Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2008 o 13:00, Probos napisał:

Hm, pytanko.
Otóż, scrobbluję sobie muzyczkę, lecz nie pojawia się ona na profilu. :/
O co chodzi ? :(


Pytanie tylko czy na serio masz włączone scroblowanie? :)
Coś takiego, jak zaznaczyłem na obrazku musi Ci się wyświetlać. Najczęściej spotykany przeze mnie problem u nieświadomych użytkowników. :)

Opcję włącza i wyłącza się w panelu pod opcjami [narzędzia]. :)

20081019150149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 20:50, Probos napisał:

Hm, to jest jakieś nielogiczne. Okazało się, że scrobbling był cały czas włączony, tylko,
że dane docierały z opóźnieniem - w tym wypadku 6 godzinnym. :D


Tzn. czasami są problemy z serwerem last.fm. czasami przescroblowane utwory trafiają na stronę po jakimś czasie, a czasami nie trafiają na nią w ogóle. ;P
Nic po prostu nie jest doskonałe, ot co (no może za wyjątkiem serii Combat Mission i muzyki Moshic''a). =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kupa!! :((( licznik na last.fm mi się zresetował ... czy komuś stało się coś podobnego? właśnie mi wybiło 50k odsłuchanych nut, z czego byłem niezmiernie dumny a tu taka niespodzianka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 18:29, 88Bonzo napisał:

Ale kupa!! :((( licznik na last.fm mi się zresetował ... czy komuś stało się coś podobnego?
właśnie mi wybiło 50k odsłuchanych nut, z czego byłem niezmiernie dumny a tu taka niespodzianka
:(

ROTFL. Ja nic takiego nie mam... Dziwne cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie bardzo poirytowany bo nie lubię gdy fajne rzeczy mi nie działają lub nie umiem ich opanować. Mam ten program do scrobblowania. Włączam Winampa, wchodzę w zakładkę aktualnie odtwarzane i jest napisane:
Zacznij słuchać w swoim odtwarzaczu multimedialnym lub włącz darmowe radio. 2 godziny temu normalnie słuchałem Wimpa i wszystko mi naliczało, a teraz kompletne 0. Najprawdopodobniej o mój błąd bo jestem nowym użytkownikiem last.fm i chciałbym się dowiedzieć co zrobi, aby mi normalnie naliczało tego co słucham w Winampie. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skądś to znam... Niestety Winamp średnio współpracuje z oprogramowaniem do scrobblowania. Jedynym znanym mi rozwiązaniem jest zamiana starego odtwarzacza na Foobar2000. Choć początkowo przeraził mnie wygląd, okazało się, że jest to znakomita alternatywa do Winampa. Choć wymaga troszkę większego zaawansowania, to dzisiaj już nie potrafię żyć bez funkcji, które oferuje. Bardzo polecam! Oczywiście z last.fm problemów nie ma.

PS Istnieją świetnie wyglądające skórki na F2000, choć osobiście korzystam z standardowego widoku, który jest prosty, ale funkcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:20, Tyraf napisał:

Jestem obecnie bardzo poirytowany bo nie lubię gdy fajne rzeczy mi nie działają lub nie
umiem ich opanować. Mam ten program do scrobblowania. Włączam Winampa, wchodzę w zakładkę
aktualnie odtwarzane i jest napisane:
Zacznij słuchać w swoim odtwarzaczu multimedialnym lub włącz darmowe radio. 2 godziny
temu normalnie słuchałem Wimpa i wszystko mi naliczało, a teraz kompletne 0. Najprawdopodobniej
o mój błąd bo jestem nowym użytkownikiem last.fm i chciałbym się dowiedzieć co zrobi,
aby mi normalnie naliczało tego co słucham w Winampie. Z góry dziękuje za pomoc.


Sam z siebie Winamp nie przestaje naliczać i nie jest też tak jak próbuje to wmówić użytkownik powyżej, iż do scroblowania w last.fm, Foobar jest lepszy od Winampa.

Zwyczajnie serwer last.fm akurat może "nie wyrabia" i dlatego nie nalicza odtworzonych utworów. Druga opcja może być fakt iż przypadkowy wyłączyłeś scrobling w oknie last''a. No i trzecią opcją może być fakt, iż aktualnie odtwarzany utwór nie posiada tagów ID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:31, zamber1 napisał:

Zwyczajnie serwer last.fm akurat może "nie wyrabia" i dlatego nie nalicza odtworzonych
utworów. Druga opcja może być fakt iż przypadkowy wyłączyłeś scrobling w oknie last''a.
No i trzecią opcją może być fakt, iż aktualnie odtwarzany utwór nie posiada tagów ID.



Nawet jeśli serwer nie wyrabia, to w oprogramowaniu pokazuje się opis wykonawcy itd. W tym tak nie jest.

O problemach z Winampem wiem z własnego doświadczenia. Wszystkie utwory mam otagowane prawidłowo, a mimo to zdarzało się, że po ponownym uruchomieniu odtwarzacza, last.fm zwyczajnie nie scrobblował piosenek. Jedynym rozwiązaniem było ponowne uruchomienie komputera, choć i to nie zawsze skutkowało. Zdarzało się, że z mojej biblioteki nagle znikało kilka dni odsłuchań.

Po instalacji F2000 problem ten po prostu nie istnieje (nawet jeśli serwer tak jak mówisz "nie wyrabia", to po pewnym czasie utwory znajdą się w bibliotece, bo oprogramowanie last.fm zapamiętuje historię odtwarzanych tytułów).

*obecny post jest może lekko chaotyczny, ale już jest późno. W każdym razie utrzymuję, że moje rozwiązanie jest prawidłowe, a problemy Tyrafa wynikają właśnie z powodu Winampa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:31, zamber1 napisał:

Zwyczajnie serwer last.fm akurat może "nie wyrabia" i dlatego nie nalicza odtworzonych
utworów. Druga opcja może być fakt iż przypadkowy wyłączyłeś scrobling w oknie last''a.
No i trzecią opcją może być fakt, iż aktualnie odtwarzany utwór nie posiada tagów ID.


No rzeczywiście chyba po prostu nie wyrobił bo już działa idealnie. Bądź co bądź - dziękuje. Teraz wiem na co uważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:43, Lesz3yk napisał:

Nawet jeśli serwer nie wyrabia, to w oprogramowaniu pokazuje się opis wykonawcy itd.
W tym tak nie jest.

O problemach z Winampem wiem z własnego doświadczenia. Wszystkie utwory mam otagowane
prawidłowo, a mimo to zdarzało się, że po ponownym uruchomieniu odtwarzacza, last.fm
zwyczajnie nie scrobblował piosenek. Jedynym rozwiązaniem było ponowne uruchomienie komputera,
choć i to nie zawsze skutkowało. Zdarzało się, że z mojej biblioteki nagle znikało kilka
dni odsłuchań.

Po instalacji F2000 problem ten po prostu nie istnieje (nawet jeśli serwer tak jak mówisz
"nie wyrabia", to po pewnym czasie utwory znajdą się w bibliotece, bo oprogramowanie
last.fm zapamiętuje historię odtwarzanych tytułów).

*obecny post jest może lekko chaotyczny, ale już jest późno. W każdym razie utrzymuję,
że moje rozwiązanie jest prawidłowe, a problemy Tyrafa wynikają właśnie z powodu Winampa.


Od samego początku użytkowanie last.fm, tylko tydzień używałem do tego (jak i w ogóle) Foobara i odinstalowałem go, powracając do Winampa.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z przesyłem danych, więc nie wmawiaj mi że Winamp jest pod tym względem gorszy od Foobara. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi zdać relacje teraz na bieżąco czy scrobblują się utwory? bo u mnie zapanowało jakieś zawieszenie :-/ i od rana mimo odsłuchiwania muzyki tabele się nie aktualizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 14:33, 88Bonzo napisał:

Może ktoś mi zdać relacje teraz na bieżąco czy scrobblują się utwory? bo u mnie zapanowało
jakieś zawieszenie :-/ i od rana mimo odsłuchiwania muzyki tabele się nie aktualizują.


U mnie chodzi scrobbling bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak Last.fm to sprytne urządzenie. Wiem, że pewnie okażę się zacofany :P ale nie wiedziałem iż last zbiera informację na temat odsłuchiwanych piosenek w logach a później dopiero wysyła je na serwer :) Mnie dzisiaj od rana nie może połączyć z serwerem ale odsłuchane piosenki jednak nie pójdą w zapomnienie.

20081108171704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, z tego co pamiętam jak nie byłem z netem połączony a scrobblowałem to po podłączeniu do internetu oprogramowanie zapytało się, czy odsłuchaną historię wysłać na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 14:33, 88Bonzo napisał:

Może ktoś mi zdać relacje teraz na bieżąco czy scrobblują się utwory? bo u mnie zapanowało
jakieś zawieszenie :-/ i od rana mimo odsłuchiwania muzyki tabele się nie aktualizują.

Tabele się aktualizują raz na tydzień (jeśli masz na myśli rankingi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 15:18, azure83 napisał:

>
Tabele się aktualizują raz na tydzień (jeśli masz na myśli rankingi)


Ranking wiem, że się aktualizuje raz na tydzień ale problemy miałem z podłączeniem do serwa i nie aktualizowały mi się ostatnio odsłuchane utwory, co powinno się zmieniać na bieżąco. Na szczęście wszystko już w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować