Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2009 o 11:34, Yoruni napisał:

*chwila konsternacji*
...
last staje się płatny :<
30 utworów za darmo do przesłuchania... a potem 3 dolce/miesiąc


Nie wprowadzać zamętu... :/

To tylko usługa radiowa zostaje płatna, a nie cały last.fm.
Osobiście niezwykle rzadko korzystałem z radia, więc mi to nie przeszkadza i nie widzę powodu do robienia "wielkiego halo", tym bardziej że trzy $ miesięcznie, to żadna fortuna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to radio, to nie ma zbytnio czego żałować. Gra do znudzenia cały czas utwory, które świetnie znasz zamiast tych, które ''nie do końca przesłuchałeś''. Zostało mi jeszcze sporo subskrypcji, ale raczej nie będę jej przedłużał.

Za 3 funty mogę mieć całą płytę xX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dalej móc korzystać z last.fm za darmo wystarczy zainstalować programik stąd:"
http://anchorfree.com/downloads/hotspot-shield/
Nie jestem pewien co robi dokładnie z adresem IP (czy ukrywa losowo, czy podszywa się pod jakiś "uprzywilejowany kraj"), ale last.fm chodzi jak marzenie czy to z przeglądarki, czy z klienta.

Prosiłbym moderatora o przyklejenie posta, jako że nie robię NIC sprzecznego z jakimkolwiek prawem, w końcu każdy ma prawo do pozostania anonimowym w internecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 16:04, ginx2 napisał:

Aby dalej móc korzystać z last.fm za darmo wystarczy zainstalować programik stąd:"

Dnia 03.05.2009 o 16:04, ginx2 napisał:

Nie jestem pewien co robi dokładnie z adresem IP (czy ukrywa losowo, czy podszywa się
pod jakiś "uprzywilejowany kraj"), ale last.fm chodzi jak marzenie czy to z przeglądarki,
czy z klienta.

Prosiłbym moderatora o przyklejenie posta, jako że nie robię NIC sprzecznego z jakimkolwiek
prawem, w końcu każdy ma prawo do pozostania anonimowym w internecie!



Czyli co?
Programy użytkowe czy gry też ściągasz, bo pozwala ci na to "prawo do bycia anonimowym"?

Płatność usługi odsłuchu na last.fm jest związana z racji wymogów tantiem dla właścicieli praw do utworów, które prezentowane są na last.fm.
W państwach nie objętych opłatami, bardzo łatwo było dojść komu last.fm musi te tantiemy płacić, natomiast w pozostałych państwach już to tak łatwe nie jest, więc zdecydowano się na opłaty.
Skoro nie chcesz płacić a nadal chcesz słuchać muzyki na last.fm, to postępując w taki sposób jak Ty, niejako nie respektujesz praw autorskich zamieszczonych na last.fm utworów, czyli zwyczajnie piracisz... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 16:14, meryphillia napisał:

Czyli co?
Programy użytkowe czy gry też ściągasz, bo pozwala ci na to "prawo do bycia anonimowym"?

Jeśli tak stawiasz sprawę... Teoretycznie mógłbym. Ale w Polsce oprogramowanie jest tanie, nie muszę piracić softu.

Dnia 03.05.2009 o 16:14, meryphillia napisał:

Płatność usługi odsłuchu na last.fm jest związana z racji wymogów tantiem dla właścicieli
praw do utworów, które prezentowane są na last.fm.
W państwach nie objętych opłatami, bardzo łatwo było dojść komu last.fm musi te tantiemy
płacić, natomiast w pozostałych państwach już to tak łatwe nie jest, więc zdecydowano
się na opłaty.

Jeśli się nie mylę, to w Polsce działa ZAIKS. Podobnie rzecz ma się z puszczaniem muzyki w sklepach spożywczych, niby trzeba płacić, ale w kodeksie jest mowa o tym, że jeśli muzyka nie służy do "wabienia" konsumentów, a jedynie do "poprawy warunków pracy personelu", to można np. RMFa puścić bez opłat. I teraz udowodnij mi, że w moim sklepie muzyka służy jako wabik na klientów =]

Dnia 03.05.2009 o 16:14, meryphillia napisał:

Skoro nie chcesz płacić a nadal chcesz słuchać muzyki na last.fm, to postępując w taki
sposób jak Ty, niejako nie respektujesz praw autorskich zamieszczonych na last.fm utworów,
czyli zwyczajnie piracisz... ;]

No cóż, w takim razie moje konto na last.fm powinno być zbanowane, jako że tą deklarację umieściłem i tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 20:30, Woo-Cash napisał:

Czy to jest darmowe?

Tak chyba że chcesz słuchać radia ale jak już zostało to wspomniane- zbędny bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu założyłem sobie konto na last.fm, z czystej ciekawości. Ogólnie z samego programu jestem zadowolony, ale chciałbym wiedzieć, jak załadować do niego historię odtwarzania utworów z mojego komputera, chociażby za pomocą WinAmp''a. Co prawda program wykonał to sam automatycznie, ale naliczył mi jakieś 30 odtworzeń ogólnie. Jak sprawić, by naliczył np. wszystkie odtworzenia z WinAmp''a w ogóle? Tak, bym wiedział ile dokładnie utworów przesłuchałem ( a było tego grubo ponad kilka setek ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o utworach przesluchanych przed pobraniem addona Last fm? Jesli tak, to Last tego nei sciagnie, bo sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pewien problem. Mianowicie chcę założyć konto na last.fm, ale nick, który chciałbym sobie przybrać jest zajęty.
Dobra, rozumiem, ktoś mnie uprzedził. Ale to jest denerwujące, konto zostało założone w 2003r. i od tamtego czasu nie zanotowano na nim żadnego odtworzenia.
Tutaj pojawia się moje pytanie: Czy istnieje możliwość skontaktowania się z administracją serwisu last.fm w celu usunięcia tego konta? Jeśli tak, to jaką drogą można się z nią porozumieć?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
colin_mcrae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 13:55, colin_mcrae napisał:

Tutaj pojawia się moje pytanie: Czy istnieje możliwość skontaktowania się z administracją
serwisu last.fm w celu usunięcia tego konta? Jeśli tak, to jaką drogą można się z nią
porozumieć?


Eeee... no jak to jaką? Mejlową. ;]
Można też napisać na forum albo wysłać PM któremuś z adminów (jest jeden Polak nawet).
Tak czy siak zapomnij że konto zostanie skasowane tylko dlatego, że Ty tego chcesz.
Sam po założeniu konta na laście pod koniec grudnia 2006, używałem go tylko kilka dni, by zniknąć i pojawić się dopiero we wrześniu chyba 2007.
Póki konto nie jest przeznaczone do spamu lub sam użytkownik nie skasuje, ekipa nie skasuje takiego konta-widmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byl kiedys generator kamieni milowych "''jubileuszowych" odsluchan), ktory potrafil umiescic kazda piosenke w malej (grubosci piksela, no moze dwoch) ramce - i wlasnie o sama ramke mi chodzi, wiecie jak ja zrobic? Gdyby generator nadal dzialal, nie byloby to problemem... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, włuchałem sobie piosenek i wszystko było dobrze, do czasu wyłączenia prądu, teraz last FM nie odczytuje żadnych piosenek... Macie jakiś pomysł co na to poradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:46, Albii napisał:

Mam problem, włuchałem sobie piosenek i wszystko było dobrze, do czasu wyłączenia prądu,
teraz last FM nie odczytuje żadnych piosenek... Macie jakiś pomysł co na to poradzić
?


Opisz dokładniej, z czym problem? Ze scrobblerem last.fm/radio last.fm czy może na stronce coś nie trybi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:46, Albii napisał:

Mam problem, włuchałem sobie piosenek i wszystko było dobrze, do czasu wyłączenia prądu, teraz last FM nie odczytuje żadnych piosenek... Macie jakiś pomysł co na to poradzić?

Sprobuj zainstalowac na nowo wtyczke do swojego odtwarzacza (Narzedzia / Pobierz wtyczke) i/lub wejdz w Pomoc / Diagnostyka i kliknij "Polacz ponownie". Powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam puszczoną piosenkę, a w programie last fm mam nadal witaj Albii17 słuchaj za pomocą winamp lub...

lydathegreat@ Próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:56, Albii napisał:

Mam puszczoną piosenkę, a w programie last fm mam nadal witaj Albii17 słuchaj za pomocą
winamp lub...

lydathegreat@ Próbowałem.


Miałem kiedyś raz to samo i zrobiłem dwie rzeczy: najpierw zainstalowałem wtyczkę do innego odtwarzacza (to był Foobar), a potem wylogowałem się z programu i zalogowałem od nowa. Włączyłem foobara zaczęło scrobblować, potem włączyłem Winampa i już było naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak ale tylko na foobarze działało, a na WMP już nie... odinstalowałem lasta i nadal to samo... ;/

Wolę WMP, ale będę musiał się chyba na foobara przerzucić... albo na winampa jeżeli on działa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nic nie pomaga Winamp, ani WMP nie działa... jedynie na foobarze last czyta piosenki :/ Może jakieś inne pomysły ?

Edit: Sory za trzy posty z rzędu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować