June 2012

We are currently investigating the leak of some Last.fm user passwords. This follows recent password leaks on other sites, as well as information posted online. As a precautionary measure, we’re asking all our users to change their passwords immediately.

Change your password

We strongly recommend that your new Last.fm password is different to the password you use on other services. For more advice on choosing a solid password we recommend: http://www.google.co.uk/goodtoknow/online-safety/passwords/

We’re sorry for the inconvenience around changing your password; Last.fm takes your privacy very seriously. We’ll be posting updates in our forums and via our Twitter account (@lastfm) as we get to the bottom of this.

The Last.fm Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tyler_D najprościej to logicznie opisać sprawę, żeby miał w jednym miejscu, a nie latał po internecie :)
Last.fm jest takim xfire''m wśród muzyki(głównie). Jeśli masz otagowaną muzykę na kompie(vide wrzucony do itunes album z twojej polki) i ściągnięty specjalny scrobbler, który łączysz ze swoim kontem, to każdy przesłuchany kawałek trafi na twojego ''lasta''. Odtworzenia będą rosly i rosły, biblioteka będzie się zwiększała dzięki czemu inni(ty również) łatwo stwierdzą jaki jest twój ulubiony zespół, czego słuchałeś najczęściej w ciągu ostatnich miesięcy itd. Gusta możesz porównywać z innymi ludźmi, szukać koncertów w twojej okolicy(bowiem fani zwykle zakładają od razu takie wydarzenie na last.fm, bardzo przydatne). To wszystko to opis co daje darmowe last.fm, subskrypcji nie mam więc nie powiem raczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie tworzy się FAQ by nie trzeba było ''latać po całym internecie'' ...

A jak ja swego czasu tworzyłem sobie lasta to też kompletnie nie wiedziałem o co biega i co? Faq pomogło, tam już prościej się opisać tego nie da, tym bardziej że jest po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 14:13, Tyler_D napisał:

Jak wam się widzi lekko zmieniony wygląd lasta?


Jak to napisałeś, spojrzałem tylko na stronkę profilową i najpierw nie zauważyłem zmian, a potem stwierdziłem, że są kosmetyczne i mogą być.
Ale teraz wszedłem na stronę zespołu i strasznie wszystko jest teraz rozjechane, trzeba dużo zjeżdżać w dół żeby zobaczyć inne rzeczy niż zdjęcie zespołu i jego tagi... A przedtem musiałem ewentualnie zjechać żeby poczytać komentarze. Średnio mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo odczuwam zmiany. Wszystko jest ok, oprócz stron zespołów. Rozjechane, wydaje się mniej czytelne. No i przyczepię się ewentualnie jeszcze do tego, że nick na stronie użytkownika jest zbyt, jak dla mnie, "odcięty" od avka, imienia itp :P Ale to już tak dla przyczepienia się napisałem, nie przeszkadza wielce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 14:13, Tyler_D napisał:

Jak wam się widzi lekko zmieniony wygląd lasta?


A mnie się wszystko podoba. Zdecydowanie bardziej wolę taki "czystszy" i uproszczony graficznie wygląd stron niż to, co było wcześniej. Faktycznie, trzeba trochę zjechać w dół, aby zobaczyć np. shoutbox na stronie zespołu, ale nie jest to aż tak uciążliwe, żeby przyćmiewało zalety.
Jakie zalety? Otóż, poznając nowy zespół przez Last.fm mam wszystko jak na dłoni - szybki dostęp do ich radia, Amazonu, liczbę scrobbles, opis gatunków - słowem, najważniejsze informacje są w jednym miejscu.
Poniżej podobni artyści i topowe utwory są dobrymi wskazówkami, czy ten zespół mi się spodoba, czy też nie - i od jakich piosenek/albumów mogę zacząć go słuchać.
Dzięki zmienionemu layoutowi wszystko jest posegregowane wg wartości dla przyszłego fana zespołu i to jest dobre. Pewnie, Ci którzy znają zespół na pamięć mają sporo niepotrzebnych informacji, zanim dobiją do shoutboxa, ale bądźmy szczerzy - o wiele częściej strony lastowe czyta się w poszukiwaniu nowych rzeczy do biblioteki, niż przeglądając te, które już dawno poznaliśmy, prawda? :)

Pozdrowienia,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gorąco polecam, wcześniej też za bardzo nie wiedziałem co w tym takiego ciekawego... a tak naprawdę dzięki temu muzyka stała się dla mnie tak ważna, zaczęło się od po prostu ''wbijania profilu'', a teraz nie przeżyję nie odsłuchując codziennie przynajmniej kilku kawałków jakiegoś artysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować