Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanie które mnie nurtuje od moemntu przytania tego newsa. Jaka jest pewność że 1 IV nie dostaniemy kolejnego newsa z treścią "Oczywiście to był zart prima aprillisowy...."? Bo tyle słychać o upadłościach, a to Last, a to Bash, a to Click, zaraz wszystko pójdzie w hoho, a przecież to może być żart :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie odczuję pewnie żadnych zmian, gdyż radia nie słucham. Może kiedyś - by odkryć nowe kapele, ale nie teraz :) Myślę, że to nie jest żart... w sumie nie jestem obeznany w szczegółach i nie chce palnąć jakiejś gafy ale wydaje mi się że jeżeli na YT wprowadzili coś podobnego to i na laście nie zawahają się z wprowadzeniem takowych zmian. Co do zamknięcia basha to tylko były plotki :) a tu chyba oficjalne info. No ale w końcu nie rozchodzi się o zamknięcie tylko o gruntowne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 21:50, driv4r napisał:

Jakie tytuły są teraz na topie? Może ktoś kilkadziesiąt wymienić?


Chyba jesteś niepoważny :)
Zapraszam tutaj, po listę najlepiej sprzedających się kawałków za oceanem: http://www.billboard.com/bbcom/charts/chart_display.jsp?JSESSIONID=r2t6JRnVPpV3PTng8FYGcySx6qM9QQFSFT1n1g4bLNV32TL4VXJZ!-1495937995&g=Singles&f=The+Billboard+Hot+100

Tutaj po najlepsze w Wlk. Brytanii: http://www.bbc.co.uk/radio1/chart/singles.shtml
Ta lista oddaje najlepiej to czego się słucha, bo większość kawałków jest popularna również u nas.

Możesz za darmo odsłuchać znaczną część tych utworów na www.deezer.com, które osobiście wolę bardziej od Last.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 22:45, greg_f napisał:

Możesz za darmo odsłuchać znaczną część tych utworów na www.deezer.com, które osobiście
wolę bardziej od Last.fm


Kwestia tego, za co w ogóle uważamy last.fm...

Jakąkolwiek płytę mogę sobie zdobyć nawet nie wydając na nia żadnych pieniędzy, nie licząc kosztów dla providera internetu, taka prawda...

Last.fm jest dla mnie po prostu wyznacznikiem tego jak wyglądają moje gusta muzyczne na przełomie jakiegoś tam okresu, bowiem 90% muzyki słuchanej przeze mnie na komputerze, przechodzi przez scrobller last.fm w istocie.
Dodatkowo pozwala mi poznać interesujących ludzi, słuchających mniej więcej takich samych dźwięków jak ja i się nimi pasjonujących.

Do niczego więcej last.fm mi nie służy.
Dlatego też wprowadzenie opłat za odsłuch ichniejszego "radia" nie uważam za coś co spowodowałoby moje odejście od ichniejszych usług.
Jeśli wprowadzą opłaty za scrobblowanie muzyki, to faktycznie będę jednym z tych co przestana używać last.fm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 22:54, zamber1 napisał:

Kwestia tego, za co w ogóle uważamy last.fm... /.../


No ja rozumiem Cię doskonale, bo do podobnych celów używam last.fm i wspomniany scrobbler.
Do dzisiaj nie znałbym połowy zespołów, które słucham z najróżniejszych regionów świata :)
Ale, jeżeli ktoś nazywa swój wortal radiem, a czym last.fm ostatnio nie jest, to chyba wkrada się małe zakłamanie.
Dlatego bardziej wolę deezer niż last. Kiedyś jeszcze liczył się imeem, ale obecnie 9/10 utworów jest tam obcięta do 30sekund, jako sample do przesłuchania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 23:15, greg_f napisał:

Ale, jeżeli ktoś nazywa swój wortal radiem, a czym last.fm ostatnio nie jest,
to chyba wkrada się małe zakłamanie.


Nah.
Cały czas nim pozostaje, tylko że od teraz co niektórzy będą musieli płacić 3EU co miesiąc, co jak już wcześniej tutaj zauważyłem, wcale taką wygórowaną suma nie jest.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny chwyt marketingowy, ale radio póki co działa bez zarzutu, a już formalnie pierwszy kwietnia ;P Pod wieczór jeszcze zweryfikuje się czy to był zwyczajny żart mający na celu przypomnienie użytkownikom last.fm o tym, że istnieje jeszcze w ich scrobblerach funkcja radia, czy też rzeczywiście pozostaje pożegnać się nam z bezpłatną funkcją słuchania muzyki z ich radia. Oby jednak to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 16:31, Azreix napisał:

5 kwietnia mamy, radio działa za free jak wcześniej. Nie wiem, co to miało wyjść, ale
kwas był. xD


Jak ktoś zauważył na blogu last.fm prawdopodobnie zastanawiają sie po tak silnym feedbacku, czy faktycznie wprowadzenie opłat okaże się opłacalne.
Mimo wszystko decyzja ta nie należy do samego zespołu last.fm, a do ich wałaściciela czyli CBS. Jesli ten uzna mimo wszystko, że decyzja ta będzie opłacalna, to z radiem trzeba będzie się pożegnać.

Bynajmniej cała ta sprawa nie ma nic w związku z 1 Kwietnia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 14:54, meryphillia napisał:

Spotkał się ktoś już z takim problemem?
Cholerstwo nie chce mi scrobblować muzyki, a co najgorsze nie pomaga wcale przeinstalowanie
programu. :F

A próbowałeś po prostu zrobić to o co prosi Cię treść okienka? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 14:59, Sandro napisał:

A próbowałeś po prostu zrobić to o co prosi Cię treść okienka? :P


A pomyślałeś, że to chyba logiczne bym na początek sprawdził czy wszystko gra w ustawieniach systemu, a dopiero później zadawał pytanie? ;]

Wczoraj użyłem na kompie ComboFix''a i ten poinformował mnie o braku zainstalowanej konsoli odzyskiwania systemu (?).
Nie wiem o co mu konkretnie chodziło, bo z pozycji windowsa system mogę sobie odzyskiwać.
Być może to właśnie było przyczyną obecnej kaszanki z last.fm, bo oczywiście ustawienia daty i czasu są prawidłowe, a na ów błąd nie pomaga nawet czyszczenie rejestru ze śladów bytności lasta. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 15:10, meryphillia napisał:

A pomyślałeś, że to chyba logiczne bym na początek sprawdził czy wszystko gra w ustawieniach
systemu, a dopiero później zadawał pytanie? ;]

Gdybyś siedział na tym forum tyle co ja to też byś się już rutynowo o takie rzeczy pytał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować