Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2011 o 19:29, kuba9876543210 napisał:

Mam problemy ze scrobblowaniem zgranych na kompa, widac ze sie scrobbluja tagi sa chyba
w porzadku, ale jak wejde na moj profil to nic nie doszlo, tak samo jak wejde w rozwiniecie,
zeby zobaczyc cala liste.


Po pierwsze sprawdź czy twój odtwarzacz w ogóle scrobbluje. Jeśli wyświetla Ci nazwę piosenki i wykonawcę w okienku last.fm schowanym w trayu, to znaczy, że wszystko jest ok. Z drugiej strony, być może masz tak jak ja, że lista przesłuchanych utworów nie wysyła się do ich archiwum, tylko zostaje w twoim komputerze. W tym celu wejdź do okienka last.fm ukrytym w trayu, weź pomoc, dalej diagnostykę i jeśli okno które ci się wyświetliło nie jest puste to naciśnij prześlij ponownie. Zwyczajnie nic innego to nie robi, jak ponownie łączy się z serwerem last.fm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wszyscy

Wszystko o czym piszecie juz wczesniej sprawdzalem :/
Problem dotyczy jedynie muzyki, ktora zgrywam z plyt, nie wazne, w jakim formacie sa utwory, oraz czy je mam otagowane (miejscami mam tylko Track 1, Track 2, etc., ale i tak wyswietla scrobbler, ze scrobbluje..)
Muzyka z internetu, np. z Jamendo scrobbluje sie bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, to już inna sprawa xD. Utworów zatytułowanych "Track 01" itp. nie scrobbluje. Wiem, bo sam sprawdzałem na soundtracku z serialu "The Lost World" - gdy zmieniłem tytuł na inny, to nagle zapisało! Piece of crap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem log scrobblera i z tego co wyczytalem, wszystko powinno byc ok.. W szczegolowym logu pod koniec kazdego utworu bylo zdanie "1 tracks were successfully scrobbled". Cos na drodze scrobbler->servery last.fm chyba, ale inne utwory (te, ktore ma nie z plyt, a z Internetu normalnie sie scrobbluja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to już trzeba pytać się ekipy lasta ;). Chociaż w sumie rozumiem takie coś, choć jest to przez pewien okres czasu upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nie moge nigdzie znalezc statystyk zespolow na last.fm. Nie chodzi mi o zestawienie tygodniowe, tylko zestawienie od poczatku istnienia scrobblowania :P Da sie jakos to zobaczyc? Jak wejde w strone konkretnego zespolu, widac ile maja od poczatku scrobbli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 21:37, kuba9876543210 napisał:

Szukam i szukam i nie moge nigdzie znalezc statystyk zespolow na last.fm. Nie chodzi
mi o zestawienie tygodniowe, tylko zestawienie od poczatku istnienia scrobblowania :P
Da sie jakos to zobaczyc? Jak wejde w strone konkretnego zespolu, widac ile maja od poczatku
scrobbli.


Wchodzisz w zespół i po lewej w zakładkach "tracks". Nie jestem na 100% pewien czy to jest od samego początku...ale chyba tak.

EDIT: A nie, to chyba jednak jest w przeciągu 6 ostatnich miesięcy. To w takim wypadku nie wiem czy się da od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 23:19, pirz napisał:

> /.../

jak pech to pech. isproggler też nie scrobbluje mi ipod''a. :/


ja używam sharetunes - scrobbluje w czasie rzeczywistym. ale jest jeden warunkek - musi byś włączony - nie działa w tle. dla mnie to żaden problem, bo jak mam w kieszeni iphona to co mi za różnica, ale pewnie znajdą się tacy którym to przeszkadza.

a ja tu wpadłem bo mam pytanie. czy jest na stronbie jakiś ranking wykonawców co do popularności? tak żeby było posortowane od najpopularniejszego w dół
ten link 2 posty wyżej nie pokazuje całości odtworzeń tylko ostatni tydzień

edit: widzę że w poście wyżej o to samo się rozchodzi ;) więc dołączam się do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2011 o 22:01, Maurycy_69 napisał:

ja używam sharetunes - scrobbluje w czasie rzeczywistym.


Hej. Mógłbyś mi powiedzieć jak w takim razie sprawdza się ta aplikacja? :) I czy zjada dużo baterii?

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 22:08, Mohair napisał:

Hej. Mógłbyś mi powiedzieć jak w takim razie sprawdza się ta aplikacja? :) I czy zjada
dużo baterii?

Pozdrawiam,
M.

hmm nie zwróciłem uwagi. w sumie aplikacje które działają przy wygaszonym ekranie nie zużywają dużo energii bo głównie wyświetlacz zżera baterię. no sprawdza się dobrze. wszystko się ładnie scrobbluje. nie wiem czy to zaleta (może wszystkie tego typu aplikacje tak mają) ale jak słucham na iphonie muze to na stronie last fm jest info na moim profilu "Scrobbluje teraz z ShareTunes", więc myślę że aplikacja zaufana. no i w samej aplikacji jest logo last fm z podpisem powered by last fm. zdaje się ze nie był darmowy, ale wydać to 1 czy max 2 euro to chyba nic takiego :)

a tu masz jeszcze stronkę aplikacji z odnośnika ze strony last fm http://sweetinsanity.org/sharetunes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problemy z niektórymi usługami Lasta? Od kilku dni nie wyświetla mi się poprawnie porównanie gustów z innymi użytkownikami. Za każdym razem mam "Nie Wiadomo". Oprócz tego nie mogę odsłuchać 30-sekundowych kawałków utworów, bo gdy klikam na przycisk "play", Last przenosi mnie do strony poświęconej konkretnemu kawałkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 12:27, Robhaal napisał:

Czy tylko ja mam problemy z niektórymi usługami Lasta? Od kilku dni nie wyświetla mi
się poprawnie porównanie gustów z innymi użytkownikami. Za każdym razem mam "Nie Wiadomo".

Może po prostu albo ty, albo inny użytkownicy mają za mało przescrobblowanych utworów.

Dnia 22.04.2011 o 12:27, Robhaal napisał:

Oprócz tego nie mogę odsłuchać 30-sekundowych kawałków utworów, bo gdy klikam na przycisk
"play", Last przenosi mnie do strony poświęconej konkretnemu kawałkowi.

Tak jest ostatnio cały czas, będziesz mógł odsłuchać to na stronie tego utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 13:00, Offino napisał:

> Czy tylko ja mam problemy z niektórymi usługami Lasta? Od kilku dni nie wyświetla
mi
> się poprawnie porównanie gustów z innymi użytkownikami. Za każdym razem mam "Nie
Wiadomo".
Może po prostu albo ty, albo inny użytkownicy mają za mało przescrobblowanych utworów.

Ja mam ponad 1500 odsłuchanych utworów, a porównania gustów nie pokazuje mi nawet z ludźmi, którzy mają ponad 30 000.

Dnia 22.04.2011 o 13:00, Offino napisał:

> Oprócz tego nie mogę odsłuchać 30-sekundowych kawałków utworów, bo gdy klikam na
przycisk
> "play", Last przenosi mnie do strony poświęconej konkretnemu kawałkowi.
Tak jest ostatnio cały czas, będziesz mógł odsłuchać to na stronie tego utworu.

Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 12:27, Robhaal napisał:

Czy tylko ja mam problemy z niektórymi usługami Lasta? Od kilku dni nie wyświetla mi
się poprawnie porównanie gustów z innymi użytkownikami. Za każdym razem mam "Nie Wiadomo".

Zapytaj się na forum last.fm, tam na pewno twój problem zostanie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować